Nakladač: Soutěž o truck 7998

Založil Jindroush, 02.05.2007, 22:51:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Úkolem pro soutěžící je postavit nakladač, který by se měřítkově hodil k náklaďáku 7998, který je i výhrou v této soutěži.

Pravidla:
1) Zúčastnit se může kdokoliv z registrovaných uživatelů fóra Kostky.org, kromě sběratele fotek (MTron). Každý soutěžící se smí zúčastnit pouze jedním modelem.

2) O výherci se bude rozhodovat anonymním hlasováním všech členů fóra.

3) Maximální rozměry nakladače jsou:
      10studů šířka
      20studů délka
      11bricků výška.
      Vozidlo (nakladač) musí obsahovat kabinu pro obsluhu - 1 minifig.
Tyto rozměry jsou pro 'přepravní stav', kdy jsou ramena, popř. výsuvy zasunuté, v klidovém stavu.

4) Každý soutěžící zašle 5 fotografií výběrčímu fotek emailem (MTron, email: soutez SVINUTEC kostky ŤUPKA org), který je po uzávěrce uveřejní zde bez uvedení jmen. Fotografie musí mít minimální rozměry 640x480, maximální 1024x768. Musí být kvalitní (ne, ne, ne mobilním telefonům), bez rušivých záběrů okolí. Po uskončení hlasování bude zveřejněno jméno výherce, kterému bude zaslána stavebnice.

5) Fotografie nesmí být před vyhlášením vítěze uveřejněny jinde, než zde. Např. umístění na Brickshelf povede k diskvalifikaci.

6) Výhrou je stavebnice náklaďáku, která byla rozebrána do původních sáčků a zalepena do půdodní krabice. (Není to sice MISB, ale jen o kousek  ;))

7) Výherce je povinen výherní stavebnici sestavit a následně spolu se s vým výherním nakladačem nafotit v "akci" a fotky umístit zde.

8 ) Fotografie se musí zaslat nejpozději do 31.5.2007, kdy započne hlasování, které poběží týden.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Není nutné žádné přihlašování, prostě až bude sděleno jméno výběrčího fotek, pošlete mu fota svých výtvorů.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

#2
Výběrčím fotografií se tudíž stal MTtron, email na sběr fotek je uveden v prvním příspěvku. Tak stavějte, ne každý může doma mít set, který se i v devizové cizině bude prodávat až za 2 měsíce.

(Pro připomenutí - staví se nakladač, takže samohyb, který má nějaký zařízení, kterým přemisťuje náklad odněkud nahoru do korby toho náklaďáku, o který se soutěží - náklaďák je zřejmě určen pro přepravu sypkých materiálů).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

jbagy

Zdravim

Tak jsem se pomalu pustil do nakladače a narazil jsem na menší problém s rozměrmy.
Chci se proto zeptat Jindroushe, jestli myslel těch 20 studu na délku i s radlicí nebo bez ní. Také se chci zeptat na šířku 10 studu: jestli nevadí když pouze kola přesáhnou o 0,5 studa, a jestli muže být výška 12 bricku ale jenom za podminky když se na střeše použije maják o výšce 1 brick.

Ono se dá vtěsnat i do těch 10x20x13 (20 i s vrátaně radlicí) jenomže pak je nutné použít menší kola i radlicí a ten nakladač bude celkem v dost malem měřítku oproti náklaďáku a tudíž nebude to pravé ořechové a take nafotit to v akci by bolo ponekud komické.

Teď mi to i s radlicí dělá kolem 24 studu na délku, 11 studu na šířku (kvuli kolám) a 12 bricku na výšku kvuli majáku na střeše.
Přiložil bych foto ale nevím jestli to pravidlá povolují.

Jindroushi: 24x11x12 je to na diskvalifikování nebo ne ?

jbagy

Oprava:

Ono se dá vtěsnat i do těch 10x20x11

bejver

Ahoj, také mě stavba nakladače zlákala. Ovšem i já mám problém s délkou.
Při vhodném měřítku k trucku (šířka nakladače 8 studů) mi délka vychází kolem 25 studů. Šířky je nutné se držet, takže pokud se bude trvat na 20 studech, prostě stroj zkrátím (ovšem nerad). Díky.

