Kde vzít dílky pro vlastní BL obchod

Založil Xanadu, 03.05.2017, 20:25:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Rest8

#30
Tak je to opravdu, tak jak jste psali. Díky za podněty.
Neplátce DPH opravdu celnici a VVD neřeší, pokud je zásilka do částky 1000 EUR (tento limit jsem neveděl).

Rest8

Další zajimavostí bricklinku, co mě napadlo, že by mě zajímalo, tak jestli všichni čeští prodejci, kteří jsou neplátci DPH, ví a registrovali se jako identifikovaná osoba a odvádějí tím pádem příslušné DPH ze služby. A případně také tím pádem musí také u nás odvést DPH ze zboží pořízeného z jiného členského státu.

Chairudo

#32
Vzhledem k tomu že si se zaregistroval dnes a řešíš zde na kostkách jedinou věc a to placení poplatků a daní z bricklinkových transakcí, tak mě by zase zajímalo, z kterého jsi finančního úřadu a kdy začnou na BL prodejce chodit namátkové kontroly ;D

Jelikož je to pro mě neznámá a zajímavá informace, jukl jsem na net a co čtu, tak menší BL prodejci nesplňují podmínky pro potřebu registrace a větší prodejci jsou na 99,9% plátci DPH, tak tipuji, že do této kategorie nespadá na BL nikdo.

CitaceIdentifikovanou osobou jsou nově:
- osoby identifikované k dani (zahrnuté do této skupiny do 31. 12. 2012),
- osoby povinné k dani, které doposud nejsou plátci (z důvodu například, že nepřekročily obrat 1 mil. Kč), přičemž ale:
překročily roční limit 326 tisíc Kč bez DPH pro pořízení zboží z jiného členského státu, nebo
jim bylo dodáno zboží s instalací a montáží od osoby neusazené v tuzemsku, nebo distribučními soustavami či sítěmi,
přijaly službu s místem plnění v tuzemsku od osoby neusazené v tuzemsku (tedy od podnikatele odkudkoliv mimo ČR, který zde nemá sídlo ani provozovnu, případně se jeho tuzemská provozovna neúčastní tohoto plnění) – tedy např. již zmiňovaná inzerce na Google,
- osoby, které poskytly službu podnikateli se sídlem v EU, a to službu s místem plnění podle § 9 ZDPH, kdy dochází k přenosu povinnosti odvést daň na odběratele (tzv. systém reverse charge). Registrace identifikované osoby ale nevzniká, bude-li plnění v jiném členském státě osvobozeno od daně.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Rest8

#33
Citace od: Chairudo kdy 30.08.2017, 23:57:39
Vzhledem k tomu že si se zaregistroval dnes a řešíš zde na kostkách jedinou věc a to placení poplatků a daní z bricklinkových transakcí, tak mě by zase zajímalo, z kterého jsi finančního úřadu a kdy začnou na BL prodejce chodit namátkové kontroly ;D

Jelikož je to pro mě neznámá a zajímavá informace, jukl jsem na net a co čtu, tak menší BL prodejci nesplňují podmínky pro potřebu registrace a větší prodejci jsou na 99,9% plátci DPH, tak tipuji, že do této kategorie nespadá na BL nikdo.

Tak nevidím na tom nic nestandartního, předpokládám že je zde více lidí, jako já, co mají lego jako koníčka a také ať už méně či více občasně využívají BL pro prodej ať už zbavení se nepotřebných dílů nebo přivýdělek. Tak proč na toto téma nediskuovat a nesdílet zkušenosti ? Já osobně nepatřím mezi ty, které se snaží něco obcházet z hlediska daní atd...ale snažím se vše řešit do puntíku. A když jsme u toho sdílení zkušeností, tak vidíš, že zrovna informace o identifikované osobě je pro tebe zajímavá.

K tématu identifikované osoby: U velkých prodejců, to že jsou plátci DPH, je jasné a tím pádem se jich to netýká. Ale právě ti malí prodejci (neplátci DPH) registraci podlehájí, poněvadž přijímají službu od osoby neusazené v tuzemsku (ze zahraničí) a stávají se tím pádem identifikovanou osobou. A s tím souvisí další povinnosti. Myslím si, že mnoho prodejců o tomto neví, nebo ví, ale neřeší to anebo se pletu a řeší to.  ;) Prostě by mě to zajímalo.