Bourací víkend pátek 18.10 asobota 19.10 října

Založil kilhor, 29.07.2013, 23:53:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

kilhor

Asi neumím hledat, ale ne a ne najít termín, který si mám dát do kalendáře jako bourací víkend.

Pomozte mi někdo, prosím.

peki

Citace od: FilipS kdy 12.09.2013, 08:52:27
Je tedy oficiální termín 19 a 20, nebo víkend 21 a 22?

Pátek 18.10 (večer posezení s přespáním) pro všechny stavitele/vystavovatele.
- diskuse nad akcí Lipno 2014 (co udělat lépe, návrhy staveb, společné projekty atd.) - kostky budou slavit narozeniny  ;)
- soutěže o Lego ceny
- drobné Lego odměny pro stavitele
- příprava bourání
- bourání


Sobota 19.10
- bourání
- úklid
- odjezd

Chairudo

#2
Budu tam ;)


Z prostorových důvodů dávám pryč mnou sestavený set 10030 imperial star destroyer včetně instrukcí a malé loďky. Někdo ze stavitelů o to na Lipně projevil zájem, pokud stále platí ozvi se a domluvíme se.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Od kolika bude možné v pátek začít s bouráním? Už od rána nebo až večer?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

germik

Je tu někdo takový kdo by mně byl ochoten svézt na Lipno a pak asi i zpět (plus model, měla by to být snad jen krosna) odněkud z východních čech? (nejlíp Litomyšl, Svitavy ale dorazím i jinam) Dostat se tam a zpět (kor o víkendu) je prostě MHDčkem dost krkolomný... >:(
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Apollo

Také se opět připojím s dotazem na transport. Ideální by byla Praha nebo Tábor tam a zpátky. Při nejhorším bych možná ukecal někoho v Českých Budějovicích aby u sebe schoval moje lego. Ale dál už se nedostanu. Rozměry kláštera pro přesun jsou 1,5 bedny o rozměrech 100x60x30cm.
Peace was a lie.

http://www.hiddenmanga.com

peki

Citace od: Apollo kdy 25.09.2013, 21:45:24
Také se opět připojím s dotazem na transport. Ideální by byla Praha nebo Tábor tam a zpátky. Při nejhorším bych možná ukecal někoho v Českých Budějovicích aby u sebe schoval moje lego. Ale dál už se nedostanu. Rozměry kláštera pro přesun jsou 1,5 bedny o rozměrech 100x60x30cm.

Převoz do Prahy be něměl být problém  ;)

Fantomas

Ak si chcem ísť pozrieť výstavu, tak deadline je teda 17.10., alebo mám šancu aj v piatok?

kilhor

Řeším podobnou věc.

Ještě jsem se na LipnoPoint s dětma nedostal.  :o

Jedna z variant jak to udělat je přijet na posledni den, kdy ještě všechno stojí a pak někde na Lipně přespat do bourání.

MiHo

Mohl by mi někdo přivézt z Lipna do Prahy jeden modulární dům?

Hana129

Taky chceme výstavu v pátek ještě vidět.

peki

Citace od: Hana129 kdy 05.10.2013, 20:01:41
Taky chceme výstavu v pátek ještě vidět.


Napište mi prosím:

1) kdo z vystavovatelů kteří nepřijedou potřebuje vyřešit odvoz.
2) nahlašujte mi prosím požadavek na ubytování z pátka na sobotu díky.

peki

#12
Citace od: miho kdy 04.10.2013, 12:22:57
Mohl by mi někdo přivézt z Lipna do Prahy jeden modulární dům?

OK, potřebuji se ještě domluvit na předání vlaků pro akci  v Trutnově

Robbed

Nemá náhodou někdo v plánu jet z Brna ? pátek/sobota případně na oba dny s přespáním. Díky

peki

Pokud by měl někdo zájem využít odvoz modelů s uskladněním v Berouně, pro malou připravovanou výstavu v Berouně, napište mi prosím.

