3. kolo soutěže ve stavbě alternativních modelů

Založil Tomik, 22.06.2016, 09:43:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

yoshimaka

Přidávám do soutěže svůj model - Turista čtoucí si mapu. Na rovinu říkám, že zpracování trochu ustoupilo snaze vytvořit naprosto originální a předloze úplně nepodobný model. Tudíž se rovnou nechám vybodovat za hratelnost. Až na velmi jemné zacházení je to statický model. Zároveň zodpovím otázky, které nastanou:
1. - ano, ta tyč je rozcestník
2. - ano, sedí na kládě
3. - a ano, čte si mapu

;D



Lust och fägring stor

Foton

Není to špatné Yoshimako, nelíbí se mi jen "zadek".

Mimochodem Tomiku, kdy bude to soutěžní vlákno?
Mám pocit, že jsem tu viděl víc modelů, ale někam zmizly.
Přehlédl jsem něco?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Marty713

Podle mě zatím "nejomezenější" set na stavbu alternativy. Těžko z toho při zachování líbivého designu, smysluplnosti modelu a solidní konstrukce udělat něco jiného než zeleno-červeno-bílé vozítko. Takže tleskám, Yoshimako! ;)

Citace od: Foton kdy 29.08.2016, 10:59:44Mimochodem Tomiku, kdy bude to soutěžní vlákno?

Také bych to už rád zveřejnil, i když mám opět zatím jen rendery z LDD (to focení je otravné), ale teď jsem trochu znejistěl. Jiné vlákno, než tohle, jsem nenašel. Mám tedy počkat na nové vlákno, nebo to můžeme poslat sem?


Tomik

Citace od: Foton kdy 29.08.2016, 10:59:44
Mimochodem Tomiku, kdy bude to soutěžní vlákno?
Mám pocit, že jsem tu viděl víc modelů, ale někam zmizly.
Přehlédl jsem něco?
Soutěžní vlákno založím třeba hned dnes večer, ale pokud nechcete čekat a pochlubit se se svým modelem, můžete to udělat zde. Soutěžní vlákno bude opět pouze pro prezentaci soutěžních modelů, takže pro jejich komentování bude i nadále sloužit toto vlákno (je to z důvodu udržení přehlednosti pro porotce).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Citace od: yoshimaka kdy 28.08.2016, 15:22:36
Přidávám do soutěže svůj model - Turista čtoucí si mapu. Na rovinu říkám, že zpracování trochu ustoupilo snaze vytvořit naprosto originální a předloze úplně nepodobný model. Tudíž se rovnou nechám vybodovat za hratelnost. Až na velmi jemné zacházení je to statický model. Zároveň zodpovím otázky, které nastanou:
1. - ano, ta tyč je rozcestník
2. - ano, sedí na kládě
3. - a ano, čte si mapu

;D
Zajímavý nápad a provedení. Nemůžu si pomoct, ale obličej mi více než člověka připomíná nějaké zvíře...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

#35
Citace od: Marty713 kdy 29.08.2016, 12:25:21
Podle mě zatím "nejomezenější" set na stavbu alternativy. Těžko z toho při zachování líbivého designu, smysluplnosti modelu a solidní konstrukce udělat něco jiného než zeleno-červeno-bílé vozítko. Takže tleskám, Yoshimako! ;)

Staví se z toho blbě, zatím z toho mám jen letadlo s VTOL (ve vývoji) :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Marty713

Představte si stroje, na které běžně narazíte na staveništi, v povrchovém dole nebo v nákladním přístavu. A teď si představte, jak budou vypadat za 500 let...

Space-Pod

Space-pod je jednomístné víceúčelové stavební, servisní a manipulační vznášedlo schopné pracovat v atmosféře i mimo ni. Zatímco manévrování zajišťují repulzory a dvojice postranních trysek, hlavní motory (černé válce) primárně pohání zařízení v přední části. Hřeben mezi motory zajišťuje chlazení. Pouze pokud je space-pod v režimu "remorkéru" (push/pull), je výkon přesměrován do 8 zadních trysek, které pak vyvíjejí sílu potřebnou k pohnutí se supertěžkými objekty. Zařízení v přední části tvoří vyměnitelné moduly. Space-pod je tedy vždy vybaven tak, aby mohl co nejlépe plnit právě přidělený úkol.

Space-pod na obrázku v barvách globálního stavebního monopolu "OCTAN Inc." je vybaven standardním vlečným (jeřáb) a tlačným (nárazník) zařízením. V případě potřeby lze rameno jeřábu nahradit např. mechanickým klepetem, důlním vrtákem, demoličním válcem nebo robotickými pažemi pro přesnější práci. Samozřejmostí je osvětlení s velkým dosahem a čidla a senzory neustále analyzující okolní prostředí.


Pozn.: Na stavbu bylo použito všech 294 dílů. Jakmile si udělám čas na focení, nahradím přiložené rendery pořádnými fotkami skutečného modelu.

Stimpi

... tak jsem tu se svojí troškou do mlýna ... story písnu až k vláknu ;) ... na modelu budu ještě trošičku upravovat ... nevim jestli bude nastartovanej a půjdou mu plameny z laufů, nebo ne :)

Foton

Tak hydroplán je hotov a přibyla k němu letištní věž http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50116.msg236570#msg236570

A děkuji Mamutovi http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49941.msg234854#msg234854, že mi ukázal, že se dá stavět i vzhůru nohama :-)


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Koukám, že po delší době se objevují další modely - jen tak dál!

To Foton: hydroplán mě nezaujal tolik co ta letištní řídící věž - zajímavé využití kol s pnemumatikami

To Stimpy: oceňuji, že sis dal záležet na pořádném motoru pro svůj hot rod - vypadá celkem monstrózně

To Marty713: celkem zajímavý a nápad čisté zpracování, neodpustím ale si všetečnou otázku - nenašli by se nějaké díly na to klepeto? ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Vzhledem k tomu, že instalace druhé části pražské výstavy proběhne nejdříve první říjnový víkend, prodlužuji termín pro přihlašování modelů do soutěže na neděli 18. září 2016.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

jojik

Tak jsem se pokusil o něco také já. Ale jelikož bych neuměl popsat možnosti modelu, tak jsem to nahrál na krátké video. Po tomto videu jsem model zapůjčil k testování své 3-leté dceři, zda se model hned nerozpadne, která mi ho po 5 minutách vrátila se slovy " je to nuda " , nejde tam posadit panáček . Tuto připomínku  jsem musel uznat jako oprávněnou a tak jsem to trochu upravil, a tento upravený model je vidět v poslední třetině videa. Všechny předchozí funkce zůstaly, jen přibyla ta možnost usadit minifiga.
https://youtu.be/21pdKyBdL6A

janopr


davroman

Představujeme náš alternativní model ze setu 31037. Jedná se o průmyslové zařízení pro separaci vzácných plynů ze vzduchu, které se následně jímají červenými kohoutky uprostřed. Vlevo je patrná energetická vysokonapěťová část pro napájení celého zařízení, v pravé části pak vidíme hlavní věž pro nasávání a filtraci vzduchu s následnou separací vzácných plynů. Autorem je syn Tomáš, 11 let, já jen pomohl s věží a doladěním detailů.

Více fotek ve vlákně s prezentací modelů do soutěže ZDE:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50116.msg237318#msg237318
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

martinlx

#44
Obdivuji všechny vaše modely a zejména to, že stíháte vše včas. Já zase s odřenýma ušima, viz prezentační vlákno zde. Samozřejmě až nad fotkami člověka napadají různé možné úpravy a zlepšení, ale už není kdy. Přesto jsem si to užil a o to jde  :) Upřímně, s tímto setem jsem bojoval asi nejvíc ze všech.

Foton

Vzhledem k tomu, že včera byl deadline, tak jsem dnes skouknul  prezentační vlákno. A asi zase nevyhraju :(
Moc se mi líbí:

  • nápad Yoshimaky (Turista s mapou) a janopr(a) (Velorex)
  • provedení u XPoola (Odtahovák)
  • nápad i provedení u Martyho713 (Space-Pod) a martinalx (Mašinka)
Mým favoritem je Mašinka
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Marty713

Citace od: Foton kdy 19.09.2016, 10:31:49Mým favoritem je Mašinka

Jak jinak, viď? ;D A děkuju za lichotku, ale myslím, že tvůj hydroplán je taky povedený.

Teď už tedy mimo soutěž. Když jsem postavil tanker, řekl mi Milan, že čekal něco daleko více odvážného. Proto jsem se tentokrát rozhodnul pro trochu sci-fi. Abych ale pravdu řekl, moje přítelkyně mě po celou dobu podporovala slovy: "Tohle nestav, je to divný. Postav tu malou italskou tříkolku." :D

Takže kdybych volil cestu "nejmenšího odporu" po stránce designu, barev a pevnosti modelu, výsledek by byl inspirován něčím takovým: 8)




ThomasMorta

Citace od: martinlx kdy 18.09.2016, 22:48:42
Obdivuji všechny vaše modely a zejména to, že stíháte vše včas. Já zase s odřenýma ušima, viz prezentační vlákno zde. Samozřejmě až nad fotkami člověka napadají různé možné úpravy a zlepšení, ale už není kdy. Přesto jsem si to užil a o to jde  :) Upřímně, s tímto setem jsem bojoval asi nejvíc ze všech.

Nic si z toho nedělej, já se o soutěži dozvěděl v úterý, ke stavbě modelu jsem se dostal o víkendu a celkově jsem se svým výkonem nespokojený - navíc můj model na fotkách vypadá hůř než ve skutečnosti a nejlépe vypadá, když je ve společnosti těch úplně nejmenších Creatorů jako 31014 nebo 31041.

Ale zase jsem si vyzkoušel práci s jinými barvami a našel pár zajímavých spojení kostek - na přopojení čelního skla vzhůru studama jsem celkem hrdý. Po výstavě nejspíš model rozpustím na součástky a použiju ke stavbě Nexo Knights.

Citace od: Tomik kdy 02.09.2016, 14:04:38
Vzhledem k tomu, že instalace druhé části pražské výstavy proběhne nejdříve první říjnový víkend, prodlužuji termín pro přihlašování modelů do soutěže na neděli 18. září 2016.

Vzhledem k tomu, že jste mě pozvali do soutěže na poslední chvíli, fotky jsem pořizoval včera v noci. Kdyby byly třeba lepší fotografie, pořídím je, až bude jasný den (a budu při tom doma).
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

milanv

Citace od: ThomasMorta kdy 19.09.2016, 19:25:35
na přopojení čelního skla vzhůru studama jsem celkem hrdý.
Jestli jsem tě pochopil správně, tak je to o tom, že mi už rozumíš, proč jsem rád za novou barvu (LBG) od pin connectoru 1 alias liftarmu 1, co má vyjít jako součást toho nového žlutého auťáku na Ideas :) Jojo, přesně na to se nové liftarmy hodí i mimo Technic...
Pán na Žlutém hradě

ThomasMorta

Citace od: milanv kdy 19.09.2016, 19:38:32
Citace od: ThomasMorta kdy 19.09.2016, 19:25:35
na přopojení čelního skla vzhůru studama jsem celkem hrdý.
Jestli jsem tě pochopil správně, tak je to o tom, že mi už rozumíš, proč jsem rád za novou barvu (LBG) od pin connectoru 1 alias liftarmu 1, co má vyjít jako součást toho nového žlutého auťáku na Ideas :) Jojo, přesně na to se nové liftarmy hodí i mimo Technic...

Ty jo, tuhle součástku budu muset pořádně prozkoumat - zjistil jsem, že ji mám převážně v sadách, které ještě čekají v krabicích, než se přestěhuji. Jakou má mít novou barvu? Přijde mi, že světlá šedivomodrá je docela neutrální a vyžitelná barva.
Já už si všimnul dřív, že nový technic lze použít bokem k napojení klasických studů, ale zatím jsem to nepotřeboval využít.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Vzhledem k množství přihlášených modelů - čekal jsem jich trochu víc  ::) - jsem se rozhodl, že ještě jednou, a tentokrát už skutečně naposledy, prodloužím termín uzávěrky soutěže. Pokud tedy někdo nestihl přihlásit svůj model, nebo ho sice přihlásil, ale přijde mu, že by na něm chtěl udělat ještě nějaké změny, potom máte čas do půlnoci 25.9.2016 (následující neděle).

Děkuji všem za pochopení a doufám, že se nám množství soutěžních modelů ještě alespoň trochu rozroste.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

hawran

Ahoj, já se hlásím s modelem náklaďáčku (abych byl přesný - s modelem náklaďáčku od našeho kluka...) Máme ho na chatě takže fotky pošlu o víkendu.
Díky Tomiku!
K.
Bricks Forever!

hawran

Citace od: janopr kdy 18.09.2016, 10:07:59
Velorex Paris Dakar

Lego Creator 31037 alternative model MOC Velorex Paris Dakar by Jan Novák, on Flickr

Terénní 3kolka, doporučují 4 z 5 Lopraisů!

Velorex, LEGO i Rallye Paris Dakar jsou pro mně srdeční záležitosti... za tenhle výtvor velkej respekt a totální obdiv...
Bricks Forever!

Formy_Tinus

Ahoj,

tak přikládám taky do vlákně svůj nesmělý pokus, mělo by to být sekačka :)

Jinak tenhle set byl fakt výzva

hawran

#54
Kamión / Dampr od modeláře Hawran junior (9 let :) ) který jako jediný bude hájit barvy naší LEGO rodinky :) ještě s jedním kamiónem
Bricks Forever!

Tomik

Upozorňuji, že dnes o půlnoci je uzávěrka soutěže. K účasti je nutné prezentovat model dle pravidel v tomto vlákně:

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50116.0
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

martinlx

Foton: díky, jsem rád že se mašinka líbí, tvůj hydroplán je taky moc pěkný. Pro letadla mám slabost, ale v tomhle kole jsem zůstal "při zemi"  :)

Tomik: dík za prodloužení, ale nakonec nechávám beze změn. Něco jsem sice zkusil, ale vyšlo to asi nastejno a minulý víkend bylo lepší světlo na focení...

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 25.09.2016, 20:53:46
Upozorňuji, že dnes o půlnoci je uzávěrka soutěže. K účasti je nutné prezentovat model dle pravidel v tomto vlákně:

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50116.0

Tak jsem nahodil nové fotky a i když jsem udělal změnu jen v jedné kostičce (kterou jsem asi minulý týden zapomněl vrátit po nějaké přestavbě, tak se mi nové fotky (i když mají lehce posunutou barevnost) líbí mnohem víc a model mi už nepřijde tak špatný. Jinak děkuji za pozvání do soutěže - jsem opravdu zvědavý, co ostatní řeknou na můj model, protože si tu připadám jako opravdový začátečník:-) Mašinka je rozhodně můj favorit!

Mám problém s tím, že když je v sadě nějaká cool součástka, tak ji chci využít a tak jsem celou dobu uvažoval o tom, jak využít naviják. Přitom, kdybych se na něj vykašlal, tak by se asi daly postavit i jiné věci... Určitě by z toho šel postavit katapult ;D

Prosím, ozvěte se mi do pošty, kdy, kam a komu mám model přinést k zapůjčení na výstavu.

Jinak fotografie modelu jsou ke shlédnutí i zde:
http://thomasmorta.rajce.idnes.cz/Creator_31037_Octan_Tower_Crane/
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Foton

Citace od: Tomik kdy 25.09.2016, 20:53:46
Upozorňuji, že dnes o půlnoci je uzávěrka soutěže. K účasti je nutné prezentovat model dle pravidel v tomto vlákně:

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50116.0

Taky bych přidal, že účastníci musí zajistit dopravu modelu na instalační víkend (1-2.10).
Já sám jsem si to uvědomil až teď.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Chtěl bych poprosit ty z vás, kteří si koupili set 31037, ale nakonec nic do soutěže nepostavili, jestli by mi půjčili na výstavu postavený oficiální model. Pokud vás bude víc, můžeme tam dát všechny tři modely - džípa, vznášedlo a vrtulník. Nabídky můžete psát sem nebo do soukromé zprávy.

Předem děkuji.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr