bricklink && registered mail

Založil myth, 09.06.2005, 12:32:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

myth

K kupovaniu z BL som sa ešte nedostal ;) , zatiaľ som bral z USA iba jednu vec cez Ebay a tá mala deklarovanú hodnotu 4 USD, takže problém nebol. Hranicu odkedy sa platí clo neviem. Ale keďže sme v únii, tak bude pravdepodobne taká istá ako v Čechách. Niekde na fóre už bola spomínaná(viackrát), treba trochu pohľadať. S nakupovaním zo zahraničia má zo slovenských členov pravdepodobne najväčšie skúsenosti KLF, takže on by mohol zodpovedať Tvoju otázku.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

KLF

S tymi colnikmi to je tazke. Prislo mi LEGO v hodnote 20.000.- Sk a ani nepipli. Prislo mi v hodnote 3000.- Sk a zadrzali to ! :( Je to vyslovene na nich, ze co si zmyslia. Naposledy mi zadrzali Metroliner s kolajami a trafakom. A vies kvoli comu ??? Kvoli trafaku ! Proste boli v tom (ako mi povedali), ze to je ta najcennejsia vec v tom celom a ze ma hodnotu minimalne 3000.- Sk ! No a potom mi uz zclili cele LEGO. nevedeli ani podla coho maju urcit clo... blbci. No a nakoniec si zapytali uplatok, co ma vyslo podstatne menej ako clo. :( Aka je hranica to fakt neviem, ale orientuju sa vyslovene podla mna podla velkosti krabice a ci tam je nieco co ma nieco splocne s elektrikou. Uz koncim, lebo by som len nadaval na tento po....ny system !
Terminated.

Colonel32

ty si dobrej.. mel jsi jim rict, at si to trafo klidne nechaj, ze je to to nejbezcenejsi, co tam je... a vzit to za 200 na aukru ;-)))

myth

Citace od: KLF kdy 11.07.2005, 18:29:55
Je to vyslovene na nich, ze co si zmyslia. Naposledy mi zadrzali Metroliner s kolajami a trafakom. A vies kvoli comu ??? Kvoli trafaku ! Proste boli v tom (ako mi povedali), ze to je ta najcennejsia vec v tom celom a ze ma hodnotu minimalne 3000.- Sk !

To boli v colnej deklarácii z USA rozpísané jednotlivé položky(kocky, koľaje, trafo)(a nebodaj vedeli po anglicky), alebo to otvorili a prezreli a potom ťa zavolali? ???
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

rdk

Já mám někdy pocit, že jim to jede po pásu a náhodně losujou, co vykuchaj...  ???

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 11.07.2005, 18:37:00
ty si dobrej.. mel jsi jim rict, at si to trafo klidne nechaj, ze je to to nejbezcenejsi, co tam je... a vzit to za 200 na aukru ;-)))

Presne tak, veď  trafo mu aj tak nesedelo - bolo s americkou koncovkou ... 

KLF

Citace od: Colonel32 kdy 11.07.2005, 18:37:00
ty si dobrej.. mel jsi jim rict, at si to trafo klidne nechaj, ze je to to nejbezcenejsi, co tam je... a vzit to za 200 na aukru ;-)))

Nemohol som. Oni zadrzali celu zasielku a nebavili sa so mnou co mi daju co nie. Proste oni to brali ako celu zasielku. Sa Ti lahko povie...
Terminated.

KLF

Citace od: myth kdy 11.07.2005, 18:50:03
To boli v colnej deklarácii z USA rozpísané jednotlivé položky(kocky, koľaje, trafo)(a nebodaj vedeli po anglicky), alebo to otvorili a prezreli a potom ťa zavolali? ???

Otvorili, prezreli a potom ma zavolali ! ;(
Terminated.