Dáme další kolo soutěže ve stavbě alternativních modelů?

Založil Tomik, 28.12.2016, 08:47:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Z jaké tématické řady byste chtěli soutěžní set? Můžete zvolit i více možností, pokud vám to je jedno.

Creator
19 (61.3%)
City
14 (45.2%)
Friends
7 (22.6%)
Technic
14 (45.2%)
Jiné
5 (16.1%)

Celkem hlasů: 31

Tomik

Díky za ohlasy a vřelé přijetí setu 42060. Řekl bych, že diskuzi o setu můžeme uzavřít a začít stavět. Stavět tedy budeme ze setu 42060 (oranžová sklápěčka s bagrem). Do konce týdne dám dohromady úvodní příspěvek s pravidly promyslím způsob hodnocení. Celkem se mi líbí systém dvou vítězů - jednoho zvolí "odborná" porota, druhého všelidové hlasování a druhá a třetí místa nebudeme odměňovat.



@ Klaj9: Pizza auto může být v dalším kolem, pokud se neobjeví lepší set a bude o soutěž stále zájem.

Citace od: milanv kdy 16.01.2017, 10:37:25
Mimochodem, jaké uděláme pravidlo pro samolepky? Nelepit vůbec (to bych nejraději) nebo naopak povinně na místa podle hlavního modelu, jako musejí skuteční designéři v TLG, když navrhují B modely?
Samolepky jsou samozřejmě nepovinné, ale pokud je budete chtít použít, potom budu trvat na tom, abyste je použili tak, jak je uvedeno v návodu. Používání samolepek na slepování dílů beru jako nepovolenou stavební techniku a důvod k diskvalifikaci.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi


Pool

Citace od: Tomik kdy 16.01.2017, 12:18:10
.. a třetí místa nebudeme odměňovat.

To rapidně zmenší motivaci a účast :-\, to bych spíš navrhoval odměňovat od obou porot 2 místa, tedy spíš jednu odměnu přidat, než ubrat  >:D

Hroch

Citace od: Pool kdy 16.01.2017, 13:21:32
Citace od: Tomik kdy 16.01.2017, 12:18:10
.. a třetí místa nebudeme odměňovat.

To rapidně zmenší motivaci a účast :-\, to bych spíš navrhoval odměňovat od obou porot 2 místa, tedy spíš jednu odměnu přidat, než ubrat  >:D
Když o tom teď přemýšlím, tak na této poznámce něco bude. Viz účast v soutěži ve stavbě betlému.

milanv

#64
Super! Už se těším, až si set půjdu koupit! To bude zase hlavolam...

Hodnocení tolik neřeším, kvůli cenám to nestavím. Ale přijde mi jako dobrý návrh ten Tomikův, takže bych to vzal jako dané zadavatelem a dál do toho nešťoural :)

Na co se naopak velmi těším, je vidět zase pohromadě všechny ty nápady na jednom místě na výstavě. To je pokaždé úžasný pohled!
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: Hroch kdy 16.01.2017, 13:31:56
Citace od: Pool kdy 16.01.2017, 13:21:32
Citace od: Tomik kdy 16.01.2017, 12:18:10
.. a třetí místa nebudeme odměňovat.

To rapidně zmenší motivaci a účast :-\, to bych spíš navrhoval odměňovat od obou porot 2 místa, tedy spíš jednu odměnu přidat, než ubrat  >:D
Když o tom teď přemýšlím, tak na této poznámce něco bude. Viz účast v soutěži ve stavbě betlému.
Pořeším s pekim, kolik cen bude ochotný do soutěže dát. Variantou je odměnit první dvě místa oceněná porotou a vítěze lidového hlasování. Zároveň v případě shody vítězů by druhou cenu dostal následující člověk v pořadí, aby někdo neshrábnul dvě ceny najednou. Nakonec bude také záviset na počtu soutěžících. Čím víc se sejde soutěžních modelů, tím více bychom jich mohli ocenit.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Mamut

Dnes som bol v dráčiku a kúpil som si tento set a už aj postavil, teraz večer čítam fórum a už sa len musím pochváliť, aký som jasnovidec  8).
TECHNIC občas CREATOR

janopr

K pravidlům bych měl dva drobné návrhy:
1) Sjednotit pozadí u fotek modelů, ideálně bílé. V minulém kole byly některé modely foceny ve strakatém/vícebarevném prostředí a určitě by lépe vynikly na bílém nebo jednobarevném neutrálním podkladě.
2) K fotce se zbylými součástkami (spare parts) uvést i jejich počet - je jednodušší, když zbylé kostky spočítá jednou jeden člověk-autor modelu, než to pak počítat z fotky.