S odvozem pomůže Mirek. Uskladněno bude u Mirka. Výstava v Berouně a následná na Lipně 2014 budou synchronizovány  ;)

Chairudo

#15
Měl by někdo volné místo v autě pro mou maličkost + batoh v Pátek na Lipno a v Sobotu zpět?
Z Olomouce, Prahy či Brna, v krajních mezích i České Budějovice.
díky :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

FilipS

Taky bych se chtěl zeptat, jestli by někdo neměl v Pátek v autě volné místo a jede přes Prahu, nebo alespoň Plzeň.  Předem díky.

kilhor

Citace od: FilipS kdy 10.10.2013, 11:40:10
Taky bych se chtěl zeptat, jestli by někdo neměl v Pátek v autě volné místo a jede přes Prahu, nebo alespoň Plzeň.  Předem díky.

Filipe, muj plan je vyrazit z Plzne kolem 14:30.
Toto je též (aktualizovaná) informace pro Hardegona.

peki

#18
1) prosím o nahlášení vaší účasti na bourání (požadavku na přespání)
2) pokud nepojedete žádám o informaci kdo odveze váš MOC

Foton

Také by mě zajímala možnost vidět výstavu v pátek. Rád bych viděl i stavitele výtvorů.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

Citace od: Foton kdy 11.10.2013, 11:24:42
Také by mě zajímala možnost vidět výstavu v pátek. Rád bych viděl i stavitele výtvorů.

Chápu, ale někteří budou mít opravdu hodně práce (budou např. bourat a odvážet i modely někoho jiného), takže nedovedu garantovat že v pátek uvidíte výstavu netknutou. Já třeba začnu rozebírat kolejiště hned v pátek ráno.

Naopak stavitelé výtvorů budou v hojném počtu k dispozici viz průběžný seznam  ;)

Hacislav

Pojedete někdo v pátek ráno nebo brzy dopoledne z Prahy nebo přes Prahu?
A případně budete se někdo vracet směr Praha v pátek večer?

A našlo by se u Vás jedno volné místo v autě?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Petronel

Jelikož jsem se nemohl z pracovních důvodů účastnit těch výtržností co se tam teď na Lipně konaly, prosím aspoň o podrobné info, včetně fotodokumentace pokud někdo má.  ;D
A co Mtron, Vasyk a Znouzecnost, drželi se na uzdě, nebo se zas v nějakém kostýmku předváděli u silnice?  >:D
Užili jste si to aspoň pořádně?

peki

Citace od: Petronel kdy 20.10.2013, 11:46:49
..... prosím aspoň o podrobné info, včetně fotodokumentace...............
Užili jste si to aspoň pořádně?

Večer něco napíšu, fotit jsem nestačil , ale pár lidí fotilo  ;)  Nejšílenější věcí (alespoň podle mne) bylo koupání po půlnoci v Lipně 2 AFOLů. Okolní teplota byla soudě podle námrazy na autech pod 0.

Kuba

Taky, stejně jako Petronel, bych si chtěl počíst nějaké postřehy ze zakončení.  Ať víme o co jsme přišli... ;D Rodinné důvody mi bohužel znemožnily účast :(


PS: Ještě jednou moc děkuji Hance za převoz Hradu.

peki

#25
Na úvod si ještě dovolím zopakovat jak to všechno vlastně začalo:
Citace od: mikes kdy 04.01.2012, 19:09:59
Vážení,

jsem majitelem rekreačního resortu v Lipně nad Vltavou přímo na břehu Lipenského jezera. Resort má kromě možnosti ubytování k dispozici i velkou víceúčelovou halu s velkým konferenčním sálem (vše na www.lipnopoint.cz). Každé léto se snažíme pro děti organizovat nějakou výstavu. Poslední dva roky jsme hostili výstavy IQ Parku Liberec. Nejdříve "Hry a klamy" a loni "Poznávej se". Vzhledem k tomu, že Lipno je v létě navštěvovanou oblastí především rodinami s dětmi, výstavy vidělo každoročně přes  5 tis. návštěvníků za 2 měsíce. Pro děti našich hostů každý rok v létě organizujeme zdarma stavění z LEGO kostek a nejlepší stavby odměňujeme nějakou drobnou LEGO pozorností. Máme i vlastní LEGO modely. Sám jsem velký fanda LEGO a s nyní 10 letým synem stavíme modely už roky. Prostě a jednoduše rád bych pro léto 2012 (červenec (popř. už června) - srpen) na Lipně uspořádal výstavu LEGO obdobného ražení jako byla nyní v Praze nebo kdysi v Roztokách (byli jsme se s rodinou podívat). Můžete se mi prosím někdo, kdo to organizujete nebo kdo s tím máte zkušenosti, ozvat?

