Společný projekt - Sousedé II.

Založil Petronel, 13.01.2019, 12:13:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

roko86

Pokoj květinarky

Petronel

#91
Ahoj,
pokoj květinářky není vidět celý, ale vypadá to dobře.  ;) Super.
Jen prosím uprav minifiga a dej dámě klasickou žlutou hlavičku a ruce (popř. nějaké rukavice) tak jak to budou mít všichni ostatní.

Militarista také nevypadá zle. Jen bych požádal, aby to vypadalo více jako místnost jakéhosi "fanouška" zbraní a vojenské techniky a méně jak místnost "teď tady všechny sousedy postřílim a do sklepa nanosim dinamit".
(tzn. minifig může sedět na židli u stolu, číst noviny, nebo něco dělat. Vojenské oblečení pověšené na ramínku nebo na sobě, ale asi doma nechodí s helmou... může tam mít i další nábytek, skříně, postel, lampu, více barev - olive green atp.? Zbraně jen zavěšené na zdi a odstranit dinamit.) Díky. ;)
PS: Yoshimaka v prvních sousedech stavěl obdobnou místnost se stejným názvem. ;)

roko86

Pokoj military

werny

Ahoj všem, přikládám fota mého pokojíčku Batman fanouška.

Petronel

Werny dobrá práce!
Takový fanoušek, co to fanouškovství bere opravdu vážně.  >:D





Prosím jen všichni nezapomeňte, že každá místnost musí mít i správně postavený strop.
Podrobné info píšu zde, pod titulkem "Provedení stropu".

Samozřejmě fotky bez něj uděláte lépe, já jen aby na něj nikdo nezapomněl.  ;D Mám své zkušenosti...  :-*

VocucBat

Zatím shromažďuji dílky (ve vlakovém pokoji je jich pět set).
V mezičase jsem vytvořil rohovou místnost s obkladači pokládajícími nové podlahy v novém bytě... Nevím, zda ji budu stavět, či přihlašovat.

Icewalker

Citace od: VocucBat kdy 22.02.2019, 09:15:49
Zatím shromažďuji dílky (ve vlakovém pokoji je jich pět set).
V mezičase jsem vytvořil rohovou místnost s obkladači pokládajícími nové podlahy v novém bytě... Nevím, zda ji budu stavět, či přihlašovat.
Rohová místnost s rohovými dveřmi a WC je supr nápad... nechceme tak udělat všechny rohové místnosti? Na jednu bych určitě součástky měl (mimo základního modulu, který stavím).
Vím, že dvoje koupelny tam již jsou, ale jak se každý vypořádá se záchodem, to by mohlo být také zajímavé. Viděl jsem v reálu např. panelákovou umakartovou koupelnu vyloženou palubkama :-D
Co na to vy ostatní a hlavní org. Petronel? Přidal by se někdo k této zvrhlé myšlence?
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

yanice

Já budu mít v loftu koupelnu určitě. Jako WC mísu standardně používám stormtrooper helmu (píšu to správně? Star Wars se o mne jen tak letmo otřely).

J.

Citace od: Icewalker kdy 22.02.2019, 15:13:51
Citace od: VocucBat kdy 22.02.2019, 09:15:49
Zatím shromažďuji dílky (ve vlakovém pokoji je jich pět set).
V mezičase jsem vytvořil rohovou místnost s obkladači pokládajícími nové podlahy v novém bytě... Nevím, zda ji budu stavět, či přihlašovat.
Rohová místnost s rohovými dveřmi a WC je supr nápad... nechceme tak udělat všechny rohové místnosti? Na jednu bych určitě součástky měl (mimo základního modulu, který stavím).
Vím, že dvoje koupelny tam již jsou, ale jak se každý vypořádá se záchodem, to by mohlo být také zajímavé. Viděl jsem v reálu např. panelákovou umakartovou koupelnu vyloženou palubkama :-D
Co na to vy ostatní a hlavní org. Petronel? Přidal by se někdo k této zvrhlé myšlence?

Petronel

Jojo, také se mi líbí ten nápad s rohovým vchodem na záchod v rohové místnosti. VocucBate pokud to budeš chtít postavit nebo přenecháš nápad někomu dalšímu, tak klidně. Jen dejte vědět.
Rekonstrukci a kachličkování už ale udělal Hardegon. Může to být ale i normální koupelna.

Rozhodně bych ale takto nedělal všechny rohové místnosti.
Není to panelák, chceme aby to celkově vypadalo zajímavě a každý byt byl kreativní a "svůj". Nehledě na to, že koupelny staví už více lidí na jiných místech než v rozích.

Určitě se ale najdou i jiné nápady na rohové místnosti. Nebojte se jich. :D

milanv

Já mám rohovou místnost jako součást své tajné dvojmístnosti. A můžu prozradit, že WC tam nebude, i když... nahatá zadnice asi ano... ;)
Pán na Žlutém hradě

VocucBat

#100
Trochu mne překvapilo jaký zájem můj nápad vzbudil  :). Určitě všechny rohové místnosti nemusí být stejné - dá se vyhrát s pohledovostí, velikostí, různými typy vstupu...
Nechtěl bych, ale abych postavil něco, co už jinak/lépe postaví někdo jiný... Původně mne napadla holá strohá místnost čerstvě vystavěného pokoje ještě nenastěhovaného... Nakonec to směřovalo k obkladačům. Nicméně nechci lézt Hardegonovi do zelí. Takže budu uvažovat, co lepšího vymyslet, do týdne se rozhodnu, zda se do svého nápadu (po té co vymyslím nějaký nový geniální nápad :D - už mi v hlavě něco šrotuje) pustím nebo jej opustím a nechám jen jako inspiraci. Rohová koupelna zůstane, ale klidně se i další můžete pustit do podobného nápadu (možností jak vymyslet rohovou místnost je mnoho - napadlo mne třeba netradiční rozdělení úhlopříčně - jedním i druhým směrem, rohová místnost je naprosto geniální na jídelní stůl pro velkou rodinu, kuchyně s ostrůvkem, stolní tenis, nebo na stavbu Ka'by :D .

Posílám ještě foto ze stavby vlakové místnosti :D

Petronel

Tak jak jde stavění lidičky? Má někdo další hotovou mísnůstku?
Sem s ní! Ukažte se.  ;)

Já to teď o víkendu taky nafotím a ukážu, aby jste se pobavili. :D

Izabella08

#102
Pokojíček fandy Simpsonů...ještě jsem tam zapomněla vložit školní batoh a skateboard za pracovní stůl. Zadní stěna má být ztvárněním úvodních titulků seriálu...obloha s nápisem Simpsons.
Samozřejmě pokojíček zastřeším:)

milanv

Pavlo, paráda!!!

...a moje milovaná Bright Light Blue... :)
Pán na Žlutém hradě

Icewalker

#104
POKOJ AMATÉRSKÉHO FILMAŘE
Kousek modrého plátna s trochou umělého osvětlení, a v pokojíčku se můžete přenést na libovolnou planetu v předaleké galaxii.
Abych to však uvedl na pravou míru, mě se v amatérských podmínkách osvědčilo plátno zelené a světlo přírodní venku na zahradě.
(strop místnost samozřejmě má podle instrukcí, ale pro účely focení je to lepší bez ní)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

vulcano

Kde mám kaťata?!?

Ahoj, posílám fotky svého dvojpokoje, obývák a ložnice. Uvítám vaše připomínky  ;)

Oliver, 13 let
OliV

Petronel

To se nám to tady pěkně rozjelo!
Tak to vemem postupně:

Izabello
Simpsnovi se povedli, super!
Jo a ukazoval jsem manželce předtím tu sérii Unikitty a ta kroutila očima. Ale teď, když viděla u tebe ty obláčky co tam jsou jako podstavce, tak říkala, že musíme nějakou mít. >:D
Jen takový malý tip: já na uchycení obrázků na zeď používám spíše brick se studem z boku, vypadá to pak čistěji. ;)

Icewalker také pěkné! Já bych tam dal asi spíše boj se šavlemi, ale to je jen detail.
Škoda, že pro toho minifiga vepředu nemáš od Milana tu sedačku "Director" (viz.druhý obrázek) >:D

vulcano v první řadě mě velmi těší, že tvůj vůbec první příspěvek na kostkách patří naším sousedům.  ;)
Místnosti pěkné a nápad výborný. Moc se mi líbí mimo jiné i ta postel se spícím minifigem. :D
Chtěl bych se jen zeptat na tu ozdobu v ložnici z těch "sýrů", ta asi není napevno že? ;D
Je to efektivní, ale nevím jestli na výstavu ideální... snadno by se to vysypalo.
Ještě pár tipů jak to můžeš případně vylepšit:
-do místnosti vlevo ještě něco přidej, nějakou ozdůbku, skříňku nebo květinu v květináči do rohu...
-v ložnici to černé a bílé oblečení klidně nech jen hozené na zemi, to klidně nevadí když bude navolno.
(bude to vypadat přirozeněji než takto  ;))

Petronel

Já už jsem také zveřejnil své místnosti, můžete je vidět zde.

Pokud vše klapne, tak u kostýmové párty bude barevně svítit ten řetěz s lampiony a u místnosti "Bruno (s) banány" chci ještě dodělat banánovou palmičku dozadu do květináče, jestli seženu dílky.
Ano, možná se někdo ozve, že jsem vás tak cepoval za dodržení autentických a reálných místností a sám mám banána. :D Ale proč by takový banánový "fanšmekr" nemohl skutečně existovat? :) Někdo má rád Simpsny, někdo zase banány. ;D

A poslední místnost je ta pod zemí mezi domy (viz. mapa v úvodním příspěvku zde).
Slavnostní otevření prokopaného průchodu k seniorům.

vulcano

Citace od: Petronel kdy 03.03.2019, 20:17:31
vulcano v první řadě mě velmi těší, že tvůj vůbec první příspěvek na kostkách patří naším sousedům.  ;)
Místnosti pěkné a nápad výborný. Moc se mi líbí mimo jiné i ta postel se spícím minifigem. :D
Chtěl bych se jen zeptat na tu ozdobu v ložnici z těch "sýrů", ta asi není napevno že? ;D
Je to efektivní, ale nevím jestli na výstavu ideální... snadno by se to vysypalo.
Ještě pár tipů jak to můžeš případně vylepšit:
-do místnosti vlevo ještě něco přidej, nějakou ozdůbku, skříňku nebo květinu v květináči do rohu...
-v ložnici to černé a bílé oblečení klidně nech jen hozené na zemi, to klidně nevadí když bude navolno.
(bude to vypadat přirozeněji než takto  ;))

Ahoj,
nejdříve bych tě chtěl překvapit tím, že ti řeknu že ty sýry jsou napevno upevněny v patře nad nimi >:D

Nad první místností budu dál hloubat. Ještě to není dokonalé a rád se budu řídit tvými radami  ;)

Měj se hezky,tvůj Oliver
OliV

Martins

Krásné stavby, už se to tady rýsuje... paráda!

Mám dotaz: řešíte někdo osvětlení svého modulu, jak psal Petronel a Milanv výše?
Možná bych zkusil udělat něco, co by přivedlo světlo do všech modulů, tedy i do těch, které to nemají v plánu nebo si s tím autor neporadí...

Petronel

Martine díky. Osvětlení má na starosti Milan, každopádně budu rád, když se domluvíte na nějaké spolupráci a dáte to dohromady.
Není však potřeba (a ani žádoucí) aby svítily všechny místnosti. Jednak ne každý stavitel na to uzpůsobil místnost nebo se to tam zkrátka ani nehodí (vedli jsme o tom s Milanem i dlouhou diskuzi  ;)).
A jak jsem vás již před lety utvrdil po vystavení prvních sousedů, se světelností na výstavách opravdu problém zatim nebyl.

Pokud chceš však uplatnit svůj nově objevený "um" :-* a materiál, budeme rádi, když s tím pomůžeš a domluvíš s případnými zájemci integrování tvého osvětlení. ;)
Domluv se prosím případně s Milanem.

