Ninjago Diorama MOC + Lego Stavby

Založil Jaroslav Procházka, 18.10.2018, 09:08:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaroslav Procházka

Zdravím Stavitele, pokouším se o svůj první velký MOC projekt, který spojuje jak moje MOC stavby, tak i klasické lego návodové.
Jedná se o NINJAGO město, kde budou 2 Lego Ninjago domy a Moje dva MOC domy. První už je hotový a zapojený do diorama.
Druhý je v pracovním procesu je vidět na fotkach sestavy, jsou jen základy. Na dalších 2,5 baseplates  bude moře a rybáři.

Jako začínající stavitel, rád poprosím o komentáře rady na předělání, vylepšní a nápady.
Děkuji moc a kostkám zdar.
Rád bych potom i tuto celou stavdu pokusil někde vystavit.
Procházka

PS: níže je už odkaz na pořádnou galerku :)

Hardegon

Fotky jsou nějaké malé, tak si nejsem schopný prohlídnout detaily. Nápad se mi ale líbí. To Ninjago City má tak velký stavitelský potenciál, že si říká o celou sadu modulárů.

Kdybys nám sem mohl dát jednu nebo dvě větší fotky, klidně jako odkaz někam na galerii.

Jaroslav Procházka

Zdravím,
určitě mám, jen jsem neveděl jako moc velké fotky můžu dát sem. tak jsem je asi moc zmenčil.
Nějaká rada na toto, odkud nebo jak velké fotky jsem mám dávat?
děkuji moc

Martins

Ahoj, Ninjago city je určitě skvělý nápad a jak píše Marek, má velký potenciál. Vidím, že si dáváš práci i s interiéry, takže to vypadá velmi slibně. Ninjago je svět fantazie, takže kecat ti do toho moc nebudeme. Určitě je potřeba zapracovat na fotkách. Já sem dávám fotky cca 800-1000px ten delší rozměr. Jinak je dobré si založit účet na Flickru a tam to dávat a sem to jenom sdílet. Flickr má dokonce podporu pro sdílení na různých fórech, tak je to jednoduché. Tam pak můžeš mít fotky velké. Na tvých fotkách vidím ještě jeden problém a to je ostrost! Řekl bych, že jsou už neostré při focení. Nevím čím a jak fotíš, ale pro prezentaci takových krásných staveb budeš na tomhle muset trochu zamakat... :-)

Dosti radosti ze stavění všem spravedlivě! Martin

Foton

Mě se to taky líbí, i takhle malé. Ale detaily bych si též rád prohlédnul.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Jaroslav Procházka

Děkuji moc všem, už pracuji na flicrk účtu :-). už to tam nahrávám :)tak pak snad uvidíte více. asi se ostrost při komprimaci hodně stáhla.
hned jak budu mit tu galerku dám sem odkaz.

Jaroslav Procházka

#6
Tak tady je odkaz na Album :) Už to snad vypadá i lépe při zvětšení. je pravda že je to foceno mobilem, asi pak přesedlám na pořádny fotoaparát :)
Děkuji moc všem za rady, přece jen jsem zelenáč ;D

https://flic.kr/s/aHsmpoj4LC

Martins

Výborně, hned je to mnohem lepší! Máš tam mnoho parádních detailů, líbí se mi voda a celé dioráma vypadá skvěle, ninjagovsky. Některé fotky by stálo za to doostřit, ale pro první prezentaci asi dobrý. Až budeš chtít dát jako lákadlo jednu fotku sem, tak na Flickru je sdílet a tam BBcode, dopadne to nějak takto:

Sestava 1 by Jaroslav Procházka, on Flickr


Jaroslav Procházka

Super, děkuj moc za radu,
juknu na to až zase pohnu trošku s tím druhým domem tak to zkusím udělat takto, jinak děkuji za vše.
No mám tam ještě nedořešené ty další 2,5 plochy vody.

Chtěl bych tam udělat takove rybářské molo, kde by byly další ty jejich lodky a rybari by tam chytali ryby.
Už bych to chtěl nechat jen o volné vodě a pár detailech, abych to zase moc nepřeplácal. Ikdyž je pravda,
že ono to ninjago je hodně ulítle :)

jerzeeg

Fajne jak ten krajni MOC barak navazuje nad tim krajnim domkem tovarniho pristavu (minus striska).. musel jsem to porovnavat s obrazkem na bricksetu, nez jsem prisel na to, kde je hranice  :)

Btw jsi mi vyfouknul moje planovane pristi tema na vystavu, chtel jsem zacit presne timto zpusobem, tak jak jsi to udelal ty (+ k tomu jeste pridat Odmenu osudu), tak ted uz se mi do toho ninjaga moc nechce  ;D

Jaroslav Procházka

Zdravim,
je tak to se moc omouvam :), no a nemuzeme to nejak spojit dohromady, da se to cele cele navazovat pokud se zachovaji terasy a chodniky, je to podle mozne ruct. ten barak co budu stavet na pravo, bude take mozne dale napojit :)

no ja jsem je musel tak nejak propojit s mezipatrem no, puvodne jsem to stavel na duhou stanu :-)
Jinak lod osudu mam take doma pripravenou ale ona je k tomu strasne velka, nejak se mi to pak moc uplne pomerove nelibilo no. :-((( ale jeste bych chtel casem jim k tomu dostavet to skladiste, kde meli ty svoje monstra :-)
J

jerzeeg

Predpokladam, ta omluva je jen z legrace, protoze k ni neni zaden duvod, ja to taky psal takhle "dotcene" jen naoko :)

S tou lodi jestli je to tak, tak to je skoda, protoze je moc hezka, mozna zkus udelat nejake fotky, jak to vypada i s tou lodi.
Napad se skladistem pro jejich (mechanicke) potvory taky dobry.
Mozna to dame nejak dokupy spolecne, popremyslim jeste, co dalsiho atraktivniho tam pristavet.

Jaroslav Procházka

No Super to byla parada.... :-)
Omluva byla kladna, me uz tohle lezi pul roku doma a furt jsem nemel odvahu to dat sem na kostky :)
No ja mam lod osudu jeste v krabici nerozbalenou, daval jsem k tomu podobne lode od piratu z Karibiku a tu velkou galeonu.
jedine by se ta lod musela postavit nize jako lehce ve vode. jinak proste precuhuje az ke strecham no...

Ale budu moc rad, pokud treba vymyslime neco spolecne a jeste se to rozroste. jinak ten barak na pravo bude koncit stejne na 99% jako ten jejich original, co je na fotce, aby se to dalo nastavovat. :-) tam tam bude za dalsi cast na stavbu

No ja mam ty potvory vsechny doma od nich tak jsem prave take s tim neco zamyslel :)

Martins

Citace od: Jaroslav Procházka kdy 18.10.2018, 10:23:38
.... furt jsem nemel odvahu to dat sem na kostky :)

Na Kostky si vstoupil tím nejlepším způsobem - vlastní stavbou. Navíc si podpořil charitativní akci, za což ti patří velký dík!
A to Ninjago by bylo dobré jako společný projekt, kdyby si to vzal někdo zkušený, tak by mohlo vzniknout něco jako naše společné Friends...

Jaroslav Procházka

Zdravím,
je děkuji moc za oboje, ale hlavně za spíše za pomáhame... Za to není díky třeba, je to úžasné, ze se tady dá pomoci dětěm a jsem moc rád, že můřu alespoň i takto pomoci.

Jinak za velký projekt ninjago jsem moc za. podle mě by z toho mohlo vzniknout parádní dílo :)

Hardegon

Větší fotky, více mého nadšení. Ta ulítlost Ninjaga je super směr, kterým se LEGO vydalo. Tvůj MOC mi do toho celku krásně zapadá. Palec hore.

Citace od: Martins kdy 18.10.2018, 10:32:37
A to Ninjago by bylo dobré jako společný projekt, kdyby si to vzal někdo zkušený, tak by mohlo vzniknout něco jako naše společné Friends...

Oficiálně bych to nevyhlašoval, protože tohle je první podobná stavba tady. Až jich bude víc, dá se něco organizovat. Snad bude Jaroslav inspirovat i další  :)

Jezevec

U toho stavění jsi seděl na podlaze nebo stavíš klasicky na stole a na zem dáváš jen za účelem vyfocení? Docela mě to zajímá, protože i sem tam zjistím, že někdo staví na podlaze. Já jsem jednou takto na podlaze třídil kostky pár hodin a pak mě bolel zadek jak čert. Tak se ptám čistě ze zvědavosti. Jinak paráda. Akorát jsem musel googlit podobu oficiálních ninjago modulárů, abych poznal, která část je tam ta tvoje vlastní. Protože ninjago moc nesleduju. Super nápad, tohle téma tady v řadách stavitelů není moc zastoupené! :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Clermont

Citace od: Hardegon kdy 18.10.2018, 11:00:02
Větší fotky, více mého nadšení. Ta ulítlost Ninjaga je super směr, kterým se LEGO vydalo. Tvůj MOC mi do toho celku krásně zapadá. Palec hore.

Citace od: Martins kdy 18.10.2018, 10:32:37
A to Ninjago by bylo dobré jako společný projekt, kdyby si to vzal někdo zkušený, tak by mohlo vzniknout něco jako naše společné Friends...

Oficiálně bych to nevyhlašoval, protože tohle je první podobná stavba tady. Až jich bude víc, dá se něco organizovat. Snad bude Jaroslav inspirovat i další  :)

Dodneška si vzpomínám jednu paní s malým klukem na výstavě teď v OL jak se mě ptá, kde najde vystavené Ninjago, že ho nemůže najít.
Nechtělo se mi odpovídat protože jsem viděl v obličeji toho dítěte co to způsobí.
A způsobilo.

Jaroslave, tvé "městečko" je očekáváno! Tak už startuj auto a ať Tě vidím na nejbližší výstavě ať se opět nemusím tak stydět  ;)

Jaroslav Procházka

Citace od: Jezevec kdy 18.10.2018, 11:23:30
U toho stavění jsi seděl na podlaze nebo stavíš klasicky na stole a na zem dáváš jen za účelem vyfocení?

No Hlásím, že stavění jedu na dětskou klasiku :) takže na zemi :-) a bolí z toho vše po pár hodinách :-)
Ale nějak se u stolu nemůžu pořádně soustředit a hrabat v dílkách :-) :-)

Jaroslav Procházka

Citace od: Clermont kdy 18.10.2018, 11:57:17
Citace od: Hardegon kdy 18.10.2018, 11:00:02
Větší fotky, více mého nadšení. Ta ulítlost Ninjaga je super směr, kterým se LEGO vydalo. Tvůj MOC mi do toho celku krásně zapadá. Palec hore.

Citace od: Martins kdy 18.10.2018, 10:32:37
A to Ninjago by bylo dobré jako společný projekt, kdyby si to vzal někdo zkušený, tak by mohlo vzniknout něco jako naše společné Friends...

Oficiálně bych to nevyhlašoval, protože tohle je první podobná stavba tady. Až jich bude víc, dá se něco organizovat. Snad bude Jaroslav inspirovat i další  :)

Dodneška si vzpomínám jednu paní s malým klukem na výstavě teď v OL jak se mě ptá, kde najde vystavené Ninjago, že ho nemůže najít.
Nechtělo se mi odpovídat protože jsem viděl v obličeji toho dítěte co to způsobí.
A způsobilo.

Jaroslave, tvé "městečko" je očekáváno! Tak už startuj auto a ať Tě vidím na nejbližší výstavě ať se opět nemusím tak stydět  ;)

Zdravím,
jééé děkuji strašně moc, to je asi víc, než bych si mohl přát za to, že jsem jsem to dal dnes ráno sem :-)
Sice si ještě uplně na výstavu nevěřím, když je stále tohoto města půlka, ale pokud nevadí a je možnost, rád vám to propůjčím k vystavení. :-) bude mi to ctí :-) Ale nevím co a jak pro to udělat :)
Hezký den
Jarda

Foton

I půlka stačí!
Viz rozestavěný Karlštějn na Lipně
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Robkteryten

Pěkná stavba, jen tak dále. Doporučil bych tam přidat nějaká světýlka a pohyb, třeba ten výtah jezdící a podobně.

Jaroslav Procházka

Zdravim,
No aby ta pulka byla aspon trochu k poloviční radosti pro návštěvníky

Clermont

Jardo, ja jsem rok premyslel jestli uz tu malou blbost co jsem postavil ma cenu nekde ukazovat. Pred mesicem jsem se rozhodl ze jo a ukazal jsem to v Olomouci na vystave a prezil jsem to  :)
Nikdo me neukamenoval, nekteri me pochvalili a dokonce s tim muzu jet i ted do Brna  :)
(Snad Tygris vi s cim prijedu  ;D )
Takze Jardo urcite co nejdriv i s pulkou  :)
PS: ja taky mam koleje co nevedou nikam  >:D

Jaroslav Procházka

Haha, jasny...
Dekuji za kladna podpoření,