Výstava lego v múzeu v B. Stiavnici

Založil Zuzana, 07.11.2008, 07:51:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Zuzana

V Slovenskom banskom múzeu v B. Štiavnici by sme radi na budúci kalendárny rok  - (Vianoce 2009/10) spravili výstavu Lego - podobnú, ale v menšom ako bola tá v Brne. Písala som o tejto našej "odvážnej" myšlienke i súkromnú správu Jindroushovi, ktorého mi odporučil garant brnenskej výstavy pán Macháček. Bohužiaľ to bolo už pred mesiacom - a žiadna odpoveď - ani negatívna ani pozitívna. Preto by som bola vďačná, keby mi niekto  z Vás poradil, ako sa na Jindrousha nakontaktovať. Myslím, že by to mohla byť celkom pekná akcia v našich "starozámockých hradných priestoroch". Ďakujem Vám za akúkoľvek pomoc - možno i názor, či by to bolo reálne - niečo také zorganizovať.
Zuzana

Micho

Súčasne to je výzva pre nás Slovákov.  8) 8) 8)

Zuzana

Nuž tak teda dávam do pléna takúto ponuku: vedel by sa dať dohromady slovenský tím, ktorý by sa podujal na spoluorganizáciu Lego výstavy v B. Štiavnici? A či by bol vôbec záujem o vystavovanie na Slovensku. Ja len dodávam, že nie som žiadny staviteľ ako je v mojej charakteristike, len múzejný pracovník som a teda terminologicky zaostávam napríklad za Kanalom - K1... :-)
Zuzana

Jindroush

Já se omlouvám, vždycky si pm přečtu, udělám si v duchu poznámku, že musím odpovědět, až bude čas a pak si tu duševní poznámku někam zašantročím.  ::)

Moje odpověď jsem stejně zamýšlel napsat tak, že je nutno kontaktovat slovenské AFOLy, tj. Micho & Cavelon & Matny & Marián, případně ostatní, na které jsem zapoměl (Edwarda jsem nepsal, protože ten je emigrant  8))
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Citace od: Zuzana kdy 07.11.2008, 09:07:20
Nuž tak teda dávam do pléna takúto ponuku: vedel by sa dať dohromady slovenský tím, ktorý by sa podujal na spoluorganizáciu Lego výstavy v B. Štiavnici? A či by bol vôbec záujem o vystavovanie na Slovensku. Ja len dodávam, že nie som žiadny staviteľ ako je v mojej charakteristike, len múzejný pracovník som a teda terminologicky zaostávam napríklad za Kanalom - K1... :-)

Citace od: Jindroush kdy 07.11.2008, 09:26:56
Moje odpověď jsem stejně zamýšlel napsat tak, že je nutno kontaktovat slovenské AFOLy, tj. Micho & Cavelon & Matny & Marián, případně ostatní, na které jsem zapoměl (Edwarda jsem nepsal, protože ten je emigrant  8))

Zoberiem si to na starosť.   8)

Najlepšie bude priestory osobne pozrieť, čo si viem zariadiť ešte v najbližších týždňoch. Ozvem sa Zuzane cez SZ, zistím data a na základe toho urobím prieskum medzi tými, ktorí by mohli byť ťahačmi. V termíne by som ani tak nevidel problém, postavené veci by sa mohli použiť aj na Roztoky.   ;)

Micho

Citace od: banana.com kdy 07.11.2008, 10:56:48
Ode mně určitě nelze čekat velký MOC, ale v případě, že by se použila i poloMOCová diorámata, dost možná bych se rovněž podílel.


Super, som rád, že je tu ochota aj spoza našich západných hraníc.  8)

Poslal som Zuzane cez SZ príslušné dotazy aj moje kontaktné údaje, takže je to otázka času, k čomu dôjdeme. Chcel by som tam aj osobne skočiť a tak do mesiaca (najneskôr do konca roka) definitívne rozhodnúť o ďalších krokov. Budem priebežne informovať, ak získam dáta, ktoré budú stať za zverejnenie.

