(Vlastní) Blacktron Empire

Založil Thrawn, 30.12.2010, 01:59:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Thrawn

Proč Blacktroni?

Jako malý jsem si rád hrál na Space Police II. Kamarád měl zase Blacktrony II. Mě se designově velmi líbili, prostá jednoduchá elegance a naprosto mě uchvátili. Nebyl jsem ovšem nikterak bohatý a když jsem překonal svoji Dark age, tak jsem objevil jedno jediné prosté torzo Blacktrona II, které jsem kdysi získal od jiného kamaráda za svoje ztracené lego. Nemám rád piráty, mám rád zákon, ale Blacktroni II jsou má stará láska. Když jsem tady objevil Bricklink a samostatné prodejce, neváhal jsem a rozšířil jejich řady. Dnes má můj prastarý Blacktron II téměř padesátinásobek svého původního počtu a vlastní téměř všechny sety až na jediný. Původní Blacktron II, či spíše jeho torzo, tedy praotec, se stal jediným vládcem a svrchovaným velitelem, jehož "děti" jej plně uznávají. Narozdíl od ostatních se liší pouze jediným znakem. Knírkem. Při slavnostních příležitostech někdy nosí bílé epulety, ale v těch jej uvidíte velmi zřídka.

Jinými slovy, torzo se změnilo v mého prvního plnohodnotného Blacktrona II, se skafandrem, ručičkami, nožičkami a helmou, který byl u všech mých následujících setů, či vítal mé nové minifigy. Protože byl a vždycky bude unikátním kouskem, neboť byl mým prvním a nadlouho jediným, a to ještě ne zcela kompletním, Blacktronem II, je narozdíl od ostatních klasických Blacktronů II odlišitelný hlavičkou s knírkem od číšníka z let devadesátých. Je prvním Blacktronem, splněným dětským snem mít alespoň jednoho, byť nedokonalého, ale mého a výjimečného, prostě citovou záležitostí a já chci vědět, který z nich to je :) Myslím, že chápete. Proto ten knírek, a proto ta odlišnost od klasických Blacktronů II ;)

A teď k příběhu:

Blacktroni jsou zpět a v plné síle, opět pod vedením Lorda protektora. Možná jsme byli na čas zastaveni rudým přílivem  ;) , ale ne poraženi. Neútočíme silou, nýbrž chytrostí, vydíráním, partyzánskými útoky a kompletním utajením našich základen a laboratoří, kde vytváříme nové technologie a občas i něco ... no nechtějte vědět. :P

Pamatujte však na to, že jsme především zloději technologií a plagiátoři. Proto jsme si dovolili ukrást jeden set a kompletně jej předělat do našeho designu ... však uvidíte  >:D

Již brzy zde ...

Prostě piráti  ;)

P.S.: Ale nečekejte nic velkolepého. Pořád jsme především zloději cizích technologií. Chceme to změnit a vybudovat reálné impérium, ale musíme se do té doby nějak živit. Takže si hlídejte plány, milenky a své úplatné inženýry >:D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Icewalker

Už jsem zvědav na fotky. Chce to dát Mtronům pěkně do těla! ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Thrawn

#2
Tak jako Galaktické Impérium má své stormtroopery, tak i Blacktron Empire má svoje elitní blacktroopery - blackronskou námořní pěchotu.

Dovolte, abych vám jej představil :)

Vzhledem k tomu, že je ve vesmíru mnoho nových vyznavačů Blacktronu, kteří tak prokazují, jak je naše věc stále aktuální, je nábor do této složky značný.

Tyto jednotky jsou specializovány na boj ve vesmíru, výsadky na nepřátelské vesmírné lodě a na pozemní boj.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Mtron

No nic moc a proč je máš na té mapě, hledají na ní Teplice kde je základna Mtronu ? nebo se ztratily  ;D ;D ;D Ale tomu novýmu super Ble-ktronovi dej tu helmu z minifig serie 3 bude vypadat líp  ;D

p.s. jdou posily do řad Mtronu  >:D >:D >:D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Thrawn

Mě se ta helma vůbec nelíbí. Takhle to alespoň odkazuje na obě dosavadní verze Blactronů, viz obrázek.

Mapa je moje podložka na stole u PC.

Posily ti moc nepomůžou. My teď máme nové zdroje :)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

Nové jednotky v boji znamenají nová vítězství. To znamená také mnoho nových zajatců. Naštěstí se nám hodí  >:D

První vězni poskytli části své výstroje pro nové jednotky.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

A další vězni je budou v tomto procesu brzy následovat  >:D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Togaran

Koukám, že armáda se ti pěkně rozrůstá :) ale na M:trony by to chtělo asi i nějaký stroje, co si pamatuju základnu, tak tu samotní figové nedají ;) a taky by mě zajímalo jak se vám povedlo zastavit Megacore-bejk-magnetizer  8) tipuju, že lehnutím před kola to nebylo  ;D

takže: my chceme vidět stroje! Do tý doby (a taky do konce zkoušek) si Spyrius válí šunky a kouká na humoresky.

těším se jak se ti to bude rozvjet :)

Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Thrawn

Humoresky jsou fajn :D

Armádu máme celkem slušnou, zejména přepadové jednotky. Ale na mtronskou základnu to zatím opravdu nestačí. Současná populace je zatím přibližně 60 Blacktronů. Hodně si slibujeme od nových komand, jež právě vstupují do služby. Spousta Blacktronů pracuje po pádu říše pro soukromé zaměstnavatele a jen občas se nám daří nacházet osamocené jednotky i celé skupiny, jejíž velitelé by se raději vrátili zpět do našich řad. Bohužel nepřátelům se podařilo zahnat naše jednotky do všech koutů galaxie, takže to jde pomalu a těžko.

V poslední době se podařilo nalézt pár super nov a jednoho Grida, kteří jsou na cestě do naší tajné technické dílny na kontrolu, přezbrojení a odpočinek posádek. Jakmile dorazí, udělám fotku. Jinak řešíme propuštění jedné větší jednotky ze zajetí, ale uvidíme, jaké bude výkupné.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

#10
Jelikož jsme dostali zprávu, že se naše čerstvé posily teprve vydaly na cestu, byli jsme nuceni urychlit vývoj našeho předsériového prototypu univerzálního bojového modulu BF X1. Předem se omlouvám za kvalitu fotek, fotil jsem to teď večer.


Popis
Jedná se o víceúčelový bojový modul, označení BF X1. Ovládání se děje formou připojení klasického blacktronského ovládacího modulu (BCM), bez kterého žádná novodobější technika Blacktronů nelítá. Modul lze snadno připojit a odpojit (viz obrázek 1 a 2). Výhodou tohoto řešení je možnost snadného transportu i skladování, a to jak na základnách či v obyčejných skladech, tak i na orbitě, kdy jej v podstatě nelze rozeznat od okolního šrotu.

Výzbroj
Modul je klasifikován jako bojový a je standardně vyzbrojený dvěma palubními lasery BL-12. Kromě toho na něj lze připojit dvě nukleární hlavice BN-2, popř. jakákoliv výzbroj se stejným uchycovacím systémem (např. vícenásobný nosič raket BC-1).

Výzbroj
Modul je klasifikován jako bojový a je standardně vyzbrojený dvěma palubními lasery BL-12. Kromě toho na něj lze připojit dvě nukleární hlavice BN-2, popř. jakákoliv výzbroj se stejným uchycovacím systémem (např. vícenásobný nosič raket BC-1).

Pohonná soustava
Modul má jeden hlavní pohon na středu zadní části a šest polohovacích či pro manévrování a let v atmosféře. Díky tomu může přistát prakticky kdekoliv nebo může viset ze vzduchu a sloužit jako podpora pozemních jednotek či při pronásledování pozemních cílů.

Vize
Modul úspěšně prošel bojovými testy a splnil rovněž podmínku na jednoduchost výroby, možnost univerzálního využití jako bojový stíhač i jako lehký bombardér a rovněž zachování propojení s BCM. Pokud se během jeho prvního bojového nasazení neobjeví závažnější problémy, bude zahájena sériová výroba.

Plánované využití sestává z následujícího:

- doprovodný a bojový stíhač (palubní lasery BL-12),
- lehký bombardér (nosič raket BN-2, BC-1, BP-1000),
- průzkumník (použití kamerového systému namísto raket),
- likvidátor pohledávek.

Na základě požadavku naší flotily i pozemních jednotek byl BF X1 vybaven navíc laserovým dvojčetem BB- 2 s možností palby ve 360° (viz obrázky). BF X1 je tak schopen vést účinější palbu na nepřátelské pozemní cíle a zároveň vést palbu na pronásledovatele v leteckých soubojích. Dvojče je obsluhováno automaticky s možností manuálního ovládání.

Životnost BF X1 v boji se tak podstatně zvýšila, teoreticky je možné, aby byl tento letoun sám schopen vést úspěšný útok na jakkoliv silnou nepřátelskou základnu.

Lze považovat za velmi pravděpodobné, že se tento letoun stane páteří našich obranných i útočných sil. Při masovém nasazení by mohl přivést obrat v této nekonečné válce. Lze jej využít i při uskutečnění plánu Poslední soud.

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

#11
Na základě požadavku naší flotily i pozemních jednotek byl BF X1 vybaven navíc laserovým dvojčetem BB-2 s možností palby ve 360° (viz obrázky). BF X1 je tak schopen vést účinější palbu na nepřátelské pozemní cíle a zároveň vést palbu na pronásledovatele v leteckých soubojích. Dvojče je obsluhováno automaticky s možností manuálního ovládání.

Životnost BF X1 v boji se tak podstatně zvýšila, teoreticky je možné, aby byl tento letoun sám schopen vést úspěšný útok na jakkoliv silnou nepřátelskou základnu.

Lze považovat za velmi pravděpodobné, že se tento letoun stane páteří našich obranných i útočných sil. Při masovém nasazení by mohl přivést obrat v této nekonečné válce. Lze jej využít i při uskutečnění plánu Poslední soud.

Byla vypracována tato varianta bojového plánu Poslední soud s využitím BF X1:

Plán
BF X1 míří k nepřátelské základně, chráněné štítem. Nepozorován vypouští první raketu, po deseti vteřinách druhou a odlétá. Nepřátelská obrana zareaguje, vysílá obranné stíhačky a aktivuje protiletadlová děla. Manévrovací schopnosti BN-2 prakticky eliminují možnost její úspěšné likvidace před dosáhnutím cíle. První raketa zasáhne nepřátelský štít a způsobí jeho krátkodobé přetížení. Druhá raketa zasahuje samotnou základnu. Síla nukleárního výbuchu zajistí totální likvidaci povrchové základny (případná podzemní podlaží budou zasypána tunami trosek a tím bude na dostatečně dlouhou dobu eliminováno cokoliv bojeschopného na těchto podlažích). Přeživší obranné stíhačky se zřejmě budou chtít pomstít BF X1. Bez vlastní radarové podpory zničené základny je však úspěšnost takovéto akce nepravděpodobná. BF X1 se vyznačuje vysokou manévrovatelností i schopností letu v malých výškách mimo dosah palubních i pozemních radarů a automaticky řízené dvojče BB-2 je schopno zničit jakoukoliv zaměřenou nepřátelskou raketu.

Rizika a doporučení
1) Existuje reálná možnost, že se nepříteli podaří jediný BF X1 zastavit, popř. zničit střely BN-2 dřív, než zasáhnou cíl. Masové nasazení BF X1 tuto možnost eliminuje.
2) Možnost odvety. Blacktronské síly jsou rozprostřeny po celé Galaxii. Jejich likvidace jediným úderem, na který by se snad nepřítel po vlastní likvidaci zmohl, je nepravděpodobná. I kdyby náš útok přežilo několik letadel vyzbrojených jadernými zbraněmi, bez podpory základny, paliva a i díky dobré práci při maskování našich základen a soustavné utajování jejich polohy, nás v podstatě nemohou najít. Tato možnost je hodnocena jako nepravděpodobná.
3) Odveta spojenců cíle. Reálná, ale nepravděpodobná. Platí to samé, co v bodě č. 2. Navíc, nepřátelští spojenci většinou deklarují mír. Po totálním zničení příčiny úderu nebudou riskovat podobný osud, budeme-li jim garantovat mír. Historická zkušenost hovoří jasně.

>:D >:D >:D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

#12
Citace od: Daniel alias Legacek kdy 26.01.2011, 09:43:19
Já ti nevím, jestli nejsou 4 obsáhlé příspěvky na jednu takouto BF X1 až moc...

JJ, uznávám, trochu jsem se rozepsal.  ;D Už jsem to upravil.

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 26.01.2011, 09:43:19Nechci ti brát elán (který bezpochyby máš, to je dobře ;)), ale například 3 rozmazané fotky pohonu, jen aby jsi popsal, že tento http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=3937c01 dílek se dá pootočit?

To mi nesebereš, neboj. Už se vrhám na další projekt, tentokrát to bude transportní loď.

Ty fotky jsem udělal proto, abych zdůraznil způsob přistávání na povrchu, protože jsem viděl hodně modelů, ale jen málokterý by dokázal přistát na planetě bez rizika zpřelámání vzpěr nebo zničeného spodku, či bez použití tažného paprsku. ;)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Mtron

Jako vrchní velitel Mtronských sil se musím začít obávat vzestupu vojenské síly Blektronu. Vzhledem k vážnosti situace se zesílila ostraha základny a zvýšila pohotovost vzdušných sil. Není to tím, že nově postavená blektronská ehm stíhačka představuje se svojí chabou výzbrojí hrozbu, ale protože se v sektoru základny objevilo znova blektronské plavidlo, které se chystáme zajmout a prozkoumat.

Víš co mě mrzí nejvíc u blektronů, že nemají malá loga na tiles nebo slopes pro označení jednotek. Přijde mi, že jsou o to ochuzení. Mají sice velký logo na panelu, ale to je tak vše.

Jinak loď není špatná má, ale nedostatky u křídel. Kdyby se zdvojila vypadala by robusněji. Kokpit je boží taky se mi dost libí tohle se povedlo. Rakety bych zavěsil pod křídla.

Rozepsání příběhu není vůbec na škodu, dobře se to čte a probouzí to inspiraci ke stavění. Uvidíme jak daleko bude sahat rozvoj blektronský říše.

MTRON OUT

HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Thrawn

Dnes dorazily první z nové várky posil. V tomto případě se jedná o 4x 6832 a 1x 6812. Síla naší obrany tak opět o něco stoupla.  :)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Mtron

Imho pěkně se ti to rozrůstá, ale bez pořádné základny jste jenom lehký cíl na sestřelení. Letky pulsar changeru 6811 cca 25 letounu je hravě odrazí. Začni stavět nějakou základničku s přistávacími plochami, obsluhou, prostě zázemí. Těším se na další rozrustání blektronu, avšak za nedlouho Vám zatneme tipec.  >:D >:D >:D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Thrawn

Máme plán na základnu, odpovídající blackronské filozofii, ale zatím školíme naše stavitele a učíme se na malých modelech a malých základnách. Musíme zjistit, jaké díly nám chybí a jaké budou nejvíce potřeba. Prozatím shromažďujeme personál a flotilu na obranu staveniště (naši nákupčí narazili na další povedený kousek). Pak postavíme nákladní flotilu pro dopravu potřebného materiálu a vyšleme ji do světa na nákupy :-)

Časově nedokážu nic slíbit, protože Blackbirda jsem taky stavěl jako malou stíhačku a nakonec byla mnohem větší a náročnější na díly, než jsem čekal.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

Takže po roce a po dni se Blacktroni opět vrací. V nové práci jsem se zapracoval, na Lego mi vydělává a poskytuje mi i mnoho času, který jsem předtím neměl. První výsledky se dostavují, Blacktroni mají vlastní webovky, které již běží, viz odkaz. V současné době jsem si doma vybudoval malý stavěcí koutek a byl položen základní kámen první blacktronské základny. Na cestě jsou posily, cca 40 čistokrevných Blacktronů II a vybavení pro dalších 20, kteří byli posbíráni všude možně a tomu odpovídá jejich stav. Takže brzy snad již přinesu první informace a fotky ze stavby základny.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

P4tr1cius

Blacktronom držím palce, aby konečne svoju hrdú rasu po dlhých rokoch prežívania a úpadku, opäť pozdvyhli na úroveň, ktorá im prináleží. Čiže na vrchol potravinového reťazca. Aj keď to nebudú mať rozhodne jednoduché. V susednej galaxii sa posledné roky veľmi rozrástla a zmodernizovala rasa hlavných odvekých rivalov - Mtronov.

Thrawn

Sleduji to, moc pěkné. Vzor a inspirace.  :)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Togaran

Paráda :) už se těším jak se to tu roztočí. Barevné schéma Blacktron II mám moc rád, taky jsem stavil pár lodí a určitě ještě nějakou postavím :)

Web je taky hezký, Mtron má konkurenci :)
Jen myslím, že v galerii lodí by si mohl přidat odkazy na flickr/brickshelf. Buť z těch obrázků, nebo pod ně.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Thrawn

#21
Očekáván přílet 41 Blacktronů. 20 dalších, plně repatriovaných bylo zařazeno do služby. 10 dalších čeká na vybavení. Fotku ze slavnostní přehlídky uvedeme po jejich příletu.

