kostky.org TROPHY

Založil peter, 21.03.2017, 14:29:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Zvolte Vámi preferovaný termín expedice

22. července
2 (50%)
29. července
1 (25%)
5. srpna
4 (100%)
Vyhovuje mi kterýkoliv z výše uvedených termínů.
0 (0%)

Celkem hlasů: 4

Shmade

Ahoj, tak jak stavíte? Já už mám, řekl bych hotovo, ale doufám, že to bude fakt spíš procházka po zpevněné lesní cestě, než nějaký trial, to to moje auto nemá šanci dát. :)

peter

Jinak nebojte, ani já na Vás nezapomněl. Jak možná někteří víte, tak jsem teď byl přes skoro dva měsíce mimo, ale o víkendu jsem se vrátil zpět a tak se mohu již plnně této akci věnovat.

Postupně tak finalizuji výběr lokality a zde délku tratě. Jelikož se jedná o úplně takový první počin a i já si tak potřebuji vše ozkoušet a též nevím, jaké stroje a v jakém počtu se sejdou na startu expedice, tak zatím to vypadá na délku cca 3km. Povrchy budou různorodé, od asfaltu přes ušlapané hliněné cesty až po štěrkovo kamenné cesty. Další informace a snad už i první slepou mapu bych rád zveřejnil nejpozději v průběhu příštího týdne.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

#32
Dobrá, pomohu Ti s výběrem, a odtajním zčásti své plány:
81mm kola, dva XL motory svedené přímo na nápravy v poměru 3:5, zajišťující trvalý pohon 4×4, S-Brick.
Rozměry: rozvor: 230mm, výška: 160mm, šířka:180 (v místě kol). Váhou se blížím k 1,6 kg, to podle použité nádrže. Spotřeba paliva na 100m nebyla zatím měřena. Barva kopíruje vzhled mého posledního trialového speciálu.

Určitě by nebylo od věci, když by všichni účastníci zvážili možnost provedení něčeho podobného. :)

A ještě jedna všetečná otázka - Stavíte (stavíme) všichni vlastní vozidlo, nebo čerpáte velkou inspiraci pro podvozek či karoserii i v cizích návodech?  :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Shmade

Taky klidně napíšu specifikace... Kola mám 68.7x34R, pohon 2x PF Large, zatáčení servo, přední a zadní naviják každý pf medium, sbrick. Rozvor 19,5cm, výška střechy 13cm, se zahrádkou 16cm, šiřka 17,5cm (kola), kastle 15cm, délka 31cm, hmotnost 1224g, včetně rezervních baterek... Předlohou Jeep Wrangler Rubicon, podvozek i karoserie má tvorba... :)


Engine

Já mám rozestavěno. Už je znám nějakej přesnější termín závodu? Kalkuluju s časem, abych to stihnul.

BUde to vypadat asi takhle: kola 81 mm, sBrick, 1x XL pro pohon, servo na řízení. Šířka 21 studů (168 mm), délka 41 studů (328 mm), výška 19 studů (152 mm). Podvozek i karoserie vlastní. Pohon 4x4, ale terén bude výzvou.

Měch

#35
Zatím se mi tu válí tohle, ale to je fakt na tu procházku než trial. Pohon na zadek, RC. Vydrží jezdit tak 4 hodiny, rychlost cca 6-8 km/h (běh).
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

peter

#36
Dovoluji si Vám představit lokalitu pro úvodní podnik naší Kostky.org Expedice. Věřím, že zvolená délka i trasa budou vhodným startem pro tento nový typ "závodů" a všichni tak lépe poznáme co do případných dalších expedic můžeme změnit. Pro zahájení jsem vytvořil krátké úvodní video, kde jsem se pokusil celý tento první podnik uvést vč. představení vybrané lokality a snad tak i naladit případné další nerozhodné zájemce.

VIDEO:


Zároveň v hlavičce tématu je zpřístupněna hlasovací anketa ohledně volby termínu, kdy se expedice uskuteční.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Foton

Video parádní. Jen mi, prosím Tě, řekni kde to v Praze je. Prokopské údolí? Šárka? Milíčov?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peter

Další informace budou následovat ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

stricekfido

Nejsem si uplně jistý zda to zaznělo ale jak jste otevřeni k tomu když bych se přijel jen podívat? Vlastní technic vůz ještě nezvládnu a přijet s cizím MOCem je asi o ničem. Rád bych se ale na takovou akci podíval případně načerpal nějakou inspiraci

peter

Koukám, že hlasování se ustálilo na termínu 5. srpna, takže hlasování mohu už ukončit a finální přípravy tak budu směřovat k tomuto zvolenému datu.

