*TOP* (Vlastní) Minas Tirith

Založil Chairudo, 15.06.2011, 22:14:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matošo

Citace od: Chairudo kdy 05.05.2013, 23:23:15
4 přemýšlím o nějakém sopečném ostrově.

Koupit, nebo postavit?  8)

Chairudo

#181
Citace od: Matošo kdy 06.05.2013, 13:31:39
Citace od: Chairudo kdy 05.05.2013, 23:23:15
4 přemýšlím o nějakém sopečném ostrově.

Koupit, nebo postavit?  8)

Postavit, 4x 48x48 plate, čerstvá kuželovitá sopka chrlicí lávu na malém ostrově a na posledním nespáleném kousku vyděšený domorodec prchá od hořících palem na malé pramici. To je moje vize, až tak někdy na podzim když bude čas.

Citace od: Bard kdy 06.05.2013, 09:36:42
Mimo jiné mě zaujala nosnost MOCu.
Nedávno byl na Brothers-Brick test nosnosti kostek, testovali brick 2x2 a myslím že kostka unesla kolem 240kg než splaskla.
Pylíře co nesou mé nádvoří jsou do kříže bricky 4x2, a 1x2, plochou 12 studů, vzdálenost pylířů asi 20 studů, je jich tam asi 16. Každý z nich by měl "teoreticky" bezpečně unést přes půl tuny  ;D


Jinak většina fotek je už na mém flickru - link dole, lepší fotky snad udělám na Lipně kde by mělo být více prostoru  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

blindmelon

Měl bych jen takovou drobnost. Nebylo by, jen na výstavu, lepší ty husy (prostě bílé ptáky), zavěsit na nitě ze stropu vitríny?
Hezký den, Blindmelon

Chairudo

Citace od: blindmelon kdy 07.05.2013, 00:20:30
Měl bych jen takovou drobnost. Nebylo by, jen na výstavu, lepší ty husy (prostě bílé ptáky), zavěsit na nitě ze stropu vitríny?

Bude to na stole, do žádné vitríny se to asi nevleze  ;D
jinak jsem je tam dal jen tak, chtěl bych je dát kroužit kolem věže ale ještě uvidím.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Systematik

Smekám.

Nejvíc mě ovšem dostala fotka finálního zátěžového testu nádvoří  ;D

richchie

ako fanusik LOTR vravim ze toto je rozhodne najlepsie LOTR dielo ake som videl. Myslim ze vsetky ostatne pokusy o vytvorenie Minas Tirith tomuto  nesiahaju ani po paty

Skyrider

máš ten minas tirith moc hezký :o ;)

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 06.01.2021, 20:58:57
Po téměř 10 letech se objevila konkuence 

Taky slusna spotreba kostek!

Chairudo

Citace od: poMOCník kdy 06.01.2021, 21:25:24
Citace od: Chairudo kdy 06.01.2021, 20:58:57
Po téměř 10 letech se objevila konkuence 

Taky slusna spotreba kostek!

Moje je cca 110.000, tohle jestli dokončí tak typuji kolem 300k a to pořád nemá v minifig měřítku, jinak by to mělo asi 8x8 metrů  ;D


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

richchie

no  ty brdo  ;D nechapem len jednej veci.. preco namiesto tony kociek na podstavec pe tie najvyzsie miesta nepouzije napr. krabicu, alebo stol alebo hocico... preco tu vystuz robi z lega, vsak to je totalne mrhanie kockami podla mna. ale inak je to fakt pekne, ale Chairudova Minas tirith je prepracovanejsia, skodal len ze je  seda a nie biela...

Chairudo

Mě třeba stůl taky nenapadl, ale mohl to být taky puristický důvod, psal jsem si s ním a říkal že se inspiroval mým modelem a tohle staví od cca 2015  :)

Právě koukám na další minas tirith videa a tento človíček jak byl 2015 na lipně udělal z vršku mého modelu 3D vizualizaci  ;D ;D
https://youtu.be/rWNGcX0cw9o

Citace od: richchie kdy 28.01.2021, 10:07:47
skodal len ze je  seda a nie biela...
Ono se mu říkalo bílé město, ale bíle vypadalo jen v odlesku slunce, jinak bylo šedé a proto jsem ho taky udělal ze šedých kostek, přišlo mi to blíž realitě.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robbed

Zajímavý model kompletního města - 100000 dílků. Zajímalo by mě, jestli to někdy někdo koupí a postaví  :D

https://rebrickable.com/mocs/MOC-64235/STEBRICK/minas-tirith-part-a-the-seven-rings/#details


Chairudo

Citace od: Robbed kdy 30.01.2021, 14:03:45
Zajímavý model kompletního města - 100000 dílků. Zajímalo by mě, jestli to někdy někdo koupí a postaví  :D

Koukal jsem na to a je to moc pěkný ale ne kompletní, jen přední půlka. Chybí celá zadní polovina a hlavně citadela s věží a stavbami kolem bez které je to k ničemu, ale sám tam píše že je to jen část A, tak předpokládám že ten zbytek dodělá.
Taky to má uvedené jako minifig měřítko, ale je to spíš mikro.
Ani ten můj model není v minifig měřítku, ale tak o 20% menší  ;D


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Jakožto nezaujatý divák musím s odstupem času říct, že tuhle tvoji stavbu zatím nikdo nepřekonal a jen tak nepřekoná.

Citace od: Chairudo kdy 30.01.2021, 16:23:05
Citace od: Robbed kdy 30.01.2021, 14:03:45
Zajímavý model kompletního města - 100000 dílků. Zajímalo by mě, jestli to někdy někdo koupí a postaví  :D

Koukal jsem na to a je to moc pěkný ale ne kompletní, jen přední půlka. Chybí celá zadní polovina a hlavně citadela s věží a stavbami kolem bez které je to k ničemu, ale sám tam píše že je to jen část A, tak předpokládám že ten zbytek dodělá.
Taky to má uvedené jako minifig měřítko, ale je to spíš mikro.
Ani ten můj model není v minifig měřítku, ale tak o 20% menší  ;D


Bez té věže a budov nahoře tohle nikdo myslím chtít nebude. A celé to vypadá tak nějak divně  ::)

richchie

tiez si myslim ze bez toho vrchu to neni ono... nehovoriac o cene kolko by to stalo...
skor by som privital minas tirith v nejakom micro scale meritku, povedzme na baseplate 48x48. uz dlhsie pozeram na nete nieco take, ale zatial si na to netrufam ze by som sa do toho pustil...keby to ale LEGO vydalo, bral by som to vsetkymi desiatimi.. a keby k tomu bolo par minifigov.. napr. denethor , faramir a 2 strazcovia bieleho stromu.. joj to by bolo uz uplne dokonale

Chairudo

Nejlepší mikro co jsem zatím viděl je tohle, to bych si i koupil  :)
I tak to má 64x80 studů, v menším měřítku už by nebyly detaily tak pěkné.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

richchie

presne toto som myslel, aj podla mna je to asi naj micro model bieleho mesta . Ak by sa to dalo kupit hned idem do toho