Samozrejme, ak sa pripojí už teraz niekto, kto je blízko Banskej Štiavnici, tak to bude super. Napr. z Banskej Bystrici tu máme pár ľudí ... Ja si neberiem patent na rozhodnutie, len sa mi to zdá vhodná príležitosť na konanie prvej akcie aj na Slovensku, tak je potrebné urobiť prvé kroky.

Micho

Ešte aby bolo jasné, kde je Banská Štiavnica, aby sa nemusela hľadať presná pozícia. Takže prikladám mapku z googla so zvýraznenou Banskou Štiavnicou.

5o

Banská Štiavnica je veľmi pekné mestečko, boli sme tam na dovolenke. Ale najviac som sa tešil až dcérka trochu podrastie, aby sme mohli ísť spolu do bane. Tak by sme to mohli spojiť s výstavou. Ale je tu jeden háčik a to je termín. Cez prázdniny nepracujem a tak mám čas sa hrať okrem iného aj s Legom. Mohol by som niečo aj ja doniesť, ale asi toho nebude veľa. V každom prípade vítam tento nápad uskutočniť výstavu aj keď možno menšiu.
Preto lebo Lego...

MwK

Citace od: Micho kdy 07.11.2008, 11:14:15
Napr. z Banskej Bystrici tu máme pár ľudí ...
Som tu... ;)
Len,či dám sám nejakú diorámu dokopy,a či sa vôbec o SW stojí,to neviem... ???
Aj keď vedel by som pomôcť aj niečim iným,len je treba povedať čím... :)

A vlastne ešte stále neviem,s MasterWindu-om som sa bavil už dávnejšie že či náhodou nebudem stavať,respektíve prispievať na tú diorámu určenú do česka na 2010...(rozprávali sme sa len že možno,vtedy sme ešte nevedeli miesto,takže bližšie neviem nič) ::)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

MasterWindu

Sorry, že nejako nereagujem už dlhšiu dobu ...no mám toho teraz veľa...
Takže diorámu na výstavu v CZ vidím reálnejšie než na SK bo z 3 dôvodov:

1. ...čas...

2. ... musia víjsť potrebné SW sety na zostavenie masívnej klonovej armády, na ktorej sa budú spolupodielať SK príp. CZ kostkári /prišla ponuka od buf91, ktorú si veľmi cením a samozrejme jeho schopnosti, sety/MOCmodely a samo účasť vítaná./ To isté platí o MwK.
Armáda droidov zatiaľ na mojej strane číta niečo okolo 180 pozemných jednotiek bez techniky a ťažkých strojov.
3. ... k celovej stavbe budem museť rozbaliť asi 20 MISB-ov ... do čoho pôjdem len vtedy pokiaš to bude stáť zato, to znamená dostatok dielov na detailnú stavbu okolitého prostredia, dostatok armádnych jednotiek na oboch stranách a samozrejme časové uvolnenie s každodenného života a domácnosti /v čom vidím asi najväčší problém/...
Dark ages forever ...

5o

Ja mám len dve pripomienky:
1. Som rád, že sa chystá niečo bližšie, myslím okolo 1hod autom z BA.
2. Nie som si istý čo bude za rok, či budem mať čas na Lego a hlavne na Lego peniaze. Z toho čo mám sa dá zamozrejme veľa postaviť, no po prečítaní predchádzajúcich príspevkoch s armádou SW, bude moje mesto iba omrvinkou. No nič kocky sú vrhnuté, niečo postavím a uvidíme.
Preto lebo Lego...

zakm

Začínam o tom aj ja dosť reálne uvažovať len bude to treba najprv dať do tej fázy , že:  áno ide výstava , začnime uvažovať o reálnych faktoch a MOCoch . Možno by bolo dobre toto presunúť do sekcie AKCE / VYSTAVY . Aby to udrelo viac do očí .  8)

