Falošné LEGO

Založil Justin, 03.12.2013, 17:55:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Woyta

JJ soucasna podoba copyrightu je desna brzda.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

peter

Citace od: otaznik kdy 31.07.2014, 20:37:36
Když neplatí nic za autorská práva, to se jim to prodává... Nechápu nikoho, kdo to koupí (s vědomím, že je to fake).

Bohužel 90% běžných lidí netuší, že to není LEGO.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Mr. Cube

Je to psycho, to nejsou nějaké generické napodobeniny vojáků, pirátů apod., ale konkrétních postav z filmů, tak, jak jsou v originálních LEGO setech. Já bych si to teda nikdy nekoupil, s vědomím, že je to fake.

Bard

Je to humus, teď jsem na dovolené v Bulharsku a viděl jsem kromě známývh napodobenin Ninja(go) i jakoLEGO SW - jednotlivé figurky v polybagu, do detailu okopírované.

milanv

Citace od: otaznik kdy 31.07.2014, 20:37:36
Když neplatí nic za autorská práva, to se jim to prodává... Nechápu nikoho, kdo to koupí (s vědomím, že je to fake).

Prostě si to lidi odůvodní, nejde jim o TLC, ale o sebe. "Kde bych vzal(a) peníze na ty dražší", "proč bych vůbec platil(a) víc, když nemusím", "to si musí vyřešit TLC, mě to nezajímá, to není můj problém" - jako bys to neznal. I tady na fóru se stačí podívat do sekce Černá listina a najdeš tam tak neuvěřitelné argumenty některých lidí, že je to k nevíře.

Mimochodem, když jsme stavěli výstavu na Lipně a o pauze si šli koupit rohlíky, čeho myslíš, že byla plná výloha místního obchodu? Přišel jsem si jak ve špatným filmu, to už bylo tak absurdní...
Pán na Žlutém hradě

Anatyt

Citace od: milanv kdy 01.08.2014, 12:11:01
Prostě si to lidi odůvodní, nejde jim o TLC, ale o sebe. "Kde bych vzal(a) peníze na ty dražší", "proč bych vůbec platil(a) víc, když nemusím", "to si musí vyřešit TLC, mě to nezajímá, to není můj problém" - jako bys to neznal. I tady na fóru se stačí podívat do sekce Černá listina a najdeš tam tak neuvěřitelné argumenty některých lidí, že je to k nevíře.

Mimochodem, když jsme stavěli výstavu na Lipně a o pauze si šli koupit rohlíky, čeho myslíš, že byla plná výloha místního obchodu? Přišel jsem si jak ve špatným filmu, to už bylo tak absurdní...

Toto už je čistý fanatizmus, nič iné.

1) to si myslíš, že po svete behajú len AFOLy, čo trochu vidia do toho, čo je LEGO, čo nie je LEGO, ktorá činska firma porušuje licencie, ktorá nie? Nebuď naivný - väčšina bežných ludí berie kocky s výstupkami ako LEGO a pozerá na cenu, nie značku. Si myslíš, že mamička z Hustopeče vie niečo o nejakej licencii? Čo jej chceš vyčítať??

2) len stručne - ak máš pocit, že všetky tie ázijské stavebnice sú bez licencie, tak to sa VELMI mýliš!

Mr. Cube

1) To není jen o AFOLech. Kdo je trochu bystrý, tak ví, že LEGO je (mělo by být!) to, co má na sobě logo LEGO (stejně jako Adibas není Adidas a Mike není Nike). Ostatní jen "pasuje na LEGO", jak s oblibou uvádějí různí prodejci. Samozřejmě, spousta lidí tohle nerozlišuje a vnímají to jako takový velký kompilát stavebnic "lego".

2) Vážně by mě zajímaly ty licence LotR, Hobbit, Star Wars, Super Heroes atd.

Ve výsledku si to stejně každý musí umět obhájit sám (podobně jako třeba vědomý nákup kradené věci). Na koupi takovéto stavebnice má vliv více faktorů. Určitě jsou případy, kdy rodiče nemají peněz na zbyt a tak řeší hlavně cenu. Ale za sebe můžu říct, že bych v tom případě raději dítěti koupil nějaké menší LEGO, než levnější velkou napodobeninu. Prostě bych nepodporoval někoho, kdo zneužívá dobré nápady jiných lidí a vydělává na jejich invenci (design figurek, kostek, technologie výroby...), veze se na aktuální licencované vlně má tu drzost totálně zkopírované figurky/sety prodávat.

