Přiírava soutěže pro návštěvníky Koskolandu II

Založil peki, 09.09.2016, 11:31:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peki

Máme zkusit navrhnout soutěž pro návštěvníky/veřejnost. Představa je taková že budou vyzváni k účasti v soutěži s vlastní stavbou (děti) o rozměru baseplate 32x32 a nějaké omezené výšky. Modely donesou do koskolandu, kde je převezme zam. zdokumentuje (fotka) a vystaví do vitriny. Modely se budou publikovat na internetu a nej. model vybere porota.

Potřebuji někoho kdo to promyslí,rozvede učeše atd. Organizaci by si pak zajistili sami.









peki

Asi to nějak zapadlo, jinak si neumím vysvětli 0 reakci  >:D Slíbil jsem Bambuli zorganizování soutěže. Máte nějaké nápady. Je to zatím úplně otevřené.

HD

#2
No, náročnou dvouvteřinovou úvahou mě napadla soutěž spočívající v přiblížení se co nejvíce celkovému počtu figů, ale o objektivnosti sám pochybuji, a organizace mě opravdu neláká.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

MÍLA

Peki, co třeba sprint autíček s odměnou ? Rychlé a zběsilé.

Natáhneš autíčko, namíříš na bránu a pustíš, když se trefí tak dostane lízátko, když se netrefí tak bonbónek.

yanice

No, osobně si myslím, že baseplate 32x32 je pro děti dost náročná....na zaplnění prostoru, na druhou stranu o to vice stráví v Bambuli času a tím spíše si pak famílie v Bambuli něco koupí. Mně by se líbilo alespoň pár kategorií - nějak rozdělit malá děcka a puberťáky, autíčka a domečky.
Ale zas nemám představu, kolik tam denně zavítá lidí, s jakou počítají navštěvností. Pro dvacet soutěžící by kategorie neměly smysl. Každopádně mít vlastnoruční výtvor vystavený ve vitrine obchodu v nákupním centru je jistě slušné lákadlo pro soutěživé typy.

Izabella08

A co jít touto cestou:



Milé stavitelky a milí stavitelé,
vyhlašujeme pro vás LEGO soutěž na téma Postav svůj sen!

Postav z LEGO kostek model, který bude představovat tvůj  sen, čím chceš být, po čem toužíš, co chceš zažít, kam se chceš podívat...prostě nám postav svůj sen.


podmínky soutěže:

1. věk....3-15 let (určí sám vyhlašovatel)
2. velikost stavby...model postav na základní LEGO podložku 32X32, výška max. (zadá vyhlašovatel)
3. dodržení tématu, tj. stavba svého snu
4. osobní předání modelu do Kostkolandu Praha...
5. termín dodání modelu...určí vyhlašovatel

My poté tvůj model nafotíme, uschováme u nás do vitríny a  vystavíme na web. stránkách, kde ho budou moci vidět ostatní LEGO stavitelé.  Nejpozději do ...(datum)...naše porota  vybere tři nejzdařilejší, nejzajímavější, prostě nejlepší modely, jejichž tvůrci od nás obdrží LEGO dárek.


...určitě se to musí ještě doladit, téma jsem záměrně zvolila jiné než bývá zvykem:)

Pool

#6
Když už se tu zvrhla ta diskuze  :D, tak osobně se mi zdá baseplate 32x32 taky dost veliká. A tedy celkově celý ten nápad se mi zdá dost komplikovaný a největší problém bych viděl ve mizivé účasti. Pokud budou to svoje hotové dílo moct přinést jen v nějaký jeden stanovený den (kdy se to bude fotit a vystavovat), tak to bude náročné na rodiče se v ten den utrhnout a dojít tam s nimi. Druhou velkou slabinu vidím v dětech samotných, postavit pro ně něco asi problém nebude, ale pak se s tím rozloučit na několik měsíců (tedy nevím jak dlouho by to bylo vystaveno???), tak to se asi moc dětí s tím na tak dlouho rozloučit nebude chtít. Mám obavy, že by to pak byla spíš tak soutěž dětí AFOLáků  ;D. Taky by to kdyžtak chtělo ještě tam dát nějaké poznámky pod čarou, že kdyby to bylo téma "postav si svůj sen", tak potom v mnohých případech je ta podložka asi zbytečná, když dítě postaví auto či letadlo... Tak bych navrhoval to omezit tou podložkou 32x32 a výškou, že to může být max. přípustná velikost díla či modelu.