Stavba základny zahájena. Bude se jednat o velitelskou základnu s krycím názvem Centauri II. Zde je první fotka, kde je vidět rozestavěné první patro. Za kvalitu se omlouváme, je záměrně snížena. Na základě zkušeností ze zahájení stavby byla realizována první objednávka stavebního materiálu, která byla již zaplacena a kterou na její cestě chrání 41 elitních blacktronských vojáků!

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

Naprosto neočekávaně a zcela mimo plán se vyrojila skupina 14 Blacktronů. Zdá se, že první válku přežilo více Blacktronů, než jsme doufali. Samozřejmě jsme neváhali a skupinu zachránili a po minimálním dovybavení rovnou zařadili do služby.

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

germik

Nevím čím to je, ale nezobrazuje se mi několik Tvých posledních fotek tady i v jiných vláknech :(
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Colonel32

Tipuju že tvůj poskytovatel internetu blokuje imagehosting, který Thrawn používá.

Thrawn

Je to tak, Google je můj kamarád  ;D Nechci tady zahlcovat prostor, když to jde jinak.

Na hlavní základnu právě dorazila zpráva, že konvoj s materiálem a 41 Blacktrony vyráží na cestu. Takže zítra, ale pravděpodobně spíš příští týden konvoj dorazí a stavba bude pokračovat.

Byl již stanoven termín, kdy by mohla být hrubá stavba dokončena. Na základě toho jsem stanovili plán stavby:

Hrubá stavba - červen 2012
Doladění technických detailů - červenec 2012
Druhotné práce, dovybavení, obsazení posádkou a technikou - srpen 2012.

Tak uvidíme, jak tyto termíny půjde zvládnout.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

Posily dorazily! Fotky co nevidět!
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

Ehm, hm, tak jsme právě zjistili, že materiál, který dorazil s posilami, stačil sotva na první patro. Vzhledem k tomu, že se nejednalo, dle našeho názoru, zrovna o malé množství kostek, jedná se o celkem znepokojivé zjištění.  :(
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

FilipS

Bez fotek jde těžko poradit. Jestli stavíš základnu, tak pokud nemáš kostky udělej jí jen 3 nebo i 2 stěnou. díky tomu spotřebuješ výrazně méně kostek, základna bude hratelná.  :)
Občas je potřeba stavět ekonomicky viz. Roubenka měla jen 2 stěny a i přesto to vypadá jako plnohodnotná budova. http://www.flickr.com/photos/51626571@N06/6812274113/in/photostream

Thrawn

#29
Ono to jinak bohužel nepůjde. To, co jsem si naplánoval, neuznává kompromisu. Díky ovšem za radu :-)

Mým plánem je vícepatrová podpovrchová základna na nějaké nenápadné, zapadlé planetě blízko hranic. Bude mít minimálně čtyři odnímatelná patra, z toho patro pro posádku s dvěmi ložnicemi, z nichž jedna může sloužit jako vězení (viz zajatí M:Troni na obrázku vpravo nahoře), s generátorem, zbrojnicí, skladem a přistávací plochou (z 90% již postaveno). V dalším patře bude velitelský sál, konferenční místnost, sklad a druhá část místnosti s generátorem. Ve třetím patře bude hangár pro spídry, nakládací plošinu a kolová vozidla. Ve čtvrtém patře, které bude spojené s povrchem, bude technické zázemí a sklady munice pro lasery a turbolasery. Ty budou maskované na povrchu a v případě potřeby budou tvořit součást protiletecké a protipozemní obrany základny. Kromě nich budou ještě na povrchu maskované vstupy do základny. Povrch bude záměrně členitý tak, aby nevyvolal podezření, ale mohl v případě pozemního útoku sloužit jako okopy pro pěchotu. Na povrchu bude rovněž poblíž falešná futuronská základna (viz ti dva Futoroni vlevo ve skladu) pro komunikaci se zbytkem blacktronských sil.

Zde je slíbená fotka z přehlídky posil na základně:





Jak je vidno, základna bude mít dvě stěny. Jednu krycí černou a jednu vnitřní bílou. Samotná přistávací rampa je maskována černou barvou, aby i při otevřených vratech byla minimalizována viditelnost základny.

No takový je plán. Rychlost realizace bude záviset přísunu financí. Ale jde to lépe, než jsem čekal.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.