Stavíme interaktivní kolejiště do Království železníce (20.4.2011-30.9.2011)

Založil peki, 25.05.2010, 17:08:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

werrac

Po zkušenostech z Roztok ( kladných :-) ), bych se, v případě realizace, opět zapojil zejména vlastní prací. Vzhledem k charakteru KŽ bych si dovolil navrhnout, aby kostky spíše platilo KŽ, práce asi zadarmo / symbolicky. Jak píše Peki, jde o koníček, ne živnost. Drobný občasný program typu stavění / soutěže by to určitě oživil.
Tedy shrnuto: pro nás místo, pro ně obří lákadlo s ne příliš vysokými náklady ....

Rhox

Já bych se klidně připojil, ale jsem také pro to aby KŽ zaplatilo kostky. Myslím, že je dost rozdíl dělat výstavu pro muzeu, kde vstupné nestojí příliš mnoho a je to takový "lidový" a pro někoho, kdo na tom bude tvrdě rejžovat...

Colonel32

Ta výstava lega má být časově omezená, než si dodělají vlaky, ne?

Pak by pro ně asi bylo jednodušší zaplatit pronájem kostek od nás, než si zaplatit vlastní.

Daniel

Jasný, aby platili kostky je asi blbost, ne? Spíš by asi přicházel v úvahu "pronájem" nějakejch staveb, ale nedovedu si představit, jak by jste chtěli aby platili kostky...

Jinak kdyby byl z KŽ zájem, tak jsem pomalu začal (výstavbu brzdí Roztoky ;)), se stavbou hradu Orlík http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=27897.0 - rozsahem hrad počítám bude podobný Linhiho hradu v Roztokách, bez obléhání. - ale nevím jestli to není mimo mísu, když to nemá nic společného s železnicí ::).

Igorus

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 02.06.2010, 09:15:54
Jasný, aby platili kostky je asi blbost, ne? Spíš by asi přicházel v úvahu "pronájem" nějakejch staveb, ale nedovedu si představit, jak by jste chtěli aby platili kostky...
Pronájem se zdá být dobré řešení, ale už vidím ty diskuze, kdo bude chtít kolik a proč  ;D

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 02.06.2010, 09:15:54
... ale nevím jestli to není mimo mísu, když to nemá nic společného s železnicí ::).
Hrad a nemá nic společného se železnicí  ;D Každé správné kolejiště má mít svůj hrad !

peki

Citace od: Igorus kdy 02.06.2010, 10:05:44
Pronájem se zdá být dobré řešení, ale už vidím ty diskuze, kdo bude chtít kolik a proč  ;D

OK. Mohu se zeptat na pronájem. V tom případě je ale opravdu nutné mít nějakou představu "KOLIK" za "CO".
Zájem je pochopitelně i o jakékoliv MOC (včetně MOC z Roztok), proto sem vznesl nyní dotaz i zde.

Shi-So

Citace od: peki kdy 26.05.2010, 12:58:16
Citace od: linhi kdy 26.05.2010, 12:37:10
Kolik je na to času - tedy za jak dlouho je nutno něco postavit?

To je k diskusi jestli hned po Roztokách nebo "až" pro prázdninách, či vůbec letos nebo až po novém roce.  Mělo by to být něco "menšího" oproti výstavě LEGO - hračka i hobby.   Může se to postupně rozrůstat nebo obměňovat atd.

Pokud to bude aktualni az za delsi casovy usek, tak se rad pripojim.Momentalne jsou ovsem moje energie a finance nasmerovany uplne jinym smerem

Igorus

Citace od: peki kdy 02.06.2010, 10:13:17
OK. Mohu se zeptat na pronájem. V tom případě je ale opravdu nutné mít nějakou představu "KOLIK" za "CO".
Zájem je pochopitelně i o jakékoliv MOC (včetně MOC z Roztok).

Teď mě neberte za slovo (lépe řečeno za částku), dávám to jako příklad, ale pokud by se rozhodlo jít směrem pronájmu, cena by se mohla stanovit např. hmotností MOCu - 1 kg za 100 Kč na měsíc, nebo velikostí plochy - 1 baseplate 32 x 32 za 200 Kč.

peki

Citace od: Igorus kdy 02.06.2010, 10:26:23
Teď mě neberte za slovo (lépe řečeno za částku), dávám to jako příklad, ale pokud by se rozhodlo jít směrem pronájmu, cena by se mohla stanovit např. hmotností MOCu - 1 kg za 100 Kč na měsíc, nebo velikostí plochy - 1 baseplate 32 x 32 za 200 Kč.

Naopak opravdu jsem zvědavý co vymyslíte  ;D Zajímavé by mohlo být takové orientační "nacenění" stávajících MOC v Roztokách. Jen pro ilustraci aby mohlo vzniknout kolejiště v Roztokách zaplatilo muzeum 10 000 Kč za motory  dalších  6 000 šlo do ne LEGo materiálu. Možná se to někomu v porovnání ceny celkového kolejiště  (odhad 300 000 - 500 000 Kč zapůjčeno kostkaři) bude zdát málo, ale bez těchto "drobných" by kolejiště nebylo.   

Krutas57

#39
Tak já bych se klidně přidal, velmi rád bych doplnil např. jeřáb na překládání kontejnerů mezi dvěma vlaky z technicu na PF IR ovládání (ať je to interaktivní).

Bohužel kostky na to nemám, nestačí mi ani pro osobní potřebu. Ale klidně bych se domluvil tak, že bych si to doma představěl ze svých zdrojů, následně jim poslal fotky jak se jim to líbí a tak a pak sepsal dílky a seznam bych odeslal KŽ. Dle seznamu by si KŽ ty dílky nakoupilo na BL a já bych to u nich postavil. Při rušení expozice bych si kostky zase odkoupil zpět za cenu, kterou oni dali na BL sníženou o opotřebení - např. -20% (případně by je odkoupil jiný kostkař nebo nějaký obchod). Tohle řešení se mi zdá fér pro obě strany... (já nemusím dávat vlastní kostičky, KŽ si sice zaplatí expozici, ale při jejím rušení dostane investici zpět a já bych pak dostal kostičky z BL za rozumnou cenu.) A Pokud by se to domluvilo takto, tak bych se obešel i bez odměny (stačily by ty režijní náklady - cesta a jídlo).

peki

Nejpraštěnější nápad odměním z valsní ho nějakou cenou ;D tohle zatím vede.  >:D V KŽ není nikdo kdo je zvědavej na seznamy nějakých dílků, není tam nikdo kdo bude něco objednávat stylem lugbulk ala jindroush.

Hardegon

Citace od: Krutas57 kdy 02.06.2010, 10:45:40
Bohužel kostky na to nemám, nestačí mi ani pro osobní potřebu. Ale klidně bych se domluvil tak, že bych si to doma představěl ze svých zdrojů, následně jim poslal fotky jak se jim to líbí a tak a pak sepsal dílky a seznam bych odeslal KŽ. Dle seznamu by si KŽ ty dílky nakoupilo na BL a já bych to u nich postavil. Při rušení expozice bych si kostky zase odkoupil zpět za cenu, kterou oni dali na BL sníženou o opotřebení - např. -20% (případně by je odkoupil jiný kostkař nebo nějaký obchod). Tohle řešení se mi zdá fér pro obě strany... (já nemusím dávat vlastní kostičky, KŽ si sice zaplatí expozici, ale při jejím rušení dostane investici zpět a já bych pak dostal kostičky z BL za rozumnou cenu.) A Pokud by se to domluvilo takto, tak bych se obešel i bez odměny (stačily by ty režijní náklady - cesta a jídlo).

