SVĚT FANTAZIE Z KOSTEK Ostrava 23.-24.3. 2019

Založil danyboy, 10.09.2018, 19:53:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

danyboy

Citace od: peki kdy 06.03.2019, 11:29:50
Jak to dopadlo s mikroměstem? Já svoje moduly asi 5 kusů mohu přibalit. Ale vše ostatní je u původních majitelů (teda doufám :) ).

Chtěl jsem psat do daného vlákna,ale je již zamknute. Někdo z dalších stavitelů by mel zajem? Pokud si dobře vzpomínám,tak dokonce Jojikuv model by mel byt u nás doma :D je někde seznam účastníků projektu?

peki

Seznam asi ne. Spíše podle toho vlákna. Několik stavitelů jako např. MArtins nebo Pool mají dokonce několik staveb skoro celou čtvrť. Doporučuji se obrátit na:
- MartinaS  coby otce projektu.
- ty co do Ostravy jedou jestli nají, nebo jsou v kontaktu s někým kdo něco má a půjčí

Já byl pak pouhý převozník a  dovezl jsem to na několik dalších akcí.

Vasyk

Svůj domek z mikropolis beru s sebou.

Ještě dotaz, mám u sebe mozaiky, pokud se vlezou, mám je vzít také ? A pak si je někdo převezme do "kostkového skladu" ?? Nebo jaký je plán ?

Jezevec

#63
Citace od: danyboy kdy 26.02.2019, 13:24:56
Citace od: Jezevec kdy 26.02.2019, 12:16:57
Citace od: danyboy kdy 26.02.2019, 11:06:57
Jezevec odvedl skutečně dobrou práci, ale zaznamenal jsem něco, co si nějak nedovedu vysvětlit. OD tohoto masivního sdílení totiž prakticky přestali stoupat účastníci v udalosti. :o
Což mi nějak vzhledem k rozsahu propagace od jezevce nejde do hlavy. Ze by nějaká blokace ze strany fb?

Oslovený člověk (ten, komu se ukázal post na facebooku - prostě to jen viděl)
Zájemce, účastník (ten, kdo provedl interakci s událostí a klikl na tlačítko)

Protože realisticky jen málo těch virtuálně oslovených lidí jde a klikne na to tlačítko, že se zúčastní (mají zájem). To je normální, počet lidí se skutečným zájmem je vždycky obrovská menšina v poměru ke všem těm, ke komu se ta informace nějak dostane. Plus realita je taková, že ten kdo klikne na tlačítko zájem pak klidně nepřijde a další lidi zase přijdou i když nikde na sociální sítí svoji účast nezaklikli. Všechna ta čísla je třeba brát hodně orientačně. Je to spíš o tom ty lidi oslovit a dostat k nim informaci, že to je. :)

Namátkou pro srovnání:
Brno: oslovených lidí 169,1 tisíc x 5,8 tisíce má zájem
Ostrava: oslovených lidí 52,7 tisíc x 1,9 tisíce má zájem

jasnačka, chápu že ten účel byl splněn. Spíš mě zaráží, že ta propagace měla spíš v těch účastech přidat a ne je úplně zbrzdit. Teď koukám, že zas od posledního sledování z minulého pátku přibylo několik desítek lidí, zatímco v předešlých týdnech prakticky nikdo. Jak říkám, to nemění nic na tom, že lidi ty sdílení vidí a rozhodně to bude mít svůj díl na počtu účastníků reálné akce 8)

Oni taky ti lidi přibývají nepravidelně. Ve výsledku se to číslo oslovených a zájemců postupně pořád nějak zvedá a o to myslím jde.
Zrovna včera např. přibylo dost lidí. Celkem si stojím za tím, že pokud někdo bydlí v MS kraji, aktivně používá fb a má členství
v nějaké fb skupině týkající se zábavy, volného času, akcí, dětí, rodičů, okresu...tak je nemalá šance, že by ten příspěvek měl vidět.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Matthes_CS

Nepojede někdo na akci autem (nebo něčím na ten způsob) přes Jaroměř, případně Hradec Králové nebo Pardubice a neměl by ještě jedno místo pro mě a pár věcí (moc toho nepovezu).

danyboy

Citace od: Matthes_CS kdy 09.03.2019, 21:00:46
Nepojede někdo na akci autem (nebo něčím na ten způsob) přes Jaroměř, případně Hradec Králové nebo Pardubice a neměl by ještě jedno místo pro mě a pár věcí (moc toho nepovezu).
zkus se poptat Vasyka, popřípadě myslím, ze davroman to bere pres Hradec?

danyboy

Prosím všechny, aby si přečetli email, měli byste tam mít nejnovější info a smlouvy (y)

Danek

Igorus

Mám sebe ještě několik kusů AFOL samolepek. Bude mít někdo z vystavovatelů zájem?

Vasyk

Citace od: Vasyk kdy 06.03.2019, 14:16:47
Ještě dotaz, mám u sebe mozaiky, pokud se vlezou, mám je vzít také ? A pak si je někdo převezme do "kostkového skladu" ?? Nebo jaký je plán ?

Může se k tomu někdo kompetentní vyjádřit ??

Matthes_CS

Citace od: Igorus kdy 13.03.2019, 13:39:17
Mám sebe ještě několik kusů AFOL samolepek. Bude mít někdo z vystavovatelů zájem?

Měl bych zájem.

danyboy

Citace od: Vasyk kdy 15.03.2019, 15:02:09
Citace od: Vasyk kdy 06.03.2019, 14:16:47
Ještě dotaz, mám u sebe mozaiky, pokud se vlezou, mám je vzít také ? A pak si je někdo převezme do "kostkového skladu" ?? Nebo jaký je plán ?

Může se k tomu někdo kompetentní vyjádřit ??

Ahoj, promin, tahle zprava mi uplne unikla. Urcite by se hodily :) Pokud by je pak prebral Clermont do skladu, tak by to byla ideálka (y)

Vasyk

Citace od: danyboy kdy 15.03.2019, 22:12:29
Citace od: Vasyk kdy 15.03.2019, 15:02:09
Citace od: Vasyk kdy 06.03.2019, 14:16:47
Ještě dotaz, mám u sebe mozaiky, pokud se vlezou, mám je vzít také ? A pak si je někdo převezme do "kostkového skladu" ?? Nebo jaký je plán ?

Může se k tomu někdo kompetentní vyjádřit ??

Ahoj, promin, tahle zprava mi uplne unikla. Urcite by se hodily :) Pokud by je pak prebral Clermont do skladu, tak by to byla ideálka (y)

Ok, uvidím co poberu.

Clermont

Už koukám kolik stojí kamion na převážení kostek a reklamních věcí  ;D

Jezevec

#73
Citace od: peki kdy 05.11.2018, 14:43:34Online video reportáž (video nebo aspoň fotky). To co udělala TV prima by se dalo udělat v menším i v naší režii a hodit to první den výstavy na FB ,fórum atd. Taková rychlá pozvánka na akci

Jak se řešilo již po výstavě v Brně. Udělá toto někdo v Ostravě? Upřímně řečeno ideálně video nebo aspoň fotky v sobotu dopoledne ze samého začátku akce. Jako taková live preview na akci, co teprve začíná a s náručí dokořán zve všechny se zájmem o lego v Moravskoslezském kraji.

Jinak na zpravodajství Primy (online reportáže) jsem hodil dotaz, jestli by nechtěli opět zajet a udělat reportáž podobně jako v Brně. Ale reakce z jejich strany žádná (zprávu si však přečetli), tudíž se na to nedá spoléhat a nejlepší strategie je klasicky jako vždy "udělej si sám" :D

Když někdo na akci vezme do ruky přístroj schopný záznamu, něco natočí (v přijatelné kvalitě) a pošle mi to, tak to postnu.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Matthes_CS

Citace od: Jezevec kdy 18.03.2019, 13:46:12
Citace od: peki kdy 05.11.2018, 14:43:34Online video reportáž (video nebo aspoň fotky). To co udělala TV prima by se dalo udělat v menším i v naší režii a hodit to první den výstavy na FB ,fórum atd. Taková rychlá pozvánka na akci

Jak se řešilo již po výstavě v Brně. Udělá toto někdo v Ostravě? Upřímně řečeno ideálně video nebo aspoň fotky v sobotu dopoledne ze samého začátku akce. Jako taková live preview na akci, co teprve začíná a s náručí dokořán zve všechny se zájmem o lego v Moravskoslezském kraji.

Jinak na zpravodajství Primy (online reportáže) jsem hodil dotaz, jestli by nechtěli opět zajet a udělat reportáž podobně jako v Brně. Ale reakce z jejich strany žádná (zprávu si však přečetli), tudíž se na to nedá spoléhat a nejlepší strategie je klasicky jako vždy "udělej si sám" :D

Když někdo na akci vezme do ruky přístroj schopný záznamu, něco natočí (v přijatelné kvalitě) a pošle mi to, tak to postnu.

