Santa Fe - A+B Unit

Založil rdk, 26.10.2005, 20:20:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

rdk

Colonel32 nedávno postavil Santa Fe B-unit - tady je odkaz na jeho obrázky. Bohužel, jeho B-Unit trpěl zásadním ;) netostatkem: měl málo oken. Pouze 2 na každé straně.

Správný B-Unit má mít 3 okna na každé straně. Vizte níže: 8)

Micho

Po tých akciách v Sparkys a Tescách sa nám nejak tie Santa Fe riadne rozmnožili.  :D

Aj s 2 aj 3 oknami je B-unit fajn. S troma je akurát realistickejší. Proste rdk si frajer. 8)

A kde má vagóny?

Colonel32

bez tech samolepek (STAMPy, ale stejne) to proste neni ono...

rdk

Citace od: Micho kdy 26.10.2005, 20:27:07
A kde má vagóny?

Zatím v krabicích. 8) ;D

Citace od: Colonel32 kdy 26.10.2005, 20:28:00
bez tech samolepek (STAMPy, ale stejne) to proste neni ono...

STAMPy tam prostě nenalepím! >:D

KLF

A odkial vieme ako vyzera pravy B-unit ? Teda ja sa do vlakov moc nevyznam, ale mate niekde foto B-unitu ? ;) Ja som si z BL stiahol navod na tento B-Unit. Je to nieco medzi Colonelovym a rdk-ovym ;)


Terminated.

rdk

Tady je foto (varianta A-B-B-A):

Colonel32

ta bl varianta je zrejme delana tak, aby se dala postavit ze dvou lokomotiv, ja bral jeste par dilku ze zbytku ze SantaFe vagonu

rdk

#7
Já použil jednu mašinku a dokoupil střechy, okýnka a train buffer beam. Ostatní díly sem měl...

Na brickshelfu je několik variant B-unitů. Další např. takovej:


KLF

Tie B-unit boli vlastne dalsie pridavne motory, ak to spravne chapem, hej ? V originale ale mali podla tejto stranky 3 okna z jednej strany. V akom zlozeni jazdili ? ABBA ? Jazdili s osobnymi voznami aj v tom zlozeni, v akom ich vyraba LEGO ? Tam to mohlo byt A, pripadne AB, nie ?
Inak som ani nevedel, ze to su take stare lokomotivy !!! Zacalo to jazdit niekedy v 1949 a ukoncili prevadzku niekedy v 70tych rokoch. Som myslel, ze to jazdi dodnes... heh.  :o  :-\
Terminated.

Colonel32

Lokomotiva dostala oznaceni F7A, pridavna lokomotiva potom F7B, z cehoz se zrejme odvinulo slangove "Booster unit" (pridavna, podpurna jednotka). V americe je totiz naprosto normalni delat nakladni vagony dlouhe pres sto vagonu, a aby tento vlak utahli, uz je potreba zapojit dalsi lokomotivu... vyroba F7B mi ovsem prijde mnohem jednodussi nez F7A,, a dale, pokud spojite dve F7Acka k sobe predkama, nebudete mit moznost projit z jedne do hrude, zatimco boostery jsou normalne pruchozi, takze ridic nebo mechanik muze bezproblemu dojit do jakekoli casti spojene lokomotivy. A Booster samozrejme nema stanoviste strojvedouciho, takze samotnym se neda dojet nikam...

Ja osobne jse se setkal se stavbami vlaku A, AB, ABBA, ale v nejakych nepodlozenych zdrojich jsem videl i ABA, rozhodne nevim o nicem, co by tomu branilo...

Jinak, co se tyce slozeni vlaku, tak stroje F7A a F7B se prodavaly mnoha ruznym spolecnostem, ale lego je vyrobilo v barevnem spolecnosti Santa Fe. Nejsem si jisty, jestli je zrovna SF nekdy pouzivala i na tahani nakladnich vlaku, ale rozhodne je pouzivala na osobni dopravu. Super Chief je jmeno toho vlaku (lokomotivy i vagony dohromady) Vsechy ty stribrne agony jsou originalni, a prave ve vlaku Super Chief jezdily (jeste tam imho chybi jeden dome car, ale s tim se legu zrejme nechtelo delat).

Jo, jeste ten Super Chief... je to jmeno vlaku, ale v podstate jako typ vlaku, tz kazdej vlak tvorenej F7A, nejakymi boostery a stribrnymi fagony v barvach SF byl Super Chief - tz kazdy z nas, kdo tyhle vlaky ma doma ma doma Super Chiefa, ne jako ze bychom se hadali, kdo ma ten hlavni.. zadnej hlavni neni... vasechno jsou to Super Chiefy 

KLF

Perfektne Colonel32 ! Dik, presne taketo nieco som chcel pocut. Este raz vdaka !
Terminated.

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

jeste jsem nasel nejake informace...

o F7A se rika, ze to byla lokomotiva, ktera zabila paru. Byla totiz rychlejsi nez osobni parni lokomotivy, silnejsi nez nakladni, a hlavne, provozni naklady mela nesrovnatelne nizsi. A navic, vypadala moderne, a vypadat "moderne", to se v americe v povalecnych letech pocitalo

prevzato z www.as-st.com/ttd , seznamu a popisu americkych lokomotiv v US trainsetu pro Transport Tycoon

Colonel32

tak, pokud uz nekdo mate kompletni vlak i s "B"ckem, nezoufejte, neni vsem dnum konec... zrejme vam totiz bude chybet jeste pleasure dome  ;D

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=72876

KLF

#14
Citace od: Colonel32 kdy 19.12.2005, 16:49:37
tak, pokud uz nekdo mate kompletni vlak i s "B"ckem, nezoufejte, neni vsem dnum konec... zrejme vam totiz bude chybet jeste pleasure dome  ;D

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=72876

Super. Mohli by aj ten vyrobit. Tusim su tam az 2 verzie.
Toto je tiez dobre:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=109397

Mozno LEGO este zrealizuje niektore jeho vozne.
Terminated.

Colonel32

na to jsem taky koukal, ale to uz je moc... ale ten pleasure dome si k tomu asi nekdy postavim...

TomG

No nevim. Mne se ty vagony s okny z pruhlednych panelu teda moc nelibi, ani ty puvodni ani ty ruzne varianty.
Only the best can survive.

KLF

Citace od: TomG kdy 20.12.2005, 11:46:45
No nevim. Mne se ty vagony s okny z pruhlednych panelu teda moc nelibi, ani ty puvodni ani ty ruzne varianty.

Ktohovie, ci take naozaj boli. Ale asi ano. Predpokladam, ze C32 nam ich vygugli. :)
Terminated.

TomG

Citace od: KLF kdy 20.12.2005, 11:58:34
Citace od: TomG kdy 20.12.2005, 11:46:45
No nevim. Mne se ty vagony s okny z pruhlednych panelu teda moc nelibi, ani ty puvodni ani ty ruzne varianty.

Ktohovie, ci take naozaj boli. Ale asi ano. Predpokladam, ze C32 nam ich vygugli. :)


je to dost mozne ze tak nejak ty vagony vypadaly, ale narazi to na problem, ze pro prislusny rozmer oken LEGO nema okna, jen pruhledne panely a to des.
Only the best can survive.

peki

Dneska se mi konečně podařilo zkompletovat celou soupravu vlaku Santa Fe  ;D ( podařilo se mi koupit alespoň jeden vagon 10022). Je to impozantní souprava. S B unitem měří 191 cm  (15 rovných kolejí):o  !

TomG

#20
Akorat, ze mi se ty origo lego vagony k Santa Fe nelibi.
Ja mam vagony takove. To vlevo je konec B-Unit.
Only the best can survive.

peki

Zkusil jsem zatím takovou studii panaromatického vagónu viz odkaz z příspěvku výše. Pořídil jsem nekompletní clubcar z Metrolinera od MIP, přidal nějaké dílky tady je výsledek. Interiéry i vagón u SF ještě doladím. U návrhů z odkazu se mi nelíbilo umístění dveří, vagón se mi zdál divně vysoký 

Colonel32

mel jsi stavet spise podle tohohle odkazu:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=72876

tamto nebyl superchief, ale el capitain, a ten ma celkove jinaci koncept (proto se ti taky zdal vysoky)

Honzik

Po dlouhé době otevírám téma, ale snad to nebude naškodu.

Tak i já postavil Santa Fe a Unit B a po dlouhé době jsem postavil i další vagón. Na stavbu jsem použil originální set 10025 podle návodu 2. Set jsem modifikoval, aby ladil k Santa Fe, jelikož mě ty šedý vagóny opravdu připadají strohé.

Tady je foto i s popisem

H0636

Nemohl by sem někdo vlepit link s tím návodem na UNIT-B? A kdyby se našel obětavec, který přidá i funkční link, kde bych mohl stáhnout TD, tak budu hodně vděčný. Díky  ;) :P

peki

#25
Citace od: H0636 kdy 01.11.2007, 14:03:15
Nemohl by sem někdo vlepit link s tím návodem na UNIT-B? A kdyby se našel obětavec, který přidá i funkční link, kde bych mohl stáhnout TD, tak budu hodně vděčný. Díky  ;) :P

Např. Santa Fé. Unit-B začnes stavět jako lokomotivu Santa-Fé s každé strany od konce do půlky je to to samé.  viz např.. Pak už je to jen na tobě, zásobě kostek atd.

Colonel32

ach jo. Santa fe je jeden z malo lega vlaku, ktery ma nejen realnou predlohu, ale take se podle ni da bezproblemu poznat, a kazdej druhej clovek k tomu udela cervenozluty pruh na vagony, prestoze to tak v zivote nejezdilo, s konstatovanim, ze je to hezci... me to prijde skoro jak zaprahnout tendr za tendrovou parni lokomotivu...

GNOSIS

Citace od: Colonel32 kdy 01.11.2007, 14:35:45
ach jo. Santa fe je jeden z malo lega vlaku, ktery ma nejen realnou predlohu, ale take se podle ni da bezproblemu poznat, a kazdej druhej clovek k tomu udela cervenozluty pruh na vagony, prestoze to tak v zivote nejezdilo, s konstatovanim, ze je to hezci... me to prijde skoro jak zaprahnout tendr za tendrovou parni lokomotivu...

Tady je krasná fotka ATSF 39C (F7B) a tady další archív jak to opravdu jezdilo. Nedivím že se to předělává, protože to k sobě neladí.

Honzik

Citace od: Colonel32 kdy 01.11.2007, 14:35:45
ach jo. Santa fe je jeden z malo lega vlaku, ktery ma nejen realnou predlohu, ale take se podle ni da bezproblemu poznat, a kazdej druhej clovek k tomu udela cervenozluty pruh na vagony, prestoze to tak v zivote nejezdilo, s konstatovanim, ze je to hezci... me to prijde skoro jak zaprahnout tendr za tendrovou parni lokomotivu...

Problém je to, že původně bylo zamýšleno udělat i vagony s tím pruhem, ale bohužel se muselo šetřit, takže se koupila pouze levná šedá...ale záměr byl jiný...věř mi ;)

***Banana.com

U mně vítězí jednoznačně TATO modifikace Santa Fe, která zde na Kostkách byla prezentována před půl rokem.