Krokodýl 4551 green

Založil Honzik, 03.08.2008, 09:17:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Honzik

Zdravím všechny

Po dlouhé době jsem se dostal k legu a postavil si krokodýla v zelené barvě, základem je set 7898, který poslouží jako zásobarna dílků, k dostavění chybí docela dost dílků, ale žádné speciální, takže přestavba nebyla problém.

Ještě řeším střechu, zda se použít tu co je u originálního krokodýla 4551, ta moje je o jednu plate vyšší než u originálu. Druhou možnost byla inspirace 7898 a použití žlutých dílků na střechu. Tak se chci zeptat, která varianta se vám zdá lepší.

Colonel32

no, ja bych hlavne sehnal stare hinge pantografy...

mirek

Když jsme u těch pantografů... co tyto.
V  LDD ne a ne nasunout tyčku na horní díly. V reálu by to snad neměl být problém.
Jak říkám, na chalupě kostky nemám.
JInak velmi zdařilé dílko...ten krokodýl.

Jindroush

1) LDD je na hraní pro děti - protože je zjednodušený, není možný v něm udělat všechno. V MLCadu to půjde.
2) To LEGO logo by se firmě určitě, ale určitě nelíbilo, doporučuji vyměnit.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honzik

#4
Citace od: Jindroush kdy 03.08.2008, 21:58:31

2) To LEGO logo by se firmě určitě, ale určitě nelíbilo, doporučuji vyměnit.

Ač vím jak to myslíš, tak bych v tom problém neviděl. Mirek spojuje logo LEGO zase jen s legem, tudíž nechápu kde je problém, i když vím, že ho nebude težké vytvořit.

otaznik

Citace od: Honzik kdy 03.08.2008, 23:09:35
Ač vím jak to myslíš, tak bych v tom problém neviděl. Mirek spojuje logo LEGO zase jenom s legem, tudíž nechápu kde je problém, i když vím, že ho nebude težké vytvořit.

No, tak o tom úplně přesvědčen nejsem.  ;)
LEGO nenechává svoje logo prezentovat (samostatně) ani na renomovaných stránkách LEGO nadšenců (lugnet, brickset apod.).
Samozřejmě proti tomuto asi nikdo oficiálně protestovat nebude, ale jde o princip.

Pepan

Možná hloupý dotaz, ale... originálního krokodýla jsem v ruce nikdy neměl, takže by mě zajímalo jestli u něj máš vyřešený i interiér? Případně foto  :)

Honzik

ano, interiér je stejný jako u 4551

mirek

Mirek spojuje logo LEGO zase jenom s legem, tudíž nechápu kde je problém, i když vím, že ho nebude težké vytvořit.
Je slušné odpovědět na reakce k logu LEGA, i když v tomto tématu je to mimo mísu.
Připomínky jsem si vzal k srdci a vytvořil si své logo, kde název LEGO ani registrace (R) se nevyskytuje.
O tom, že mé práce se týkají lega svědčí použité barvy a kostička a že jsou CZECH MADE zase
přesvědčí vlaječka.

Ondrej


***Banana.com

#10
Citace od: mirek kdy 04.08.2008, 11:34:11
Mirek spojuje logo LEGO zase jenom s legem, tudíž nechápu kde je problém, i když vím, že ho nebude težké vytvořit.
Je slušné odpovědět na reakce k logu LEGA, i když v tomto tématu je to mimo mísu.
Připomínky jsem si vzal k srdci a vytvořil si své logo, kde název LEGO ani registrace (R) se nevyskytuje.
O tom, že mé práce se týkají lega svědčí použité barvy a kostička a že jsou CZECH MADE zase
přesvědčí vlaječka.


Mirku soudě podle Vašich Lego projektů máte dostatek představivosti a myslím, že by bylo lepší vymyslet vlastní logo v jiných barvách. Vždy když vidím libovolný web týkající se Lega, kde je tak či onak užito "pseudonové" logo, v různých obměnách vycházející z originál loga TLC, pomyslím si, že tvůrce webu je jen laciný plagiátor bez špetky invence...Jedná se o poměrně rozšířený zvyk, namátkou web Mořelega, ale podobné užití identických barev jsem viděl i jinde.
Více se mi líbí, když si autor webu dá práci vymyslet opravdu nové, vlastní logo, jako třeba Legáčková, nebo, ať nechodím daleko, Vezír při vymýšlení loga Kostky.org, které odkazuje na Lego, a přesto není laciným plagiátorstvím originálu... ;). Stejně jako weby jiných AFOL komunit, například BELUG či 1000steine.

palcov

Citace od: Ondrej kdy 07.08.2008, 00:26:14
http://festum.de/1000steine/myimages/album77/Immage218

tenhle krokodýl mi přijde dokonalej

Ten je nádherný! Taky podívej, jak ho ti minifigové okukují a fotí  ;D - to je jasný důkaz kvality.

Marty713


Colonel32


hobby

Citace od: Colonel32 kdy 07.08.2008, 11:23:08
E94 II.ep DRG RULEZ, slint slint.
A co je tohle? Nový typ elektronické komunikace? >:D

Pepan

Citace od: hobby kdy 07.08.2008, 12:03:23
Citace od: Colonel32 kdy 07.08.2008, 11:23:08
E94 II.ep DRG RULEZ, slint slint.
A co je tohle? Nový typ elektronické komunikace? >:D

Pravděpodobně si naslintal chudák do klávesnice a způsobil zkrat  ;D

Colonel32

Citace od: hobby kdy 07.08.2008, 12:03:23
Citace od: Colonel32 kdy 07.08.2008, 11:23:08
E94 II.ep DRG RULEZ, slint slint.
A co je tohle? Nový typ elektronické komunikace? >:D

No ze zrovna Hobby nebude vedet, co to je, to je pro me zklamanim...

E94 - typove oznaceni nemeckych krokodylu
II.ep - 2. epocha - cca od konce 1. svetove valky do konce druhe svetove valky.
DRG - Deutsche Reichsbahn-Gesellschaft (Nemecke Risske Drahy)
RULEZ - vladne, je lepsi nez ostatni (z angilckeho "To rule")
"Slint" - citoslovce slintani, naznacujici, ze slintajici dotycnou vec chce take

hobby

No vidíš, že to jde :D. Ne každý je odborníkem.

Honzik

Další barevná modifikace, tentokrát set 4563, opět v zelené.