Falošné LEGO

Založil Justin, 03.12.2013, 17:55:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Futurion

Kradou celé katalogy a ty si myslíš, že nějaký obrázek s logem něco znamená. Takových si můžu dát na web (s hostingem v Číně nebo v Rusku) třeba dvacet.

Engine

Zrovna včera jsem viděl další smart kopii lega. Jmenuje se Jimu. Paradoxně jí prodávájí v Museum of Science and Industry (Chicago, USA).

Tohle a ani set od Xiaomi bych neoznačoval jako kopii lega. Prostě propadl patent lega a otevřel se trh pro konkurenci. A pokud konkurence umí přinést něco víc (např programovatelnou kostku), nabídne srovnatelnou kvalitu plastových kostek a to vše za nižší cenu, tak není moc důvodů kupovat LEGO. A ten trend bude podle mě čím dál horší (pro LEGO).

A je to škoda. Když LEGO udělalo první RCX, bylo to pro mě něco úžasnýho, hi-tech. Teď, když máme všichni po kapsách smartphony a za pár dolarů lze koupit počítač o velikosti zapalovače, tak mi EV3 po stránce HW přijde jako předraženej elektroodpad. A přitom právě to mohla být přidaná hodnota lega oproti jiným "lisovám plastu".

Já zatím u lega zůstávám a ani mě naláká konkurenci zkusit. To ze dvou důvodů 1) Mám sentimentální vztah k legu, 2) LTTT neznamená Lepin Technic Truck Trial

Pool

Vyběhla na mě reklama na Lepin a jak jsem se doklikal, tak už ho ve velkém nabízí i Heureka https://ostatni-stavebnice.heureka.cz/f:7174:23016216/. Měl jsem za to, že prodej padělků na Českém trhu není legální nebo to se nějak změnila legislativa?

MLT

Citace od: Pool kdy 09.08.2018, 15:27:34
Vyběhla na mě reklama na Lepin a jak jsem se doklikal, tak už ho ve velkém nabízí i Heureka https://ostatni-stavebnice.heureka.cz/f:7174:23016216/. Měl jsem za to, že prodej padělků na Českém trhu není legální nebo to se nějak změnila legislativa?


Toto už tam běhá poměrně dlouho, možná i rok.
A podívej se na ty ceny.... Za tyto ceny se kdysi tyhle sety daly koupit v pohodě i v originálu, takže doufám, že jsou všichni "uvědomělí" a nikdo to nekupuje

Skyrider

Jsem jediný, kdo si všiml, že lepin má i něco jako legoshop? https://lepinworld.com/

Drobuliatko

Jediny nie si. Ale si jediny kto o tom ma potrebu informovat LEGO forum.

Ivansliz

Citace od: skyrider kdy 26.08.2018, 17:56:03
Jsem jediný, kdo si všiml, že lepin má i něco jako legoshop? https://lepinworld.com/

Každopádně mě zaujaly 2 věci: 1) dokázali napodobit (okopírovat) obrovskou komplikovanou stavbu jako je Millenium Falcon. 2) Mají i nějaké "vlastní" moduláry, kromě těch, které okopírovali od TLC. Modulár univerzity má nějakých 8000 kostek: https://lepinworld.com/shop/lepin-city-sets/lepin-15016-apple-square-university/  ... pak je třeba zajímavé dinosauří muzeum...

Ale jinak je to samozřejmě ZLO...  :'(
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

papluh

"vlastné" modulary asi takým spôsobom, že berú od AFOLov, aj dinosaurie múzeum, takže nie "ale jinak" ale "o to väčšie zlo"
https://brickset.com/article/23889/lepin-now-ripping-off-afol-designs

Čo sa týka kopírovania veľkých vecí tak to že je to LEGO System a LEGO sa snaží neuletieť na nových dieloch ale používať existujúce formy im uľahčuje prácu. Čím menej nových dielov v sete, tým rýchlejšie sa to dá skopírovať, lebo väčšinu foriem majú z predošlých kópií. Potom je to len o tom naplánovať výrobu, stačí si uvedomiť čo všetko sa tam vyrába a potom je to len o tom stiahnuť dobrých ľudí. Návod je tiež kópia, práca pár hodín pre grafika.

STARHAWK

Citace od: Ivansliz kdy 26.08.2018, 22:24:27
Každopádně mě zaujaly 2 věci: 1) dokázali napodobit (okopírovat) obrovskou komplikovanou stavbu jako je Millenium Falcon.

Ako pise Papluh - je to z existujucich dielov ktore uz davno maju. Predpokladam ze k navodu sa dostali z nejakeho uniknuteho setu z vyroby alebo inde v distribucii - predsalen tie sety su realne vo vyrobe daleko predtym nez sa dostanu na pult.

peki

Lepin opět lovil mezi AFOLy (jak je u Lepina zvykem bez jejich souhlasu)
https://www.instagram.com/the_lego_dark_knight/?utm_source=ig_embed



Jezevec

#460
Co mně někdo napsal:

Citaceahoj
nasel sem prodeje co prodavapadelky
mohl bys to predat legu k presetreni?
http://levnedarkyeshop.cz/katalog/lego-postavy-dinosauru-z-jurskeho-parku-8ks-postovne-zdarma-10-sleva-812.html
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Pool

Na tom není co prošetřovat, to je normální obchod co vám zprostředkuje za pěkně mastný poplatek nákup zboží přímo z Číny. Oni to objednají klasicky z Alíka https://www.aliexpress.com/store/product/8-pcs-lot-Children-s-Favourite-Educational-Dinosaur-Bricks-Toy-Building-Blocks-Compatible-With-Legoe/1082731_32809278791.html?spm=2114.search0604.3.48.6b47344fVb9f9g&s=p&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_5726815_10059_10884_10887_10696_100031_10084_10083_5726915_10103_10618_10304_10307_10820_10821_10302,searchweb201603_60,ppcSwitch_0&algo_expid=b603e682-50d0-4573-8304-2cbdd3ceb18e-6&algo_pvid=b603e682-50d0-4573-8304-2cbdd3ceb18e&priceBeautifyAB=0, pěkně více než půlku penízek dáte jim a za zbytek vám to objednají a doručení je neuvěřitelně pomalé, že vám to půjde až z Číny ;D. Lego s tím nic neudělá, na tyto padělky z Číny je zatím krátké  :(.

STARHAWK

#462
Citace od: Pool kdy 27.09.2018, 19:59:39
Na tom není co prošetřovat, to je normální obchod co vám zprostředkuje za pěkně mastný poplatek nákup zboží přímo z Číny. Oni to objednají klasicky z Alíka https://www.aliexpress.com/store/product/8-pcs-lot-Children-s-Favourite-Educational-Dinosaur-Bricks-Toy-Building-Blocks-Compatible-With-Legoe/1082731_32809278791.html?spm=2114.search0604.3.48.6b47344fVb9f9g&s=p&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_5726815_10059_10884_10887_10696_100031_10084_10083_5726915_10103_10618_10304_10307_10820_10821_10302,searchweb201603_60,ppcSwitch_0&algo_expid=b603e682-50d0-4573-8304-2cbdd3ceb18e-6&algo_pvid=b603e682-50d0-4573-8304-2cbdd3ceb18e&priceBeautifyAB=0, pěkně více než půlku penízek dáte jim a za zbytek vám to objednají a doručení je neuvěřitelně pomalé, že vám to půjde až z Číny ;D. Lego s tím nic neudělá, na tyto padělky z Číny je zatím krátké  :(.

A mozno toho odberaju viac kusov naraz tak si od cinana vypita este aj mnoztevnu zlavu :)
Yop, to sa uz viacej opla si to objednat z Ali sam, staci si vyfiltrovat free shipping.

Planujem tak objednad Smauga, original si neham na policke a ak k nemu spravim scenku tak na vystavu by isla jedine kopia. Musim pockat na najblizsiu vlnu zliav na Ali.

Jezevec

Citaceno ja to enom chtel posupnut k "legu" nechtelo sa me hledat email na cesku pobocku a ani na nekoho z kostek popripade sa prihlasovat, tak sem to hodil na prvniho clovicka co byl po ruce

Další komentář asi netřeba. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Martins

Citace od: STARHAWK kdy 27.09.2018, 20:10:29
Planujem tak objednad Smauga, original si neham na policke a ak k nemu spravim scenku tak na vystavu by isla jedine kopia. Musim pockat na najblizsiu vlnu zliav na Ali.

asi jsem to nepochopil, to jakože na výstavě Kostek bude čínský Lepin?

STARHAWK

Citace od: Martins kdy 27.09.2018, 21:25:18
Citace od: STARHAWK kdy 27.09.2018, 20:10:29
Planujem tak objednad Smauga, original si neham na policke a ak k nemu spravim scenku tak na vystavu by isla jedine kopia. Musim pockat na najblizsiu vlnu zliav na Ali.

asi jsem to nepochopil, to jakože na výstavě Kostek bude čínský Lepin?

Kostek asi nie, bo tu by to puritani odmietli ale na inej vystave s tym nebude asi problem. Predsalen napr dlhodobejsie vystavy v muzeach alebo inych priestoroch co som videl alebo bol ucastny nemaju dostatocne zabezpecenie modelov (skla bivali raritou) a tak riziko kradeze bolo dost velke.
Najhorsie je to s niecim co je male a drahe.

Spytam sa takto. Su exponaty v muzeach ktore su tam vystavene vzdy prave alebo su to kopie a originaly su ulozene v trezoroch ??

Inak pokial to clovek nezoberie do ruky (a to by na vystavach nemal - vinimky su vikendovky kedy to dovli sam majitel obzriet si) tak clovek ani nezisti, ze sa pozera na kopiu - zo vdialenosti 1m nema sancu.

otaznik

Citace od: STARHAWK kdy 28.09.2018, 08:02:48
Kostek asi nie, bo tu by to puritani odmietli ale na inej vystave s tym nebude asi problem. Predsalen napr dlhodobejsie vystavy v muzeach alebo inych priestoroch co som videl alebo bol ucastny nemaju dostatocne zabezpecenie modelov (skla bivali raritou) a tak riziko kradeze bolo dost velke.
Najhorsie je to s niecim co je male a drahe.

Spytam sa takto. Su exponaty v muzeach ktore su tam vystavene vzdy prave alebo su to kopie a originaly su ulozene v trezoroch ??

Inak pokial to clovek nezoberie do ruky (a to by na vystavach nemal - vinimky su vikendovky kedy to dovli sam majitel obzriet si) tak clovek ani nezisti, ze sa pozera na kopiu - zo vdialenosti 1m nema sancu.
Tak pak ale na výstavě netvrďte, že je to výstava LEGO modelů a staveb. Případně nechtějte od TLC žádnou podporu - když vystavujete a kupujute výrobky, které přímo na TLC parazitují. Osobně s takovýmto jednáním mám velký problém.

Clermont

Pochopím pokud si fanoušek Lega chce zkusit kvalitu Lepinu apod že si to sežene a prozkoumá.
Ale že bych si jako fanoušek Lega koupil jediný set z číny abych si s ním hrál, nebo si ho vystavil doma tak to bych se už pak nemohl nazývat fanoušek Lega a možná bych ani neměl bych být ve skupině fanoušků Lega.
Tak to vidím já.  :)


Jezevec

#468
Citace od: otaznik kdy 29.09.2018, 18:16:01
Tak pak ale na výstavě netvrďte, že je to výstava LEGO modelů a staveb. Případně nechtějte od TLC žádnou podporu - když vystavujete a kupujute výrobky, které přímo na TLC parazitují. Osobně s takovýmto jednáním mám velký problém.