Ti z Vás co shlédli video, tak viděli mimo jiné i profil cesty expedice s vyznačenými nejdůležitějšími místy, na které posádky během své náročné cesty narazí. Níže přikládám tedy další obrázek do skládačky s malou legendou k oněm zastávkám ;)

Jinak doporučuji na Vašich vozech připravit i nějaké místo pro případné naložení dalších předmětů/věcí, které Vám mohou pomoci ve zdolávání některých překážek/úkolů ;)

Tak pomalu finišujte přípravy a já se zase přihlásím s dalšími informacemi.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

#41
Jsou reklamy umístěny takto správně?

Almost Ready
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

Úplně přesně to nedokáži říct, ale asi ano. Každopádně předpokládám, že to je jen grafická iluze, že skutečné reklamy tam teprve dosadíš. Já plánuji připravít podkladový balíček pro jejich tvorbu, tak aby vypadali jak mají a na všech vozech tedy byly stejné, jen samozřejmě v jiných rozměrech podle každého vozu a jak se to autorům bude hodit.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

#43
Aha, takže nebude možné si na voze nechat reklamy sladěné s barvou vozu?
(přidal jsem fotografii číslo dvě, kde jsou reklamy vidět lépe i na kapotě)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

#44
Kdepak, toto není možné ani v běžném životě, aby si mohl kdokoliv měnit podobu oficiálních log, proto prosím i zde zachovat jejich originální podobu ;)

Každopádně, sobota 5. srpna se neúprosně blíží a tak by minimálně ty čtyři posádky měli mít vozy hotové a ladit už jen detaily. K detailům, jak už tu bylo zmíněno, patří i povinná sada reklam. Níže tedy přikládám link na balíček obrázků povinných reklam.


  • Balíček povinných reklam ZDE

Jinak tímto dnem zahajuji povinné a závazné registrace posádek expedičních vozů (do středy 2. srpna). Prosím tedy o vložení Vašeho příspěvku sem do tématu, který bude obsahovat:

hlavičku

  • jméno
  • systém ovládání
  • pohon vozu
  • vnější rozměry vozu
  • hmotnost
  • výbava

popisek
- krátký popis dalších vlastností, či zajímavostí, které se nevešly do hlavičky

obrázek
- velikost max. 800x600
- izometrický pohled
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Mareken

CitaceModel vozidla musí být inspirován skutečným sériově vyráběným vozidlem.
Proporce vozidel musí být v co nejlepším měřítku k jeho reálnému vozidlu a vzhled musí být blízký k Model Team.

Ahoj, vracím se zpátky na kratší dobu!

Mám připraveny dva monoposty, ale jak moc se tohle pravidlo bude dodržovat? Modely zatím představené jsou sice krásně Technic, ale do Model Teamu mají ještě daleko.
Petřem, mám tedy dělat karoserie z bricků, nebo technic?


Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

peter

Vítej zpět! ;D

ve vlákně je vidět pár příkladů jak i skoro z čistě Technic díly lze postavit model, který vypadá velmi hezky i na venek a není to díratá skořepina. Jde mi o to, aby modely opravdu reprezentovaly a nebyly to jen pohybující se "rámy" na kolech co obrysem a čtyřmi koly připomínají auto. Když se zpětně podívám na některé tvé modely, tak např. LIAZka z LTTT by do této akce nastoupit nemohla ;) Snad nyní trochu lépe chápeš jak je tedy toto pravidlo myšleno.

Díky a těším se na tvůj vůz
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

#47
Takže, za sebe přihlašuji následující

Jméno (nick): HD (HorcikDesigns)
Název vozu: JEEP Wrangler

Ovládání: 1×S-Brick
Pohon: kola: 2×XL motor (redukce 3:5)
Rozměry (dך×v; [mm]):  360×170×180
Hmotnost [kg]: 1,5 (měřeno odhadem)
Výbava: Náhradní lano (5m), kladka, pojezdové pláty, střešní osvětlení, lana proti stromům (nejsou na fotce), náhradní díly, osvětlení (přední, zadní, střecha) (neLEGO)

...
pohon navijáku: L motor ( 1:8 )
Zajímavostí je prostorný zavazadlový prostor původně určený pro převoz náhradního paliva.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

Super, takhle jsem si to nějak představoval.