Bolo by veľmi dobré to tam omrknúť porobiť fotky priestorov rozpis vítrin a pod. Ale v ostatnom prípade by som sa spojil s nejakým Town staviteľov na ,,zapratanie,, nejakej vítriny.  ;)

toť vše odo mňa. ;)
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

peki

Citace od: Micho kdy 07.11.2008, 11:14:15
Super, som rád, že je tu ochota aj spoza našich západných hraníc.  8)

Určitě bych také pomohl . Spíše, ale jako vystavovatel/transportér/reportér ;) 

edward193

Citace od: Jindroush kdy 07.11.2008, 09:26:56
... slovenské AFOLy, tj. Micho & Cavelon & Matny & Marián, případně ostatní, na které jsem zapoměl (Edwarda jsem nepsal, protože ten je emigrant  8))
Edward je síce mimo SR, ale rád niečo vymyslí a pomože...  ;)

Micho

Citace od: edward193 kdy 11.11.2008, 17:29:21
Citace od: Jindroush kdy 07.11.2008, 09:26:56
... slovenské AFOLy, tj. Micho & Cavelon & Matny & Marián, případně ostatní, na které jsem zapoměl (Edwarda jsem nepsal, protože ten je emigrant  8))
Edward je síce mimo SR, ale rád niečo vymyslí a pomože...  ;)

Slovo chlapa! Ochota je pre potenciálne prvý projekt na Slovensku veľmi dôležitá.  8)

Niečo už mám s BS (Zuzana) odkomunikované, čakám ešte na pôdorys. Ešte by som tam rád osobne skočil, tak asi o 2 týždne. Keď budú jasnejšie veci, dám vedieť.  ;)

Micho

V túto nedeľu idem s Cavelonom a zrejme aj s Matným obzrieť do Banskej Štiavnici potenciálne miesto činu.

Jedná sa o plochu 100m2, čas potenciálnej výstavy na 2 mesiace 11 až 12 / 2009 (rozoberanie niekedy v 01/2010).

Pôdorys zatiaľ nemáme. Ďalšie informácie dáme po obhliadke a po konzultácii s manažérom výstavy. Dám tu len všeobecný link na expozície múzea, ktoré sú v rámci mestá Banská Štiavnica na viacerých miestách.  http://www.muzeumbs.sk/index.html

edward193

Ako dopadla víkendová výprava do Banskej Štiavnice?

zakm

JJ aj mna by zaujimalo , že jaký je stav, lebo zatiaľ sa to tu v tejto diskusii moc nehybe. :P
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Micho

Chlapi vydržať, aj keď som veľmi rád, že Vás to zaujíma!  8)

Je faktom, že sme tam minulý víkend (Cavelon, Matny a ja) boli. Riešili sme následne pár technických detailov a je to už v štádiu zverejniteľnosti. Je potrebné spracovať nejaké dáta, ktoré som si zobral na starosť (a ja som práve cez víkend načal 5-tu desaťročnicu).   ;)

Micho

#19
Trvalo mi to dlhšie, než som rátal. Tvrdý pracovný záver roka a môj osobný vstup do piatej desaťročnice života si vyžiadali svoju časovú daň. Verím však, že priaznivcov Lega na Slovensku potešíme. A dúfam, že aj našich kolegov v Čechách a na Morave. V polovici novembra  sme v zoskupení  Cavelon , Matny a ja Micho boli priamo v Banskej Štiavnici. V spoločnosti príjemnej manažérky múzea  Zuzany sme strávili niekoľko konštruktívnych hodín.   ;)

8) 8) 8) A tu sú celkové závery, ktoré sme v trojici postupne dotiahli do tejto podoby:  8) 8) 8)

1, Na Slovensku budeme v rámci tohto fóra organizovať prvú výstavu Lega na Slovensku v Banskej Štiavnici v termíne 6.11.2009 až 6.1.2010. Teda celková doba bude 2 mesiace.