I když jsem v minulosti s některými názory Otazníka více než nesouhlasil, s tímhle souhlasit musím. Vystavit na výstavě Lega modely z Lepinu a odůvodnit tento krok tím, že by se originály mohly poškodit nebo ztratit. To se se mně zcela upřímně dost příčí.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

Tak prý průlomový rozsudek v Číně.

November 5, 2018: The LEGO Group today received a favourable decision from the Guangzhou Yuexiu District Court against four companies who infringed multiple copyrights of the LEGO Group and conducted acts of unfair competition by producing and distributing LEPIN building sets. It is another significant legal victory in China for the LEGO Group in its battle against imitators over the past two years.

According to the decisions issued by the court, the four defendants, Shantou Meizhi Model Co., Ltd., et al, are liable for copying the 3-dimensional artworks of 18 LEGO® sets, multiple LEGO Minifigures, as well as for carrying out unfair competition acts.

The court ordered, among other things, that the four defendants shall immediately cease producing, selling, exhibiting or in any way promoting the infringing products, and shall pay the LEGO Group approximately RMB 4.5 million as damages.

Niels B. Christiansen, Chief Executive Officer of the LEGO Group said:

"We welcome the court's ruling. We believe these decisions are well-founded in the facts and the law, and clearly demonstrate the continued efforts of Chinese authorities to protect intellectual property. It also shows the authorities' commitment to creating a fair business environment for all companies operating in China. The court's decisions state that the LEPIN manufacturer and sellers must immediately cease copying the 18 LEGO sets that have been found protectable by the court. These rulings send a clear warning message to other companies who may be copying LEGO products. We will continue to take all necessary legal actions to protect our intellectual property rights."

Christiansen added: "When children and shoppers choose a LEGO product, they expect the highest quality and the safest play experience. We cannot have them being misled in any way. While we welcome fair competition, if someone misuses our intellectual property and seeks to take advantage of consumers' trust, we will take action."

Over the past two years, the LEGO Group has obtained positive outcomes in its intellectual property enforcement actions in China. In October 2017, the LEGO Group won a case at Shantou Intermediate Court against BELA, a Chinese toy manufacturer, for infringing the copyrights of the LEGO Group and for unfair competition. In another case decided earlier in July 2017, the LEGO logo and the LEGO word mark were recognized by the Beijing Higher Court as "well-known" trademarks in China.

Matthes_CS

Zajímalo by mě, kterých 18 setů to je, protože myslím, že lepin jich má víc v nabídce a tak záleží, jestli jim to bude vadit, možná kdyby to byly ty největší.

jerzeeg

No nevim, imo to nakonec k nicemu nebude, pojedou dale, jen pod jinou hlavickou :)