Tímto si tedy dovoluji připomenout, že termín uzávěrky se blíží (středa), tak doufám, že se tu brzy přidají další expediční vozy ať vím s kým vším mohu počítat a co vše musím ještě dopřipravit ;)

Díky


BTW: ty pojezdové pláty a 5m extra lano určitě využiješ ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Dnes se uzavírá možnost přihlášení do Expedice. :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Přihláška Shmade

    jméno: Jeep Wrangler Rubicon Unlimited
    systém ovládání: 1x SBrick
    pohon vozu: stálý 4x4, 2x PF L motor, zatáčení PF Servo
    vnější rozměry vozu: šířka 17,5cm, délka 31cm, výška 16cm
    hmotnost: 1224g (včetně rezervních baterií)
    výbava: 2x naviják (2x PF medium motor), přední nelego světla, zadní PF světla


popisek:
Pevné nápravy s listovým odpružením.
Snadný přistup k zavazadlovému prostoru a elektronice díky odklápětelné střeše.
(reklamy budou před závodem doplněny)




Krutas57

Ahoj, tak já za sebe bohužel musím kapitulovat.  :(

Konečně to vypadalo, že po dlouhé době budu mít čas se aktivně zapojit, avšak množství dostupného času se krátilo rychleji než by bylo třeba. Šasi, které vypadalo celkem funkčně (ikdyž nebylo ideální) a které obstálo základní zátěžové testy, se po dokončení vnějšku a výbavy rozhodlo protestovat a mé pracovní vytížení už nedovolilo připravit další.  :-[ Rád se přijdu podívat a smeknout před vašimi schopnostmi a do příště budu trénovat, aby se podobné faux pas už neopakovalo.  :)

Ondrej

Ahoj posílám za Marka:

Přihláška Marek

Pohon: 2XL stálá 4x4
System ovládání: PF IR (jeden kanál) a servo
Rozměry: 300x220x170
Hmotnost:1665
Výbava: naviják, světla

Poznámka:
Zrcátka, sítě místo oken, hasičák  a další detaily přibudou, jen nemám čas


Engine

Předloha: Ghe-O Rescue
ovládání: 1x sBrick
pohon: 4x4, motor: 1x PF XL, celkový převod 1:1
řízení: 1x PF servo
rozměry: 332 x 168 x 168 mm (41.5 x 21 x 21 studů)
hmotnost: neznámá, něco přes 1 kg
výbava: naviják 2.5 m, 5x PF světla

Až budu mít lepší foto, tak možná vytvořím samostatné vlákno.

peter

Děkuji všem, kteří se přihlásili. Doufám, že nám bude počasí přát a užijeme si tak skvělý expediční den. Dnes by mělo i sprchnout, což by bylo fajn, aby nebylo všude jen vyprahlo a nebyl z toho spíše Dakar. Dolaďte tedy své speciály, připravte pomocné vybavení a v sobotu se na Vás budu těšit. Během zítřka uveřejním místo a čas startu ;)

BTW: možná se může hodit i něco, za co se případně můžete "zaháknout" a vytáhnout se tak pomocí navijáku - ne všude může být nějaký ten strom, kolem kterého je možné lano upevnit ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Níže přikládám mapku s vyznačeným místem startu historicky první Kostky.org EXPEDICE. Sraz posádek bude již v skoro tradičním čase, tedy 10:00 hod.
Posledním mým doporučením každé posádce je: vezměte si sebou tužku ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Ondrej

Tak přidávám taky nějaké foto, byla to náročná 6ti hodinová cesta terénem. Více fotek v galerii













VIDEO:

peter

Děkuji všem, kteří se přímo zúčastnily, nebo se jen přišli podívat na první Expedici Technic aut našeho fóra. Cesta vypadala zprvu jednoduše, ale nakonec udělala čest svému představení, které jsem jí udělal v úvodním upoutávkovém videu. Doufám, že i přes toto se akce všem zúčastněným líbila a bude tak snad časem zájem o další. Prozatím si však dovoluji níže dát link na reportáž z celkového průběhu této úvodní Expedice - ASUAN.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

Ještě jednou velké díky za perfektně zorganizovanou akci. Už se těším na další.

Nutno ale přiznat, že přední náprava bez převodu od pohonu není v kopci pouze drobným technickým nedostatkem.  ;D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns