(Vlastní) Alternativní model ze setu 42066

Založil Tomik, 01.07.2018, 17:14:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Dovolte mi, abych vám představil jeden z mých největších alternativních modelů - žraloka 2. generace. Prvního (červeného ze setu 9394) jsem postavil už před dlouhými pěti lety do soutěže ve stavbě alternativních modelů pořádané grohlem (Milanem Reindlem) u příležitosti zahájení prvního ročníku výstavy na Lipně.



Nový žralok Mk II je postavený ze setu 42066 (modro-černá stíhačka), takže je větší, lepší a konečně i modrý. Má dvě motorizované funkce:

  • pohybující se ocas - stejný mechanismus jako u původního červeného žraloka vycházející z da Vinciho létajícího stroje
  • otevírací tlama - oproti červenému žralokovi se hýbe dolní čelist a nikoliv celá hlava s horní čelistí, zároveň se s otevírající se tlamou pohybuje i rybka, kterou se žralok snaží sežrat
VIDEO

NÁVOD







Obě funkce lze spustit naráz nebo každou zvlášť pomocí červených pák na stojánku. Ve stojánku je potom schovaný medium motor, battery box a zdvojená převodovka. Do těla žraloka jdou už jen dvě osy pohánějící dva mechanismy s klikovými hřídelemi.





V následujících týdnech dám dohromady video a naživo bude k vidění na výstavě v Pardubicích. Pro tuto příležitost plánuju ještě jedno libové vylepšení.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Klaj

Jelikoz nejsem velkym fanouskem Technicu a mam obcas problem ho spravne slozit i podle navodu (konkretne u tehle stihacky sem se pekne zapotil), tak velky obdiv tomu kdo se pusti do samostatneho dila. Moc pekne to vypada.
Draco dormiens nunquam titiliandus

HD

Pěkná podvodní honička... Těším se na video a až ji někdy (doufám) uvidím i osobně.

Jen mě tak napadlo, nebylo by možné ještě ze zbylých dílů zařídit kořisti pohyblivou ocasní ploutev?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki


Izabella08


Tomik

Díky všem za komentáře. Jsem rád, že se vám žralok líbí.

Citace od: HD kdy 01.07.2018, 23:55:43
Pěkná podvodní honička... Těším se na video a až ji někdy (doufám) uvidím i osobně.

Jen mě tak napadlo, nebylo by možné ještě ze zbylých dílů zařídit kořisti pohyblivou ocasní ploutev?
Tady bych řekl, že není problém v nedostatku dílů ale v tom, že ta ryba je příliš malá na přidání pohyblivého ocasu...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ViloB

Pevne veríme že bude aj návod :-) Vyzerá to veselo.

Tomik

Citace od: ViloB kdy 15.07.2018, 23:07:52
Pevne veríme že bude aj návod :-) Vyzerá to veselo.
Bude, ale až tak kolem Vánoc...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Na youtube je konečně k vidění video žraloka v pohybu. Svojí premiéru si odbyl až letos v Olomouci a dále bude k vidění na výstavě v Plzni o víkendu 8. a 9. června 2019. Na návodu začnu pracovat po plzeňské výstavě, takže by mohl být hotový za měsíc až dva.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Petronel

Ahoj Tome,
nahraješ také pro ostatní video žraloka propojeného s tou skříňkou?
Já jsem kdyžtak jedno na výstavě natočil, ale ty asi budeš chtít nějaké profi.  :D
8)

Tomik

Citace od: Petronel kdy 26.05.2019, 22:36:00
Ahoj Tome,
nahraješ také pro ostatní video žraloka propojeného s tou skříňkou?
Já jsem kdyžtak jedno na výstavě natočil, ale ty asi budeš chtít nějaké profi.  :D
8)
Je to v plánu - mám už vymyšlený scénář na způsob toho videa Jason vs LuuMa. Jediné, co mi chybí, je chuť celé to naaranžovat a natočit a potom sestříhat a upravit. Video pro samotného žraloka jsem "připravoval" (rozuměj odkládal) tři čtvrtě roku...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Návod na stavbu žraloka je nyní dostupný na rebrickable.com
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr