Návštěva Lego (Technic) dizajnéra na vernisáži

Založil peki, 07.03.2013, 10:49:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Jan slibil, že nepřijede na zahájení naší akce na Lipně sám, ale pokusí se přijed i s někým od Lego dizajnérů. Mám potvrzeno že tímto dizajnérem bude grohl ;D

Citace od: grohl kdy 16.04.2012, 20:14:14
.........Již dva týdny pracuji jako LEGO Technic Junior Designer v Billundu.............
...........Chtěl bych Vám všem poděkovat, protože nebýt Vaší neustálé podpory, asi bych nebyl každé ráno za stolem, kde teď vymýšlím nové výtvory.

grohl


Co by jste se chtěli od něj dozvědět? Co by vás zajímalo ?

Systematik

Předpokládám, že jde o dotazy k Technicu, nebo mohou být i k jiným tématům?

grohl

Myslím, že se můžete ptát na cokoliv a pokud budu vědět nebo moci, budu se snažit odpovídat.

Ondra

To rad slyšim, ale ja bych se už zeptal a to na otazku kdy vyjde další superauto.Dík za odpověď.

Systematik

Citace od: grohl kdy 07.03.2013, 13:09:28
Myslím, že se můžete ptát na cokoliv a pokud budu vědět nebo moci, budu se snažit odpovídat.
Tak já mám naivně zatím tři šťouravý (systematický ;D) dotazy, chtěl bych vědět:
- proč je číslování setů tak chaotické
- z čeho byly podklady a pozadí k setům do roku 2001 (ideálně kdyby byly ,,fotky o fotkách" - podle vzoru ,,film o filmu")
- co všechno vymysleli do legend k M:Tronům, Blacktronům, Ice Planet, Insectoidům, Ufo... něco je na netu na fotkách amerických verzí krabic, něco na brickpedii, ale musí toho být víc... a taky jestli nejdřív vymysleli ty legendy a pak až sety nebo naopak

Thrawn

Já mám jediný dotaz. Vrátí se Blacktroni? ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Foton

#6
Jen mě tak napadlo, že by možná bylo fajn vystavit všechny modely, které Grohl (když už i přijede) poskládal z jediného setu 8271.
Jestli se nepletu tak 31 modelů z jedné krabice je celkem ukázka možností Lega. Já osobně si na ten set šetřím, abych si je mohl všechny postavit.

Edit(22.5.2013): Set jsem dostal k narozkám, tak se do toho jdu pustit.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Mtron

Citace od: Thrawn kdy 07.03.2013, 23:46:44
Já mám jediný dotaz. Vrátí se Blacktroni? ;D
Ty jednak nikdy neodešli, druhak už máš 4 figa v barvách Blacktron včetně loga. Mtroni nemají nic. Tak tedy otázka zní kde se stala chyba ?????  ;D ;D ;D ;D

Grohl: jinak gratuluji k práci v  Legu... nějak jsem se k tomu prokousal až teď. Ať se daří.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

peki

#8
V brzké době bude Grohlem vyhlášena soutěž o tyto Lego ceny:

1.9397
2.10230
3.70003


peki

#9
Citace od: peki kdy 20.03.2013, 13:52:46
V brzké době bude Grolem vyhlášena soutěž o tyto Lego ceny:

Grohl vyhlásil soutěž zde

Tomik

Mám také pár otázek přímo na tělo:
1) Jak vypadá pracovní den Technic designera?
2) Jak dlouho přibližně trvá vývoj středně velkého Technic setu (s cenou okolo 1000,- Kč)?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

V pátek dorazila o grohla z Billundu, krabice pomůcek na jeho aktivitu.

Foton

Také mám otázky.
Má LEGO jako firma nějakou vlastní databázi dílků?
Takže jako designer si můžeš "ze skladu" objednat díl č. 12345 v barvě číslo 8 (např.  32523  Technic, Liftarm 1 x 3 Thick v Light Bluish Gray).
Předpokládám že má a to i včetně toho v kterých setech je/byl dílek použit.
Jsou názvy dílků a barev stejné jako na BL? Nebo jako na Bricksetu (Dark Bluish Gray x Dark Stone Grey)

Zajímá mě to s ohledem na problémy Bricklinku (http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=41900.0),  jsem tak "zodpovědně nerozumný" že bych neváhal pustit se do jeho alternativy. Bez databáze dílků je to ale dost komplikované. Pokud ji LEGOmá, třeba by ji bylo ochotno za poplatek zpřístupnit.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

A ještě jeden dotaz. Teď jsem postavil B-model ze setu 8271 a ten je výrazně slabší než A-model.
Proto mi přišlo na mysl:
Jak vznikají modely pro nový set LEGA. Řekne se třeba "teď uděláme buldozer" a až někdo přijde s přiměřeným buldozerem, tak se teprve s jeho díly pustí ostatní do práce na dalších modelech?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Čistě náhodou někdo tu diskusi s Grohlem nenahrával na video, že?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

grohl


MeNadruhou

mohli bysme mít pár dalších otázek? (s malým měchem sme na některý zapomněli >:D )
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

grohl

SZ ať se to prosím netýká něčeho, co zabere moc času. Mám teď napilno.