Tomik

Citace od: janopr kdy 18.01.2017, 13:55:08
K pravidlům bych měl dva drobné návrhy:
1) Sjednotit pozadí u fotek modelů, ideálně bílé. V minulém kole byly některé modely foceny ve strakatém/vícebarevném prostředí a určitě by lépe vynikly na bílém nebo jednobarevném neutrálním podkladě.
2) K fotce se zbylými součástkami (spare parts) uvést i jejich počet - je jednodušší, když zbylé kostky spočítá jednou jeden člověk-autor modelu, než to pak počítat z fotky.
Díky za náměty. Já to vidím takto:
1) Sjednotit pozadí fotek a fotit foťákem místo mobilu by bylo fajn, ale zavedením tohoto pravidla bychom celkem zúžili počet soutěžících. Můžu to dát jako doporučení, protože pěkně vyfocený model samozřejmě automaticky obdrží vyšší počet bodů v hodnocení než špatně vyfocený.
2) Počítat zbylé díly, si myslím, že není potřeba, protože ve finále jsme to nehodnotili podle absolutního počtu, ale podle "objemu". Pokud ti tedy zbylo 30 velkých dílů, tak jsi mohl paradoxně dostat méně bodů za využití dílů, než když ti zbylo 50 maličkých dílků.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Než dám dokupy pravidla soutěže, tak pro Vás mám jednu skvělou zprávu přímo z Billundu:

Designerský tým LEGO Technic je poctěn tím, že do nového kola soutěže byl vybrán právě set ze série Technic, a vítězi soutěže pošlou, jako speciální pozornost, vlastnoručně podepsaný soutěžní set 42060.

O důvod víc, proč se zúčastnit soutěže! ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

papluh

No a komu chýba Creator, tak na novej stránke LEGO Ideas Testlab bude od 1. februára Challenge na tvorbu 4-tého setu ku 3in1 Creatorov https://ideas-testlab.lego.com/blogs/1-blog/post/1
Takže win-win  >:D

Tomik

Udělal jsem nové vlákno s pravidly 4. kola soutěže ve stavbě alternativních modelů. Nové vlákno bude sloužit pouze pro prezentaci soutěžních modelů, takže veškeré diskuse o soutěži, pravidlech a modelech, prosím, pište dál sem.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

HD

Mám dotaz k prezentaci modelů - když jsme u Technicu, je povoleno vytvořit video?
(třeba i omezené délkou na 1 min jako tomu bylo u Rebrick soutěže ve stavbě Porsche)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Hroch

Technic je tedy větší oříšek, než jsem čekal. Zatím mi vyšel sněžný skútr s přívěsným vozíkem.

Stimpi


Tomik

Citace od: HorcikDesigns kdy 22.01.2017, 21:20:37
Mám dotaz k prezentaci modelů - když jsme u Technicu, je povoleno vytvořit video?
(třeba i omezené délkou na 1 min jako tomu bylo u Rebrick soutěže ve stavbě Porsche)
Video samozřejmě povolené je a dokonce je vítané. Nechtěl jsem ho jen dávat do požadavků, abych neodradil soutěžící, kteří ho nezvládnou natočit. Každopádně fotky zůstávají povinné, ať už máš video nebo ne.

Citace od: Stimpi kdy 22.01.2017, 23:01:01
Super ;) Veřejné hlasování tedy nebude?
Nakonec nebude. Podařilo se mi sehnat výborné porotce a po konzultaci s pekim jsem od toho ustoupil.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Citace od: Hroch kdy 22.01.2017, 21:38:24
Technic je tedy větší oříšek, než jsem čekal. Zatím mi vyšel sněžný skútr s přívěsným vozíkem.
Taky mě napadlo postavit sněžný skútr a dle tvého modelu to vypadá na dobrý nápad. Ještě, že mám pár dalších nápadů v zásobě.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Klaj

Tak sem si řekl, že nebudu bačkora a i když technic není můj šálek čaje tak to zkusím. Zašel sem do dráčka, koupil soutěžní set a po skoro dvou hodinách s vyplazeným jazykem sestavil set podle návodu, abych si osahal dílky a zjistil co k čemu slouží. Teď na něj hledím a už při myšlence na stavbu alternativního narážím na problém, že si vůbec nedovedu představit, že by se mi to povedlo všechno zase do součástky rozebrat  :o  taky musím říct, že těch dílů je na můj vkus hrozně moc  ;D takže plán na zítra je koupit další set a zkusit něco sesmolit. Ale zatím vyloženě trpím až mě z toho bolí prsty (hlavně to lupkání pásů.....) :)

jinak ale set je pěkný a má i zajímavá hejblátka :)
Draco dormiens nunquam titiliandus

ThomasMorta

Citace od: Klaj9 kdy 23.01.2017, 17:32:22
Teď na něj hledím a už při myšlence na stavbu alternativního narážím na problém, že si vůbec nedovedu představit, že by se mi to povedlo všechno zase do součástky rozebrat  :o  taky musím říct, že těch dílů je na můj vkus hrozně moc  ;D takže plán na zítra je koupit další set a zkusit něco sesmolit. Ale zatím vyloženě trpím až mě z toho bolí prsty (hlavně to lupkání pásů.....) :)
Vítej ve světě technicu:-) Asi každý zažil, že na začátku bolí z neopotřebovaných spojek prsty:-)
Co se týče rozebírání, do jisté míry musíš postupovat v opačném pořadí než model sestavuješ - pokud chceš pevný modes z omezeného počtu dílů, tak jde obvykle rozložit jen v určitém pořadí:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Hroch


milanv

Hroch: ty máš doma běžně takovou tu dlouhou tyč s hákem na konci? A manželka ti pomáhá s druhou podobnou?

Myslím ty od atletických rozhodčích, protože jsi nastavil laťku teda setsakramentsky vysoko!
Ještě efektně s tou "SPZ".
Ohromě mě to nabudilo, je vidět, že to jde - a jak veliký model! Už se nemůžu dočkat, až budu mít čas se do toho taky pustit.
(Je ve frontě za mrakodrapy a první částí Friends.)
Pán na Žlutém hradě

Hroch

Díky za chválu Milane. Jsem rád, že se výtvor líbí.

Tomik

Citace od: Hroch kdy 24.01.2017, 21:50:24
Model mám hotový a přihlášený do soutěže.
   http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50538.msg242876#msg242876 
Je vidět, že ses s tím popasoval velmi dobře a smekám nad tak nízkým počtem nevyužitých dílků. Jediná věc, která mi stále vrtá hlavou, je připojení předních lyží. Jak to tam máš chycené, že to Téčko je našikmo? Je to tam chycené napevno, nebo se lyže dají pootáčet kolem vodorovné osy?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hroch

CitaceJe to tam chycené napevno, nebo se lyže dají pootáčet kolem vodorovné osy?
Lyže jdou pootáčet kolem vodorovné osy, ale modrý pin má dostatečné tření, že se neotáčí vlastní vahou.

HD

#84
Sněžný skútr vypadá hodně dobře. (čím více jsem ho z fotek zkoumal, tím víc se mi zamlouvá)


Myslel jsem si, že to bude větší pohoda. Není, jde to ztuha. A o to víc mě to baví.
Vím, že to už bylo mnohokrát řečeno, ale já se k tomu ještě nepřiznal - stavět alternativní modely je úplně nový způsob myšlení a stavění.

