Falošné LEGO

Založil Justin, 03.12.2013, 17:55:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

papluh

Citace od: petsild kdy 03.01.2019, 21:24:47
Mají dílky padělků na sobě loga jako originál?
Najväčší kopírovač oficiálnych setov LEPIN logá nedáva čo som videl nejaké kusy. Navyše vstrekovací bod na stude často býva prepadnutý. Dajú sa tak ľahko odhaliť videá kde likvidujú "LEGO" narážaním roznych setov do steny, pádom z výšky a pod.

Citace od: fandadolega kdy 03.01.2019, 18:36:57
Největší nepřesnosti u Lega vnímám u novějších BRACKETů, což se projevuje teprve u SNOTu. Při běžném Basicovém stavění je Lego v pohodě (tedy jak tvrdí hradaři, pokud nestavíme decimetrové stavby - mě se to stalo ale už i u mašiny jen 15 cm dlouhé).
To pri veľkých stavbách nieje chyba ale dané vlastnosťami. Ak dáš k sebe dva bricky napr 1x4 a pevne ich spojíš zhora/zdola 1x8kami a pozreš proti svetlu tak je tam miniatúrna štrbina. To je naschvál lebo ak by sa to trelo plast na plast tak to vyžaduje viac sily stavať a rozoberať  a je to v prvom rade detská hračka kde tie diely musia byť kompatibilné cca od 3 rokov. Naopak trenie je potrebné pri spájaní studov, tj ak zhora brick preklenie taký spoj s miniatúrnou medzerou snaží sa ju stlačiť. Preto sa pri reťazení prekladaných kociek dvíhajú konce. To sa dá len kompenzovať použitím dlhšich dielov zospodu.


tomaslambo

Citace od: petsild kdy 03.01.2019, 21:24:47
Mají dílky padělků na sobě loga jako originál?
Vesměs loga nedávají, prodražuje to výrobu formy, ale už jsem narazil na dílky firmy KAZI a tam loga byly

Drobuliatko

To by sa malo zakazat sem dovazat, aj predavat. Aj to samopalove.

Villa Legina

Citace od: Drobuliatko kdy 04.01.2019, 09:19:18
To by sa malo zakazat sem dovazat, aj predavat. Aj to samopalove.

"To samopalove" nie je dôvod zakázať dovážať alebo predávať. Neobsahuje to minifiga, nie je to kópia nejakého originál Lego setu.
Čiže nie je tam nič, na čo by Lego aktuálne malo patent, či autorské práva.


MLT

Citace od: jerzeeg kdy 21.04.2019, 13:33:01
http://tydenikpolicie.cz/celnici-nasli-ve-skladu-internetoveho-obchodu-v-beroune-padelky-stavebnice-lego/
Kterypak obchod to asi byl ? :)

Zajímavá je ta poslední věta : "Kontrola byla provedena na základě podnětu veřejnosti."
Že by něco konečně začalo fungovat ?

Pool

Citace od: MLT kdy 21.04.2019, 15:37:46
Zajímavá je ta poslední věta : "Kontrola byla provedena na základě podnětu veřejnosti."
Že by něco konečně začalo fungovat ?

Fungovalo by to, kdyby na to přišli z vlastní iniciativy. Jestli to někdo musel nabonzovat a až pak na to přišli, tak stále nic nefunguje :(.

skywalker007


Kubos.cz

#488
Tu je o tom na BBC

Zabavili 630 tis stavebnic, 90 lisovacích formem a zatkli 4 lidí. Odhadovaná cena $30 milionů

https://www.bbc.com/news/world-asia-48076505

Nakupte lepin bude to rarita dražší než lego  ;D ;D

fulda

Tak mi dnes napsal číňan, že tu kauzu s LEPIN bere vážně:

Citace od: Hebe CheungDear Friends,
Because of New Aliexpress Rule .
The product of Brand :  LEPIN / BELA / DECOOL / LELE /SY ...  can not be sell on Aliexpress after 2019/07/14.
LEPIN / BELA / DECOOL / LELE /SY building block are not available after 2019/07/14.
So you can not buy LEPIN (the mroe cheapper building block than lego) after 2019/07/14.
If you want to buy LEPIN , I suggest you buy it now .
I am sorry to bother you.
Thank you for your attention .
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Bard

Dnes jsem narazil na e-shop Zelený žabák, který prodává šmejdské napodobeniny a ještě je označuje jako LEGO.

https://zelenyzabak.cz/?s=lego&post_type=product

Matthes_CS

Vyskočilo na mě na fb:
https://rivalenti.cz/produkt/detske-auto-na-ovladani-app/?fbclid=IwAR28VrKeUnt-vQNpnWHklKYqDsMN9xAMLPYPgWILtth0nl8-hvr5Swx5TjY
"technic" auto na dálkové ovládání s ovladačem nebo přes appku, prý i ovládání hlasem.

fulda

#492
Citace od: Matthes_CS kdy 20.11.2019, 19:48:54
Vyskočilo na mě na fb:
https://rivalenti.cz/produkt/detske-auto-na-ovladani-app/?fbclid=IwAR28VrKeUnt-vQNpnWHklKYqDsMN9xAMLPYPgWILtth0nl8-hvr5Swx5TjY
"technic" auto na dálkové ovládání s ovladačem nebo přes appku, prý i ovládání hlasem.
he he, to není "technic", ale "technique" :)
Klasická čína, s krabicí 2x dražší než bez krabice.

Schválně jsem si rozklikl "obchodní podmínky":
CitaceProstřednictvím internetového obchodu Rivalenti.cz prodávají zboží zahraniční subjekty. Aktuální přehled všech prodávajících je uveden v rubrice Seznam prodávajících.
---
SHUNHUI., Ltd.
Store WOQN Official Store., Ltd.
DUWUYI., Ltd.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Robbed

CitaceOvěřeno zákazníky
Produkt trvale získává kladné hodnocení.

tak to musí být fakt dobrý!

Pool

Je to normální "Lepin" a podle té české ceny odhaduji ten nejnižší kvality.

Matthes_CS


Pool

Co si budeme nalhávat, i když značka Lepin už neexistuje, tak vesele dál produkují padělky i přímo Lego setů. Podle mě to zavření Lepinu byla spíš maškaráda pro venkovní svět, když si vzpomenu na těch pár fotek té továrny co vypustili při tom zátahu na Lepin, tak to vypadalo stejně jako nějaká nástrojárna. Takže bych se vsadil, že vzali pár krabic Lepinu, navezli to do nějaké zapadlé dílky, udělaly tyhle fotky pro veřejnost a Lepin jede vesele dál  >:D.
Na Alíku jde stále najít přímo kopie posledních Lego setů, jako např. nedávno vydaný Ideas https://www.aliexpress.com/item/4000362395658.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.84cc49945gv4yB&s=p&algo_pvid=cd439529-8761-402a-9b6e-2618fee476fe&algo_expid=cd439529-8761-402a-9b6e-2618fee476fe-0&btsid=b9b7edf8-149d-42ae-9340-525a0afeba41&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3,searchweb201603_53

DarrickCZ

Pool: Člověče, to že Lepin kopíruje Lego sety je jen nicotná kapka toho co se děje běžně ve světě. Tady je příklad: Hyundai si koupí nového Forda, toho v Nošovicích rozřežou aby zjistily co a jak ho nejlevněji zkopírovat a pak na něj hodí kapku jinej face lift a každému je u prdele, že je to podle jiného auta jen s kapkou jinak ohlích plechů na povrchu asi tak jak lepin má podobné barvy kostek jako lego.
Určitě se dá najít spousta dalších příkladů kdy větší firmy než Lepin kopírují mnohem větší firmy než Lego.

HD

#498
.
Příklad, který jsi zmínil mi nepřijde zcela adekvátní k problematice kopírování LEGO setů včetně grafiky na krabicích, či libovolného produktu například z oblasti spotřební elektroniky.
To, co zmiňuješ totiž dělají ve stejné míře všechny velké automobilky (včetně toho Fordu), a nejsem si zcela jist, jestli má Hyundai v Nošovicích i pobočku Technického vývoje.   ::)


Každý, kdo chce ve výrobě čehokoli držet krok s konkurencí, její výrobky sleduje a analyzuje dle svých možností. Je to jeden z nejstarších mechanismů pokroku a vývoje, nejen v oblasti techniky.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Daniel

Prosím DarrickCZ a podobné uctívače Lepinu, aby se o těchto srač... vykecali v tomto tématu /dám si ho, aby se mi nezobrazovalo/ a neplevelí již žádná LEGO témata, DÍKY MOC !!!

