Společný projekt - MIKROpolis

Založil Martins, 10.08.2016, 15:17:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Martins

Ahoj stavitelé, město už se nám hezky plní. Milan, který staví Londýnské oko, přišel s návrhem říčního modulu. Po krátké diskuzi vzniklo toto:



Pod písmeny A, C, E je ukázka ŘÍČNÍHO modulu a pod písmeny B, D, F je ukázka NÁBŘEŽNÍHO modulu. Vodu tvoří tiles barvy Dark Blue.

A a B představují základní moduly, které tvoří zadání a pravidla ŘÍČNÍHO a NÁBŘEŽNÍHO modulu.
C a D jsou variací určenou pro most, E a F naznačují další možnosti použití.

V první fázi projektu budeme mít jeden ŘÍČNÍ modul s Londýnským okem, který necháme stát na okraji města. Pokud byste někdo chtěl postavit další ŘÍČNÍ modul, máte šanci a můžete se tedy o něj ucházet. Nabídka platí pro všechny stavitele, kteří již staví nějaký dům do našeho města. NÁBŘEŽNÍ modul, který tvoří druhou stranu řeky si necháme do dalšího pokračování projektu, kde bychom chtěli město přetnout řekou a dát tak prostor mostům a dalším stavbám spojených s řekou.

peki

Určitě to oživí scenérii města. Položím ještě jeden dotaz. Nestálo by za to udělat i nějaké moduly se zelení? Né moc samozřejmě. Mít jich pár v zásobě třeba jako rezervu (bez garance použití).

Jinak potvrzuji že vitrina pro "Micropolis" bude pohledová za 3 stran.



Dále hlásím že jsme se Zuzkou dokončili jak říká "Drakodrap" Sears /Willis tower. Odpoledne hodím nějaké obrázky.

over86c

Zdravím, dovolte mi prezentovat vám budovu Rezidence Kavčí Hory, která se nachází na Praze 4. Délka hlavní budovy je 54 m, šířka 18 m, výška 40 m. Vedle hlavní budovy se nachází menší budova.
Dík patří společnosti ADNS architekti, která mi byla ochotná poskytnout plány budovy pro realizaci modelu v měřítku MIKROpolis.


Martins

A sakra, tady se někdo nenechal odradit kritikou a dotáhnul to... k dokonalosti. Moc hezký, rozpoznatelný, čistý.... píšu si tedy další modul! Díky

Martins

Citace od: peki kdy 20.02.2017, 14:29:10
Určitě to oživí scenérii města. Položím ještě jeden dotaz. Nestálo by za to udělat i nějaké moduly se zelení? Né moc samozřejmě. Mít jich pár v zásobě třeba jako rezervu (bez garance použití).

Jinak potvrzuji že vitrina pro "Micropolis" bude pohledová za 3 stran.



Dále hlásím že jsme se Zuzkou dokončili jak říká "Drakodrap" Sears /Willis tower. Odpoledne hodím nějaké obrázky.

Peki, díky za to exkluzivní místo!!! Garantuji všem, že žádný detail z mikroměsta nezůstane skryt před zraky diváků.

Co se týká zeleně, nějaký park bude, ale systémově nic nepřipravuji. Bude tam pár modelů, které mají svůj prostor i zeleň kolem, takže si myslím, že nějakou výplň připravovat nemusíme. Bylo by asi fajn, kdyby někdo zkusil tu řeku, ale chápu, že jeden břeh moc atraktivních možností nenabízí... uvidíme.

peki


peki


Martins

Už se fakt hrozně těším, až to spojíme dohromady! Je to nádhera. Je vidět, že ty velikáni jsou opravdu v jiné dimenzi. Budeme tam mít dva takové a pak pár těch prcků... věřím, že to bude moc pěkné.
Skvělá práce Peki!

Pool

Vypadají parádně  :) a tak mě napadá, jestli je v plánu udělat pro návštěvníky nějaký seznam v podobě tabulky se základními údaji jako např. název, město/země a třeba výška/počet pater (aby ti méně znalí poznali, o jakou budovu půjde  >:D

Martins


HD

Citace od: Martins kdy 24.02.2017, 14:10:59
Už se fakt hrozně těším, až to spojíme dohromady!  ...  věřím, že to bude moc pěkné.

Troufám si tvrdit, že to bude nejméně "studovatý" společný projekt, který si pamatuji.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

LukaMull

Dark blue pro vodu se bude dodržovat i na vodních plochách v rámci jednoho modulu (jezírko a tak)? Hraju si teď ještě s jednou stavbou (řeším jak uděat kupoli s pruměrem 3-4 study, kdyby měl někdo nápad uvítám inspiraci  ;D ) a mám tam právě část vodní plochy, tak jestli se mám držet dark blue, nebo může být i jiná modř, mě je to jedno  8)

Pool

Já plánuji jezírko v Trans Light Blue, tak doufám že to nebude vadit  :)

stmirec

Viem že to zatiaľ nespĺňa všetky kvalitatívne požiadavky  8) (hlavne rozmery pôdoryse), ale to som sa len tak trochu popri synovi hral :) a tiež je to moje "tenkrát poprvé"  >:D..

Martins

Add voda. Bude fajn, když dodržíte Dark blue, ale nijak na tom netrvám. Nějaký bazén nebo jezírko určitě mohou mít jinou barvu než řeka..

LukaMull

Tak jsme dali dohromady ještě jednu legendu. Jeden z novodobých 7 divů světa. Doufám že poznáte :) Hlavní otázka je jestli by jí šéf chtěl do městečka nebo ne  ::) ::)

Martins

Citace od: stmirec kdy 25.02.2017, 14:10:12
Viem že to zatiaľ nespĺňa všetky kvalitatívne požiadavky  8) (hlavne rozmery pôdoryse), ale to som sa len tak trochu popri synovi hral :) a tiež je to moje "tenkrát poprvé"  >:D..

Dobrej začátek! Tak až si chlapy zase budete hrát, tak se zkuste inspirovat něčím reálným a dotáhněte to do použitelného modulu!  :)

Martins

Citace od: LukaMull kdy 25.02.2017, 20:26:04
Tak jsme dali dohromady ještě jednu legendu. Jeden z novodobých 7 divů světa. Doufám že poznáte :) Hlavní otázka je jestli by jí šéf chtěl do městečka nebo ne  ::) ::)

Šéf rozhodně zájem má, vypadá to skvěle, poznatelné to je snadno!

Koukal jsem na to, měřítko se zdá být dobré, mám snad jen pár postřehů:
- ty rohové minarety se mi zdají vysoké (důraz na slovo zdají),
- pohrál bych si také s jejich zasazením do stavby, takto je to hodně hrubé, v originále je pod nimi rozšíření (asi bych pod ně dal 2x2 round brick),
- ty čtyři věžičky kolem té hlavní kupole bych měl tendenci dát více do rohů stavby,
- a v neposlední řadě bych to nedělal celé bílé, ale šel do kombinace bílá/sv. šedá.

No a v tomto případě si to říká ještě o tu zahradu s tou vodní plochou, ve které se stavba zrcadlí. Pokud bys do toho šel, tak bych ti udělil výjimku na další modul 16x32, který by to asi vyřešil. A realizaci zrcadlového efektu nechám na tobě!   ;)

LukaMull

malá ochutnávka  ;)

Martins

Jo, asi dobrý, zamysli se nad tím, jestli by ta voda nemohla být fakt zrcadlová. Lego zrcadlo má.... Já bych se pak postaral o to, aby ten efekt byl pro návštěvníky viditelný....  >:D Podej ruku ďáblovi...

LukaMull

Tak jo, asi finální vezre, pokud nejsou další námitky (prodloužili jsme to na 32x48)  :) vodu ze zrcadel zkusíme až to budeme mít fyzicky v ruce :) Co na to šéf?  :) mužem začít shánět díly? :)

Martins

Šéf říká, ok. Zkusil bych do stavby dostat sv. šedou, ať to není celé bílé a do zahrady pár stromů.

LukaMull

Citace od: Martins kdy 01.03.2017, 09:08:02
Šéf říká, ok. Zkusil bych do stavby dostat sv. šedou, ať to není celé bílé a do zahrady pár stromů.

sv. šedou jsem dal do těch obouků, jinde se mi moc nelíbila, ale ještě se na to zkusím kouknout, stromky zkusím přidat, ale spíš asi jen podél vody, tak kde jsou teď ty study, protože ve skutečnosti jsou ty stromy až víc do strany a hodně by to utlačovalo tu stavbu...

Pool

Přidal jsem nějaké paneláčky, jestli se bude hodit nějaké menší křoví na okraj města  ;D
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50630.new#new

peki

#294

Martins

Co je zelené, to je fikce... to je ok, ale nemůžeme obě zelené stavby nazývat Green Tower... :-) Je to detail, s fiktivníma stavbama se nebudeme moc mazat, ale pokud se nad tím oba autoři zamyslí, bude to fajn...  ;)

Pool

Citace od: Martins kdy 06.03.2017, 11:54:25
Co je zelené, to je fikce... to je ok, ale nemůžeme obě zelené stavby nazývat Green Tower... :-) Je to detail, s fiktivníma stavbama se nebudeme moc mazat, ale pokud se nad tím oba autoři zamyslí, bude to fajn...  ;)

Ty popisky jsou fuška, tak jsme ti chtěli ušetřit práci a stačilo by tam dát pro všechny "Green Towers - fikce"  >:D. Ne, ten můj prcek se může jmenovat třeba Green building nebo i bez zelené, ho nějak obecně nazvat.

peki

Taky to můžu předělat na grey/black slopes. Grey/black tower je volný?  >:D

milanv

Pán na Žlutém hradě

jojik

tak hlásím ,že mám konečně La Grande Arche hotovo .
  Teda doufám , že se bude líbit a přiblížila se aspoň trochu kvalitám vašich staveb