Lego víkend Olomouc 16 a 17. dubna 2016

Založil Chairudo, 30.10.2015, 20:25:07

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Chairudo

Lego víkend Olomouc 16 a 17. dubna 2016.

Obchodní akademie Olomouc, Tř. Spojenců 11.  





Formát výstavy bude podobný Boskovicím, primárně Lego v pohybu, pohyblivé sety i MOC a nepohyblivé MOC, nepohyblivé sety pouze výjimečně - veliké, raritní.

Cílem je ne jenom ukázat výtvory, ale děti i zabavit, určitě je zájem o autíčka na ježdění a další doprovodný program - vaše návrhy jsou vítány.

- Počítám s víkendovou akcí, Sobota + možná i Neděle, podle domluvy.
- Nebylo by to Lego Technic Olomouc, spíše "Svět kostek Olomouc" = vítány jsou jakékoli vlastní Lego stavby, ať už pohyblivé nebo stacionární. Sety pouze vyjimečně - velké sety nebo pohyblivé na ježdění. (určitě z toho nechci udělat přehlídku setů.)

Aula: 19 stolů 70x120cm, budou po obvodu podél stěn. + pódium pro kolejiště a možná horskou duplo dráhu?
Třídy jsou 17 stolů 50x130cm, můžou se jakkoli poskládat, kromě dalších modelů sem půjdou větší modely co se nevejdou na stoly v aule.

Pro vystavovatele můžeme opět uspořádat soutěž o nejlepší MOC podle hlasování návštěvníků, z vítězných lístků se pak vylosují i výhry pro návštěvníky.

Otevírací doba výstavy bude od 10.00 do 17.00, stavění v sobotu asi od 7.30 +-(ještě upřesním)

Oběd a pití máte zajištěný v rámci akce, pravděpodobně budou lahodné bagety.

Cílem je ne jenom ukázat výtvory, ale děti i zabavit, určitě je zájem o autíčka na ježdění a další doprovodný program - vaše návrhy jsou vítány.

Podpora kostek v rámci akce:  možná, domlouvám pro nás odměnu z jiných zdrojů.

Spaní pro přespolní: něco najdeme, já můžu ubytovat 2 dušičky.

Vystavovatelé:

Chairudo
MOC Malý řetízkový kolotoč - 45x45 cm - pohyblivý
MOC Velký řetízkový kolotoč - 60x60 cm - pohyblivý
MOC Horská dráha 80x 150 cm - pohyblivý
MOC Snail trail 30 x 30 cm
SET 10181 Eiffel Tower - 50x50 cm
SW sety

Kuba
MOC - Netopýří hnízdo - 100cm délka, 80cm hloubka, 100cm výška
MOC - obchůdek COOP 38cm x 38cm
MOC - western 38cm x 50cm nebo 38cm x 75cm

honzicek22 + syn
1.) Duplo vláčkodráha na hraní + duplo horská dráha
2.) Kolejiště s vláčky 9V / případně RC
3.) Auta na soutěže pro návštěvníky - maximálně 3ks kvůli ovládání
4.) Domeček do společného projektu vesnice
5.) Sety dle domluvy

Lukas
Upravený jeřáb 42009  70x40 cm
Jeřáb Grove GMK6400 včetně celé sestavy 90x40 cm
Bagr Backhoe V2  60x30 cm

patkutil
1. heliport SHIELDU 76042...dodal jsem motorek, tak svítí a točí se motory + mám další sety ze Super Heroes
2. výseč olympijského stadionu  90x90cm
3. MOC WALL.E 40x40cm

Izabella08 + syn a maminka
A) větší MOC na téma MINECRAFT cca 90x70cm
B) větší MOC na téma SPONGEBOB - 90x70cm
C) SPORTY, které míří na Lipno, a to karate, akvabely, vzpírání a lukostřelba...rozměry 20x20cm
D) FILMOVÉ SCÉNKY....3ks - 15x30cm
E) MAŠKARNÍ PLES, MOC - 30x30cm
F) MOC ANTMAN 30x30cm

danyboy
1. Rozšířené diorama Kostela sv. Anny, rodinný dům + další domy, vesnické zázemí. - 1,3 x 2,5-3,5m
2. Technic sety: mercedes, jeřáb....
3. Creator expert sety od modulárů až třeba po Mini Cooper apod.
4. Exkluzivní sety: Orthanc 10237, Simpsons sety + kompletní Simp. CMF, 10228 strašidelný dům, Imperial Flagship 10210
5. Možnost sestavení diorama LOTR/HOBBIT, popřípadě mohu ze SW, zaměřeno na First Order - stroje + 200 figů armáda

ManDay
MOC - truck Scania T143M [50 x 20 cm] + návěs  [85 x 20 cm] .
MOC - truck KrAZ 255B 6x6  [50 x 20 cm].

Yoshimaka
Domky do kolejiště
+ pokladník

mates007
MOC Joyho farma 80x40cm
+ obsluha soutěže vlaku

DarkDrago + otec
MOC SW vznášedlo (možná dvě),
bionicle
technic mocy
zmotoryzovaný Mercedes
(B-wing 10227, Death Star 10188, Ewok Village 10236, The Tumbler 76023)

Tomik
alternativní modely ze setů LEGO Creator a Technic
brankář z LEGO WeDo - minisoutěž pro děti ve střílení papírových kuliček na počítačem řízeného brankáře
TR3ZOR z LEGO Mindstorms - minisoutěž pro děti i dospělé v otevírání trezoru s bombóny

fuente + 2 studenti
Spousty spousty hejblátek  :)

Robkteryten
MOC Společný projekt Hasičárna 40x40cm
7658 Y-wing Fighter
+ reklama
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

#1
Citace od: Chairudo kdy 30.10.2015, 20:25:07
Tak mě napadlo, když bude Brno tak zasypané Legem v Olympii, co třeba tentokráte zkusit přesunout Lego technic víkend do Olomouce?
Prostory by zapůjčila Základní škola a Mateřská škola logopedická Olomouc, třída Svornosti 37, - už jsem dřive jednal s ředitelkou a byla pro.
když se nám s pomocí zkušených Brněnských organizátorů (Mrs.Tygris and CO) podaří vše vymyslet, můžeme udělat vůbec první výstavu v Olomouci a tady to alespoň nebude bojovat s velkým obchoďákem. :)

To by byl skvělý nápad...souhlasím s Chairudem.
Olomouc je velká, účast by byla URČITĚ velká :)
Navíc není Olomouc daleko od Brna.

Kuba

#2
Výstavu v Olomouci podporuji taky  ;)




yoshimaka

#3
Olomouc je i má volba
Lust och fägring stor

danyboy

#4
Jsem také za.

peki

Citace od: Chairudo kdy 30.10.2015, 20:25:07
Tak mě napadlo, když bude Brno tak zasypané Legem v Olympii, co třeba tentokráte zkusit přesunout Lego technic víkend do Olomouce?
v Olomouci a tady to alespoň nebude bojovat s velkým obchoďákem. :)


Rozdělil jsem to, ať v tom tygřici neděláme bordel. Jenom znova opakuji že v Brně s nikým nebojujeme ale spolupracujeme. Můžeme si dále dělat co chceme ( i v Brně)

Kuba

Citace od: peki kdy 01.11.2015, 10:20:31
Citace od: Chairudo kdy 30.10.2015, 20:25:07
Tak mě napadlo, když bude Brno tak zasypané Legem v Olympii, co třeba tentokráte zkusit přesunout Lego technic víkend do Olomouce?
v Olomouci a tady to alespoň nebude bojovat s velkým obchoďákem. :)


Rozdělil jsem to, ať v tom tygřici neděláme bordel. Jenom znova opakuji že v Brně s nikým nebojujeme ale spolupracujeme. Můžeme si dále dělat co chceme ( i v Brně)

No ja jsem pro Brno i pro Olomouc, jen by se mělo popřemýšlet o jiném měsíci v Olomouci, ať nejsou všechny víkendovky v dubnu. třeba někdy začátkem května neb ještě v březnu by to bylo fajn.

Co všichni na to?

Skyrider

klidně bych se přidal s wall-e, můžu přijet kdykoliv.

Lukas

Tento nápad mě velice potěšil. Bydlím kousek od Olomouce takže není problém zapůjčit nějaké ty technic modely, a popřípadě také pomoci.

Legas

Bylo by fajn, kdyby Olomouc vystřídala Boskovice, Lego Technic víkend v Boskovicích letos už nebude.
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

Mrs.Tygris

Ja jsem pro ovšem nevím přesně jak chceš pomoci, stačí napsat pomůžu co budu moc tady z Brna

Neřád :-)

Pokud by to bylo na 1den tak bych o tom uvažoval  ;D

Kuba

Ještě jedna taková maličkost. Musí to být (myslím teď případnou výstavu v Olomouci) nutně Technik víkend?


Foton

Já to samozřejmě podporuji a rád se zůčastním (a pomohu s organizací).
Myslím, že víkend (2 dny) je optimální délka.
Pokud by to bylo v nějakém hluchém školním období (před koncem roku atd.) tak by se možná vyplatilo to udělat i v pátek, aby mohly přijít školy.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Kuba

#14
Já nepřipomínkoval délku.  ;) Myslel jsem to tak, jestli to musí být nutně Technik víkend. tedy jestli se to bude prezentovat a tvářit jako Techik akce , nebo naopak jako všeobecná výstava lega. Já osobně technik nemám, ale rád bych se výstavy zúčastnil s jinými věcmi. Podle fotek z Brna tam bylo i mnoho jiného lega, než technik. Ale naopak když jsem měl loni dotaz na Boskovice, tak mi bylo sděleno, že chtějí technik a pohyblivé věci, že podtitul výstavy je Stroje v pohybu, a jedná se o výstavní show. Což moje věci nesplňovaly a splňovat nebudou.



PS: pokud by to bylo na víc dní, než na dva dny - třeba na 3, 5 nebo týden. nevadilo by mi.  ;) čím delší, tím ale složitější zajistit u modelů stále služby, pokud by nebyly zástěny.

Mrs.Tygris

Tak nevím jak přesně si chairudo svoji výstavu představuje co se týče obsahu, ale i v brně měla výstava název pohyblivý svět, ovšem já sama jsme podporovala ostatní typy lega pro ty starší návštěvníky výstavy a tím pádem jsem zákonitě musela na plakátě uvést že tam budou i statické modely a myslím si že to bylo jedině dobře každej náštěvník si našel pak svoje, takže to záleží čistě na hlavním organizátorovy  ;)

honzicek22

Ahoj, tak se mnou můžeš počítat (pokud budeš chtít) s nějakou duplo vláčkodráhou ;) a pro dospělé bych vzal nějaké auta na ovládání.
Z "statických" pak nějaký ten vláček 9V - tam bych ale prosil ovládání nějakým "pořadatelem".

Pro propagaci jsem schopen vytisknout nějaké ty letáčky...jak černobílé (mám zbytek toneru v tiskárně co nejede s Win7 - tipuji tak 1000 stránek) tak i menší množství barevných (obdobný případ - tam tipuju kolem 100 stran).



Skyrider

Kdyz bude verze letacku tak taky vytisknu a nslepim po bruntale a okolnich mestech.

Skyrider

Kdyz bude znamy termin klidne i udelam verzi ve wordu na a4 s obrazky.

Chairudo

Ahoj všichni, se zpožděním, ale pokusím se reagovat na všechny dotazy co zde padly, snad nikoho nevynechám :D

Ještě jsem takovou akci nedělal, ale jelikož má Lego akce v Olomouci už pár let zpoždění, udělám všechno pro to, abychom ji mohli uspořádat.
- Počítám s víkendovou akcí, Sobota + možná i Neděle, podle domluvy.
- Nebylo by to Lego Technic Olomouc, spíše "Svět kostek Olomouc" = vítány jsou jakékoli vlastní Lego stavby, ať už pohyblivé nebo stacionární. Sety pouze vyjimečně - velké sety nebo pohyblivé na ježdění. (určitě z toho nechci udělat přehlídku setů.)
- Výstavu vidím časově na Duben, s tím že v únoru dáme dohromady seznam lidí a modelů kdo co může dodat.
- Reklamu ještě proberu s Tygřicí a s Legasem, budou se muset udělat a roznést letáky a plakáty, zajistit pár vyhlášení v rádiu, ideálně reklamu do Olomoucké regionální televize a možná ještě i něco jiného. Vidím to na pěknou slečnu pobíhající po náměstí Hrdinů v kostýmu žlutého Bricku 2x4 >:D
- Zatím by výstavní prostory bylo několik tříd základní školy Svornosti, ale po novém roce oběhám ještě nějaké větší zajímavější školy. Kdyby někdo věděl o jiných možných výstavních prostorách, které se dají domluvit/pronajmout za rozumnou cenu, budu rád za jakoukoli pomoc při organizaci.