Pokud by to šlo takhle, nabídl bych se postavit hrad o velikosti Brlohu. Dílky bych pak taky klidně s cenou -20% odkoupil, ale vůbec bych na tom nechtěl nijak vydělat nebo ušetřit.  >:D

Krutas57

Citace od: peki kdy 02.06.2010, 10:58:43
Nejpraštěnější nápad odměním z valsní ho nějakou cenou ;D tohle zatím vede.  >:D V KŽ není nikdo kdo je zvědavej na seznamy nějakých dílků, není tam nikdo kdo bude něco objednávat stylem lugbulk ala jindroush.
Tak samozřejmě je možnost, že by to KŽ jen schválilo a proplatilo. Jde mi spíš o ten princip, kdy to oni zaplatí a po skončení expozice to pak zpátky prodají. Chtít po nich, aby to natrvalo koupili (když to u nich natrvalo nebude) je blbost, ale zase chtít po nás, aby jsme ty kostky kupovali ze svýho je taky blbost (pokud nechtěj předem vyplatit odměnu ve výši minimálně ceny kostek). A odříznout většinu stavitelů proto, že nemaj přebytek kostek se mi zdá taky blbost, když jejich rozpočet umožňuje takovouhle operaci.

Můžeš schválně zkusit dát anketu, kolik stavitelů by mělo kostky, který můžou "jen tak" na "dobu neurčitou" věnovat soukromé společnosti, která jim za to ani nedá pořádnou odměnu...

Já osobně bych ty kostky i obětoval, pokud bych je měl, jenže je nemam a to je případ asi většiny zde...

Hardegon: Tak samozřejmě by se to muselo nějak smluvně ošetřit, ale zase ty dílky tam podlehnou nějakýmu opotřebení... Navíc je to forma odměny, obří hrad ti přece zabere hafo času a práce. To opotřebení by ostatně měli uhradit i když by jsme dodali vlastní kostky, jinak by jsme na tom prodělali (bude to tam jezdit celý dny, takže opotřebení spousty dílů bude značný, na LTR je patrný opotřebení některých dílů už po jednom závodě).

Krutas57

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 02.06.2010, 12:13:42
Kdo kostky nemá, tak mu je přece nikdo nebude pořizovat, když si je on sám není schopen pořídit ::).
Pro KŽ to je komerční projekt, tedy na něm dost vydělá. Tudíž by měla investovat. Samozřejmě se můžou účastnit pouze lidi, co ty kostky maj, ale jak už jsem psal, je škoda odříznout ostatní (to, že pro někoho Lego není prvořadá investice, ale jen koníček, neznamená, že je to špatný stavitel). Ale záleží to všechno od rozhodnutí KŽ, já se jen snažil navrhnout schůdnou cestu, nic víc.

Samozřejmě nebudu brát některým jejich názor, že je v pořádku zdarma věnovat svoje kostky firmě, která na nich bude vydělávat a pak je bez náhrady vrátí v horším stavu. Ten nápad jako takový se mi velmi líbí a rád bych přispěl, ale ne za cenu, že soukromá firma bude vydělávat na můj účet. ::)

Colonel32

Pokud by mělo dojít k situaci, že KŽ bude přímo přispívat na nákup, pak by se to ale mělo týkat jen lidí, kteří už jsou prověření (účastí na minimálně jedné výstavě).

Nic osobního - ale z toho by mohl být hodně velký trapas.


Pokud by ale lidé (vystavovatelé - nováčci) sami dali dohromady konkrétní věc a zapůjčili, pak samozřejmě problém není.


Osobně bych ale  preferoval, aby dohoda vypadala tak, že nám bude určený prostor, na kterém máme vystavovat, a provize, kterou za to dostaneme. Z toho by se nejdříve odečetly provozní náklady (opotřebování dílů + doprava) a zbytek byse následně rozdělil mezi vystavovatele rozumně rovným dílem (zda podle váhy, plochy, násobeno koeficientem náročnosti etc.. bych prozatím odložil)

Igorus

Citace od: Colonel32 kdy 02.06.2010, 12:37:17
Pokud by mělo dojít k situaci, že KŽ bude přímo přispívat na nákup, pak by se to ale mělo týkat jen lidí, kteří už jsou prověření (účastí na minimálně jedné výstavě).

Jenže při příspěvku na stavbu na začátku je velmi obtížné odhadnout celkové náklady. Proto si myslím, že je snazší, dát příspěvek až za hotovou stavbu. Věc druhá je například forma zálohy. A v tom případě s tebou souhlasím ohledně prověření.

Krutas57

Citace od: Colonel32 kdy 02.06.2010, 12:37:17
Pokud by mělo dojít k situaci, že KŽ bude přímo přispívat na nákup, pak by se to ale mělo týkat jen lidí, kteří už jsou prověření (účastí na minimálně jedné výstavě).

Nic osobního - ale z toho by mohl být hodně velký trapas.
To sice pro mě osobně nic neřeší, ale je to velmi rozumné.  :)

Citace od: Colonel32 kdy 02.06.2010, 12:37:17
Osobně bych ale  preferoval, aby dohoda vypadala tak, že nám bude určený prostor, na kterém máme vystavovat, a provize, kterou za to dostaneme. Z toho by se nejdříve odečetly provozní náklady (opotřebování dílů + doprava) a zbytek byse následně rozdělil mezi vystavovatele rozumně rovným dílem (zda podle váhy, plochy, násobeno koeficientem náročnosti etc.. bych prozatím odložil)
Pokud by ta provize byla taková, aby pokryla alespoň náklady a opotřebení (tj. aby stavitelé - když už nic nevydělají - alespoň neprodělali), tak o tom už by se dalo uvažovat.


Takže specifikuju moje finální vyjádření k tématu: Pokud by z vaší strany byl zájem o menší (v rámci mých možností) Technic stavbu (např. ten interaktivní překládací jeřáb by byl asi fajn), tak ho rád dodám i z vlastních dílků, za předpokladu domluvení na náhradě opotřebených dílků, dopravy a výdajů spojených s napájením (u PF IR předpokládám, že se to bude řešit nabíjcími bateriemi). [V čistě teoretické rovině uvažuji, že bych do září koupil 8265 a 8043, přičemž by pak s mojí sbírkou vyšlo i na auto pro LTTT/LTR i na nějaký ten jeřáb. Ale záleží to na financích, které teď nedokážu odhadnout.] A dál už do toho nebudu rejpat, stejně jsem se už vyjářil dostatečně...

peki

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 02.06.2010, 12:13:42
Kdo kostky nemá, tak mu je přece nikdo nebude pořizovat, když si je on sám není schopen pořídit ::).

Tak nějak jsem ani nepředpokládal, že lidi co nevlastní kostky by se zapojili s MOC. Jestli je opravdu někdo z prominutím tak naivní, že reálně přemýšlí o tom, že bude někdo řešit seznamy a počty dílků násobené průměrnou cenou na BL násobenou převodním kurzem tak rovnou říkám že o tom se s nikým v KŽ bavit nebudu.

Pokud někdo má něco postaveného nebo by byl ochoten něco zajímavého na takovou případnou akci postavit pak se ptám jaké jsou jeho konkrétní podmínky. Zhruba příští týden bych se měl KŽ ozvat a formulovat naší představu/podmínky. Pokud budou takové podmínky vyhovovat oběma tranám je možné pokračovat v podrobnějším plánovaní případné akce.

