Návrhy na vitriny - Příprava výstavy v muzeu Roztoky u Prahy v roce 2010

Založil peki, 31.10.2008, 12:18:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Prostor pro návrhy tedy co co by jste chtěli udělat/vidět na výstavě .

typy vitrin

Používá se jeden konkrétní typ základní vnější rozměr je:
- 1x1 (hloubka) m
- 1 x 0,5 (hloubka) m.

Konstrukce vitriny je 2 m vysoká. Délka se dá zvětšovat po 0,5 metru. Vitrina může mít soklík ve výšce 0,5 m Jednu polici. Police je ve výšce 0,5 m nad soklíkem. Horní prostor má tedy výšku 1m

Příklady:

Aki

Citace od: Colonel32 kdy 31.10.2008, 12:38:22
mohl bych poprosit o detailnejsi popis vytrin 4x1 a 2x1? rad bych je zabral za ucelem velkeho hradoveho dioramatu
Chápu li to dobře, tak hloubka regálu je vždy 1 metr a šířka je omezena jen velikostí místnosti (teoreticky) a rozšiřuje se či zmenšuje vždy po jednokách jednoho metru.  ::)

peki

Citace od: Aki kdy 31.10.2008, 13:14:24
Citace od: Colonel32 kdy 31.10.2008, 12:38:22
mohl bych poprosit o detailnejsi popis vytrin 4x1 a 2x1? rad bych je zabral za ucelem velkeho hradoveho dioramatu
Chápu li to dobře, tak hloubka regálu je vždy 1 metr a šířka je omezena jen velikostí místnosti (teoreticky) a rozšiřuje se či zmenšuje vždy po jednokách jednoho metru.  ::)

Ano, vnější rozměr je 1 m. Vnitřní tedy cca 98 cm. Délka se dá nastavit dokonce po 0,5 m. Celkově tedy záleží hlavně na rozlkožení vitrin, které pak limituje rozměr místnosti. Muzeum disponuje určitým počtem materiálu na stavbu vitrin. Proto chce návrh a rozložení expozice, aby mohlo ověřit zda to postaví. Může v případě potřeby také něco ještě dokoupit.

Protože, jsem viděl výstavu (prostory) a rozložení vitrin u Merkura tak jsem označil červeně kde by bylo možné mít singl velký MOC. Na druhou stranu se domnívám že šířka jeden 1 m u regálů (které můžou mít 2 patra) a délka v metrech umožňuje také prezentaci poměrně velkých MOC či továrních dioramat.

Jamesek

Já bych byl nějaký veliký technic MOC ;) záleží kolik by se chtělo lidí připojit a jaké téma zvolit.

Témata jen tak od boku:
-továrna na cokoliv (nejlépe absolutno)
-pohyblivé dioráma (něco jako pohyblivé betlémy)
-orloj a jiné mechanizmy podobné hodinovým
-GBC (stálý oběh kuliček zajištěn podlahou vyspádovanou do sběrného místa, kde by se vracely do normálního okruhu)
-autodráha na svislo (interakce s návštěvníky na zvážení)
-stroj času ;)
- ...

Nehlásím se nutně k organizaci technic vytríny (pokud by měl zájem někdo jiný), ale pomocnou ruku k dílu můžu slíbit už teď.


peki

Citace od: Jamesek kdy 31.10.2008, 13:50:24
-pohyblivé dioráma (něco jako pohyblivé betlémy)
-GBC (stálý oběh kuliček zajištěn podlahou vyspádovanou do sběrného místa, kde by se vracely do normálního okruhu)

Jen upozorňuji, že to musí být vychytané aby to mohlo fungovat bez manuální obsluhy. Ty kuličky se občas zaseknou atd. Ale jinak pohyblivé věci určitě zaujmou  :o

eNTy

Citace od: Jamesek kdy 31.10.2008, 13:50:24
Já bych byl nějaký veliký technic MOC ;) záleží kolik by se chtělo lidí připojit a jaké téma zvolit.