Mým prvním nesoutěžním pokusem, je vrtulník, pás slouží k roztočení hlavního rotoru, vzdáleně po vzoru setu 8232. Hlavní chybu tohoto modelu určitě poznáte na první pohled z fotografie.

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Tomik

Citace od: HorcikDesigns kdy 25.01.2017, 21:51:53
Sněžný skútr vypadá hodně dobře. (čím více jsem ho z fotek zkoumal, tím víc se mi zamlouvá)


Myslel jsem si, že to bude větší pohoda. Není, jde to ztuha. A to to víc mě to baví.
Vím, že to už bylo mnohokrát řečeno, ale já se k tomu ještě nepřiznal - stavět alternativní modely je úplně nový způsob myšlení a stavění.

Mým prvním nesoutěžním pokusem, je vrtulník, pás slouží k roztočení hlavního rotoru, vzdáleně po vzoru setu 8232. Hlavní chybu tohoto modelu určitě poznáte na první pohled z fotografie.
O vrtulníku jsem také přemýšlel a ten nápad s pásem je dost dobrý. Každopádně mi tvůj model přijde dost malý (zbývá ti moc dílů) a křehký (snadno deformovatelný).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

HD

Díky. Počet zbylých dílů je právě aspekt, který činí z vrtulníku nesoutěžní model. Snadná deformace byla možná pouze v oblasti hlavního rotoru, tam však byla spojena s dvěma minoritními funkcemi - naklánění listů rotoru a skládání nahoru. Zbytek těla držel.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Tak jsem se konečně dostal k "letošní" stavebnici. Říkal jsem si, že Technic je pro mě novinka, tak udělám výjimku a začnu postavením originálního modelu. Mám zatím za sebou "A" model a musím říct, že už jsem dlouho, opravdu dlouho neměl po celou dobu stavění tak intenzivní pocit "Smekám klobouk, pane designére!".

Vím, že Sariel ji v recenzi moc nepochválil, ale podle mě spíš nepochopil cílovou skupinu zákazníků, kritizoval tam, že ten bagr nic neuzvedne atp. Ale já když to porovnám s jinými stavebnicemi stejné cenové hladiny a co jsem za to dostal, tak zírám. Tak obrovský model, s tolika funkcemi a tolika možnostmi jak si s výsledkem hrát! Samozřejmě že všechno jen "jako", ten bagr opravdu nic neuzvedne, ale to z tak málo kostek snad ani nikdo nečekal. Ale má ty funkce a na hraní postačují. A taky bych chtěl vyzdvihnout neuvěřitelně malé množství speciálních dílů, snad jen ta lžíce baru by se za něj mohla počítat. Jinak samé běžné Technic kostky.

Suma sumárum: přišla dcera za mnou do pokoje, vytřeštila oči a udiveně pronesla: "Tati?! Ty, a stavíš podle návodu?!!"
Pán na Žlutém hradě

Jonas

Citace od: milanv kdy 07.02.2017, 21:35:35
Tak jsem se konečně dostal k "letošní" stavebnici. Říkal jsem si, že Technic je pro mě novinka, tak udělám výjimku a začnu postavením originálního modelu. Mám zatím za sebou "A" model a musím říct, že už jsem dlouho, opravdu dlouho neměl po celou dobu stavění tak intenzivní pocit "Smekám klobouk, pane designére!".

Souhlasím. Ten model je podařený a je s podivem, kolik funkcí se vejde do tak malého prostoru. Navíc se designérům podařilo udělat něco jako crossover mezi Technicem a City. Tento model, ale i kamion 42062, klidně může jezdit po silnicích města vedle oficiálních City náklaďáků a vypadá tam docela dobře.
Jonas - Můj Brickshelf

Klaj

Zkousel sem to zleva, zprava, zezdola i zezhora a musim prohlasit naprostou kapitulaci. Ani po xy hodinach snazeni sem nedokazal vytvorit nic co by stalo za prezentaci. Technic proste neni pro me. Pockam si na kolo souteze kdy se bude stavet z kostek ktere maji nejake study :-) uz se moc tesim a ostatnim preju vic zdaru v tohmle kole nez sem mel ja :-)
Draco dormiens nunquam titiliandus