Stavíme interaktivní kolejiště do Království železníce (20.4.2011-30.9.2011)

Založil peki, 25.05.2010, 17:08:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Byl by zájem mezi vláčkaři a dalšími nadšenci vytvořit kolejiště které by bylo vystaveno v Království železnic (dále KŽ). K dispozici by byla poměrně zajímavá plocha. Kolejiště by bylo koncipováno tak aby geometrie, členění bylo co možná nejjednodušší, cílem by bylo prostřednictvím tlačítek ovládat různé věci

- vlaky
- stroje
- části budov
+ prezentace MOC
+ dioramata továrních setů

Šlo by o takový společný projekt kostek.org do kterého by se mohl zapojit každý kdo by měl chuť.  KŽ by po předložení a odsouhlasení "projektu" uhradilo relevantní režijní náklady. Pokud by jste měli chuť a zájem tak se prosím vyjádřete jak a čím se můžete/chcete zapojit  ;)



mirek

Je to veliká výzva, je to hozená rukavice nám všem.
Celoroční výstava, celoroční kolejiště, doplňované, obměňované, rozvíjené, moc se mi to líbí.

Roztoky ukázaly, že týmová práce na všech stavbách z Lega slavila a dosud slaví úspěch.
Ohlasy návštěvníků jsou toho jen dokladem.
Dnes jsem z úst jednoho "berouňáka" slyšel jen slova chvály a více než jeho slova, mluvily jeho oči.
Přiznal se mi, že na výstavě byl dvakrát. Dospělý člověk. Natož děti.

Já své  ruce i nějaké ty znalosti dávám k dispozici. Já do toho půjdu.

otaznik

To kolejiště by tedy bylo nastálo? Nebo na nějakou omezenou dobu? Jsou známé nějaké další detaily?

peki

Citace od: otaznik kdy 25.05.2010, 21:02:24
To kolejiště by tedy bylo nastálo? Nebo na nějakou omezenou dobu? Jsou známé nějaké další detaily?

Na dobu omezenou resp. záleželo by na nás.

cendix

Jak velký prostor budeme mít k dispozici a do kdy se to má postavit?

Colonel32

Citace od: peki kdy 25.05.2010, 17:08:37
KŽ by po předložení a odsouhlasení "projektu" uhradilo relevantní režijní náklady.

Tak to ze své strany nevidím jinak než jako výsměch. U muzeí jako neziskových organizací je finanční stránka ještě pochopitelná, ale u KŽ je to tvrdý kapitalismus - schválně se podívejte na cenu vstupenek: 150 kč za dospělého, 100 kč (90 ISIC) student. Vy jim tam zastavíte plochu, investujete svoje díly a svoji práci, a oni pak budou rejžovat.

peki

Citace od: cendix kdy 25.05.2010, 22:08:43
Jak velký prostor budeme mít k dispozici a do kdy se to má postavit?

Vzhledem k tomu, že KŽ buduje po etapách model kolejiště ČR (výstavba cca do roku 2014) je k dispozici hodně velký prostor. Jsou to "násobky" plochy na kolejišti v Roztokách  ;D.  Část prostoru by se mohla využít i pro "nekolejištní " MOC.

Citace od: Colonel32 kdy 26.05.2010, 00:19:40
Citace od: peki kdy 25.05.2010, 17:08:37
KŽ by po předložení a odsouhlasení "projektu" uhradilo relevantní režijní náklady.

Tak to ze své strany nevidím jinak než jako výsměch. U muzeí jako neziskových organizací je finanční stránka ještě pochopitelná, ale u KŽ je to tvrdý kapitalismus - schválně se podívejte na cenu vstupenek: 150 Kč za dospělého, 100 Kč (90 ISIC) student. Vy jim tam zastavíte plochu, investujete svoje díly a svoji práci, a oni pak budou rejžovat.

Ano KŽ není státní muzeum.  Ve stavbě kolejiště na tak zajímavém místě (150 000 lidí návštěvnost za necelý rok )vidím možnost  se prostě vyblbnout.  Pro mne je to koníček/hobby. Nikoho do ničeho nenutím jen se ptám jestli se tu najde více takových nadšenců.


linhi


Shmade

Tak jestli je hodně prostoru, tak může být klidně velké "hradiště" součástí kolejiště, v Roztokách jsou na kolejišti koleje "nahňácané", tady by se místem šetřit nemuselo...  Za sebe můžu nabídnout pomoc pouze při vlastní stavbě, díly na spoluúčast nemám.

peki

Citace od: linhi kdy 26.05.2010, 10:43:33
Co nějaké hradiště? :-)

Klidně  ;)  Vzhledem k dostatku místa to nemusí být jenom kolejiště. Prostor je i na velké MOC které mohou ale nemusí být součástí kolejiště. Pokud by byl zájem ze strany vystavovatelů (kostkařů ) mohlo by být domluveno i vystaveni exponátů z Roztok. 