Témata jen tak od boku:
-továrna na cokoliv (nejlépe absolutno)
-pohyblivé dioráma (něco jako pohyblivé betlémy)
-orloj a jiné mechanizmy podobné hodinovým
-GBC (stálý oběh kuliček zajištěn podlahou vyspádovanou do sběrného místa, kde by se vracely do normálního okruhu)
-autodráha na svislo (interakce s návštěvníky na zvážení)
-stroj času ;)
- ...

Nehlásím se nutně k organizaci technic vytríny (pokud by měl zájem někdo jiný), ale pomocnou ruku k dílu můžu slíbit už teď.



Viděl bych to jako Peki, pokud se má něco hýbat, tak naprosto minimálně a "nekonfliktně". Jakýkoliv složitější Lego mechanisum nebude fungovat více než den. GBC vyplivne první kuličku do 5 minut.
IMHO maximum je vyrobit LEGO sběrnici (napájený electric plate), na kterou jsou zapojeny nezávislé motory/mechanismy. Tato sběrnice bude napájená z trafa, které bude napojené na spínací zásuvku, takže to bude běhat třeba 5-15 minut z každé hodiny. Jinak odejdou motory za týden.

Jamesek

Citace od: xtepn01 kdy 31.10.2008, 14:13:39
IMHO maximum je vyrobit LEGO sběrnici (napájený electric plate), na kterou jsou zapojeny nezávislé motory/mechanismy. Tato sběrnice bude napájená z trafa, které bude napojené na spínací zásuvku, takže to bude běhat třeba 5-15 minut z každé hodiny. Jinak odejdou motory za týden.
Dobrý nápad!

S neustálým během jsem nepočítal. vlaky taky nejezdí nonstop.
Máme rok na to vymyslet, postavit a rozchodit něco co by zaujalo.

peki

Citace od: xtepn01 kdy 31.10.2008, 14:13:39

Viděl bych to jako Peki, pokud se má něco hýbat, tak naprosto minimálně a "nekonfliktně". Jakýkoliv složitější Lego mechanisum nebude fungovat více než den. GBC vyplivne první kuličku do 5 minut.
IMHO maximum je vyrobit LEGO sběrnici (napájený electric plate), na kterou jsou zapojeny nezávislé motory/mechanismy. Tato sběrnice bude napájená z trafa, které bude napojené na spínací zásuvku, takže to bude běhat třeba 5-15 minut z každé hodiny. Jinak odejdou motory za týden.

Mám od Bayera kompletní motorovou sadu (později hodím foto), v Brně jich Jindroush rozdával více, kterou bych do toho věnoval. Mohlo by to být i řízeno RCX/NTX. Např. nějaký pohyblivý robot. Jde o to vymyslet nějakou fintu aby to bylo jednoduché a něco to dělalo. Současně by to demonstrovalo rozmanitost LEGA .

Neběželo by to v kuse ale v určitých intervalech po dobu otevření/po stisku tlačítka atd.

hana

Ráda bych menší(asi jako v Brně) akvárko Belville a prostor pro střední Duplo ZOO,mám toho plnou bednu ve sklepě.  ;D
Uvítám malou ukázku Paradisa,mám jen tři sety,když to bude stačit ráda je vystavím,ale jen jako néMOC(nebo poloMOC)  :D

Marty713

Rád bych se účastnil, ale nevím, jestli mám co nabídnout. :-\

Jsou nějaká kritéria? Kvalita, kvantita? ???

Ale teď mě napadá: červen 2010 - to je v příštích několika letech pro mě snad nejhorší termín. To mě čeká státní a školní maturita. :(

otaznik

Citace od: Marty713 kdy 01.11.2008, 10:51:20
Ale teď mě napadá: červen 2010 - to je v příštích několika letech pro mě snad nejhorší termín. To mě čeká státní a školní maturita. :(
Ale to bude přece výstava končit, jde o to exponáty připravit před výstavou.  ;)

Marty713

Aha, moment... už to vidím. Březen-červen...