V tuto dobu mne tedy nezajímá anketa ale naopak kdo by do toho šel a za jakých podmínek. Neschovávejte se se za kostky, base plate. Řekněte rovnou např.:
- moje práce vypadá cca takto (pokud jste zatím nevystavovali)
- budu rád když budu moci něco pod hlavičkou kostky.org prezentovat za předpokladu že ......
- nabídek za pomoc při stavbě si vážím, ale pokud nebudou MOC nebo dioramata z továrních setů tak nebude s čím pomáhat


Pokud máte nějaký konkrétní MOC řekněte rovnou v cca Kč na dobu akce např.3 měsíce září-říjen-listopad. Opravdu mi nenyj jasný jestli se bavíme o půjčovným použiji přiklad MOC vasykuv parník kteří většina zná v řádu stovek, tisíců či desítek tisíc.

KŽ není schopné rozlišit kolik lidí příde dodatečně navíc kvůli naší akci, není tedy možné počítat s nějakým modelem podle vstupného.




 

 

Hardegon

Osobně bych se klidně zúčastnil. Ale přes léto určitě ne. Po Roztokách bych taky rád chtěl stavět chvíli jen sobě pro radost. Ale řekněme listopad až leden bych nějaký MOC zapůjčil. Stejnak bude zkouškové a nebudu mít čas něco stavět. Motorizaci nepoužívám, tak mi stačí zajistit odvoz. Případné provize jsou asi jen kladným vedlejším přínosem. Radějich bych bral tohle jako zábavu a naše volné předvádění možností.

Rhox

Je fakt,že nápad se zaplacením kostek sem měl dost blbej ;D To je opravdu neproveditelné :)
Ale na nějakým nájmu bych rozhodně trval, jen fakt nemám představu kolik, třeba za můj kostel http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=27742.0 dvě stovky na měsíc? Tři? Pět?
Najde se odvážlivec, který nadhodí nějakou konkrétní sumu na nějaký konkrétní MOC?

Krutas57

#50
Dobře, tak do toho ještě budu rejpat, ale už jen v míru...
Citace od: peki kdy 02.06.2010, 13:26:17
Tak nějak jsem ani nepředpokládal, že lidi co nevlastní kostky by se zapojili s MOC. Jestli je opravdu někdo z prominutím tak naivní, že reálně přemýšlí o tom, že bude někdo řešit seznamy a počty dílků násobené průměrnou cenou na BL násobenou převodním kurzem tak rovnou říkám že o tom se s nikým v KŽ bavit nebudu.
Takle jsem to rozhodně nenapsal. Napsal jsem, že by šlo prostě KŽ vyúčtovat vložené náklady do kostek (tj. klidně dodat jen jedno číslo, seznam by byl jen pro kontrolu) a po skončení výstavy je odkoupit zpátky za odpovídající cenu (tj. kupní sníženou o opotřebení). Asi jsem to původně napsal moc nejasně... Bral jsem to jen jako návrh možného řešení s umožněním účasti i začínajícím mladým stavitelům, kteří by něco vyrobili, ale nemají kostky. Návrh prostě nebyl přijat, což beru, tak bych prosil to trochu méně prožívat.
Jen ještě dodám: Už jsem tu viděl několik stavitelů pod 18 (dokonce i pod 15), kteří umí pěkně stavět, ale prostě mají finanční možnosti trochu jinde, než starší kostkaři (to je do určité míry i můj případ). Já bych se přecejen zkusil nechovat "elitářsky" a KŽ navrhnul alespoň možnost proplacení dílků při předání hotového modelu s následným odkupem zpět. Oni na tom nemohou prodělat, tobě dotaz neublíží a při nejhorším prostě řeknou "ne". Ale v případě, že by na to přistoupili, se naskytne dobrá možnost pro některé stavitele a případná výhoda i pro stavitele, kteří už teď mají zájem do toho jít. Ale opět připomínám, je to jen návrh. O jeho schvalování a předání KŽ rozhoduje organizátor (ty) a pokud se ti nelíbí, máš plné právo ho odmítnout, ovšem slušně a bez urážek. Ale už bych diskuzi na toto téma vážně rád ukončil.




A pokud tedy stojíš o velmi konkrétní vyjádření, tak takto:

Moje stavby: zatím moc nejdou posoudit, nepostavil jsem toho zatím hodně. Do přílohy přikládám obrázky druhé a třetí verze mého závodního vozidla na LTR. Hlavní byla funkčnost, o design mi až tolik nešlo - myslím že zvládnu i lepší. Nejsem Grohl, ale myslím, že hrozné to vzhledem k okolnostem není. Nebráním se možnosti už teď (po LTTT) postavit něco k tématu a nechat organizátory / KŽ posoudit, zdali se jim ten styl / kvalita líbí nebo ne (abych pak nepřišel s něčím, co by se nelíbilo).

Jak bych se mohl angažovat:
- Půjčením originálních Technic setů - cokoliv z mojí sbírky (viz. podpis), krom 8297 a i případné sety co teprve nakoupím (s podmínkou jako u 8297). Do některých bych musel sehnat několik chybějících dílků, ale není to problém. 8297 potřebuji jako zásobu dílků na LTTT a LTR, takže na mezidobí mezi závody nebo prostě na zimu bych ho také mohl zapůjčit. A to i "na hraní" pro návštěvníky, nemusel by jen čučet ve vytríně.

- Pomoc při stavbě (nejen Technic) staveb.

- Zapůjčení technic dílů z mých starších setů (nebo opět i nových, pokud nebudou třeba na závodní auto).

- Nebo - konečně - vlastní technic stavbou (např. ten jeřáb jako interaktivní doplněk interaktivního kolejiště - po domluvě se staviteli kolejiště). Pokud by to bylo něco, co lze vyrobit i z mých starších setů, tak to můžu dodat téměř okamžitě. Pokud by to byl třeba ten jeřáb, kde bych musel dokupovat dílky nebo celé sety, pak bych na tom byl podobně jak Hardegon, tedy s dodáním během podzimu nebo ke konci prázdnin.

- Pokud bude třeba fotodokumentace nebo prezentace na web, tak se nabízím i jako fotograf (popř. kameraman) a webkóder.

Moje podmínky: zaplacení cesty do KŽ (2x44Kč za jednu cestu), adekvátní náhrada všech poškozených nebo zničených dílků (a to nejen běžným opotřebením nebo chybou KŽ, ale u interaktivních modelů i návštěvníky), uvedení mojeho jména a webové adresy u modelu, slušné a ochotné vystupování od organizátorů i KŽ (pro jistotu to takto uvádím).

Za výhodu považuji (nejsou to podmínky, ale velmi bych to ocenil): možnost zdarma kdykoliv zajít do KŽ, abych mohl model zkontrolovat (nemám to tak daleko, takže to u mě přichází v úvahu), možnost si kdykoliv bez domluvy dlouho předem (prostě ze dne na den) vzít model, pokud budu potřebovat dílky nebo ho budu chtít upravit. Samozřejmě případné odměně (kterou bych dal asi do Lega  :)) se bránit nebudu, ale není podmínkou.

Je to takto dostatečné?

Samozřejmě pokud to (slušně) odmítneš (máš na to právo), tak se zlobit nebudu. Ale od začátku to beru jako dobrý nápad, kdy se smysluplně naplní ten obří prostor v KŽ (nedávno jsem tam byl a místa tam bylo ještě opravdu hodně, koleje tam doplňují postupně...) a rád bych nějak pomohl s jeho realizací (pokud by to pro mě nemělo znamenat nějakou finanční nebo "kostičkovou" újmu  ;)). Osobně s těmi nákupy kostiček v řádu jednotek tisíc korun během prázdnin pro tento účel mít problém nebudu, pokud uvidím, že to má smysl.

peki

Citace od: Krutas57 kdy 02.06.2010, 15:43:16
Je to takto dostatečné?

Naprosto  :o

Nech prosím prostor i dalším (stačí podstatně stručněji) link na vaše díla (ale může to být příležitost i pro nováčky, ti by mohli být dokonce levnější  ;D ) odhad výše režijních nákladů (doprava,půjčovné,opotřebení čeho ?), časových možností atd.   

Igorus

V rámci strukturované odpovědi posílám návrh na mojí spoluúčast:

Moje stavby
Jeden menší domek pro kolejiště v Roztokách, nicméně pro tuto akci bych připravil něco reprezentativnějšího. Záleží na tématu, pokud by rozhodnutí padlo na Prahu, pokusil bych se vytvořit tančící dům ve stylu Cafe Corner.

Jak bych se mohl angažovat
Dodám dům, dodám práci, a pokud bude stavěcí víkend, kořalku.

Moje podmínky
Příspěvek od KŽ pokud na ně přistoupí, jinak jiná forma bakšiše (např. volňásky) a pokud se mi zlomí při stavbě nehtík tak náhradu za flastr.

linhi

Jde o to zda stavět něco nového a nebo zda na to nebude čas a odvezl bych tam Brloh,za svůj kus bych chtěl tak 1000,- za měsíc.... Pokud to bude nereálné,stačí se domluvit..

Colonel32

černý panelák, citadela + obléhaní: za 3 měsíce minimálně 5 tisíc.

+ volná vstupenka do KŽ pro mě a minimálně jednu osobu doprovodu po dobu, kdy se nějaký můj model bude v KŽ nacházet. A u modelu popis včetně mého jména, nicku a webu (jsem ochoten upustit výměnou za více peněz). 


peki

Citace od: linhi kdy 02.06.2010, 16:58:51
Jde o to zda stavět něco nového a nebo zda na to nebude čas a odvezl bych tam Brloh

Z diskuse kterou vedu  i formou SZ to vypadá že by menší pauza po Roztokách neškodila. Udělat si pořádek, nějaký čas by zabrala samotná příprava prostoru v KŽ.  Věřím že pokud by byl i nějaký větší prostor na přípravu např. akce třeba až po novém roce (znovu říkám menčí akce nikoli výstava LEGo hračka i hobby 2011) mělo by možná i více lidí chuť se s něčím ukázat.

Jestli stavět něco nového je opravdu těžká otázka. Věci v Roztokách jsou pěkné určitě se mohou vystavit po nějakém čase znovu. Je to spíše o tom jestli během času která by byla k dispozici bude chuť a síla pustit se do nové stavby. Většina z nás má LEGo za účelem stavění je logické (ale ne nutné) že MOC jsou po čase rozebrány i když jak říká (nejen) Mirek je to strašná škoda  ;D

Igorus

Tak akce od nového roku dává smysl. Snad dostatek času dohodnout se co a jak ;D

Jestli stavět něco nového je opravdu otázka. Jak jsem psal výše, záleží hlavně na výběru tématu. Třeba kolejiště "Praha" je spíš o stavbě na zelené louce, město bez určení pak využití toho co je v Roztokách + doplnění.

A to je další otevřená otázka (pakliže nebyla někde jinde odpověděna), bylo by to jen kolejiště a nebo i výstavka jiných MOCů?

linhi

Pokud bude čas a akce bude až po novém roce,slibuji novej hrádek.......

peki

Citace od: Igorus kdy 02.06.2010, 17:48:43
další otevřená otázka (pakliže nebyla někde jinde odpověděna), bylo by to jen kolejiště a nebo i výstavka jiných MOCů?

Kromně kolejiště a jeho doplnění by byl zájem i o "nekolejištní" MOC diorámata z továrních setů - prostě lidová tvořivost.

Jarmila

Já zase klidně přijedu se svými taškami a kyblíky a bezplatně půjčím prověřené osobě své kostičky. Zcela nezištně a bez nároku na nějakou odměnu. Jako důchodkyně státem placená z vašich daní si to mohu dovolit.  ;D

S případnými škodami či ztrátami v rámci normy předem počítám.  :D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!