Anatyt

Nechápete stále jednu vec - tí ludia NEVEDIA, žo to je kópia bez licencie, že sa niekde porušil zákon. Neviete sa vžiť do bežného človeka, pre ktorého je "lego" jedna z mnohých hračiek, ako angličáky, puzzle, atď.
A k tým licenciám - Kreo robí tiež "lego" a má regulárnu licenciu na filmy.

Mr. Cube

#68
Ale o tom jsem psal (a nejen já), že spousta lidí to nerozlišuje. Ale nenazýval bych je "běžným člověkem", pak to vypadá že všichni běžní lidé neumí odlišit LEGO od napodobeniny. Troufnu si říct, že znám dost "běžných lidí", kteří nejsou AFOLy, stavebnicím se nevěnují a dokázali by to spolehlivě odlišit. Navíc v dnešní době už hodně lidí ví, že jsou to kopie (mladší generace) a že jde o porušení licence, a přesto to kupují ("protože je cool mít všechny ty figy a za tak dobrou cenu" - spatřeno na zahraniční diskuzi). Každopádně to my nevyřešíme, my jen můžeme koupit nebo nekoupit, případně "šířit osvětu".

david.zeman

No problem je ze ja jakozto AFOL jsem si koupil omylem ty Star wars minifigy na aukci v domneni ze jde o Lego. Kdyz jsem to rozbalil, vsimnul jsem si ze je jine logo na sacku - ale podobne legu. Jenomze kdyz jsem ty minifigy postavil a porovnal s pravym legem, je to opravdu prakticky stejne. Ptal jsem se I manzelky a rozdil nenasla.


Mr. Cube

No zkrátka jsi to koupil "v dobré víře", že jde o LEGO. Tady jde o otázku, jestli by sis to koupil i v případě, že bys věděl, že je to fake.

Anatyt

david.zeman asi naráža skôr na to, že tá kvalita je už na nerozoznanie od LEGA.

Mr. Cube

Nevím jak kvalita plastu a jeho výdrž, to musí posoudit ti, co to doma mají delší dobu. Ale je fakt, že kvalita zevnějšku figurek se dost blíží originálům, takže chápu, že pokud někdo, kdo se v tom nevyzná, uvidí třeba originálního Yodu a fake Yodu, tak nepozná, který z nich je kopie.

Mě by třeba zajímala i zdravotní nezávadnost těch plastů, protože jak víme, v Číně jsou na to experti. TLC si to asi ukočírovat umí, ale ostatní produkce z Číny nemusí být tak nezávadná. Každou chvíli probleskne médii zpráva o nějakých závadných hračkách z Číny. Takže třeba i z toho důvodu bych byl vždy pro originál (pokud bych ho nekoupil omylem, jako ve zmíněném případu).

Na druhou stranu je třeba říct, že kvalita originálního LEGA je někdy dost diskutabilní, ostatně probíralo se to i tady na fóru, viděl jsem i nějaké fotky na zahraničních serverech a moc pěkné to nebylo. Tady vidím největší slabinu, protože pak si lidi opravdu můžou říct, že je to už úplně jedno, co si koupí. TLC by nemělo na kvalitu rezignovat.

danyboy

Jediné co mi zbývá, tak jen kroutit hlavou, že jako Afolové nerozeznáte fake od originál LEGA.
Ani jeden z tech faků není tak dokonalý...

milanv

Jo jo. spoustě lidí je jedno, co je to zač, a v zásadě proč ne - chtějí koupit stavebnici, toť vše. Proč by měl každý znát spory každé firmy s jinými firmami? To je jasné. Jenže mě šlo o to ukázat, že spousta lidí se na tu nevědomost vymlouvá a ve skutečnosti to vědí, ale chtějí ušetřit. A ti pak perlí těmi pseudoargumenty a nebo ještě "líp" se začnou urážet a obviňovat každého, kdo by se nad jejich chováním pozastavil. A je úplně jedno, jestli je to Adibas s proužkem navíc, falešné cigarety nebo LEGO. Ale právě proto, že je to jedno, tak by pro falešné LEGO mělo platit totéž, co pro ostatní falzifikáty: např. by je měla policie zabavovat.

Klesající kvalita lega je úplně jiné téma, i když také smutné.
Pán na Žlutém hradě

Mr. Cube

Citace od: danyboy2127-danny kdy 01.08.2014, 13:48:12
Jediné co mi zbývá, tak jen kroutit hlavou, že jako Afolové nerozeznáte fake od originál LEGA.
Ani jeden z tech faků není tak dokonalý...