Znamená to tedy že by příprava, montování, vernisáž atd. proběhly někdy na začátku března?
To by snad šlo. :)



Stále ale nevím, jestli bych se měl účastnit. Jak a s čím. Myslím, že tahle otázka napadá většinu mladších členů. :P

buf91

Já bych rád pomohl s nějakým dioramatem SW, disponuji však jen originálními sety. Šlo by se s někým spojit? Třeba MwK co ty na to? 8) ::) Vlastně všichni kdo mají rádi SW. Stačí jen vybrat období, planetu a pak to dáme nějak dohromady.
Můj blog... http://buf91.blog.cz

Aki

Citace od: Marty713 kdy 01.11.2008, 12:01:34
Znamená to tedy že by příprava, montování, vernisáž atd. proběhly někdy na začátku března?
Řekl bych, že to znamená, že montování a vernisáž by měli proběhnout v březnu, ale příprava by měla probíhat nejpozději od prosince do února! V březnu už na ní bude pozdě!  >:D

MwK

Citace od: buf91 kdy 01.11.2008, 12:18:58
Já bych rád pomohl s nějakým dioramatem SW, disponuji však jen originálními sety. Šlo by se s někým spojit? Třeba MwK co ty na to? 8) ::) Vlastně všichni kdo mají rádi SW. Stačí jen vybrat období, planetu a pak to dáme nějak dohromady.
Ahaho,dakto ma tu spomenul... ;D

Jasné,nevidím vtom žiadny problém,teda možno ten že je to strašná diaľka... :-\ :'(
Ale,teoreticky by som vedel niečo postaviť,alebo trebars zapožičať svoje armády a modely... :)

No,ale keď tak rozmýšlam,tak MasterWindu a ja sme sa už o niečom takom rozprávali,a čírou náhodou sme sa zhodli že ak by bola výstava v roku 2009,tak nič nerobíme,ale kedže je to až 2010,hrá to nám a naším nákupom do kariet... ;)

Takže,ak sa tu začneme intenzívne na niečom dohadovať,a vymyslíme niečo,aj by som dotoho rád šiel... :)

(To o aký projekt s MW išlo,zatiaľ neprezrádzam,nápad bol totiž jeho,ja som mal zapožičať kocky,modely,figúrky a pomôcť pri stavbe)

A myslím že by sme mohli počítať aj s J_BOBom (áno,tým J_BOBom),minule mi písal že by tiež niečo zapožičal. ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

zakm

Podobne ako sa tu spájajú SW stavbari tak ja by som rad sa spojil s nejakym Town stavbarom . Napadlo mi , že určite by som to neumiestnoval do velkej vitriny  a skor by to bolo zamerane na historicke budovy a prepracovanosť , mal by niekdo zaujem ist do toho so mnou  ? Co sa tyka planou v hlave ich nosim velmi vela , mam velmi vela fotografickeho materialu aj knih len treba si to sformulovat a hodit na papier .

diki
z.

...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Zoufalec

Já mám zase v hlavě nápad na western scenerii - kombinaci továrních a MOC setů.

mirek

Citace od: banana.com kdy 31.10.2008, 13:57:06
Bude také hodně záležet na vlakařích, jak se dají dohromady pro ústřední bod výstavy, kterým nepochybně bude opět kolejiště. Za poslední dobu tu přibyli další šikovní vlakostavitelé (Mirek, Vláďa), tvůrčí potenciál tedy je.
Jsem potěšen a rád přispěji "troškou do mlýna". Myslím si, že  Peki něco z mé kolekce, zejména osvětlených lokomotiv a vagonků, pro tuto akci vybere. Těším se na osobní setkání s ním.
Praxi s vystavováním mám z naší výkladní skříně drogerie. Vždy o vánocích tu jezdí mašinka, kterou si děti pouštějí stiskem tlačítka umístěného zvenku na výloze. Letos to bude bohatší o světýlka.

Colonel32

Citace od: Zoufalec kdy 01.11.2008, 22:05:16
Já mám zase v hlavě nápad na western scenerii - kombinaci továrních a MOC setů.