Víc hlav víc ví a plive víc ohně >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

#20
Pokud bude slečna v 2x4 kostce, tak nemusí být nutně pěkná :-)
Můžu zkusit kontaktovat blízké týmy First Lego Leagu, že by nám tam udělali prezentační utkání. Chceš?
Se mnou počítej. Buď střelnice nebo robot servírující čaj. Nebo oboje.

Jo a co jsem byl, tak na ZŠ Nedvědova mají dvě menší tělocvičny vedle sebe s bočním přístupem.
Tak by tu mohla být možnost zkusit to dojednat s OC Olympia. Mají tam teď dost prázdných prostor. Lidi by přišli i od nákupu, je kde parkovat a jezdí tam zadarmo bus :-) A jim by to přitáhlo lidi.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

A samozřejmě počítej s mou pomocí co se týče organizace.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Kuba

Citace od: Chairudo kdy 14.12.2015, 18:32:38
- Nebylo by to Lego Technic Olomouc, spíše "Svět kostek Olomouc" = vítány jsou jakékoli vlastní Lego stavby, ať už pohyblivé nebo stacionární. Sety pouze vyjimečně - velké sety nebo pohyblivé na ježdění. (určitě z toho nechci udělat přehlídku setů.)
- Výstavu vidím časově na Duben, s tím že v únoru dáme dohromady seznam lidí a modelů kdo co může dodat.

Super v dubnu budu mít hotové dvě stavby. Jedna větší a jedna menší.

Foton

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 15.12.2015, 09:21:34
Super v dubnu budu mít hotové dvě stavby. Jedna větší a jedna menší.

Super v dubnu budu mít hotové 3 děti. Jedno větší, jedno menší a jedno mini. :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Kuba

Citace od: Foton kdy 15.12.2015, 09:32:00
Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 15.12.2015, 09:21:34
Super v dubnu budu mít hotové dvě stavby. Jedna větší a jedna menší.

Super v dubnu budu mít hotové 3 děti. Jedno větší, jedno menší a jedno mini. :-)

A budeš je taky vystavovat?   ;D >:D

Chairudo

Citace od: Foton kdy 15.12.2015, 08:52:18
Tak by tu mohla být možnost zkusit to dojednat s OC Olympia. Mají tam teď dost prázdných prostor. Lidi by přišli i od nákupu, je kde parkovat a jezdí tam zadarmo bus :-) A jim by to přitáhlo lidi.

Dobrý nápad, zjistím možnosti :)

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 15.12.2015, 10:44:43
Citace od: Foton kdy 15.12.2015, 09:32:00
Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 15.12.2015, 09:21:34
Super v dubnu budu mít hotové dvě stavby. Jedna větší a jedna menší.

Super v dubnu budu mít hotové 3 děti. Jedno větší, jedno menší a jedno mini. :-)

A budeš je taky vystavovat?   ;D >:D

Paráda, stavím se pak změřit rozměry na vitríny ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Stimpi

Není to primární cíl výstavy, ale můžu přivézt něco velkých setů - F1, Supercars, Offroads

LLLuky

Nehodila by se vám benzínka? :) u mě je jedna skoro u konce, eleonord psal, něco jako, že by to šlo na kolejiště...

ManDay

Také bych se případně přidal s nově postavenými trucky.

Izabella08

Chairudo,

postarám se o roznesení letáků do:

1. obcí kolem OL...základní školy, SŠ i učnáky, vývěsní obecní tabule
2. DDM, Sokol, Lokomotiva...tam, kde přijde spousta dětí
3. Info centra
4. umístění letáků na facebooky známých

Dále určitě ráda pomůžu v samotné škole a rozmnožovat letáky.