Lego Castle

Založil Zmrzlík, 04.02.2019, 14:30:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Zmrzlík

Vzhledem k tomu, že jsem neviděl nikoho přidávat sety ze série Castle, tak jsem si říkal,že bych mohl já... A také se chci tak trochu pochlubit  :)
Kolekce obsahuje něco přes 30 kousků, které sem budu postupně přidávat, tak se máte na co těšit  :)

6057 - Black knights 1992
Výborný stav lega,100% kompletní, box, návod, dokonce i pytlík. Bohužel předchozí majitel prostřihl návod děrovačkou a zatím se mi ho nepodařilo sehnat v takovém stavu, jak si představuji.

Měl to být můj první lego set jako  překvapení pod stromečkem. Bohužel byl už jenom na objednávku a po víc jak měsíčním čekání bylo rodičům sděleno, že tento set je už vyprodaný. Paradoxně když jsem se v dospělosti rozhodl sbírat sérii Castle, tak to byl můj první přírůstek.

klubo

to je krásný, classic castle mám moc rád tak se těším na další... nejvíc jsou sety co mají krabice s okénky...

peter

U tohohle setu jsem nějak nikdy nepochopil, proč je na té lodi zeleno žlutá vlajka. Žlutá barva ještě budiž, ale proč ta zelená, dyk ten rod nic zeleného v erbu nebo kdekoliv jinde nemá :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Zmrzlík

Citace od: peter kdy 05.02.2019, 08:13:22
U tohohle setu jsem nějak nikdy nepochopil, proč je na té lodi zeleno žlutá vlajka. Žlutá barva ještě budiž, ale proč ta zelená, dyk ten rod nic zeleného v erbu nebo kdekoliv jinde nemá :-\

Zelená vlajka je také třeba ve stavebnici 6067, nebo 6030. V hodně setech jsou věci, které nedávají smysl.. :)

Zmrzlík

6080 - King's Castle 1984

Dnes představím jeden starší kousek. Není velký problém tento hrad sehnat a proto je možná mnohých z Vás nedílnou součástí Vaší sbírky. Často ho vídám na různých bazarech, aukcí atd. jak u nás, tak v zahraničí. Horší je to s krabicí. Ta se shání mnohem hůř a je tam podstatný cenový rozdíl pokud je v pěkném stavu.

Hrad byl pouze 2x postaven, jinak celou dobu spinkal u původního majitele. Všechno je originální, nic nebylo potřeba měnit. Krabice i návod v perfektním stavu.

Omlouvám se za fotky. Lépe se mi ho zachytit nepodařilo. Fotograf ze mě určitě nebude.  :)

peter

#5
Citace od: Zmrzlík kdy 05.02.2019, 13:52:54Zelená vlajka je také třeba ve stavebnici 6067, nebo 6030. V hodně setech jsou věci, které nedávají smysl.. :)

Právě že naopak. Spousta věcí z prvu nesmyslných mají nějaký skrytý význam, odkazují na něco, vtípek apod. Každopádně u 6030 je také zvláštní i když už ne tolik, protože tito rytíři měli zeleno bíle ovlajkovaný i jejich rytířský hrad. Je to sice zvláštní, ale asi Black Falcons mají mít i zelenou barvu, takže budiž. Co se týká 6067, tak tam mi nevadí. Set stejně představuje hostinec, takže tam se mohou setkávat různé národy ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Zmrzlík

Citace od: peter kdy 05.02.2019, 15:05:06
Citace od: Zmrzlík kdy 05.02.2019, 13:52:54Zelená vlajka je také třeba ve stavebnici 6067, nebo 6030. V hodně setech jsou věci, které nedávají smysl.. :)

Právě že naopak. Spousta věcí z prvu nesmyslných mají nějaký skrytý význam, odkazují na něco, vtípek apod. Každopádně u 6030 je také zvláštní i když už ne tolik, protože tito rytíři měli zeleno bíle ovlajkovaný i jejich rytířský hrad. Je to sice zvláštní, ale asi Black Falcons mají mít i zelenou barvu, takže budiž. Co se týká 6067, tak tam mi nevadí. Set stejně představuje hostinec, takže tam se mohou setkávat různé národy ;)

A co třeba set 6018 vojáci mají zbroj rytířů Black knights, ale přitom jeden z nich má štít s orlicí. To mi také nikdy nešlo dohlavy. Třeba budete vědět.

Zmrzlík

6020 - Magic shop 1993

100% kompletní, krabička i návod. Mám rád tenhle druh setíků.

Futurion

Krásný setík. Velká nostalgie. Zajímalo by mě zda i po těch dlouhých letech ta fosforová hůlka stále pohlcuje světlo a svítí.

Zmrzlík

6009 - Black Knight - 1992

Opět jeden drobný setik.
100% kompletní

Zmrzlík

Citace od: Futurion kdy 03.03.2019, 01:41:07
Krásný setík. Velká nostalgie. Zajímalo by mě zda i po těch dlouhých letech ta fosforová hůlka stále pohlcuje světlo a svítí.

Ano, hůlka stále po nasvícení svítí  :) taktéž i pláště duchů ;)

Zmrzlík

Bohužel jsem delší dobu neměl čas, abych něco postavil a vyfotil, tak aspoň takhle. 🙂

Futurion

Citace od: Zmrzlík kdy 15.06.2019, 17:40:27
Bohužel jsem delší dobu neměl čas, abych něco postavil a vyfotil, tak aspoň takhle. 🙂

Nádhera. Když se na to dívám, je mi zase 8 :)