Tak AFOLové to snad poznají, pokud předtím vidí orig. figa, tak určitě. Já se třeba nezajímám o Super Heroes, takže kdybys mi jich chtěl pár střelit, nebudu asi z fleku schopný říct, jestli třeba obočí daného figa má mít právě tuhle tmavou barvu, nebo o odstín méně. Ale třeba u toho LoTRa znám ty figy nazpaměť, takže člověka to hned "trkne".

danyboy

Citace od: Mr. Cube kdy 01.08.2014, 13:50:58
Citace od: danyboy2127-danny kdy 01.08.2014, 13:48:12
Jediné co mi zbývá, tak jen kroutit hlavou, že jako Afolové nerozeznáte fake od originál LEGA.
Ani jeden z tech faků není tak dokonalý...

Tak AFOLové to snad poznají, pokud předtím vidí orig. figa, tak určitě. Já se třeba nezajímám o Super Heroes, takže kdybys mi jich chtěl pár střelit, nebudu asi z fleku schopný říct, jestli třeba obočí daného figa má mít právě tuhle tmavou barvu, nebo o odstín méně. Ale třeba u toho LoTRa znám ty figy nazpaměť, takže člověka to hned "trkne".

Tady nejde ani tak o barvy, ale už na první pohled vidíš, že ti nesedí tvar té nohy, té hlavy...

Anatyt

Citace od: danyboy2127-danny kdy 01.08.2014, 13:53:13
Tady nejde ani tak o barvy, ale už na první pohled vidíš, že ti nesedí tvar té nohy, té hlavy...

To nie je pravda! Vo väčšine prípadov už sú tie výlisky na nerozoznanie.

Futurion

Citace od: Mr. Cube kdy 01.08.2014, 12:57:17
Ve výsledku si to stejně každý musí umět obhájit sám (podobně jako třeba vědomý nákup kradené věci).

To je přirovnání zcela mimo mísu. To je jako dívat se skrz prsty na někoho, kdo nakoupil u pekaře, který řádně neplatí daně. Ten problém se koncových zákazníků vůbec netýká. Ti vidí levnou stavebnici, tak ji koupí. Je absurdní si myslet, že si budou dělat rešerši, co že to vlastně je a kde se to vzalo.

david.zeman

Tak mala soutez: Sledujte 10 vterin tuto fotografii a nasledne si tipnete ktere 2 minifigy vyrobilo lego.

Ty kteri odpovi spatne zaradime do slosovani o serii cinskych minifigu v cene 0.4 USD  ;D

danyboy

#80
Citace od: david.zeman kdy 01.08.2014, 15:09:38
Tak mala soutez: Sledujte 10 vterin tuto fotografii a nasledne si tipnete ktere 2 minifigy vyrobilo lego.

Ty kteri odpovi spatne zaradime do slosovani o serii cinskych minifigu v cene 0.4 USD  ;D


Ti co jsou na levo jsou faky..  ;D




DarkDrago

Citace od: david.zeman kdy 01.08.2014, 15:09:38
Tak mala soutez: Sledujte 10 vterin tuto fotografii a nasledne si tipnete ktere 2 minifigy vyrobilo lego.

Ty kteri odpovi spatne zaradime do slosovani o serii cinskych minifigu v cene 0.4 USD  ;D

No já nevím, ale nemá ten nahoře vlevo obráceně torzo? To co má vepředu mi připadá jako to co mají mít na zad, takovou tu vyboulenou krabici ;D
Dračí páni s mocí ohně...

havlik.jakub666

Ty vlevo jsou určitě faky. Horní má příliš tlustá ramena a spodní má uhnutý potisk.
LEGO forever

Mr. Cube

Citace od: Futurion kdy 01.08.2014, 14:06:44
Citace od: Mr. Cube kdy 01.08.2014, 12:57:17
Ve výsledku si to stejně každý musí umět obhájit sám (podobně jako třeba vědomý nákup kradené věci).

To je přirovnání zcela mimo mísu. To je jako dívat se skrz prsty na někoho, kdo nakoupil u pekaře, který řádně neplatí daně. Ten problém se koncových zákazníků vůbec netýká. Ti vidí levnou stavebnici, tak ji koupí. Je absurdní si myslet, že si budou dělat rešerši, co že to vlastně je a kde se to vzalo.

Nesouhlasím. Mimo mísu to není. Týká se to ale samozřejmě případu, kdy vím, že se jedná o kopii (ať už přiznanou, nebo vydávanou za LEGO), stejně jako když vím, že je to kradené. Když to nevím, nebo to nejsem schopen rozlišit, nebo mě to ani nenapadne, tak to neplatí. Takže koncových zákazníků se to týká - těch, kteří vědí o tom, že je to fake a mají možnost volby - koupit/nekoupit.