Chtěl bych něco takového udělat, i nějaké fotky v pátek ze stavění. Ale ve škole prý není wifi až na kousek s obchodem, takže ještě zkusím zařídit nějaké jednorázové data do mobilu (jinak nevyužívám), případně jestli někdo něco takového má a udělal by mi hotspot pro notebook?
A s videi nemám zkušenosti moc, foťák moc dobré nedělá, mobil také moc ne, ale třeba 444martin bral kameru do Pardubic a Brna, bude brát i sem? Že by se něco malého zkusilo natočit už v sobotu a pak bych to hodil na fb?

Borun


Hana129

Byla, ale jen v naší třídě  ;). Letos to mají jinak a půjdou přihlásit k wifi jen přístroje, u kterých škola zadá Mac adresu.
Budu mít noťasy, tak když tak se to může poslat z nich.

Matthes_CS

Ještě k těm videům mě napadlo, ale toho by se musel ujmout někdo jiný, že by na výstavách dělali takové interview se stavitely a o jejich modelech tam, ale zveřejňovalo by se to až v průběhu roku a né k návaznosti k výstavě, jen prostě vždy videjko o daném kostkaři a o tom co postavil a nějaké info ze zákulisí. Pak by se to dalo třeba na yt a sdílelo.

danyboy

Citace od: Matthes_CS kdy 18.03.2019, 20:43:24
Ještě k těm videům mě napadlo, ale toho by se musel ujmout někdo jiný, že by na výstavách dělali takové interview se stavitely a o jejich modelech tam, ale zveřejňovalo by se to až v průběhu roku a né k návaznosti k výstavě, jen prostě vždy videjko o daném kostkaři a o tom co postavil a nějaké info ze zákulisí. Pak by se to dalo třeba na yt a sdílelo.

To zní suprově. Klidně to pak hodit i na youtube >:D Připojení zařídím kdyžtak z vlastních "zdrojů na tyhle posty apod.

444martinhanak

Citace od: Matthes_CS kdy 18.03.2019, 18:06:34

A s videi nemám zkušenosti moc, foťák moc dobré nedělá, mobil také moc ne, ale třeba 444martin bral kameru do Pardubic a Brna, bude brát i sem? Že by se něco malého zkusilo natočit už v sobotu a pak bych to hodil na fb?

Točil jsem to jen na foťák s lepší světelností. Nemá stabilizaci obrazu - tak jsem to pak musel vystříhávat. Plánuji něco takového udělat i z Ostravy, ale závisí to na času, jestli se budu moci utrhnout od svého stanoviště. Ten můj střih je hodně amatérský a stejně se musí dělat v klidu až po výstavě na vlastním PC.
Nechci to na nikoho "přehrávat", ale myslím, že je tady více lidí, kteří zvládají daleko lepší videa.

Jezevec

#80
Citace od: Matthes_CS kdy 18.03.2019, 20:43:24
Ještě k těm videům mě napadlo, ale toho by se musel ujmout někdo jiný, že by na výstavách dělali takové interview se stavitely a o jejich modelech tam, ale zveřejňovalo by se to až v průběhu roku a né k návaznosti k výstavě, jen prostě vždy videjko o daném kostkaři a o tom co postavil a nějaké info ze zákulisí. Pak by se to dalo třeba na yt a sdílelo.

Matěji, to s těmi medailonky tvůrců (interview se stavitely a o jejich modelech) ve formě videí je super nápad. Chtělo by to dávat hlavně na ten Youtube na náš vlastní komunitní kanál. Ostatně na téma (ne)existence oficiálního youtube kanálu Kostky.org se toho už taky probralo hodně. Sám jsem na to mírně upozorňoval, když jsem se začal v oblasti budování značky Kostek angažovat.

Neříkám tady, ať znárodníme všechen video obsah týkající se Kostek na 1 kanál (i když jsem pro to v minulosti byl všema deseti co se týká mého osobního názoru na věc), ale aspoň založit vlastní Youtube a krmit ho tím, co zmiňoval Matěj, je možnost. Nikomu nic nebrat, ale přinést něco dalšího.

Ale vždy je problémem hlavně to, kdo to bude dělat a kdo se o to bude starat. :)

Citace od: Jezevec kdy 01.09.2018, 21:08:16
Flickr a Youtube podle mě spojuje ten problém, že spousta lidí má svůj vlastní. Galerie akcí se pak objevují částečně všude možně u více lidí podle toho, kdo to zrovna vyfotil, ale nikde není vše hezky pohromadě na jednom místě. Možná by nebylo na škodu vytvořit jeden vyloženě pro Kostky, kde by byly všechny galerie nebo videa Kostek. Takto je to podle mě trochu nedořešené.
S youtube to samé, jednou je video o závodu na účtu Petera, jindy video z akce na účtu Chairuda atd. Chápu, že každý chce primárně propagovat sám sebe a vlastní kanál/alba, ale možná kdyby byli všichni ochotní od toho upustit a vše týkající se obecně Kostek jako komunity bylo směřováno na jedno místo, tak by to možná mělo větší efektivitu.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