Vasykův parník by se pak nemusel ještě bourat  ;D. Nejde mi o pořádání putovní výstavy, protože vždy bude o legové MOC zájem.  v KŽ je teď i expozice továrních setů LEGa = co si můžete koupit. Vedle toho je možné na vpodstatě "neomezené" ploše - žádné vitriny/výklenky ukázat co je možné z LEGa postavit.



Colonel32

Pokud KŽ nabídne i nějaký férový honorář, tak do toho půjdu taky.

Noves 33

O honorář mi vůbec nejde a pokud plánujete kombinovat 9V s 12V dám také své prostředky i ruce k dispozici, pouze připomínám, že já jsem sběratel originálních setů... >:(

gearcs

Citace od: Colonel32 kdy 26.05.2010, 11:25:38
Pokud KŽ nabídne i nějaký férový honorář, tak do toho půjdu taky.
Taky bych vám doporučoval to tam nedávat zadarmo. Ono stačí, že z Roztok nám nic z výdělku nedají.

Colonel32

Citace od: gearcs kdy 26.05.2010, 11:51:57
Taky bych vám doporučoval to tam nedávat zadarmo. Ono stačí, že z Roztok nám nic z výdělku nedají.

Není úplně ideální argument - už bylo několikrát vysvětleno, že státní muzea prostě nemohou, i kdyby chtěly (Viz. Brno - nešlo otevřít v neděli, nebyl na to rozpočet, ačkoli na vstupném by se to vybralo)

Igorus

Peki, zajímá mě jedna věc. Plán je stavět a poskytnou své kostky či sety, a nebo poskytnout know-how a stavět z poskytnutého materiálu?

Proč se ptám, před časem byla na Kostkách prezentována rádoby výstava (viz. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=25136.msg126058#msg126058). Ta výstavka (jinak se to nazvat nedá) byla tuším sponzorována Pompem, tedy třeba by bylo možné poskytnutí materiálu či setů.

peki

Citace od: Igorus kdy 26.05.2010, 11:57:51
Peki, zajímá mě jedna věc. Plán je stavět a poskytnou své kostky či sety, a nebo poskytnout know-how a stavět z poskytnutého materiálu?

Zatím poskytnout své kostky/sety + know-how. Nevylučuji že by společně s KŽ nebyla možná dohoda s LEGEM na nějaké dodávce základních kostek/silnic atd. Nevidím to v tento moment  ale jako podstatné proto zda do akce jít nebo ne.

Citace od: Colonel32 kdy 26.05.2010, 11:25:38
Pokud KŽ nabídne i nějaký férový honorář, tak do toho půjdu taky.

Co je podle tebe férový honorář?

Citace od: Noves 33 kdy 26.05.2010, 11:43:20
.. plánujete kombinovat 9V s 12V dám také své prostředky i ruce k dispozici, pouze připomínám, že já jsem sběratel originálních setů... >:(

určitě bych byl i pro diorámata originálních setů, na koncepci bychom se ještě domluvili.

Citace od: gearcs kdy 26.05.2010, 11:51:57
Taky bych vám doporučoval to tam nedávat zadarmo. Ono stačí, že z Roztok nám nic z výdělku nedají.

Problematika financování výstav se řešila zde . V KŽ je možnost prezentovat své výtvory na zajímavém místě s velkou návštěvností.  Pro ty co chtějí možnost se vyblbnout.








linhi

Kolik je na to času - tedy za jak dlouho je nutno něco postavit?

peki

Citace od: linhi kdy 26.05.2010, 12:37:10
Kolik je na to času - tedy za jak dlouho je nutno něco postavit?

To je k diskusi jestli hned po Roztokách nebo "až" pro prázdninách, či vůbec letos nebo až po novém roce.  Mělo by to být něco "menšího" oproti výstavě LEGO - hračka i hobby.   Může se to postupně rozrůstat nebo obměňovat atd.

linhi

Citace od: peki kdy 26.05.2010, 12:58:16
Citace od: linhi kdy 26.05.2010, 12:37:10
Kolik je na to času - tedy za jak dlouho je nutno něco postavit?

To je k diskusi jestli hned po Roztokách nebo "až" pro prázdninách, či vůbec letos nebo až po novém roce.  Mělo by to být něco "menšího" oproti výstavě LEGO - hračka i hobby.   Může se to postupně rozrůstat nebo obměňovat atd.

Takže se vlastně nic nestane pokud budu na něčem pracovat déle a pak se to pouze přidá. To je fajn.

Igorus

Citace od: linhi kdy 26.05.2010, 13:04:35
Takže se vlastně nic nestane pokud budu na něčem pracovat déle a pak se to pouze přidá. To je fajn.

To je rozumné. Hlavně pokud to bude možné i obráceně, tj. vzít si svůj výtvor a postavit něco jiného.

mirek

Podle mého názoru by stavba měla mít nějakou koncepci.
Pro hradaře třeba postavit Hradčany a obestavit pražská nádraží. To je jen takový příklad. Neberte mně hned za slovo.
Nebýt v tak velkém prostoru "při zemi", ale postavit to, co svět trochu zná.

Igorus

Citace od: mirek kdy 26.05.2010, 13:13:54
...
Pro hradaře třeba postavit Hradčany a obestavit pražská nádraží. To je jen takový příklad. Neberte mně hned za slovo.
...

Uff to je ovšem výzva! Pravda je, že zrealizovat se to dá, ale to už je na pořádnou organizaci a kooperaci mezi staviteli zvlášť, pokud by to mělo být v minifig měřítku...

Ohledně koncepce má Mirek pravdu, Praha je dobrou inspirací. Železniční most, tančící dům. Někdy před časem na Kostkách bylo i muzeum.

otaznik

Citace od: mirek kdy 26.05.2010, 13:13:54
postavit Hradčany
Tak pro tohle bych tedy hlasoval a přiložil ruku k dílu, ovšem nejsem si zcela jist, zda je realizace zvládnutelná.

peki

Citace od: Igorus kdy 26.05.2010, 13:39:40

Praha je dobrou inspirací. Železniční most, tančící dům. Někdy před časem na Kostkách bylo i muzeum.

jezdící tramvaje tramvaje, Petřínská rozhledna  :o  :o

mirek

Pokud by se nám toto povedlo (nemyslím v takovém rozsahu, pouze ve zkratce), pak by to byl druhý model Prahy, ten první Langweilův ( http://www.langweil.cz/) je v Muzeu města Prahy na Florenci.

Colonel32

Citace od: peki kdy 26.05.2010, 12:30:54
Co je podle tebe férový honorář?

Onehdy tu byla nabídka do obchodního centra, plocha 4x6 metrů, na 3 měsíce, za 100,000. To už znělo docela zajímavě.

Osobně bych to viděl tak, že 20% ceny dílů za rok vystavení (tedy plná amorizace po 5ti letech kostantního vystavování) + opotřebení dílů (motory, sjíždění vlakových koleček, boogieplates, technic dílů u mlýnů etc..) je naprosté minimum.

Noves 33

Citace od: Noves 33 kdy 26.05.2010, 11:43:20
.. plánujete kombinovat 9V s 12V dám také své prostředky i ruce k dispozici, pouze připomínám, že já jsem sběratel originálních setů... >:(

určitě bych byl i pro diorámata originálních setů, na koncepci bychom se ještě domluvili.

Pak jsou mé ruce a sety k dispozici.

peki

Citace od: Colonel32 kdy 26.05.2010, 14:59:31
Onehdy tu byla nabídka do obchodního centra, plocha 4x6 metrů, na 3 měsíce, za 100,000. To už znělo docela zajímavě.

Ano a chtěli za to něco co bylo mimo mísu  ;D

pryb

Citace od: peki kdy 26.05.2010, 11:15:11
Klidně  ;)  Vzhledem k dostatku místa to nemusí být jenom kolejiště. Prostor je i na velké MOC které mohou ale nemusí být součástí kolejiště. Pokud by byl zájem ze strany vystavovatelů (kostkařů ) mohlo by být domluveno i vystaveni exponátů z Roztok. 
Věci z Roztok klidně zapůjčím (tedy, autobus bych si musel ještě nechat schválit od potomka ;D).
Jsou nějaké novější informace - např. na jak dlouho si to představují?
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

peki

Citace od: pryb kdy 28.05.2010, 00:35:06
Jsou nějaké novější informace - např. na jak dlouho si to představují?

Jak jsem psal je to věcí dohody, záleželo by na nás:
- KDY
- CO
- JAK DLOUHO

Zatím "diskutujeme"  jestli by byla síla a chuť dostatečného počtu lidí aby to dávalo smysl.