Jindroush

Počítal jsem to několikrát podle datasheetů skutečných strojů a 'loaders' (nakladače) se vejdou určitě všechny, 'excavators' (bagry) s nějak ohlým ramenem tak tak.

Ještě abychom si to ujasnili:
loader - http://guide.lugnet.com/set/8459
excavator - http://guide.lugnet.com/set/8851
backhoe - http://guide.lugnet.com/set/8862

Technic modely jsem na ukázku zvolil úmyslně.
Jiné typy strojů IMO nevyhoví pravidlům.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

bejver

Omlouvám se, že to stále zkouším, ale vybral jsem si Tatru UDS 114 a moc bych chtěl stavět právě tu. Myslím, že by zadání (až na tich 20 studů délky) splnila.

Jindroush

Čéče, tak a) to má bejt anonymní, a ty to tu vykecáš, b) holt pravidla byla nějak nastavena a měnit je v průběhu mi nepříjde jako dobrej nápad.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

bejver

#9
Dobrá tedy. Tak aby vše zůstalo překvapením postavím si tatrovku v originální délce mimosoutěžně a do boje eventuálně vyšlu nějaký jiný stroj.
(Samozřejmě s případným vystavením tatry počkám po soutěži.)

***Banana.com

#10
Vizíre, můžu se přihlásit s tímhle?:  ;D >:D


peter

Citace od: banana.com kdy 09.05.2007, 15:31:43
Vizíre, můžu se přihlásit s tímhle?:  ;D >:D

Nemůžeš, páč ani jeden z modelů není nakladač :P
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

***Banana.com

Citace od: peter kdy 09.05.2007, 15:47:50
Citace od: banana.com kdy 09.05.2007, 15:31:43
Vizíre, můžu se přihlásit s tímhle?:  ;D >:D

Nemůžeš, páč ani jeden z modelů není nakladač :P

No tu hybnou pazouru bych tam dostavěl, ne? ;D >:D

Jindroush

Ehm, nebudem si hrát na nějaký MiPoviny, ne? Ne každý pravidlo se musí psát, tj. použití non-lego dílů, případně cizí design jsou jasně out.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Někdo se ptal: horní hrana korby je mezi 9-10 bricky od země, tak si postavte takovej testovací tentononc, aby to vaším strojem šlo vůbec naložit.  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

jbagy

Přesne jak psal bejver:

Při vhodném měřítku k trucku (šířka nakladače 8 studů) mi délka vychází kolem 25 studů.

Už jsem tu delku skrátil na 20, ale šlo to na úkor vzhledu.

Togaran

Já sem stavil něco podobnýho jak je ta Tatra, a ta velikost mi vyšla tak akorát :) btw: musí to nakládat samo? jako bez dopomoci člověka? to snad ne...
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

H0636

Já jsem to po letech zkoušel taky. Ale asi mě opustil tvůrčí duch nebo co. ;D ;D ;D

Mtron

#18
 Dostal jsem první fotografie :) kdo další bude posílat ? Děkuji , čekám. Prosím do předmětu mailu piště text Nakladač : soutěž o truck např. aby se mi to někam nezamotalo do spamu či někam hůř a pokud to pošlete mělo by se vám dostat  odpovědi o doručení.

Mtron OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

jbagy

já se taky vrátil ku legu asi před 3 lety a teď mne to drží ješte víc...

