(vlastní) Milanovy vignetty

Založil milanv, 30.12.2013, 04:19:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

V rámci prezentace díla na Soutěž MOC 2014 jsem konečně dodělal fotku s novými čepičkami.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Pán na Žlutém hradě

Petronel

Heh, no teda Milane!  ;D To je hodně zajímavé dílo. Doufám že jsi ho netisknul na PFko pro manželku nebo tak.  ;D
I nálepka vypadá povedeně.

milanv

Jsem rád, že se líbí - tobě i Akimu (ve vlákně s chcíplým psem).

Samolepka je na originálním LEGO podkladu, proto tak dobře kopíruje barvu kostky - namaloval jsem to ručně na okraj originální samolepky a vyřízl skalpelem.

Zajímavost je, že ta reklama není vymyšlená, jezdil jsem kolem ní do práce :)
Pán na Žlutém hradě

Martins


milanv

#35
Do společného domu se nastěhoval kutil Tom a hned prvního večera si postavil malý vrtulníček. Jenže dron byl moc bachratý a nelíbil se sousedům, a tak se Tom pustil do předělávky. A teď se nemůže rozhodnout: raději červenou tricoptéru nebo žlutou quadcoptéru? Pomůžete mu v anketě? :)

1. Červená tricoptéra (trojvrtulový)


2. Žlutá quadcoptéra (čtyřvrtulový)


Žlutá ve vzduchu:
Pán na Žlutém hradě

peter

Letadla jsou moc pěkná a mam k nim dotaz. Sám jsem několikrát chtěl použít ten volant takto samostatně. Bohužel pokaždé, když jsem se jej pokoušel sundat z originálního držáku, tak mi vždy ten držák praskl. Můžeš mi prosím sdělit tvůj postup jak ty volanty z toho držáky bez poškození oddělit?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Jasně, taky jsem se nejdřív bál. Základ úspěchu spočívá v tom tlačit pouze v bezpečném bodě a směru, v žádném jiném. Tj. nesmí se ten podstavec mít šanci o nic vzepřít. Já to dělám tak, že chytím volant mezi dva prsty, nedotýkám se vůbec podstavce a druhou rukou zatlačím špičkou klasické legové antény doprostřed volantu na ten čudlík z podstavce.

Tak nemá podstavec žádný bod, o který se zlomit (drží v jednom a tlačíš ho taky v jednom, a to v tom samém). A volant je naštěstí pevný a malý v průměru, takže se nijak neprohne ani nezlomí.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Milane velmi dobrá práce a úžasný nápad! Víc se mi líbí žlutá quad, u červené si nemohu pomoct a furt tam vidím dinamit ;D Navíc lepší jsou ty 4 vrtule.

Jak myslíte rozebrat ten volant? Jaký je to přesně vlastně díl? To bude asi jiný než znám já.

Ještě mě napadlo jestli bys ji nechtěl spíše zavěsit na ty lanka s kterými si fotil motýla. Ve vzduchu by to vypadalo ještě lépe a ta nenápadná lanka/lanko by tam nemělo vadit. Zkoušel jsi to i takto?

peter

No vlastně jsem se špatně vyjádřil. Základna samozřejmě nepraskne, ale strhne se mi pokaždé kroužek (čudlík) z ní, který drží onen volant. Zkoušel jsem to jak na starém volantu z 80 let, tak u nového, kde jsem čekal měkčí plast, ale výsledek byl stejný.

Jinak jde o tento díl.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Citace od: peter kdy 11.05.2015, 13:19:53
No vlastně jsem se špatně vyjádřil. Základna samozřejmě nepraskne, ale strhne se mi pokaždé kroužek (čudlík) z ní, který drží onen volant.

Já ti samozřejmě rozuměl (samozřejmě proto, že jsem měl stejný problém. Ne že bych byl tak geniální :) ). A ten popsaný postup přesně tomuto problému zabrání.
Pán na Žlutém hradě

HD

Oba designy jsou povedené, ale zcela jasně vítězí žlutá.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Díky všem za účast v anketě, zapracoval jsem to do finální podoby místnosti.
Pán na Žlutém hradě