2, Výstava sa bude konať  v Starom zámku v Banskej Štiavnici, kde majú dlhoročnú tradíciu s výstavami pre deti pod názvom ,,Starý zámok deťom".  V tomto prípade sme urobili trochu termínové úpravy (posunuli sme to o mesiac skôr) a dali tomu pracovný podnázov – Výstava Lego stavebníc a modelov. Priestor na oficiálny názov výstavy ešte na fóre budeme mať.

3, Organizačný výbor za fórum Kostky bude tvorený: Cavelon, matny a ja Micho. Kto čo bude mať na starosti ešte spresnime. Múzeum Banská Štiavnica zastupuje manažérka výstavy Zuzana. Komunikáciu priamo s nami prosím cez SZ.

4, Termín výstavy v Banskej Štiavnici umožňuje vyskúšať exponáty určené na Roztoky pri Prahe aj na Slovensku a potom ich ešte ,,doladiť" pre Roztoky. Privítame teda pomoc aj kostkárov z Čiech a Moravy, ktorí si trúfajú svoje výtvory doladiť skôr a prezentovať sa aj na Slovensku.

5, Naše zámery a informácie ohľadom výstavy v Banskej Štiavnici boli konzultované s Jindroushom ako zakladateľom a šéfom fóra a Pekim ako hlavným organizátorom výstavy v Roztokoch. Máme oficiálnu podporu od nich. Pomôžu, čo bude v ich silách.

Micho

#20
Čo je teraz hlavne potrebné:

1, Dohodnúť  sa na zameranie obsahu výstavy (historickosť miesta, koniec roka, zima, Vianoce ...). Tešíme na vaše nápady, názory a odporučenia.

2, Až bude jasné ČO a AKÝM spôsobom chceme prezentovať, tak v spolupráci s múzeom navrhneme rozloženie vitrín. Tým sa stanoví počet a rozmery jednotlivých vitrín.  Právo na konečné rozhodnutia a zodpovednosť bude mať organizačný výbor.

Zatiaľ orientačne máme stanovené tieto termíny: Do konca februára nechať kvasiť rôzne nápady a do konca marca to už uzatvárať a rozdeliť vitríny.

Základné informácie sú uvedené v novom threade ,,Základné informácie o výstave v B. Štiavnici 11-12/2009". - http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=21177.0

Tu v tomto threade privítame konkrétnu diskusiu k výstave. Hlavne privítame konkrétne príspevky, kto a ako by mohol pomôcť. Na základe komunikácie cez SZ už mám priebežne prisľúbenú pomoc a účasť pár ľudí, teraz sú však zverejnené iba konkrétne informácie.[/b][/color]

Prosím Vás o nediskutovanie prečo na Slovensku, prečo v Banskej Štiavnici a prečo v tomto termíne.
  ;)

zakm

Po dlhšom rozmysleni a diskusiou s matnym chcem uviest moj projekt do povedomia . Jedna sa o town dioramu v ktorej hlavnou dominantou bude kaplnka postavena v style a architektonickom slohu  Banskostiavnickej kalvarie , ktora bude umiestnena na kopci a vokol nej budu kaskadovite domy .

Davam som to sem preto , lebo si myslim ze mnoho z nas uz ma plany na MOCy v hlave a uz by ich aj zacalo postupne realizovat( zachvilu sa nenazdame a je tu jar , prazdniny s letom a hned uz aj jesenne pripravy ) a bolo by mozno dobre vediet rozmiesnenie a velkosti vitrin aby sme sa zacali konkretne dohadovat . Tak ak sem niekdo nahodi nieco v tom zmysle , velmi to pomoze.  ;)

diki
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Cavelon

Citace od: zakm kdy 10.01.2009, 22:22:58
Po dlhšom rozmysleni a diskusiou s matnym chcem uviest moj projekt do povedomia . Jedna sa o town dioramu v ktorej hlavnou dominantou bude kaplnka postavena v style a architektonickom slohu  Banskostiavnickej kalvarie , ktora bude umiestnena na kopci a vokol nej budu kaskadovite domy .

Super! Vitaj ako prvý staviteľ, ktorý sa prihlásil s konkrétnou stavbou. 8) Tématicky to bude veľmi aktuálne, držím Ti teda prsty, aby si to dotiahol do zdarného konca. :)

Citace od: zakm kdy 10.01.2009, 22:22:58
Davam som to sem preto , lebo si myslim ze mnoho z nas uz ma plany na MOCy v hlave a uz by ich aj zacalo postupne realizovat( zachvilu sa nenazdame a je tu jar , prazdniny s letom a hned uz aj jesenne pripravy ) a bolo by mozno dobre vediet rozmiesnenie a velkosti vitrin aby sme sa zacali konkretne dohadovat . Tak ak sem niekdo nahodi nieco v tom zmysle , velmi to pomoze.  ;)

Existujú vitríny s dvomi rozmermi strán - 80 a 100 cm a z nich je možné poskladať aj väčšiu vitrínu. Takže malo by byť možné vytvoriť vitríny veľkosti 80 x 80, 80 x 160, 80 x 240,... a 100 x 100, 100 x 200,... cm. Myslím, že ide o vonkajšie rozmery, takže maximálne rozmery stavieb by mali byť o pár cm menšie. Podľa toho si môžeš teda rozplánovať plochu stavby.

Sám som už riešil problém pri návrhu rozloženia modelu vlakov, ktorý tam budem realizovať a zistil som, že z praktického hľadiska je vhodné uvažovať napr. s plochou modulov 2 x 2 baseplates 48 x 48 studov (spolu teda 96 x 96 studov), čo dáva rozmer 76.8 x 76.8 cm, ktorý by sa mohol vtesnať do vitríny 80 x 80 cm.

zakm

Citace od: Cavelon kdy 11.01.2009, 15:23:20
Citace od: zakm kdy 10.01.2009, 22:22:58
Po dlhšom rozmysleni a diskusiou s matnym chcem uviest moj projekt do povedomia . Jedna sa o town dioramu v ktorej hlavnou dominantou bude kaplnka postavena v style a architektonickom slohu  Banskostiavnickej kalvarie , ktora bude umiestnena na kopci a vokol nej budu kaskadovite domy .

Super! Vitaj ako prvý staviteľ, ktorý sa prihlásil s konkrétnou stavbou. 8) Tématicky to bude veľmi aktuálne, držím Ti teda prsty, aby si to dotiahol do zdarného konca. :)

Citace od: zakm kdy 10.01.2009, 22:22:58
Davam som to sem preto , lebo si myslim ze mnoho z nas uz ma plany na MOCy v hlave a uz by ich aj zacalo postupne realizovat( zachvilu sa nenazdame a je tu jar , prazdniny s letom a hned uz aj jesenne pripravy ) a bolo by mozno dobre vediet rozmiesnenie a velkosti vitrin aby sme sa zacali konkretne dohadovat . Tak ak sem niekdo nahodi nieco v tom zmysle , velmi to pomoze.  ;)

Existujú vitríny s dvomi rozmermi strán - 80 a 100 cm a z nich je možné poskladať aj väčšiu vitrínu. Takže malo by byť možné vytvoriť vitríny veľkosti 80 x 80, 80 x 160, 80 x 240,... a 100 x 100, 100 x 200,... cm. Myslím, že ide o vonkajšie rozmery, takže maximálne rozmery stavieb by mali byť o pár cm menšie. Podľa toho si môžeš teda rozplánovať plochu stavby.

Sám som už riešil problém pri návrhu rozloženia modelu vlakov, ktorý tam budem realizovať a zistil som, že z praktického hľadiska je vhodné uvažovať napr. s plochou modulov 2 x 2 baseplates 48 x 48 studov (spolu teda 96 x 96 studov), čo dáva rozmer 76.8 x 76.8 cm, ktorý by sa mohol vtesnať do vitríny 80 x 80 cm.