Citace od: Jezevec kdy 19.03.2019, 10:38:22
....... ale aspoň založit vlastní Youtube a krmit ho tím, co zmiňoval Matěj, je možnost. Nikomu nic nebrat, ale přinést něco dalšího.
Ano, to tu také říkám opakovaně. +ještě obr. galerii (např. Flickr). Ale musí se vymyslet jak to celé bude fungovat, určitě není cílem někomu něco znárodňovat.

Citace od: Jezevec kdy 19.03.2019, 10:38:22
Ale vždy je problémem hlavně to, kdo to bude dělat a kdo se o to bude starat. :)

A to je pak druhá stejně důležitá věc. Viz zkušenosti s FB stránkou (myšleno před jezevcem a spol.). Jen "formální založení" bez toho aby tím někdo žil nemá valný výsledek.

Matthes_CS

Citace od: peki kdy 19.03.2019, 11:54:07
Citace od: Jezevec kdy 19.03.2019, 10:38:22
....... ale aspoň založit vlastní Youtube a krmit ho tím, co zmiňoval Matěj, je možnost. Nikomu nic nebrat, ale přinést něco dalšího.
Ano, to tu také říkám opakovaně. +ještě obr. galerii (např. Flickr). Ale musí se vymyslet jak to celé bude fungovat, určitě není cílem někomu něco znárodňovat.

Citace od: Jezevec kdy 19.03.2019, 10:38:22
Ale vždy je problémem hlavně to, kdo to bude dělat a kdo se o to bude starat. :)

A to je pak druhá stejně důležitá věc. Viz zkušenosti s FB stránkou (myšleno před jezevcem a spol.). Jen "formální založení" bez toho aby tím někdo žil nemá valný výsledek.

Je otázka, co na společný flickr/youtube dávat. Jestli tam má cenu přidávat každý moc a video o něm co někdo udělá (a byl by ochotný dát tam). To spíš tam opravdu dávat nějaký takto společný obsah. Fotky a videa z výstav, něco pro vnější prezentování kostek. Takže fotky/videa z výstav pořádaných kostkama, nebo kde se kostky účastnili, pomáhání v nemocnicích a další akce. To myslím, že by se takový obsah mohl "znárodnit" (já takový fotky rád někam hodím, hlavně, když už nemám neomezený flickr) a psát autora by nebyl problém a odkázat na jeho soukromou galerii apod.
Plus občas hodit nějaký povedený moc a pár fotek nebo nějaké kratší video s odkazem na soukromou galerii a celé video.

Otázka je tedy, kdo takový obsah dělá a jestli by byl ho ochotný poskytnout k znárodnění. Případně někdo se nabídl a dělal by takový obsah.

danyboy

Tak přímý přenos chce dělat Paní Janošcová, která řídí vedle Jezevce propagaci na internetu. Pro zasvěcenější je to osoba stojící za FB stránkou profilem Městský Obvod Poruba a druhou administrativní osobou FB události.

davroman

OT: přivezu do Ostravy nového Mustanga ... výstavní premiéra v ČR?    ;D
https://shop.lego.com/cs-CZ/product/Ford-Mustang-10265
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Stimpi

Asi jo, jestli pak jedeš do olmíku tak můžeme vystavit obě varianty, pokud nemáš dva :) Už ho mám skoro dostavěný. Bude recenze?

davroman

Olmík bohužel ... není místo ... takže jedině až na podzim.
Mám postavenou základní verzi, dneska večer snad stihnu dostavět "tuning".

Recenze bohužel nebude.  :'(   Tentokrát nebyl čas ani prostor na focení - stavěl jsem ho po nocích. Možná ale sepíšu pár postřehů.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

peki

Jak dopadlo mikroměsto? Mám to s sebou vzít (pokud se vleze = moje stavby)?

Jezevec

Nějaká paní se na Facebooku pochlubila Kostkám, že kvůli výstavě pozvala vnoučka až z Prahy. ;) :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

danyboy

Citace od: peki kdy 20.03.2019, 14:17:47
Jak dopadlo mikroměsto? Mám to s sebou vzít (pokud se vleze = moje stavby)?

Ahoj, mam akorat doma micropolis od Jojika, jinak nikdo , kdo se zucastnil, tak do Ostravy nejede. Cili kolik toho mas? mas jen sve nebo jeste neci dalsi modely. (pisi z mobilu)