Slick7

Citace od: bejver kdy 09.05.2007, 10:18:39
Ahoj, také mě stavba nakladače zlákala. Ovšem i já mám problém s délkou.
Při vhodném měřítku k trucku (šířka nakladače 8 studů) mi délka vychází kolem 25 studů. Šířky je nutné se držet, takže pokud se bude trvat na 20 studech, prostě stroj zkrátím (ovšem nerad). Díky.
Ač nerad, musím se přidat i já, že stavba nakladače, dle zadaných parametrů, je dosti obtížná a zadané tolerance považuji za něšťastně zvolené. Pokuď Jindrouši pišeš, že jsi převzal rozměry, podle skutečného stroje, tak by mě zajimalo o ktery šlo? Mám doma modely těchto nakladčů a po změření šířky lžíce (4cm), je délka nakladače skoro 11 cm, což odpovídá skoro trojnásobku šířky lžíce. Pokuď by to bylo podle tebe, bylo by to 8cm, což vychází přesně na střed zadního kola  ::) O tom, jak by vypadal excavator při zadaných rozměrech ani nemluvě, malý bastard, pro srovnání přikládám foto, modely jsou ve stejném měřítku. Můžeš trvat dále na svém, ale bude to pouze ke škodě všech, hlavně stavitelů, kterým to nedává příliš mnoho stavitelských možností. Hodlal jsem použít nádhernou deseti studovou lžíci, ale byl by z toho pěknej šmejd. Nechceš dát novou šancí za lepší nakladače?  ;)

Jindroush

#21
Jakkoli blbě byla pravidla určena, v průběhu soutěže je prostě měnit nemůžu.

Holt nepůjde postavit přesná napodobenina, někde se bude muset ubrat atd.

Postav si rámeček o zadaných rozměrech a uvidíš, jak šikovně se dá lžíce poskládat do zadaných rozměrů.  ;) Ostatně, doporučuji všem, aby měli připraveno foto s takovým rámečkem.

Jinak např. JCB 436 má délku 6926mm se lžící položenou na zemi. Což je zhruba 21 studů, když ji připozvedneš, do 20ti se v klidu vlezeš atd.

Ano, je pravda, že je to je nešťastně zvoleno, ale zase je to větší 'výzva' (čelinč, jak se říká v centrální Praze  ;D ;D ;D)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Dejv

Mňo, já jsem se tam vešel v pohodě, na délku mi ještě asi 2 study zbyly, nechce někdo? ;D Ne, vážně: dá se to postavit, aniž by utrpěla estetická stránka  ;)

Myska

Citace od: Slick7 kdy 11.05.2007, 14:43:26
  Ač nerad, musím se přidat i já, že stavba nakladače, dle zadaných parametrů, je dosti obtížná a zadané tolerance považuji za něšťastně zvolené. Pokuď Jindrouši pišeš, že jsi převzal rozměry, podle skutečného stroje, tak by mě zajimalo o ktery šlo? Mám doma modely těchto nakladčů a po změření šířky lžíce (4cm), je délka nakladače skoro 11 cm, což odpovídá skoro trojnásobku šířky lžíce. Pokuď by to bylo podle tebe, bylo by to 8cm, což vychází přesně na střed zadního kola  ::) O tom, jak by vypadal excavator při zadaných rozměrech ani nemluvě, malý bastard, pro srovnání přikládám foto, modely jsou ve stejném měřítku. Můžeš trvat dále na svém, ale bude to pouze ke škodě všech, hlavně stavitelů, kterým to nedává příliš mnoho stavitelských možností. Hodlal jsem použít nádhernou deseti studovou lžíci, ale byl by z toho pěknej šmejd. Nechceš dát novou šancí za lepší nakladače?  ;)

Když jsem hledala na webu obrázek nějakého nakladače (syn chce pořád nové a nové traktůrky), tak jsem našla spoustu zajímavých strojů - např. http://bagry.cz/pics/clanky/4599.jpg. Myslím, že není problém se vejít :o), zvlášť když to bude vlastní nápad.
Můj malý tester už tři vyzkoušel, přičemž jeden zatím dokonce nerozebral.

Mtron

jenom se chci připomenout , soutěž stále probíhá a jak je vidno podle fotek co už mám lze to lze opravdu postavit. Kdo teda tvrdí opak je macka  :P. Stavíme , posíláme jsem dychtivý po dalších stavbičkách nakladačů  ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Jindroush

Pozor, pozor! Už jen 5 dní do konce...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mtron

Zítra poslední den kdy přijímám fotky do soutěže o truck 7998 ..... Děkuji
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Mtron

Dneska přijímám maily do 23.59 , které přijdou potom už nebudu brát v potaz. Takže na posílaní fotek máte ještě dnešek a potom uzavíráme soutěž a bude se vyhodnocovat
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)