Kolejiště

Založil peki, 12.01.2017, 12:49:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

peki

Všechno co se tyká kolejiště prosím sem.

seznam co kdo slíbil půjčit:
====================

Aktuální verze návrhu kolejiště.
====================









linhi

Tak jsem konečně začal pracovat na hradu do kolejiště pro pana vedoucího..

MiHo

#2
Kolejiště, část s letištěm:



přesné rozměry: 8,064  x 1,920 m
Potřebuji upřesnit zda na vlečkách bude možný kyvadlový provoz na vypínače nebo tam budou statické vlaky.

peki

#3
Přikládám výchozí návrh kolejiště který vytvořil hobby. Návrh se mi na první pohled líbil, uděláme nějaké drobné změny, které vyplynou z požadavků na animaci/ovládání vlaků,kolotočů atd.

Podle dohody s Michalem/janou budou k dispozici celkem 6 ovládacích panelů po 4 tlačítkách = 24 ovládacích možností.

1 panel půjde na část kolejiště miho
5 panelů na zbytek kolejiště peki/hobby/mirek


peki

Citace od: miho kdy 19.01.2017, 05:25:33
Kolejiště, část s letištěm:

Potřebuji upřesnit zda na vlečkách bude možný kyvadlový provoz na vypínače nebo tam budou statické vlaky.

Ano na vlečkách bude možné ovládat vlak. NA tvojí část půjdou 4 tlačítka 2 okruhy 2 vlečky. V případě nouze je možně 2 vlečky ovládat jedním tlačítkem. Nevím jestli se na letišti bude třeba točit radar. Nebo by se dal spouštět zvuk. 

Milane potřebuji několik úprav:
1) zrcadlově prohodit pravou a levou stranu, tak aby letiště bylo na konci kolejiště
2) místo poutě postavíme město z MD (dodám z OC Butovice)
3) napojit město silnicí od hobbyho přes řeku
4) doporučil bych město rozšířit na úkor přistávací a odletové dráhy letiště

Asi se bude muset posunout tunel
Dotaz co se stalo s tvým kopcem s depem na monoraily?



peki

#5
Citace od: linhi kdy 18.01.2017, 22:32:22
Tak jsem konečně začal pracovat na hradu do kolejiště pro pana vedoucího..

Hrad by to byl určitě krásny, ale mi potřebujeme zříceninu  >:D

Něco v měřítku k MD (klidně menčí bude to v "dálce" vzít v úvahu perspektivu. Představa je něco na skále pobořené, prorostlé stromy, minifigové hledají kešku (taková ta krásná zajímavá místa, která si příroda bere zpátky, ale stále jsou poznat stopy zašlých věků), trampové opékají buřta, nějaké to zvířátko (škoda že jsme loni nevzali toho medvěda   :) )




Ideální by bylo aby byla na vymezeném prostoru 2x4 (může se ještě trochu zvětšit) ještě na nějaké vyvýšenině oproti terénu na kterém bude (tento terén je o jednu úroveň výše než město pod ním).  Na patře kolem zříceniny bude možná ještě jeden okruh s lokálkou.


peki

Co budeme potřebovat půjčit (za vše budu ručit = v pořádku vrátím):
===========================================
koleje pouze velké množství (násobky 50/100)
vlakové trafo (trafo 220 na 9V, přepínací panel 0-9 V, nepotřebuji kabel mezi trafem a kolejí

silnice (tmavě šedé) ze spoda nalepit štítek s nickem
zelené baseplate 32x32 ze spoda nalepit štítek s nickem

Stavby:

Pozor vše v měřítku MD případně menší. Tedy stavby které jsou koncipovány na 32x32 ne na 48x48. Abych byl dobře pochopen nevadí mi podložka 48x48. vadí mi stavba typu požarní stanice z lovců duchů, protože není v měřítku k MD, je zbytečně velká.

1) MD MOC
(dle potřeby převezu z OC Butovice), tovární MD mám. Uvítám, nové MOC viz soutěž.

2) drážní stavby
nádraží, depa, hradla,sklady

3) ostatní stavby
průmysl, vilky,domky

4) Příroda stromy MOC ne tovární ty mám. Ideální když by si vzal někdo na starost nějaký prostor a ten pak osadil. Budu mít kostky na stromy, takže také při stavbě uvítám stavěče stromů

5) řeka
most (cendix?) bude přes baseplate 48x48
nějaké lodičky
postarat se o břehy

6) skály
na kolejišti budou v určitých místech skály, jestli má někdo ještě nějaké burpy/lurpy

7) ostatní

hlaste se s dalšími nápady, potřebovali bychom např. rozhlednu na max 32x32

Pište  sem s čím by jste mohli ale hlavně chtěli pomoct.

šipka

Na řeku mohu poskytnout stejně jako na Kidsfestu lodě ze setů č. 60014, 6679,7906,4642,4011.

Vasyk

Dodělal jsem domek na kolejiště, bereš Peki ? Možná ještě nějaký stihnu..

MiHo

#9
Citace od: peki kdy 20.01.2017, 09:00:51
 
Milane potřebuji několik úprav:
1) zrcadlově prohodit pravou a levou stranu, tak aby letiště bylo na konci kolejiště
2) místo poutě postavíme město z MD (dodám z OC Butovice)
3) napojit město silnicí od hobbyho přes řeku
4) doporučil bych město rozšířit na úkor přistávací a odletové dráhy letiště

Asi se bude muset posunout tunel
Dotaz co se stalo s tvým kopcem s depem na monoraily?


1) zrcadlově prohodit pravou a levou stranu nelze, koleje už jsou komplet hotové a zaštěrkované, výhybky nejdou jednoduše otočit. Nestihnu to předělat, to bylo možné plánovat v polovině listopadu a né teď. Mám co dělat, abych to stihl, už teď jsem si vzal na to i dovolenou.
Nemůže být letiště vlevo od hlavního kolejiště?

2) OK

3) Napojit mostem teoreticky lze, ale uprostřed, ne v krajních 48 studech.

4) Teoreticky lze, ale pak se letiště dostává mimo nádraží, nebude tam možná přestupní lávka. Bude to však vypadat velmi směšně, dráha dlouhá 2 násobek délky letadla. Každé letadlo má délku 64 studů. Připravil jsem jich na letiště 6.

Kopec s depem na monoraily je zbourán, letiště a kopec jaksi nejdou dohromady. Z toho materiálu mám již postaven ten v plánku uvedený tunel.

dědek

#10
Mohu půjčit 50 ks 9v rovných kolejí, jestli to pomůže. Nepoužité trafo(4548) bez kabelu ke koleji, mám jen jedno.

peki dík, dal jsem tě na seznam


peki

#11
Po konzultaci s miho prohodíme zrcadlově zbytek kolejiště, trochu zkrátíme letiště a zvětšíme město. Na uvodní stránku budu vždy vkládat odkaz na aktuální verzi návrhu a seznam zápujček


peki

Citace od: Vasyk kdy 20.01.2017, 13:14:22
Dodělal jsem domek na kolejiště, bereš Peki ? Možná ještě nějaký stihnu..
Domky se hodí  (platí obecně pro všechny, kdo chtějí přispět) buď sem nebo do OC Budovice. Jen je dělejte klidně menší nemám teď po ruce MD, mrknu doma, ale zdá se mi že to honíte zbytečně do výšky.

hobby

Citace od: miho kdy 20.01.2017, 14:40:54
3) Napojit mostem teoreticky lze, ale uprostřed, ne v krajních 48 studech.
Dovolím si poznamenat, že propojení měst takto prostředkem bude hloupé, až debilní (na obou koncích mostu koleje se závorami /či bez/). Proto jsem dal most tak, jak jsem dal. Miho, to opravdu nemůžeš do těch kolejí nějak 'sáhnout'?, prospělo by jim to a zbavil by ses té nudné ortogonální schematičnosti. Ale jinak tě chápu, musíme něco vymyslet. Jinak, letiště je dobré, v kolejišti je to nový fenomén.
Ke zřícenině: ta na obrázku se mi moc líbí (je to u nás?) a kdyby ji takhle Linhi postavil, byla by krásná. A už bych okolo koleje nedával, kus volné přírody je cennější - nemusí být nutně převlakováno, což naopak může to být až únavné a kontraproduktivní. To bych radši vyhlásil soutěž o nejlepší lesní přírodní scenérii. >:D

MiHo

#14
Překresleno dle pokynů.

MiHo

Citace od: hobby kdy 20.01.2017, 17:00:52
Citace od: miho kdy 20.01.2017, 14:40:54
3) Napojit mostem teoreticky lze, ale uprostřed, ne v krajních 48 studech.
Dovolím si poznamenat, že propojení měst takto prostředkem bude hloupé, až debilní (na obou koncích mostu koleje se závorami /či bez/). Proto jsem dal most tak, jak jsem dal. Miho, to opravdu nemůžeš do těch kolejí nějak 'sáhnout'?, prospělo by jim to a zbavil by ses té nudné ortogonální schematičnosti. Ale jinak tě chápu, musíme něco vymyslet. Jinak, letiště je dobré, v kolejišti je to nový fenomén.

Chápal jsem to jako most nad kolejemi.
"Hloupé, až ..." je, když 12.11.2016 dostanu změnu zadání: oddělený okruh místo 10m jen 8m, překreslím to, nakoupím díly a začnu stavět. A když mám koleje kompletně hotové, včetně štěrku v obloucích, zeleně, plotu, očíslované a zabalené v krabicích a odvezené do skladu (doma nemůžu mít tolik krabic), tak přijde změna a předělat. Taková práce mne opravdu nebaví. Už teď mám problém to stihnout. Koleje na přeložce dle dnešního výkresu budou jen volně položené jako na hlavní části kolejiště. "Nový fenomén" bude jen torzem a skladem letadel. Opravdové letiště bude k vidění až na výstavě na podzim v Brně.

MÍLA

Ahoj, peki jestli potřebuješ tak nějaké baseplate vezmu a pokud by byl zájem tak vezmu vozidla hasičů a záchranku.

Můžu taky vzít ten modulární barák, je v rozměrech MD když dodělám okna, zadní zed a střechu.

peki

Dostal jsem několik dotazů, tak píši sem. Plán kolejiště je představa kterou bychom chtěli realizovat, ale není to  přesná mapa modulů které máme s hobbym a Mirkem hotové doma  ;)

Je prostor pro určité úpravy a instalace vašich staveb, místa je tam opravdu hodně. Koleje stejně jako silnice  se mohou různě posunout atd.

Pool

Jestli bude k užitku, mohu vypůjčit silnice:
2x přímé,
2x křižovatka,
3x zatáčka,
3x křižovatka T.

roko86


cendix

Mohu nabídnout šedý most, ale je dlouhý 2 x 48 studů.  :-\   Výška je 21 bricků. Nic kratšího nemám.   :(

peki

Citace od: cendix kdy 02.02.2017, 19:09:53
Mohu nabídnout šedý most, ale je dlouhý 2 x 48 studů.  :-\   Výška je 21 bricků. Nic kratšího nemám.   :(

Uvidíme jak bude vypadat dřevěný podklad.

MiHo

Z kolika stran to kolejiště bude pohledové ?

peki

Z jedné.
Konce mohou být max. ze 2. Čekám na potvrzený  finál expozice.

MiHo

1) Bude možno do stolů pod kolejištěm vrtat ?
2) Staví někdo nábřeží řeky ?
3) Z výkresu mi vyplývá, že řeka bude hluboká 20 cm = cca 21 bricků. Je to tak ?

peki

Citace od: miho kdy 06.03.2017, 10:52:58
1) Bude možno do stolů pod kolejištěm vrtat ?

Ano je to můj požadavek, kvuli drátům

Citace od: miho kdy 06.03.2017, 10:52:58
2) Staví někdo nábřeží řeky ?

zatím ne, pokud se do toho pustíš supr

Citace od: miho kdy 06.03.2017, 10:52:58
3) Z výkresu mi vyplývá, že řeka bude hluboká 20 cm = cca 21 bricků. Je to tak ?

Ano, moje zadání. Nicméně až na místě 20.3 to budu moct potvrdit. 

ZAtím mám base plate na řeku, nějaké drobné lodičky, dodám silniční most.

MiHo

Citace od: peki kdy 06.03.2017, 10:56:59
Citace od: miho kdy 06.03.2017, 10:52:58
2) Staví někdo nábřeží řeky ?
zatím ne, pokud se do toho pustíš supr

Materiál mám a sehnal jsem i člověka co to postaví (já nestíhám). Takže zajistím.
Na most nechám 32 st. na konci?

peki

32 určitě st
jestli bude na konci nebo o něco blíže to vyplyne ze situace (+- baseplate dopředu/dozadu). Předpokládám že to bude stavět po nějakých modulech tak je max. prohodíme nebo předělme na místě.
Na most nechám 32 st. na konci?

linhi

Hrad na přání Pekiho předělán,kopec zvětšen a hrad je pouze zřícenina ze které zůstala jedna věž která funguje jako rozhledna.

mirek

#29
Začali jsme stavět...
Díky nákresu a tedy dokonalému plánku od Hobby-ho se stavělo neskutečně přesně a rychle.
Hobby díky...smekám nad tvou precizností.







Miho také začal stavět...