RTG

Ja by som mal dalsi argument v prospech TLC - ked mi praskne torzo, nebol dodany dielik alebo sa zlomi - mozem to reklamovat a na svoje naklady poslu nahradu a to aj v pripade ked posta zasielku strati. Platim si aj za servis. Chcem vidiet ako niekto reklamuje cinsku kopiu.
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

germik

Jj, to je dobrý postřeh, jen je škoda že o tom IMHO ví asi stejná množina lidí jako ta která se orientuje v problematice licencí a kopií/originálů :-/
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

david.zeman

#86
Ano, ty vlevo jsou napodobeniny. Je mozne je pri dukladne prohlidce poznat podle
1. Jineho potisku
2. Potisku nakrivo
3. Maji odendavaci paze (cili jde obratit torzo - pro me dobra metoda jak je odlisit od zbytku)
4. Sirsi ramena jsem si vubec nevsimnul, ale je to taky pravda

Nicmene
1. Nelisi se velikost hlavy a nohou
2. Nejde o nejaky vylisek - minifig se sestavuje stejne - dokonce ma odendavaci paze a obe nohy
3. Plast je kvalitni, zadne ostre hrany, soucastky se daji kombinovat s normalnim legem.

Laik nema moc sanci to odlisit, a splete se i nepozorny sberatel jako ja pri nakupu po netu.

Jde mi ale o neco jineho - tyhle Kopie jsou podle me tak kvalitni, ze to ma docela neprijemne dusledky:

1. Armadu pouzitych stormtrooperu si uz na netu kvuli risiku primichani cinanu radsi nekoupim
2. Spousta lidi bude Kopie prodavat i v dobre vire jako original
3. Vzhledem k tomu, ze cena figu Starwars nebo Superheroes je az desetkrat vetsi nez u kopii, rada lidi bude mozna i preferovat nakup kopii.
4. Suma sumarum,  hodnota sbirek sberatelu tim kvuli snizene poptavce asi utrpi.

Vzhledem k tomu, ze Cina je stale komunisticka diktatura, pravni cestou se TLC niceho nedomuze.

Napriklad kabelky LV stoji rekneme 2.000 USD a jeji spickova Kopie z Ciny 100 USD. Jedna znama si objednala po vzoru kolegyn jednu z Ciny a na poste (ve Svycarsku) ji cekalo prekvapeni. Dopis od LV ze byl v ramci celniho zrizeni zlikvidovan padelek a pokuta 200 CHF. Ja myslim, ze pokuta udelena soukromou firmou se platit nemusi, ale LV si sve know-how zkousi chranit touhle metodou. Pro Minifigy z lega to ale nema asi sanci na uspech.





Mr. Cube

To "naředění" originálních figů u prodejců mě taky trochu děsí. Jinak k těm pažím - ty jdou snad vyndat i u orig. figů, ne? Nebo u těch padělků jdou vyndat jednoduššeji a méně ztuha?  :)

Anatyt

Citace od: Mr. Cube kdy 03.08.2014, 18:21:22
Jinak k těm pažím - ty jdou snad vyndat i u orig. figů, ne? Nebo u těch padělků jdou vyndat jednoduššeji a méně ztuha?  :)

B je správne. Navyše u Lega nie sú na vyberanie určené.

Futurion

Citace od: Mr. Cube kdy 01.08.2014, 16:04:00
Citace od: Futurion kdy 01.08.2014, 14:06:44
Citace od: Mr. Cube kdy 01.08.2014, 12:57:17
Ve výsledku si to stejně každý musí umět obhájit sám (podobně jako třeba vědomý nákup kradené věci).

To je přirovnání zcela mimo mísu. To je jako dívat se skrz prsty na někoho, kdo nakoupil u pekaře, který řádně neplatí daně. Ten problém se koncových zákazníků vůbec netýká. Ti vidí levnou stavebnici, tak ji koupí. Je absurdní si myslet, že si budou dělat rešerši, co že to vlastně je a kde se to vzalo.

Nesouhlasím. Mimo mísu to není. Týká se to ale samozřejmě případu, kdy vím, že se jedná o kopii (ať už přiznanou, nebo vydávanou za LEGO), stejně jako když vím, že je to kradené. Když to nevím, nebo to nejsem schopen rozlišit, nebo mě to ani nenapadne, tak to neplatí. Takže koncových zákazníků se to týká - těch, kteří vědí o tom, že je to fake a mají možnost volby - koupit/nekoupit.

Falešné LEGO není kradené zboží. To, že výrobce a prodejce nemají vyřešená autorská prává, nemůže koncový zákazník nikdy vědět a je absurdní si myslet, že by jej to mělo zajímat.