Villa Legina

Citace od: Daniel kdy 05.06.2020, 10:17:39
....a podobné uctívače Lepinu, aby se o těchto srač... vykecali v tomto tématu /dám si ho, aby se mi nezobrazovalo/ a neplevelí již žádná LEGO témata...
:o ;D ;D ;D Ty si riadny glajchsaltovac, to sa musi uznat.

Ze "uctivace lepinu"...ze uz len to slovne spojenie Ta napadlo. Tak Ty si potom uctivac lega zrejme?... no gratulujem k tomu dusevnu. Do tych sfer sa asi nikdy nedostanem...uctievat predmety... ::)

Valentin Dobrotivý

Citace od: DarrickCZ kdy 05.06.2020, 09:21:06
Pool: Člověče, to že Lepin kopíruje Lego sety je jen nicotná kapka toho co se děje běžně ve světě. Tady je příklad: Hyundai si koupí nového Forda, toho v Nošovicích rozřežou aby zjistily co a jak ho nejlevněji zkopírovat a pak na něj hodí kapku jinej face lift a každému je u prdele, že je to podle jiného auta jen s kapkou jinak ohlích plechů na povrchu asi tak jak lepin má podobné barvy kostek jako lego.
Určitě se dá najít spousta dalších příkladů kdy větší firmy než Lepin kopírují mnohem větší firmy než Lego.

Krádež je pořád krádež. Bez ohledu na to, jestli jiní také kradou nebo nekradou. To se okecat nedá.


A také by to chtělo trochu přidat v pravopisu :(

DarrickCZ

Valentin Dobrotivý: Ale pravopis se nekrade, ten se jen né dobře falšuje, a stěžovat by ste si měl tomu somrákovy co okrádal školství během let 1993/2004 díky němu mám i maturu z češtiny. chudáci děcka teď co to nedávaj kvůli dyslexii jsou ve škole až do 16h!

otaznik

Citace od: DarrickCZ kdy 08.06.2020, 16:32:26
Valentin Dobrotivý: Ale pravopis se nekrade, ten se jen né dobře falšuje, a stěžovat by ste si měl tomu somrákovy co okrádal školství během let 1993/2004 díky němu mám i maturu z češtiny. chudáci děcka teď co to nedávaj kvůli dyslexii jsou ve škole až do 16h!
Bohužel ta maturita (pokud byla úspěšná) z češtiny na tvém písemném projevu není vidět.

Hacislav

#504
Citace od: otaznik kdy 12.06.2020, 17:29:48
Citace od: DarrickCZ kdy 08.06.2020, 16:32:26
Valentin Dobrotivý: Ale pravopis se nekrade, ten se jen né dobře falšuje, a stěžovat by ste si měl tomu somrákovy co okrádal školství během let 1993/2004 díky němu mám i maturu z češtiny. chudáci děcka teď co to nedávaj kvůli dyslexii jsou ve škole až do 16h!
Bohužel ta maturita (pokud byla úspěšná) z češtiny na tvém písemném projevu není vidět.

A jak souvisí maturita s ČJ s Legem nebo falešným Legem?
Já jsem také odmaturoval, dokonce díky souhře šťastných (pro mne) okolností s vyznamenáním.
A né není to na na mém psaném projevu nijak znát. Zato Dysortografie se asi na mém psaném projevu podepisuje neustále. To jistě ti co jsou postižení gramarnazi nepřehlédli.
Já si třeba žádných gramatických pochybení u DarrickCZ nepovšiml.  >:D
Za to těch věcných a argumentačních ano.
Vážně zbožňuji hloupé ukročení stranou v argumentační rozepři, kdy jako podporu svých argumentú vyzdvyhávate nedostatek v pravopisu oponenta. Je to hloupé, je to ubohé a je to zbytečné...

Nicméně zde jsme na fanovském fóru nikoliv na hodině ČJ. Baví me se tu o svém koníčku. V poctatě relaxujeme. Nepíšeme diktát s ČJ.
Kdysi mělo fórum jako interní součást funkci na kontrolu pravopisu. Já osobně jsem ji používal. Ani tak její výsledek nebyl 100%.
Jenže tato funkce zmizela v propadlišti dějin. Obtěžuje vás můj nebo něčí jiný prasopis obraťte se v prvé řadě na stížnosti nebo na chyby nového fóra...
Protože zatím co gramarnazi jsou postižení tím, že trpí ve světě plném pravopisných chyb. Zatím co oni je vidí na první pohled, ostatní nemusí. Mám pro jejich postižení pochopení a je mi jich líto.
Húř jsou na tom již jen lidé s absolutním sluchem, slyšet káždé zaváhaní interpreta v oblíbené skladbě je velmi zlé.
Jsou tu i tací, kteří bez pomoci chybu nevidí. A přesto, že to některé překvapí, nemá to žádnou přímou souvislost se stupněm inteligence.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

otaznik

Citace od: Hacislav kdy 12.06.2020, 18:28:04

A jak souvisí maturita s ČJ s Legem nebo falešným Legem?

V podstatě nijak, v tom máš jistě pravdu. Ale nešlo nereagovat po těch předchozích příspěvcích...
Nicméně by bylo fajn, kdyby psaný projev splňoval alespoň nějaká kriteria, jinak to ani nejde moc číst. Takže ano, nejsme na hodině češtiny, nepíšeme diktát (navíc ani nemám pocit, že by se na nepřesnosti v psaní zase až tolik reagovalo), ale určitá štábní kultura jistě není od věci.

peki

Zřejmě nový stupeň v padělaní. Kostky už obsahuji potisk LEGO.
===============
z AM sítě:
This was shared on a Facebook page. I don't credit the poster with being factually accurate but I also don't speak whatever printed dialect is in the photos. If it is true, and clone brands are starting to print knock off products with the LEGO logo, the entire hobby is in a lot of trouble. I'd absolutely love to hear that it's not the case though. @Jordan Paxton @Sara Skahill @Ana Albouy I'm not sure who else to tag.

The height of the fake parts after multiple parts are assembled and stacked is different from that of the Lego bricks. The left one is the Lego brick, and the right one is the fake part currently detected.
==============

yoshimaka

Tak to je docela prů*er! TLC se splnil sen: kdo chce origo, musí do certifikovaného obchodu. Kupující KW mají opět o vrásku navíc..
Lust och fägring stor

fanda

Citace od: otaznik kdy 12.06.2020, 22:11:00
Citace od: Hacislav kdy 12.06.2020, 18:28:04

A jak souvisí maturita s ČJ s Legem nebo falešným Legem?

V podstatě nijak, v tom máš jistě pravdu. Ale nešlo nereagovat po těch předchozích příspěvcích...
Nicméně by bylo fajn, kdyby psaný projev splňoval alespoň nějaká kriteria, jinak to ani nejde moc číst. Takže ano, nejsme na hodině češtiny, nepíšeme diktát (navíc ani nemám pocit, že by se na nepřesnosti v psaní zase až tolik reagovalo), ale určitá štábní kultura jistě není od věci.

Chlapi (u holek jsem zde problémy s českým jazykem nějak nezaznamenal), musím se výjimečně postavit na stranu Otazníka. Mám totiž čím dál tím větší problémy, po prvním přečtení vašeho textu, pochopit, o co jde. Už jsem vzdal i/y, s/z, malá/velká písmena atd, dokonce jsem pro výrazné úřední zjednodušení češtiny, ale mám problém s vaší NEinterpunkcí. Jinými slovy, šetříte (nevím proč) s čárkami a tečkami mezi větami. Bože, vždyť to tolik práce navíc není.

Nedávno jsem se dozvěděl, že tečky za větou píšou jen starý konzervy (tak jsem je také v el. komunikaci přestal psát, abych nebyl stará konzerva), s tím se dá souhlasit, ale v delším odstavci a vůbec ve složitějších větách se bez čárek a teček špatně orientuju.

Možná, že ten problém mám jenom já, ale doufám, že né

(všimněte si, že na konci chybí tečka ;-)

otaznik

Citace od: peki kdy 31.08.2020, 15:08:04
Zřejmě nový stupeň v padělaní. Kostky už obsahuji potisk LEGO.
Jestli je to pravda, tak je to megaprůser...
To jsem zvědav, jak si s tím TLC poradí, ať už v běžném prodeji, tak na BL (kde mě to zajímá zejména).