JJ to s tymi vytrinami je dolezita vec a pri planovani to treba vediet no nie je mi jasna este jedna vec:
Tie rozmery 80x100 je sirka ?
Kolko stran je priehladnych ?

diki
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Cavelon

Citace od: zakm kdy 12.01.2009, 14:30:33
Tie rozmery 80x100 je sirka ?
Kolko stran je priehladnych ?

Neviem, či sú aj 80 x 100. Písal som, že sú určite 80 x 80 a 100 x 100. Možno matny by vedel presnejšie, on zisťoval tieto informácie.
Tu
si môžeš sám pozrieť, koľko strán je priehľadných. ;)

Cavelon

#25
Prosím tých, ktorí zvažujú svoju aktívnu účasť na výstave, t.j. jej skrášlenie svojim výtvorom, aby pamätali na to, že do konca marca by sme chceli mať prihlášky pokope, aby sme mohli seriózne rozvrhnúť umiestnenie vitrín.

Informácie o veľkosti vitrín, ktoré sú Vám k dispozícii, nájdete tu.
Zoznam prihlásených exponátov budem priebežne aktualizovať na tejto stránke.

Prihlášky so stručným popisom a požadovaným typom vitríny môžete posielať priamo mne. Ďakujem a teším sa na rozširovanie tabuľky s exponátmi! :)

S.t.a.l.k.e.r.

Budú na výstave prezentované iba MOC a diorámy (ako napr. Geonisis battle) alebo sa počíta aj s originál Lego modelmi?

Cavelon

Citace od: Stalker kdy 10.03.2009, 09:28:22
Budú na výstave prezentované iba MOC a diorámy (ako napr. Geonisis battle) alebo sa počíta aj s originál Lego modelmi?

MOCy majú prednosť, ale v prípade, že sa priestor nimi nepodarí zaplniť celý, zvážime aj vystavenie nejakých originál LEGO setov.

Micho

Minulý týždeň som behal po Slovensku a plánovane som bol aj vo štvrtok spoločne s matnym v Banskej Štiavnici. Riešili sme pár organizačných zmien a technické vecičky (vitríny a iné).

Myslím, že to môžem dať von. Manažérka výstavy Zuzana sa chystá v lete na prírastok do rodiny. Tým jej blahoželám a prajem nech to všetko jej vyjde ako si predstavuje.   :)

Preto nám odovzdala komunikačné línie na vedúcu oddelenia a šikovného kolegu, ktorý má na starosti technické veci. Prešli sme si a zhrnuli veľmi podrobne ešte raz technické aspekty, doriešili vitríny a ďalšie možnosti vystavovania. Spracujem to, vykonzultujem s kolegami a do víkendu zverejním.   

Micho

Fakt už je načase to tu rozprúdiť. Takže sa ospravedlňujem všetkým, ktorých táto téma zaujíma, že sme ich nechávali takto čakať. Niekedy život prinesie náročnejšie chvíle a potom idú niektoré veci bokom.

Toto ekonomicky náročné obdobie cítia pod kožou mnohé firmy a inštitúcie. A keď sa k tomu pridajú aj rodinné náročnejšie smutnejšie chvíle, ktoré zákonite prináša život, tak to nie je sranda. Koniec koncov, kto to má dnes v živote ľahké?

Ja som zistil na sebe zaujímavú vec. Aj keď sa javí, že nie je práve najvhodnejšia chvíľa na hranie sa s kockami, tak mne aj práve toto dodáva neustále novú silu a chuť. V tvorení s týmito kockami je fakt zázračná sila.  :D :D :D

Takže ide sa makať na výstave, či už v Banskej Štiavnici alebo ďalšej pri Prahe. Cavelon pripravil návrh koľajištia, ktorý sme už dávnejšie rozoberali. Je v samostatnej téme. Máme hrubý návrh rozloženia expozície, je na technickej konzultácií v múzeu.

Takže na Banskú Štiavnicu sa teším a zmákneme to. Budeme radi každému, kto sa pridá. A kto sa nepridá, tak na toho sa určite nebudeme hnevať.  8)