yoshimaka

Chci se s Vámi podělit o nečekaný nelego zážitek, který mi zprostředkovaly letošní Vánoce. Pod stromečkem jsem našel podezřele hrkací balíček a v něm spousty skorotechnic dílků a objemný návod.
Nebudu zde hodnotit, proč jsem to dostal, proč jsem to stavěl - berte to jako recenzi další fejklego stavebnice, která jde naštěstí svou vlastní cestou. Je to mé první setkání se stavebnicí CaDa, a její sérií DeTECH, o které prakticky nic nevím, jen to, že má v nabídce skorotechnic dílky na stavebnice zbraní. Ano, správně - modely zbraní. Můj byl nerfkově (rodiče militantních chlapečků vědí) zbarvený a jeho stavba trvala cca 2 hodiny.
Návod byl srozumitelný, co bylo postaveno v předchozím kroku bylo nebarevně šedé, a názorně pomocí šipek ukázáno, jak postavit aktuální (barevné) kostky. "Technic" dílky byly z větší části inspirovány originálem, ale měly vlastní drobné detaily - jiné prohlubně, tvarování okolo děr, nicméně viditelné až na "druhý pohled". některé díly jsem viděl prvně - např. liftarm 5,7 a 9 studů, který měl každou druhou díru otočenou o 90 stupňů. - křížově děrováno. Co bych si klidně spletl, to byly piny. Mraky modrých dlouhých a hodně černých základních pinů, spousta jich zůstala jako náhradních.
Samotná stavba byla překvapivě pohodová, jediné chvíle, kdy jsem se zapotil byly, když jsem musel zacvakávat 3 a více pinů vedle sebe naráz - na druhou stranu, to se mi stává i u Lega.
Konečný model vypadá docela bytelně - dle mého soudu tak pro dítě ve věku okolo 10+ let. Tělo "zbraně" je velmi reálné (až na tu barvu), zásobník je docela odbytý (disproporční a posazený blízko spouště) a pažba je takový.. spíš doplněk. Má to i bipod - nožičky, ale moc dobře neslouží ke "střelbě", spíše k vystavování, jsou docela malé.  Má funkční pojistku (liftarm na ozubeném kole), natahovací páku závěru (přes gumičku), vyndavací zásobník (nacvaknuté piny) a spoušť při zmáčknutí cvakne (kostka o kostku) a vrátí se (pružinový tlumič). Na konci návodu je stránka věnovaná bezpečnosti  ;D ;D ;D : Přes celou stránku je tam detailně ukázáno (a přeškrtnuto!) jak se s tím NEMAJÍ střílet gumičky!!! (proto krom asi 30 pinů jsou přiloženy 3 náhradní gumičky  ;D ;D ;D)
Závěrem:
Přestože jsem fanda střílející techniky, sám bych si raději něco vyrobil z dostupných LEGO kostek, každopádně darovaná stavebnice obohatila mé obzory.
Zpracování a materiál kostek jsou na vysoké úrovni!
Návod a jeho zpracování je velmi dobrý, ale LEGO má dle mého soudu stále ještě lepší.
Samotná stavebnice vypadá hodně dobře, dokážu si představit, že po vychytání několika "much" včetně divokých "nerf" barev by to mohl být i výstavně-herní kousek (chceš si hrát na vojáky? Tak si postav pušku a mazej ven.)
Lust och fägring stor

Anatyt

LEGO má možno (zatial) kvalitnejšie diely. Ale Čína ide kvalitou stále hore, kým LEGO na kvalite klesá.

Foton

Yoshimako rozhodně dík za "recenzi".
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

supermachina

Citace od: Anatyt kdy 03.01.2019, 10:26:13
LEGO má možno (zatial) kvalitnejšie diely. Ale Čína ide kvalitou stále hore, kým LEGO na kvalite klesá.

Takto sa ruhat!!!!  >:D

fanda

Citace od: supermachina kdy 03.01.2019, 15:37:27
Citace od: Anatyt kdy 03.01.2019, 10:26:13
LEGO má možno (zatial) kvalitnejšie diely. Ale Čína ide kvalitou stále hore, kým LEGO na kvalite klesá.

Takto sa ruhat!!!!  >:D

Když nebudeme o králi říkat, že je nahý, on se tím nestane oblečený!

Tím nechci říct, že je Lego špatné, naopak, je tak dobré, že jsem sám zatím aktivně žádnou kopii nezkoušel. Jen se mi dostalo do rukou z BL pár (méně než kg) konkurenčních kostiček, které některé i pasovaly na Lego, ale pak zas barevně neseděly. Zatím hrůza.

Mezi námi, nepasují pořádně ani všeobecně používané a schvalované doplňky k Legu: BBB Whels, SBrick, BuWizz, ...

Největší nepřesnosti u Lega vnímám u novějších BRACKETů, což se projevuje teprve u SNOTu. Při běžném Basicovém stavění je Lego v pohodě (tedy jak tvrdí hradaři, pokud nestavíme decimetrové stavby - mě se to stalo ale už i u mašiny jen 15 cm dlouhé).

Takže podle mě, zatím TLG konkurenci nebezpečnou nemá, ale (TLG) nemělo by usnout na vavřínech.

petsild

Mají dílky padělků na sobě loga jako originál?