Díky. 

po dohodě léro 2013 (peki)


Samotné bourání probíhalo celkem hladce. LP si nechalo postavit dřevěné skládací krabice do kterých se ukládaly zakázkové stavby, zpravidla po modulech.

AFOLOVé se začali na LP trousit v pátek po obědě. Tou dobou už měla zabaleno Hanka a byla s rodinnou na cestě do Opavy. Mrzelo jí že se nesúčastní večerní rozlučky.

Rozebírání MOC probíhalo také celkem v poklidu a rychle, takže ti co dorazili po 16:00 s tím že si prohlédnou výstavu už v podstatě zahlédli už jenom větší část Castle diorámatu. Jediným vzrušením bylo dohledání krabic. Naštěstí zbylo hodně materiálu po zakázkových stavitelích, takže každý mohl v klidu balit.

V pátek po 21:00 jsme se sešli v restauraci (pásky tentokrát dostali všichni :), kde bylo připraveno pohoštění raut a pivo (jako minule).

Po občerstvení  Jana Slovákova jménem LP zhodnotila výstavu, poděkovala všem vystavovatelům a pozvala nás na další akci v roce 2014.

Po Janě jsem jménem kostek poděkoval aktivním AFOLům já. Troufám si říci (a ti co na LP byli potvrdí), že akce byla opravdu parádní. Prostory výzdoba modely, počet MOC. Takže pokud jste letos vynechali určitě se snažte stihnout příští rok  ;) Ideálně s nějakým MOC  >:D

Při vernisáži se hlasovalo o nejlepší 3 resp. 4 zakázkové stavby. Při bourání došlo na ocenění MOC AFOLů. Ze staveb (doufám nejen  mne) zaujal :

Jednotlivci
========

Třídění Lugbulku - poděkování Matesovi + odměna
Naprogramování aplikace - poděkování Prybovi +odměna 

Chairudo ( *TOP* (Vlastní) Minas Tirith  )
Cendix (Kašperk
Šipka za pirátský MOC

Dále byl individuálně oceněn Luky1987 za nejrozsáhlejší stavbu (Lipno point +space point)  a Vasyk za jeho stavbu LEGo soch

Společné projekty
=============

Další oceněnou kategorií byly společné projekty:

Castle dioráma (velké poděkování Akimu a ostaním Castlařům) 
+ bitva  - nejlepší společný projekt, do kterého se zapojilo nejvíce AFOLů (AKI převzal krabici setíků a byl pověřen rozdělením)

Space dioráma (díky Mtronovi a Spacařům) - AFOLové byli ocenění SW setíkem
SW dioráma - AFOLové byli oceněni SW setíkem
Kolejiště -  AFOLové byli oceněni  setíkem

Dále následovala tombola mezi přítomné AFOLY  bylo systémem losování rozděleno 45 LEGO cen (vylosoval se NICK a číslo ceny).

Tombolou skončil "oficiální" program, dále probíhala volná zábava. Někteří při konzumaci nápojů stihli rozbalit a postavit svoji výhru, jiní diskutovali o budoucnosti lugbulku a dalších akcích kostek. Po uzavřeni restaurace se ještě pokračovalo na baráčcích. Jak jsem psal dříve 2 AFOLové si to zpestřili koupáním v Lipně po půlnoci.

Zkrátka panovala uvolněná pohodová atmosféra. V sobotu ráno měla většina již zabaleno, takže vyrazila k domovu. Dále probíhal úklid posledních modelů, Lego boxů atd. Okolo 12:00 bylo vše rozebráno uklizeno. Výstavu připomínal pouze Dinosaurus z Lega který stál u vchodu na parkovišti. Výstava Lipno 2013 definitivně skončila, rozebíhají se přípravy na výstavu Lipno 2014    >:D na které   oslavíme 10 výročí kostek.



Kuba

Děkuji za info. Teď mě to mrzí o to víc, že jsem nebyl na bourání.

Třeba tento článek nadchne další Afoly a Lipno bude příšti rok práskat ve švech  ;D