kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

otaznik

Citace od: peki kdy 22.05.2018, 14:34:33
Ten oficiální set vypadá jak chudý příbuzný vedle toho tvého obchodu  ;)
LEGO Store 2013 je lepší, souhlas.

mirek


[/quote]
LEGO Store 2013 je lepší, souhlas.
[/quote]
Otazníku, děkuji.    Není nic lepeno ani řezáno.

Chairudo

Citace od: mirek kdy 22.05.2018, 13:46:46
Obdržel jsem dárek - exklusive set LEGO 40145 "LEGO store".
V roce 2013 jsem postavil svůj MOC...také LEGO store, ovšem s Vašykovým parníkem a dalšími stavbičkami českých AFOLů.

škoda že tenkrát nebylo "Ideas", si jim mohl ukázat jak se to staví :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

mirek

#2583
LEGO set 31081 jsem upravil podle svého a už instaloval na LEGO ATTIC TRAINS.





milanv

Pěkný nápad - ještě to letadlo s krásnou tlačnou vrtulí!
No a mě popadla těžká nostalgie - vzpomínáte na Sousedy?
Pán na Žlutém hradě

mirek

Milane, děkuji za reakci. Ty sousedy jsem opravdu přehlédl. Dron od sousedů je vynikající.

mirek

Nápad se zahradní, či parkovou železnicí vznikl v Brně při výstavě v Olympii, kde parkovou dráhu měli vedle OC.
Na kolejišti jsem měl už lokomotivku se strojvedoucím, ale v porovnání s touto lokotkou to byl "chudý příbuzný".

https://www.flickr.com/photos/101095184@N04/albums/72157697948819154


mirek

Asi konečné řešení zahradní železnice v rámci LEGO ATTIC TRAINS.
Rozšířené o zvedací zařízení ...speciální vrátek.



https://www.flickr.com/photos/101095184@N04/albums/72157697948819154

peki

Dobrý nápad, parádní provedení. Teď ještě místo plastových dát 12V koleje, kovová  kolečka máš a hurá do motorizace  >:D Dalo by se potom využít i u nějaké důlní drezíny.

mirek

Citace od: peki kdy 13.07.2018, 10:20:51
Dobrý nápad, parádní provedení. Teď ještě místo plastových dát 12V koleje, kovová  kolečka máš a hurá do motorizace  >:D Dalo by se potom využít i u nějaké důlní drezíny.

Ano, i o této možnosti jsem přemýšlel. Jen se mi s ohledem na miniaturizaci nabízí ne-LEGO řešení.
Použití HO kolejí a šasí lokotky na které by se postavila LEGO lokomotiva.  To zatím zavrhuji.

Z hlediska minimálních velikostí připadá v úvahu jen 9V LEGO mikromotor a to nevím, nevím.
Už použití 12 V LEGO sběrače je nad proporce malé zahradní železnice.

mirek

#2591
Pro potřebu kolejiště LEGO ATTIC TRAINS jsem upravil set 3661 a zrcadlově otočil.

Více: https://www.facebook.com/pg/LEGO-Attic-Trains-197041683666570/photos/?tab=album&album_id=1737275192976537




mirek


Icewalker

Pěkná modulární modifikace, a zahradní železnice také. Modelovou železnicí použitou s Legem si nejsem moc jist, ale vím, že vstup do tohoto vlákna i na Tvoji půdu je na vlastní nebezpečí :)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

mirek


mirek


networ

Na toho minifiga se síťkou... Vzpomněl jsem si na trhala fialky dynamitem. Budeš tam mít taky něco podobného?  :)
Učím se stavět ...

mirek

Citace od: networ kdy 27.07.2018, 07:54:08
Na toho minifiga se síťkou... Vzpomněl jsem si na trhala fialky dynamitem. Budeš tam mít taky něco podobného?  :)
Ano, mám.
Na střeše moduláru odchytávají hasiči do síťky na motýly berounský medvědy co utekli z medvědária,

mirek


networ

Učím se stavět ...

mirek

#2600
Několik zdařilých fotografií  mne inspirovalo k postavení kolejového autobusu - "věžák".
Chybí, jako ostatně vždy, něco kostek, které jsou již objednány.






hobby

Bude to zajímavý vůz. Jestli mě neklame zrak, je tam kónusovité zúžení koncových částí skříně, že?
Připomnělo mně to "Hurvínka" (http://www.kostky.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=28873.0;attach=85027), kdy jsem kvůli tomu upravil ručně pár platliček a od lego-puritánů jsem to pěkně schytal! ;D >:D

mirek

Hobby, ano, je tam mírné zúžení. Řešil jsem to plate a brick panty. Jen jsem je musel nastříkat zelenou a natřít hráškovou barvou. Vyjímečně není nic řezáno.
Kdybych teď dělal Hurvínka postupoval bych tímto způsobem...asi ho časem udělám. Pohled na stroj je věrnější.
Teď řeším pohon včetně většího rozvoru tolik kritizovaného. Zkušebně už to maká k mojí spokojenosti. Připojení je zatím kabelem přímo na motor. Bude provedeno snímání proudu z kolejí přes kovová kolečka k motorku včetně osvětlení.



https://www.flickr.com/photos/101095184@N04/albums/72157694112876360

milanv

Pěkně sis pohrál, Mirku. Vypadá to hezky plynule. Jen na střeše je "zub": nepomohl by tento nový díl?
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 07.08.2018, 11:47:01
Pěkně sis pohrál, Mirku. Vypadá to hezky plynule. Jen na střeše je "zub": nepomohl by tento nový díl?

Milane, díky...myslím, že by pomohl. ( 2x levý a 2x pravý)>


mirek


peki

Citace od: mirek kdy 07.08.2018, 10:42:21
Teď řeším pohon včetně většího rozvoru tolik kritizovaného. Zkušebně už to maká k mojí spokojenosti. Připojení je zatím kabelem přímo na motor. Bude provedeno snímání proudu z kolejí přes kovová kolečka k motorku včetně osvětlení.

O kolik je delší v porovnání s 9V motorem? Vypadá to pěkně. Na upgrade hurvínka jsem si vzpomněl při pohledu na obrázek MOC, vlákno jsem četl až potom  :)

Citace od: milanv kdy 07.08.2018, 11:47:01
........ Jen na střeše je "zub": nepomohl by tento nový díl?
Nebo - tady by to přeříznout šlo  >:D

mirek

#2608
Peki,

1/  Rozvor prodloužený je 6,5 cm.
    Rozvor 9V motorku  je 4,5 cm.
    Pro jízdní vlastnosti v oblouku je to maximum s ohledem na odběr proudu z kolejí. (Kovová kolečka jsou jako jeden kus, zatímco 9V
    motorek má kolečka ze dvou dílů, kde jsou nákružky pružné a v zatáčce se poddají.)

2/  Tady bych si netroufnul řezat. Řez je moc vidět, zejména když je to na střeše.

mirek

#2609
Včera dorazily poštou nové vlaky.
Dnes jsem začal se stavbou LEGO 60197 a hned následně s úpravami. Iritovala mně absence dveří u celkem povedeného stroje.
Nahradil jsem základní krátkou vlakovou desku tou o 4 study delší, což dalo prostor pro zapuštěné dveře.
Protože u nových vlaků co stavím instaluji dva motorky (propojený 9V + PF motorek), rozhodl jsem se nový výtvor osadit tímto způsobem.