Petronel

Citace od: HD kdy 03.03.2019, 23:02:43
...
První podnět k zamyšlení se týká absence středního sloupu ve dvojpokoji. S ohledem na pevnost při montáži a demontáži ostatních pokojů bych zvážil jeho umístění, i za cenu snížené viditelnosti - konečně, nikdo neříká, že by nemohl být z trans clear panelu. Navíc mám na své garáži vyzkoušeno, že když sloup chybí, nebo je posunut o stud dva vedle, zkrátka mimo systém, místnost vypadá podivně, jako by do bytovky ani nepatřila. Nejsem stavař, ale tento nosný prvek je podle mě nutno zachovat.

HD díky za připomínku. Nad tím jsem dlouho přemýšlel už když jsem měl druhé sousedy jen v hlavě.
Toto byla první věc, co mě napadlo za nešvar dvoj- (a  původně zvažovaných i "troj-") místností. Postupně mi ale došlo, že není vůbec čeho se bát. Těch dvojmístností je minimum (a většina z nich bude stejně nějakým způsobem přepažena na dvě).
Na mapě jsem se snažil to rozházet, aby nebyly u sebe a když jsem si pak vzpomněl jak to bylo s prvními sousedy, tak když ty místnosti se provážou těmi tiles mezi sebou jako předtím, tak ono to pak je tak pevně zaklesnuté ze všech stran, že není vůbec šance na nějaký pohyb.
Vezmu pro jistotu tr.clear podpůrné sloupky pro mou, Martinovu +nevím jak bude vypadat ta MilanV, ale jinak je to asi vše. ;)




Jinak připomínám všem, že každá místnost má mít strop tak nějak jako na přiložené fotce. ;)
Díky

Martins

Citace od: Petronel kdy 04.03.2019, 08:40:11
Martine díky. Osvětlení má na starosti Milan, každopádně budu rád, když se domluvíte na nějaké spolupráci a dáte to dohromady.
Není však potřeba (a ani žádoucí) aby svítily všechny místnosti. Jednak ne každý stavitel na to uzpůsobil místnost nebo se to tam zkrátka ani nehodí (vedli jsme o tom s Milanem i dlouhou diskuzi  ;)).
A jak jsem vás již před lety utvrdil po vystavení prvních sousedů, se světelností na výstavách opravdu problém zatim nebyl.

Pokud chceš však uplatnit svůj nově objevený "um" :-* a materiál, budeme rádi, když s tím pomůžeš a domluvíš s případnými zájemci integrování tvého osvětlení. ;)
Domluv se prosím případně s Milanem.

Ahoj, jasně, neboj, s Milanem vše řeším... a právě, napájení už jsme vyřešili a teď koukám co dál. A také, jak správně píšeš, hledám, kde uplatnit svoje nové knowhow :-).
Napadlo mě, že bych připravil jen velmi jednoduché osvětlení, které by se přicvaklo na strop v místnosti a přes 1 stud se vyvedlo ven + rezistor a konektor. Nic složitého, jen světlo. Trochu si říkám, jestli ty rozsvícené místnosti nebudou příliš přebíjet ty nerozsvícené. Ale zhasnout se to dá vždycky...

Proberu s Milanem.

milanv

Seniorská reprezentace: keramická dílna
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Milane, parádní!!!!
Naprosto rozpohybovaná scénka plná detailů. Koukám, kolik jsi toho zvládl umístit do tak malého prostoru. A ta Tvoje rozpálená pec...moc pěkné!

HD

Ohoho, je vidět, že jsi ve svém živlu. Luxusní scénka.  ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Díky, jsem rád, že se líbí. No a k vašim komentářům... Samozřejmě, že jsem ve svém živlu! Taková příležitost si zase po vinětářsku zařádit! A k tomu všechny ty vzpomínky na první Sousedy a na společné stavění s vámi tam --- zkrátka :-* srdcovka :-*.

Už stavím další místnost!
Pán na Žlutém hradě

Pool

Koupelna - komentář není asi moc potřeba, vyřádil jsem se hlavně s kachličkami, které jsou i na stropě  >:D

HD

Perfektní barevná kombinace, stavební čistota, jakostní zpracování, jasné příběhové sdělení. Popravdě, takhle pěknou koupelnu bych v reálné bytovce asi nehledal.  >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Izabella08

HD má pravdu. Poole, moc krásná koupelna plná detailů...dlažba nemá chybu!