Ale jinak osobně se mi velmi zamlouvá ten nápad s uhádnutím počtu figů na výstavě. Stačilo by vytisknout kopu lístečků (na kterých by byl kontakt na danou osobu a jeho tip na počet figů) a ten by dávaly prodavačky ke každé vstupence, a při odchodu by je zákazníci házeli do připravené krabice. Prodej Leg by to v obchodně asi nepodpořilo, ale se správnou publicitou by to zviditelnilo a snad podpořilo návštěvnost Kostkolandu  ;). Ale samozřejmě to má své nedostatky, na organizaci asi tento nápad je jednoduchý, ale problém by byl v spočítání počtů figů a pak, že by se tam asi návštěvníci moc zdržovali a koukali jen po figách  ;D

milanv

Baseplate 3232 není tak velká od chvíle, kdy si uvědomíš, že pokud to mají stavět v herně, tak tam je většina materiálu "dvojřadé bricky"
Pán na Žlutém hradě

Pool

Citace od: milanv kdy 08.10.2016, 19:01:52
Baseplate 3232 není tak velká od chvíle, kdy si uvědomíš, že pokud to mají stavět v herně, tak tam je většina materiálu "dvojřadé bricky"

Aha, tak to mění dost věcí, to já počítal s tím, že budou stavět s vlastního  ;D

yanice

Citace od: Pool kdy 08.10.2016, 19:14:43
Citace od: milanv kdy 08.10.2016, 19:01:52
Baseplate 3232 není tak velká od chvíle, kdy si uvědomíš, že pokud to mají stavět v herně, tak tam je většina materiálu "dvojřadé bricky"

To je fakt. Ale to s tím snem se mi líbí. Dítě není svázáno žádnými limity, prostě tady máš kostky a stav...

peki

Citace od: Pool kdy 08.10.2016, 19:14:43
Citace od: milanv kdy 08.10.2016, 19:01:52
Baseplate 3232 není tak velká od chvíle, kdy si uvědomíš, že pokud to mají stavět v herně, tak tam je většina materiálu "dvojřadé bricky"

Aha, tak to mění dost věcí, to já počítal s tím, že budou stavět s vlastního  ;D
Budou stavět z vlastního.

Hana129

Návrh Izabelly  - Postav svůj sen je supr.

Chairudo

Je tam nějaká pěkná odměna pro vítěze? Jako dítě bych bez dobrého důvodu lego nikde nenechával. Dával bych akci mnohem větší naději , kdyby děti stavěli z kostek kostkolandu .
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Renci

Citace od: Chairudo kdy 10.10.2016, 02:23:22
Je tam nějaká pěkná odměna pro vítěze? Jako dítě bych bez dobrého důvodu lego nikde nenechával. Dával bych akci mnohem větší naději , kdyby děti stavěli z kostek kostkolandu .
Souhlasím. Představa, že dítě vytvoří něco velkého, pěkného a pak se mu to treba nevrátí... Nepodeziram nikoho z úmyslu, ale stát se může vše.

peki

Citace od: Chairudo kdy 10.10.2016, 02:23:22
Je tam nějaká pěkná odměna pro vítěze? Jako dítě bych bez dobrého důvodu lego nikde nenechával. Dával bych akci mnohem větší naději , kdyby děti stavěli z kostek kostkolandu .

S odměnou se počítá. U kostek v koskolandu (která dodalo  Lego ) na rozdíl od kostek na Liopně, které jsem vybíral já, je to takové všelijaké.

Otázkou je jestli by to nevyřešilo posílání fotografií.

