(Vlastní) Tatra 815 6x6 CAS 32 1:12

Založil Ondrej, 20.03.2013, 14:39:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondrej

Abych po dlouhé době taky něco ukázal, budu zde postupně přidávat fotky z průběhu stavby Tatry. Jedná se o klasickou hasičskou cisternu v měřítku 1:12, délka modelu je 70 cm a šířka 20 cm. Po hledání blueprintů, výkresů a fotek jsem začal postupně stavět.

Nechtěl jsem napodobovat Tatry od uživatele JardaL, proto jsem zvolil trošku větší měřítko. Kola jsou použita z Unimoga. Zatím se jedná o hrubou stavbu, která bude postupně doplňovaná o detaily. Díky bráchovi mám hotové funkční majáky na kabinu, po boku jsou zatím funkční 4 boční oranžová světla.

tomaslambo

Už teď to vypadá hodně dobře. Určitě budu sledovat průběh stavby.

Plutoone

Pěkné, pěkné. Jen sklon čelního skla se mi zdá moc velký. Ale může to býti pouhé zdání. Mohu poprosit foto těch majáků?

ass

Vypadá skvěle, ale kvůli šířce předního blatníku předpokládám, že nebude zatáčet (což je škoda)? Leda bys tam měl nějakej vyčůranej mechanismus, kterej by osu otáčení kola posunul do jeho středu.

Paliason

super vyzerá ,ale takisto ma hned napadlo, ako napisal už "ass" ,že zatáčanie nebude a pérovanie takisto nie... ??

brodek

Parádní výtvor. Připomnělo mi to dětská léta a tuto hračku: http://www.skoda1203.estranky.cz/fotoalbum/tatra-hracky/tatra-815-hasici/tatra-815-hasici3.jpg.html . Držím palce při doplňování detailů.

Anatyt

Asi tu budem zas za zlého, ale mne sa to už zdá tými Tatrami 815 prehnané. Na každom LEGO fóre (CZ, PL, SK) je Tatra 815. Všetká úcta k týmto vozidlám a celkove k Tatre! Ale mne to už príde okukané, ničím nezaujímavé. Beriem, že CZ je región, kde je Tatra doma. Ale zaujímavšie by po toľkých Tatrach 815 boli už trebárs Tatry 148, alebo aktuálne Phoenix. Alebo LIAZ, Avia, Praga... Toľko môj názor. Kameňovanie môže začať. >:D

tomaslambo

#7
Není důvod kamenovat, když máš v zásadě pravdu. Bude to nejspíše těmi relativně jednoduchými a hranatými tvary, že se to tak dobře staví. :D Navíc každý, i ten nejmenší, capart pozná o jaké auto jde. Moderní tahače se od sebe moc neliší. Třeba ten Phoenix, nemít na předku velkou placku Tatra, řekl bych že se jedná třeba o renault.

otaznik

Citace od: Anatyt kdy 21.03.2013, 12:01:03
Asi tu budem zas za zlého, ale mne sa to už zdá tými Tatrami 815 prehnané. Na každom LEGO fóre (CZ, PL, SK) je Tatra 815. Všetká úcta k týmto vozidlám a celkove k Tatre! Ale mne to už príde okukané, ničím nezaujímavé. Beriem, že CZ je región, kde je Tatra doma. Ale zaujímavšie by po toľkých Tatrach 815 boli už trebárs Tatry 148, alebo aktuálne Phoenix. Alebo LIAZ, Avia, Praga... Toľko môj názor. Kameňovanie môže začať. >:D
To máš pravdu, ale to zvolené měřítko je unikátní.

Ondrej

Citace od: ass kdy 21.03.2013, 10:05:09
Vypadá skvěle, ale kvůli šířce předního blatníku předpokládám, že nebude zatáčet (což je škoda)? Leda bys tam měl nějakej vyčůranej mechanismus, kterej by osu otáčení kola posunul do jeho středu.
Taky jsem na to koukal, ale vypadá to, že by to snad mělo jít. Motorizaci bych tam chtěl rozhodně mít ;)

Citace od: Anatyt kdy 21.03.2013, 12:01:03
Asi tu budem zas za zlého, ale mne sa to už zdá tými Tatrami 815 prehnané. Na každom LEGO fóre (CZ, PL, SK) je Tatra 815. Všetká úcta k týmto vozidlám a celkove k Tatre! Ale mne to už príde okukané, ničím nezaujímavé. Beriem, že CZ je región, kde je Tatra doma. Ale zaujímavšie by po toľkých Tatrach 815 boli už trebárs Tatry 148, alebo aktuálne Phoenix. Alebo LIAZ, Avia, Praga... Toľko môj názor. Kameňovanie môže začať. >:D
Chtěl jsem si taky postavit jednu 815, dále bych to viděl na 111 spíš než 148. Ta je až moc kulatá a měl bych obavu jak to vytvořit, ale jako výzva další by stála za zkoušku.

Citace od: brodek kdy 21.03.2013, 11:52:36
Parádní výtvor. Připomnělo mi to dětská léta a tuto hračku: http://www.skoda1203.estranky.cz/fotoalbum/tatra-hracky/tatra-815-hasici/tatra-815-hasici3.jpg.html . Držím palce při doplňování detailů.
Taky ji mám doma a vzpomněl jsem si na ni při stavbě  :)

Citace od: Plutoone kdy 21.03.2013, 08:16:36
Pěkné, pěkné. Jen sklon čelního skla se mi zdá moc velký. Ale může to býti pouhé zdání. Mohu poprosit foto těch majáků?
Ten sklon je provizorní, celkově by ty sloupky měly být užší ještě. Ještě to budu všechno zase stokrát předělávat klasicky  ;) Přidávám ještě fotku mechanismu majáků.

Děkuji všem za ohlasy a doufám, že v brzké době přibude další fotka z pokroku.

MÍLA

Citace od: Anatyt kdy 21.03.2013, 12:01:03
Asi tu budem zas za zlého, ale mne sa to už zdá tými Tatrami 815 prehnané. Na každom LEGO fóre (CZ, PL, SK) je Tatra 815. Všetká úcta k týmto vozidlám a celkove k Tatre! Ale mne to už príde okukané, ničím nezaujímavé. Beriem, že CZ je región, kde je Tatra doma. Ale zaujímavšie by po toľkých Tatrach 815 boli už trebárs Tatry 148, alebo aktuálne Phoenix. Alebo LIAZ, Avia, Praga... Toľko môj názor. Kameňovanie môže začať. >:D

Kamenování není problém, řekni ještě jednou že phoenix je tatra.

Citace od: tomaslambo kdy 21.03.2013, 12:12:06
Není důvod kamenovat, když máš v zásadě pravdu. Bude to nejspíše těmi relativně jednoduchými a hranatými tvary, že se to tak dobře staví. :D Navíc každý, i ten nejmenší, capart pozná o jaké auto jde. Moderní tahače se od sebe moc neliší. Třeba ten Phoenix, nemít na předku velkou placku Tatra, řekl bych že se jedná třeba o renault.

Kabinu z rencka má Rentra T810, vyvinutá jako náhrada Vejtřasky, Daftra T158 Phoenix má kabinu z Dafa s nově vyvinutou verzí Crew cab.


Ondrej

Přidávám další foto postupu, zatím to jde pomalu tak snad se bude líbit.

blindmelon

Hezký den, Blindmelon

MÍLA


Ondrej

Citace od: blindmelon kdy 16.04.2013, 16:46:38
Vypadá senzačně!
Děkuji, ale zdaleka ještě nejsem spokojen.

Citace od: EM4CZ kdy 16.04.2013, 16:50:23
Nebude taky stříkat ?
O tom jsem uvažoval, ale přišlo mi to jako zbytečný, těžce realizovatelný a bez celkové motorizace k ničemu.

MÍLA

stříkání by stačilo i s ruční pumpičkou a skrz lafetu protáhnout hadičku, řízené čerpadlo na vývodu s převodovky a elektronicky řízenou lafetu po tobě nikdo nežádá, to se hodí spíš do větších strojů.

Plutoone

Sice mnozí říkají, že je tady přetatrováno, ale vždy když se tady nějaká objeví, tak jsme všici poprdění ;D Zatím to opravdu vypadá perfektně. Těším se na další fotky.

Woyta

Funkcni strikacka je pomerne snadna vec. a moc mista nezabere.
Jen by to chtelo lepsi nadobu na vodu nez je pneumatic tank. Blbe se doplnuje voda.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Ondrej

Udělal jsem pár posledních objednávek na dokončení. Zatím poslední fotka před dokončením společně s Hummerem.

MÍLA

Hezké, ještě ty majáky, žebříčky a bude to hotovo.
kde máš poklop od nádrže ?

Plutoone

Chtěl jsem se zeptat, jestli je někde k vidění finální foto.

Ondrej

Tady přidávám aktuální foto, ještě je tam hodně co předělat, ale hrubá stavba už je alespoň hotová.













Ondrej

Tady ještě malá ochutnávka rozdělané 813.



Plutoone


blindmelon

Nádhera! Přijde ještě nějak snížit to čelní sklo nějakými dílky ze střechy?
Hezký den, Blindmelon

Ondrej

Střechu budu ještě zakulacovat a předělávat pomocí slope curved 10x1. Jen budu muset vymyslet jak uchytit majáky. Taky dodělávám otvírání nástavby. Bedna na nářadí umístěná na střeše a boční dveře za kabinou už jsou vymyšlené a provizorně hotové. Ještě zbývají dvoje zadní boční dveře a zadní dveře nad nárazníkem. Ještě bych chtěl otvírací dveře kabiny a interiér, ale jelikož je celkem křehká musím ještě doladit celkové zpevnění a lepší nápravy.

Ondrej

#26
Přidávám pár aktuálních fotek, přidělávám postupně otvírání nástavby a dveře kabiny. Na nástavbě bude ještě otvírací bedna. Dveře od kabiny bude těžší uchytit tak, aby zůstala kabina pevná. Po přeměření jsem zkrátil nástavbu o dva study za zadním kolem a doplnil o oranžová výstražná světla vzadu.
Navíc přidávám detail nového předního světla za použití gumy z bicyklu.









Plutoone

Co dodat? Mně osobně se to moc líbí.

ejancar

Nádhera,jsou za tím hodiny poctivé práce!
Lego = každý den nový model/hračka!

Ondrej

Menší porovnání a ukázka otevírání dveří, střechy ze slopes curved 1x10. Zábradlí jsem vylepšil páčidlem.