Po zkusenostech ze Svitav bych doporucil se tovarnim setum vyhnout obloukem, a to i v dioramatech. Pokud chces delat western, lepsi je udelat cele vlastni, nebo se jen volne inspirovat.

Zoufalec

Citace od: Colonel32 kdy 01.11.2008, 23:29:19
Citace od: Zoufalec kdy 01.11.2008, 22:05:16
Já mám zase v hlavě nápad na western scenerii - kombinaci továrních a MOC setů.

Po zkusenostech ze Svitav bych doporucil se tovarnim setum vyhnout obloukem, a to i v dioramatech. Pokud chces delat western, lepsi je udelat cele vlastni, nebo se jen volne inspirovat.

OK zvážím. V budoucnu sem můj nápad postnu a rád se nechám poučit.

buf91

K SW mě napadlo umístit vedle sebe 10143 a 10188. Našel by se někdo kdo by zapučil tu 10143?
Můj blog... http://buf91.blog.cz

peki

Citace od: Marty713 kdy 01.11.2008, 10:51:20
Rád bych se účastnil, ale nevím, jestli mám co nabídnout. :-\
Každý začátek je těžký, můžeš se s někým domluvit na společném dioramatu, nebo zapojit do nějakého společného projektu. V Brně to bylo ztvárnění nějaké filmové scény do vymezeného prostoru. Návštěvnici pak měli uhodnout o co jde. Můžeme udělat něco podobného = nenáročného na počet kostek, možnost zapojení více lidí  atd. Prozačátek by stačilo vymyslet téma na takový společný projekt  ;D

Citace od: Marty713 kdy 01.11.2008, 10:51:20
Jsou nějaká kritéria? Kvalita, kvantita? ???

Mělo by to zaujmout, pobavit nebo něco sdělit. 

Citace od: Colonel32 kdy 01.11.2008, 23:29:19
Po zkusenostech ze Svitav bych doporucil se tovarnim setum vyhnout obloukem, a to i v dioramatech. Pokud chces delat western, lepsi je udelat cele vlastni, nebo se jen volne inspirovat.

V Brně bylo tuším několik dioramat z továrních setů (např. letiště). Pokud se doplní o nějakou vtipnou "blbinu" určitě to zaujme.


JimB

Určitě bych se chtěl zapojit s něčím do castle, má představa je buď nějaká hospodářská budova na baseplate 32x32studů nebo malý hrádek na prolisované podložce 48x32, můžu taky postavit nějaké doplňky (kočár atd.). Budovy můžu postavit v barevných kombinacích old gray budovy+ černá střecha; md stone budovy + černá střecha; žluté budovy + červená střecha.

Pokud bude zájem ze strany SW stavitelů tak mohu poskytnout ARC Laat ve velikosti UCS. Ještě mi chybí dokoupit docela dost dílů, ale stavebně mi zbývá vymyslet jen střelecké koule v křídlech a trochu přepracovat příď.
Moje BS galerie k prohlédnutí zde

edward193

Do mája 2009 budem mať všetko Lego presťahované do Prahy, tak konečne bude môcť začať poriadne stavanie  ;)
V hlave mám niekoľko nápadov, tak snáď niečo z toho vyjde a nájde sa na to aj nejaká vitrina v muzeu...

Colonel32

Citace od: peki kdy 05.11.2008, 09:22:57
U Merkura byla výstavka tvorby dětí, která vznikala přímo během výstavy.   

Neni problem, hlavne kdyz se TLC nebo Trading placne prez kapsu  ;D

Jarmila

Citace od: Colonel32 kdy 05.11.2008, 11:36:20
Citace od: peki kdy 05.11.2008, 09:22:57
U Merkura byla výstavka tvorby dětí, která vznikala přímo během výstavy.   

Neni problem, hlavne kdyz se TLC nebo Trading placne prez kapsu  ;D

Se plácne, aby zkontrolovalo, že ji má řádně zavřenou.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!