Robiho mestecko

Založil Robi, 16.02.2013, 16:54:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Citace od: Robi kdy 17.01.2014, 17:54:04
nemocnice (teď si nevzpomenu číslo)
Bezpochyby 6380, Emergency Treatment Center z roku 1987.
Sežeň si k těm stavbám alespoň originální návody, jinak to ani není set.

Robi

Citace od: otaznik kdy 17.01.2014, 22:22:49
Citace od: Robi kdy 17.01.2014, 17:54:04
nemocnice (teď si nevzpomenu číslo)
Bezpochyby 6380, Emergency Treatment Center z roku 1987.
Sežeň si k těm stavbám alespoň originální návody, jinak to ani není set.

jako vždy máš pravdu - určitě bych to chtěl mít jak s návodem tak s krabicí, ale musím se zatím spokojit jen s tím co je. Bohužel u těchto starších setů se některé dílky shání strašně špatně a nebo jsou drahé. Prioritou jsou teď pro mne dílky a poté návody a krabice.

Robi

tak slibované foto (omlouvám se za kvalitu), díky prybovi ! to snad už dokončím :) a hned jak dorazí baseplate a pár dalších kostek udělám další fotky s ostatními sety.

Robi

Tak než mi dorazí green baseplate tak jsem improvizoval s baseplate od letiště :) je to zase jen kousek města, ale snad to napoví jak bude město v budoucnu vypadat.

otaznik

Myslím, že idea je super. Osobně bych ale městečko nekazil juniorizovanými sety, zde 6566.

ejancar

Moc pěkně to vypadá s těmi green baseplate, ještě se chci zeptat, ta telefonní budka v levé části fotky je ze setu http://www.brickset.com/detail/?Set=6522-1 nebo vlastní?
Lego = každý den nový model/hračka!

Anatyt

Citace od: otaznik kdy 25.01.2014, 12:03:55
Myslím, že idea je super. Osobně bych ale městečko nekazil juniorizovanými sety, zde 6566.

Tak, tak. A nahradil by som ten set týmto setom: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=1490-1

Robi

2 otaznik pořád přemýšlím co s těmi JTown - na jednu stranu mi tam trochu sednou na druhou stranu je to JTown, ještě uvidím co s tím setem dál, on kdyby neměl tak "jednoduché" auto tak by až tak nevybočoval z řady.

2 ejancar přesně tak je to ze setu 6522 (můj první Lego set z Town) bohužel o motorky jsem přišel tak to teď kompletuji znovu.

2 Anatyt já už jsem po téhle bance koukal, ale nemůžu si pomoct vypadá spíše jako požární stanice nebo nemocnice rozhodně ne jako banka :( takže zatím tam nechám tuto a dál se uvidí.

Teď mam rozdělaných celkem dost staveb domečků tak uvidím jestli se tam všechny vejdou (nemam zatím moc velké místo kde město prezentovat) a pokud ano tak tam tu banku asi nechám, pokud ne tak půjde z kola ven.

ejancar

Tak jsem se strefil a nechal si tam ten brick 1x2 s potiskem Police? Jinak se těším na další fotečky, má to živého ducha, fakt hezký!
Lego = každý den nový model/hračka!

peter

I když je to již novodobý set, tak já bych tam dal banku 3661. Velikostně to je hodně podobné a navíc z těch všech podle mne ta nejhezčí.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Robi

#40
2 ejancar ten tam je (celé je to originál z toho setu jen bohužel motorky již nejsou - ale časem to dám zpět do kupy). A díky moc za pochvalu.

2 peter ta vypadá parádně bohužel už je z "NEW" Town a ta bude v mém 2. městě

Plánuji udělat jedno město v jedné místnosti "staré" a v druhé místnosti "nové" - spojené to bude jen kolejištěm (i když můj nápad vyvrtat do zdi díry pro Lego vlaky se doma moc nelíbí - argumentuji že pro kabel od satelitu jsem taky musel vrtat skrz zeď :D a že tohle je jen o trochu větší díra :D). Vlaky jsou naštěstí pořád stejně široké, ale míchání 4 a 6ti studových aut se mi prostě nelíbí, tak doufám že toto bude alespoň nějaké řešení.

Jen pro představu policejn dodávka ze setu 60008 s policejním kamionem 6348 a 6614 - dodávka stejně velká jak celý návěs a to hasičské auto vypadá vedle toho jak zmenšené :)

pryb

Citace od: Robi kdy 25.01.2014, 13:32:41
i když můj nápad vyvrtat do zdi díry pro Lego vlaky se doma moc nelíbí

Můžeš ještě použít oblíbený dětský argument, že ostatní to dělaj taky tak. :)
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=9472.msg199128#msg199128
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

ejancar

Hlavně být opatrný na správnou stranu, známému se takhle provrtal soused skrz zeď, že prý si spletl zeď, ale za střízliva by se mu to nestalo ;D
Lego = každý den nový model/hračka!

Robi

#43
2 paryb díky, takový argument že vždy hodí :D

2 ejancar k sousedovi se naštěstí provrtat nemůžu :) ale neboj pod vlivem to vrtat taky nebudu :)

já to chci udělat ještě tak aby před tou zdí byla z kostek skála a v ní tunel, tím pádem to bude vypadat jako že vlak nemůže projet protože díru do druhého pokoje nikdo čekat nebude :) a až zajedu do toho tunelu jedním vlakem a vzápětí vyjede jiný tak to asi málo kdo v tu chvíli pochopí :D :D

ejancar

No máš to geniálně promyšlený, úplně vidím ten výraz v očích nějaké návštěvy :D
ten tunel ve skále je taky můj plánovaný projekt do budoucna, určitě pošli fotky nebo video jak bude vlak zajíždět, já bych chtěl možná i nějakou zeleň na skále a rozhlednu ::)
Lego = každý den nový model/hračka!

Robi

#45
No já jsem teď bohužel dost zatuhnul, hlavně kvůli baseplate :( viz (http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=43822.new#new).

Dokončil jsem sice některé malé sety a v některých už mi chybí jen pár bricků, ale vzhledem k tomu že nemám silnice, tak se mi to jen hromadí na poličkách :(

Po víkendu snad dorazí další baličky tak uvidíme co se ještě postaví a co ne. Foto zatím nedělám, protože ani není čeho :(

EDIT: stavba Monorailu se zatím odkládá na neurčito.

Robi

#46
Tak jsem si konečně udělal v místnosti nějaké místo a začínám objednávat baseplate :) tak už se to snad trochu pohne. Bohužel tunel do vedlejší místnosti mi byl zatím (i přes všechny moje argumenty a fotky ostatních "tunelářů") zakázán :(, ale snad to časem projde.

Teď se chci hlavně věnovat OLD CITY, dokoupit potřebné baseplate a koleje a udělat z toho menší městečko (a snad dojde i na ten monorail). Dostal jsem ještě pár nápadů jak to udělat "do patra" tak snad to bude realizovatelné.

A už se dokončuje i moje "žlutá flotila" :) tak sem potom hodím komplet fotky - tady je alespoň jedna pro představu jak by v budoucnu mělo město vypadat (všechny baseplate v zelené - přijde mi to takové pěkně živé než na těch šedých).

EDIT: na fotce je cca 1/3 budov, které budou ve městě.

otaznik

Jaké máš plány s těmi nánosy prachu?

Ondrej

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že na důkladné omytí prachu je potřeba proud vody ze sprchy a sem tam i kartáček.

Robi

#49
Sorry chlapi, ale tohle téma není o čištění atp... (na to si založte vlastní téma) je to o mém městečku a když budete pořádně číst tak Vám třeba i dojde proč je tam prach.

EDIT: Pokud by to přeci jen někomu nedošlo napište mi SZ, rád Vám to vysvětlím.

Ondrej

Téma už na čištění je, ale tohle je myšleno konkrétně pro tvoje městečko a otázka na tebe byla jednoduchá, co máš v plánu s prachem tak jsem přidal rovnou radu. ;)

Robi

Citace od: Ondrej kdy 12.02.2014, 08:22:25
Téma už na čištění je, ale tohle je myšleno konkrétně pro tvoje městečko a otázka na tebe byla jednoduchá, co máš v plánu s prachem tak jsem přidal rovnou radu. ;)

Konkrétně pro moje městečko mam na čištění, prachovku, kartáček na zuby a ještě jeden malý jemný kartáček (kdo má děti ví - hřebínek pro batolata). Prach čistím celkem často, ale teď jsem předělával pokoj aby bylo místo pro Lego a po tu dobu byly lega na skříni - proto ten prach. Až vyčistím udělám další foto :)

Robi

Tak mam zase chvíli čas na Lego (v poslední době ho nemam skoro na nic :( ).

Přišlo pár balíčků tak už mam kompletní funkční podvozek pro Monorail 6399 :) plus 4 stožáry pro koleje, ale pořád nejsem rozhodnut jestli to dokončit nebo prodat ? Přeci jen ceny kolejí - hlavně rovných - a jejich dostupnost mě děsí :).

Bohužel ještě nepřišli všechny balíčky takže žlutá flotila není kompletní a ani baseplate ještě nejsou doma - takže foto snad příští týden :)

MiHo

Citace od: Robi kdy 27.02.2014, 20:23:36

Přišlo pár balíčků tak už mam kompletní funkční podvozek pro Monorail 6399 :) plus 4 stožáry pro koleje, ale pořád nejsem rozhodnut jestli to dokončit nebo prodat ? Přeci jen ceny kolejí - hlavně rovných - a jejich dostupnost mě děsí :).


Monorail určitě dokončit !
Prozradím ti své tajemství na levné rovné koleje. Nakoupíš Monorail Track Monoswitch a switchovací část, která se dá bez poškození vycvaknout, odcvakneš. A máš rovnou kolej poloviční délky tj. 16 st. a vyjde tě to na méně než na polovinu.

Robi

2 miho díky moc za radu dobré vědět :) ona ta cena jedné rovné přes 300,- je opravdu moc :(

Já bych určitě monorail do městěčka chtěl - nebudu dělat ani komplet kolejiště ale jen tu vrchní stanici v centru a tu letištní u letiště a to od sebe bude pár baseplate (asi se ani nedostanu k tomu aby to jezdilo dokola ale jen z místa A do místa B) takže reálná šance na dokončení tu je ;)