Hana129

#15
U posílání fotografií, je pak nutné dát identifikační značku, že to bylo postaveno zrovna pro tuto soutěž. Jinak se najdou koumáci co nějaké fotky stáhnou z netu a pošlou.

Děti pokud bude i nějaká odměna(třeba jen vstupné zdarma) se určitě přijdou rádi pochlubit a i to tam nějaký čas nechají - vystaví, je třeba dořešit, ale  identifikaci - fotku - a komu to patří a zas pak na základě čeho a komu to kostkoland vrátí.

Co mám však zkušenost, že málo dětí přinese, postaví nějaký svůj vlastní model, pokud jsme u nás něco takového pořádali, tak drtivá většina dětí přinesla sestavený originální model.
Je, ale pravda, že žádné specifické požadavky - velikost ani téma nebylo stanoveno.

milanv

#16
Já se nechtěl tady nějak hlásit, protože nestíhám teď s prací.
Tak aspoň sesumíruju moje zkušenosti a nápady, jak by to mohlo fungovat:

Moje zkušenost, s cizími i vlastními dětmi, je že málokdo postaví něco sám doma. A že by to ještě bylo pevné, aby to bylo schopné převozu. A přesvědčit rodiče, že to tam vezmou ("Takové drahé LEGO, to nemyslíš vážně!"). Naopak na místě si to všichni užijou, rodiče rádi nechají dítě se zabavit (a nebudou mu tvrdit, že je to na něj moc složité), děti se motivují už jen pohledem na ostatní stavící a budou spokojení všichni.

* staví se na místě
* je zadané téma - sen je dobrý, ale přidal bych něco konkrétnějšího. Třeba sen o tom, kým být. Nebo jak má vypadat moje město (bylo na Kladně). Ono poznat ty dětské výtvory bez znalosti konkrétního tématu nebývá snadné >:D
* ceny bych udělal dvojí, to hodně motivuje: jedny hlavní za celou dobu (nějakou stavebnici) a pak týdenní vyhodnocování, kdy jen tři nejlepší modely za ten týden zůstanou ve vitríně další týden s hezkou cedulkou "Vítězové minulého týdne". Zbytek se rozebere a recyklují se kostky.


* brigádník má hlavně za úkol:
** vysvětlit pravidla
** udělat cedulku: číslo díla, název díla, jméno dítěte, město, věk; do systému ještě neveřejně zadat kontakt na rodiče (e-mail, telefon) kvůli výhrám
** převzít model a dát do vitríny
** vyfotit (připravené jednoduché bílé pozadí a foťák, pořád stejné, aby to uměl cvaknout i brigádník)
** dát fotku do systému, aby se zjevila na internetu

Na konci týdne:
* vyhodnocení hlasů za tento týden
* umístění vítězů ve vitríně do sekce "Vítězové" a zbytek rozebrat, včetně vítězů předminulého týdne
* na internetu označit vítěze aktuálního týdne

Na konci akce:
* vyhodnotit hlavní cenu, oznámit na internetu a informovat dotyčné přes uložený kontakt

Připravit předem:
* vitrínu
* místo na focení (stoleček u bílé stěny apod.)
* předvytištěné cedulky
* systém na publikování na internetu

Otázky, nápady:
* udělat hlasování i po internetu? To se zvrhne, ale zase to přiláká víc lidí.
* celkově, ten internet to zesložiťuje a vyžaduje nejvíc spolupráce se zadavatelem - musí si nachystat stránky a jednoduchý systém na publikování fotek. Pokud toho nebude zadavatel schopen nebo ochoten, zrušil bych to.
Pán na Žlutém hradě

Hana129

#17
Tak určitě stavět přímo na místě mnohé zjednodušuje a asi i přiláká více návštěvníku-soutěžících. Nemusí se nic až tak hlídat a zůčastnit se může, kterýkoliv z návštěvníků a odkudkoliv. Což u přinášení vlastního není možné - lidi by museli přijít 2*.

Ani omezení, že tam jsou  "jen"   bricky není problém, postavit se dá z nich hodně.