kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

okerol23

#60
Ja k tomu len to, že Lego kostky sú v podstate ako veľké pixely na danej fotografii a dúfam, že je každému jasné, že není možné Lego kostkami nahradiť žiadne zaobleniny ani sklony ani iné geometrické súvislosti, aby proste ten model vyzeral reálne. Dúfam, že mi to dáte za pravdu, modelujem tiež a držím mu preto palce už len koli tomu, že sa to až príliš približuje realite. :) Mirek len tak ďalej :)

mirek

Marty713 Ani jeden 1x1 round v horním světle není provrtaný.
                (I takovým nápadem jsem se ovšem zaobíral).
                3 mm dioda je vložena horizontálně v černém dílku, jen vývody LED diody
                jsou vertikálně svedeny do dvou provrtaných dílků pod černým dílkem s diodou.

Peter       Pokud se jedná o trčící 6mm diody, tak jsem neměl technic brick 1x2 šedé barvy.
                Zkusil jsem provrtat klasiku 1x2. V této kostce je ještě naletován odpor, který nedovoluje
                diodu více zastrčit dovnitř. Je to pořád o kompromisech. 

okerol23  děkuji ti, i já to tak beru.


okerol23

Teším sa tomu, pretože vidím Tvoje výtvory z Lega, je to úžasné, my sa zase venujeme Legu Technic a hlavne stavbe železnice v mierke HO.

mirek

Marty713   Citace:"Chci se jen zeptat, čím je spojený váleček a ústí pumpy (viz foto)? Asi se nejedná
                     o lego dílek, ale třeba ho jen neznám"


Pro dokreslení Tvého dotazu posílám dvě varianty řešení. Záleží opět, která kostička je k dispozici.

mirek

Na obrázcích zveřejňuji blikající závory. Již dříve jsem zobrazil návrh v LDD.
Použity jsou opět LED diody 3mm červené (blikající) a bílé (blikající jsou objednány).
Světla blikají střídavě, je pravdou, že v malém intervalu (zanedbatelném) blikají
současně. Nechtěl jsem vymýšlet (příp.použít) elektronické ovládání.

Marty713

Děkuji za podrobné vysvětlení, trochu se v tom komplexním a detailním přístupu vidím.  ;)
Musím přiznat, že mě tohle řešení nenapadlo, ale už jsem si spojení vyzkoušel a nečekaně perfektně to drží (půlosička ve válečku).

S diodami jsem nikdy nepracoval, ale koukám, že musí být opravdu hodně malé, když se vejdou horizontálně do tohoto dílku http://media.peeron.com/ldraw/images/7/4070.png

Konečně, světla výstrahy nemají chybu, ale nebrání při zvedání závor? Nebo takhle: Jak moc se dají závory zvednout (úhel)?

mirek

#66
Pokud se týká velikosti LED diod, tak na obrázku červené diody mají průměr 3mm
a ta bílá je o průměru 5mm.
Z obrázku je i zřejmé porovnání velikosti diody a kostičky (4070).
Na druhém obrázku je dobře vidět, jak diody zapadly do kostky (4070).

Pokud se týká úhlu zvednutých závor, není to 90° jako ve skutečnosti,
ale je to pro průjezd kamionu dostatečné. Pokud chci do budoucna ovládat
závory elektromagnetem nemohu je zvedat do 90°, byla by komplikace s jejich
spouštěním dolu. Příště nafotím zvednuté závory.
Musím přiznat, že u první verze závor, při jejich zvednutí, neprojelo ani osobní autíčko.

peter

Citace od: mirek kdy 12.07.2008, 20:59:30
Pokud se týká velikosti LED diod, tak na obrázku červené diody mají průměr 3mm
a ta bílá je o průměru 6mm.

Hmm, zajímavý poznatek. Za mých studií (tj. před cca 5 lety) nebývaly 6mm, ale jen 5mm LED.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

Sorry, omlouvám se, máš pravdu je to správně 5mm.
Nevím, proč jsem si zafixoval 6mm a teď kážu bludy.
SORRY. LITUJI. OMLOUVÁM SE.

mirek

Tvořil jsem osvětlení pro nástupiště do kolejiště na půdě.
Lucerny jsem zabudoval do nově postaveného nádražíčka v Berouně - Závodí.
Opět jde o kompromis v délce celé stavby. I nápis BEROUN-ZÁVODÍ by byl na
ceduli neúměrně dlouhý. Oživení nádražíčka figy bude realizováno až na půdě.
Místní "závoďáci" bez problémů identifikovali své nádražíčko, aniž bych musel
vysvětlovat o které jde. To byl můj malý test.
Protože dříve prezentované hradlo je též ze Závodí, budou tyto stavby na kolejišti
pospolu.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

mirek

Pro úplnost uvádím obrázek skutečného nádraží.

mirek

Závodské hradlo v noci.
Ona svítila jen lampa nad vchodem, to bylo málo, tak jsem se pustil i do vnitřního osvětlení.
Pro legopuristy: na tomto hradle není jediná kostka lega provrtána, či jinak upravována.

Marty713


mirek

Marty  pro tebe jsem nafotil ty zvednuté závory i s detailem uchycení světel na sloupku.
           Jak jsem říkal, vyzkoušel jsem různé varianty uchycení, ale z hlediska průchodnosti
           el.vedení, je toto řešení nejlepší.
           Díky, potěšila mne Tvá reakce na noční hradlo.

peki

Tak jsem po delší prázdninové odmlce kouknul na fórum a s potěšením musím konstatovat, že kolejiště na půdě roste  ;D Těším se na celkový pohled. Určitě bych byl i pro dokumentaci "nezáživné" truhlařiny, která ke stavbě trains stolu prostě patří  8).

Ještě jednu poznámku k části jednoho příspěvku obecně, nic proti Marty713  ;)
Citace od: Marty713 kdy 11.07.2008, 17:20:27
... autor se rozhodl a my to můžeme pouze kritizovat...

myslím, že toho můžeme udělat rozhodně více například vymyslet/postavit něco lepšího  ;D.  Já momentálně "pracuji" na vylepšené verzi zde publikovaného Hectora 435 .   

mirek

Peki  těším se. Ty jako uznávaný expert v oblasti TRAINS budeš mít jistě dostatek dílů na postavení dokonalého Hectora. Já jako bažant neustále zápasím s nedostatkem potřebných dílů.
Přiznám se, zatím si potřebné nedokáži objednat na některých adresách. Jak už jsem dříve řekl: "...nouze naučila Dalibora..." a tak vymýšlím různé kompromisy, které jak vidím, tedy čtu,
vyhecují další ještě k lepším výsledkům. Těším se.

Colonel32

#76
Citace od: peki kdy 14.07.2008, 13:12:05
...Já momentálně "pracuji" na vylepšené verzi zde publikovaného Hectora 435 .   

Citace od: mirek kdy 14.07.2008, 14:31:59
...Ty jako uznávaný expert v oblasti TRAINS budeš mít jistě dostatek dílů na postavení dokonalého Hectora....

co vás vede k používání tohoto patvaru?

Napadá mě jediná starší lokomotiva (tz. nepočítáme regijonovy etc.), jejíž název se píše jinak, než čte: T 466.o - Pielstick (Pilštik) /Přezdívku si vysloužily podle názvu spalovacích motorů použitých v těchto lokomotivách (SEMT Pielstick).

btw, Peršing se píše počeštěně, s "Š"

tazzy

#77
Vzdycky, kdyz koukam na BS jak se nekdo pokousi o osvetleni, tak jsou to takove bludicky, kde vyjde na stejno jestli to sviti nebo ne, figove stejne houby vidi. Tve osvetleni hradla je uzasne, vse sviti pekne silne, takze je na vse videt. :) A jeste bych dodal ze bile nadrazni cedule s cernym textem uz jsou "out", do reality by mely bliz spis novejsi modre cedule s bilym textem. :)

Citace od: Colonel32 kdy 14.07.2008, 14:49:08
Napada me jedina lokomotiva, jejiz nazev se pise jinak, nez cte: T 466.o - Pielstick (Pilštik)

A co Pershing? :P

EDIT: Tak to potom tycoonaci udelali v CSD setu chybu, ten nazev jsem prave poprve videl v tomhle setu a kdyz jsem to pozdeji nekde na netu videl, tak jsem myslel ze to je jen lidove pocesteni.

Marty:

Citace od: tycoonez.com
Počátky zkušebního provozu lokomotiv řady E 499.3 (163) byly spojeny s problémy - lokomotivy měly dobrou akceleraci, často se ale porouchaly "na půli cesty". Ve vojenské terminologii se tyto skutečnostidají nazvat jako rychlý start a střední dolet, což charakteri-zovalo americké rakety Pershing, rozmisťované tehdy v Evropě. Dalším vývojovým stupněm raket Pershing byly rakety Patriot, a proto lokomotivy 162, které navazovaly na řadu 163, obdržely tuto přezdívku.

Colonel32

#78
Citace od: tazzy kdy 14.07.2008, 14:59:06
A co Pershing? :P

No ten se právě píše se "Š"

Citace od: tazzy kdy 14.07.2008, 14:59:06

EDIT: Tak to potom tycoonaci udelali v CSD setu chybu, ten nazev jsem prave poprve videl v tomhle setu a kdyz jsem to pozdeji nekde na netu videl, tak jsem myslel ze to je jen lidove pocesteni.

Je nutno brat v potaz, ze tyto nazvy nebyly oficialne pridelovany vyrobcem, ale velmi sirokou, navzajem neprovazanou komunitou. A neexistuje zadna vyssi moc, ktera by mohla rozhodnout, ktery nazev je spravny, pokud dojde ke sporu.

Technicky vzato je tedy mozne psat Pershing a Pylstyk (Pilstyk, Pilstik etc..) ale vetsina lidi, kteri tomu rozumi, pouzivaji Persing, a Pielstick
(zbytek populace pouziva "jee, vlak!" a "jee, masinka!")


Marty713

#79
to Peki: Vzhledem k prezentaci je kritika opravdu to jediné co s tím můžeme dělat, málokdo se rozjede za Mirkem domů a začne mu přestavovat vláčky.
Jen jsem k tomu chtěl ještě říct, že člověk, který by měnil svá rozhodnutí pokaždé, když by viděl lepší práci, než je ta jeho, by v podstatě musel stále jen kopírovat cizí díla a nikdy by pořádně nezískal vlastní styl. Ale to je na delší debatu o stylu, inspiraci, kopírování a nápadech a platí to spíše pro oblast plastikového modelaření než LEGO (i když...).
Ještě teda máš pravdu: kromě kritiky je taky důležitá podpora :)

to Mirek: Cestuji skrz šraňky každý den za civilizací a myslím, že ty tvoje se více než povedly.

P.S. Pokud vím, Pershing je jméno (co se mně týče, vím jen o gen. Johnu J. Pershingovi - pokud existuje nějaký jiný Pershing v oblasti železnice, rád se poučím) a to se jako takové nepřekládá ani nepočešťuje. Psané s "š" (Peršing) to chápu jako součást železničářského slangu. Ale možná se pletu.

Jarmila

Kdypak bude "Den otevřených dveří?"

______________________________________________________
Poznámka pod čarou: Já bych chtěla být Mirkovým vnoučetem.  ;)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

mirek

Den otevřených dveří je zatím v nedohlednu. Je to běh na dlouhou trať. Přímo železniční.
Dnes se přesouvám na chalupu, kde pracuji na stolařině. Pekiho poslechnu a nafotím něco
z truhlařiny.
24 nohou k šesti stolům už mám zklížených, jen je osadit "bačkorama" a nábytkovými plastovými
úhelníky, aby to lépe drželo. Rád bych vytvořil jeden "vzorkový stůl. Pak další...

Pro Tazzyho: nádražní cedule s černým textem na bílé tabuli to je jistá nostalgie, která je nutná ke starým budovám berounského nádraží, tak jak ho pamatuji ...(...a pamatuji v Berouně už toho dost), a to bylo s tímto označením.

Na adrese http://picasaweb.google.com/lego.mirek jsou moje fotky LEGA

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

eNTy

Citace od: peter kdy 15.07.2008, 08:54:18
Citace od: mirek kdy 15.07.2008, 07:57:12
Na adrese http://picasaweb.google.com/lego.mirek jsou moje fotky LEGA

Proč ne na BS?

Offtopic alert:
Protože BS je nesnesitelně pomalý a uživatelsky nepříjemný? Ne vážně, nechápu hysterii, že všechno LEGO má jít na BS. Existuje tolik online galerií a každému vyhovuje jiná. Já taky nedám na Picasu dopustit, propojení s klientem, rychlost a dynamická velikost fotky IMHO nemá obdoby. A ta fantastická správa...

peter

Citace od: xtepn01 kdy 15.07.2008, 09:24:00nechápu hysterii, že všechno LEGO má jít na BS. Existuje tolik online galerií a každému vyhovuje jiná.

Především proto, že drtivá většina AFOLů a lidí zabývající se Legem a jeho stavbou bude vyhledávat prvně tam. Osobně nikam jinam nechodím, opravdu nehodlám prohlížet tuny dalších galerií po netu, jestli tam náhodou někde v rohu není něco o Legu.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

Peter nechci zde polemizovat kde zveřejňovat své práce. Jen podotýkám a na vysvětlenou,dříve než jsem poznal BS pracoval jsem na PICASOVI. Oblíbil jsem si ho pro jeho rychlost, kvalitu fotek a jednoduchou správu albumů. Tolik na vysvětlenou.
Vést diskuzi o tom, kde zveřejňovat, doporučuji ti: založ zde nové téma a tam se mohou legaři vyjádřit. Tady, na "kolejišti na půdě" se pracuje a nepolemizuje o tom, kde a jak. To je jako řešit v které hospodě mají lepší pivo.
Pro mne je důležité, chci-li něco poznat, přiučit se, rád si otevřu jakékoliv stránky, ať jsou tam či onde.
HOWGH.

mirek

Ještě za tepla vyvěšuji fotky práce na nohách pro kolejiště na půdě. Je jich 24.
Nepřipomíná Vám to něco. To je řezání...broušení...zažehlování.. kolíkování...laminování...lepení...
Ano, jsem na samotě u lesa.

mirek

Jelikož na chalupě kostky LEGO nemám, alespoň virtuálně jsem připravoval na LDD popis tlačítek pro ovládání třeba výhybek, úseků, apod. Foto fungujících tlačítek nafotím v reálu jako další příspěvek.

mirek

Z jedné z mých fotografií v archivu jsem vypreparoval toto skutečné dvojtlačítko.

mirek

Jak jsem slíbil, tak nyní zveřejňuji reálná tlačítka, která bezchybně pracují.
Na několika fotkách jsou pro názornost sundány kostky, aby bylo vidět do "střev".

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]