(Vlastní) Chrám sv. Bartoloměje v Plzni

Založil Hardegon, 09.10.2012, 13:17:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Velikost modelu: cca 1,5mx1mx2m (aktualizace k 25.2.2013)
délka 1,5m
šířka 1m
výška 2 m (+ rezerva pro případné zasklení)

Konečně i já můžu ukázat něco ze stavby. Ta probíhá asi jen 5 dní. Původní plány jsem při musel výrazně změnit, a to hlavně kvůli stavebním technikám. Kostel stavím poprvé a některé věci bez řezání jsou problém. V současnosti hlavně naskladnuju díly. (Rovnou i poprosím o případné nabídky, abych jeden díl nemusel tahat z Německa).

Stavba je zatím v základech, než mi dorazí všechny potřebné díly v dostatečném množství. Jakékoli návrhy, připomínky či zlepšováky uvítám.

Samotná stavba kostela je zajímavá hlavně věží, která sahá do 102m, čímž je nejvyšší kostelní věží v ČR. Já odhaduju něco na 1,5m.


Hardegon

První nástřel

linhi

No to bude mastodont! Zatím to vypadá luxusně,uvidíme jak se to dále rozjede....
Závidím vám všem pánové že pod stavbou nemáte ty kopce jako já..  >:D
Neplánuješ nějaké vnitřní výstuhy? Nebo to bude s interiérem??

Hardegon

Současný stav

Hardegon

Největší problém bude střecha věže. Kdyby měl někdo nějaký rozumný nápad (kompromis mezi výsledkem a vloženými penězi), rád se nechám inspirovat.


Hardegon

Citace od: linhi kdy 09.10.2012, 13:21:45
No to bude mastodont! Zatím to vypadá luxusně,uvidíme jak se to dále rozjede....
Závidím vám všem pánové že pod stavbou nemáte ty kopce jako já..  >:D
Neplánuješ nějaké vnitřní výstuhy? Nebo to bude s interiérem??

;D Mastodont sedí na ty vaše hrady. Tohle bude jen maličká stavba s velikou věží. Terén budu mít oproti tobě výrazně snazší.

S tou výztuhou nepočítam. Snažim se vnitřní a vnější zdi mezi sebe silně kotvit, aby se to nekroutilo. Vevnitř skutečně nějaké interiéry budou. Kolik tam toho bude zatim nevim. Výzdobu kostela budu řešit později. Trochu si ale hraju s myšlenkou vnitřního osvětlení, aby to mělo atmosféru.

linhi

Tak to vnitřní osvětlení zní rozhodně zajímavě,už máš plán jak budeš řešit ty zakulacené střechy??
No těším se jak tohle bude pokračovat,držím ti pěsti...  ;)

Hardegon

Citace od: linhi kdy 09.10.2012, 13:32:50
Tak to vnitřní osvětlení zní rozhodně zajímavě,už máš plán jak budeš řešit ty zakulacené střechy??
No těším se jak tohle bude pokračovat,držím ti pěsti...  ;)

Děkuju.  :) Já mam ale malé štěstí, že tam zakulacené střechy nejsou. V úhlech se to láme. Tam už pár nápadů mam.

peter

Citace od: Hardegon kdy 09.10.2012, 13:17:04Samotná stavba kostela je zajímavá hlavně věží, která sahá do 102m, čímž je nejvyšší kostelní věží v ČR. Já odhaduju něco na 1,5m.

No pokud to má být minifig scale, tak mě to vychází na více jak 2,5m!
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Hardegon

Citace od: peter kdy 09.10.2012, 13:41:18
Citace od: Hardegon kdy 09.10.2012, 13:17:04Samotná stavba kostela je zajímavá hlavně věží, která sahá do 102m, čímž je nejvyšší kostelní věží v ČR. Já odhaduju něco na 1,5m.
No pokud to má být minifig scale, tak mě to vychází na více jak 2,5m!

Právě kvůli tomu mám měřítko o něco málo menší, než je minifig. Nechtěl jsem ale hned hodit takhle velké číslo.

Luky1987

Předělej to na minifig scale, takhle je to půdorysně jako nic, ať je to pro tebe taky trochu výzva ;)

linhi

Zase všichni neblázněte,jak velký by pak musel bejt Rožmberk,myslím že to takhle bude akorát,už tak to bude hodně vysoké....
Ale to je Markova věc,kecat mu do toho nebudu...

Hardegon

Do plochy tohle už nepoleze (krom okolního terénu). Spousta dílů v těhle barvách je vzácná, drahá nebo těžko dostupná. Navíc je to při bližším pohledu celkem komplikovaná stavba a tohle měřítko umožnuje některé věci lehce zjednodušit. Od minifig měřítka to ale neni nijak zásadní rozdíl. Toho si nikdo ve výsledku ani nevšimne.

peki

Citace od: Hardegon kdy 09.10.2012, 13:30:18
S tou výztuhou nepočítám.

Bude to nějak rozdělené na "moduly", umožňující stěhování? Nejde jenom o jeden přesun na LP.

Hardegon

Citace od: peki kdy 09.10.2012, 17:22:18
Bude to nějak rozdělené na "moduly", umožňující stěhování? Nejde jenom o jeden přesun na LP.

Počítam s tim. Zatim je to rozdělitelný na tři kusy. Pořád hledam nejlepší řešení, aby pak nebyly vidět mezery mezi moduly.

Colonel32

Zrovna kostel bych dělil pod podpěrami.

Hardegon

#16
Tak jsem zase se stavbou pohnul. Počet některých dílků jsem ale silně podcenil, tak čekám na dodání. Většina nově přistavěného je zatím jen v Tan barvě. Hraju si spíš s technikami a konstrukcí. Detaily doladím až budu vědět, jak to bude držet pohromadě.

Návrhy, nápady, poznámky a jiné vítám...










MÍLA

koukám že máš dost odvahy, taky bych jí kousek chtěl.

Hardegon


Michal Budinský

#19
Ahoj .
Stavba krásne naberá na inpozantnosti :)
Som veľmi zvedavý ako sa ti podarí tá strecha veže.
Sám som sa pokúsil si vyskúšať podobnú opbtiažnosť stavania a naozaj je obtiažne dodržať uhly strechy veže.
(samozrejme že takéto vedge plate v sangreen niesu)Toto je taký základ od ktorého by som sa od odpichol .Súčiastky tohto typu nevlastním tak iba v LDD :)


Citace od: Hardegon kdy 09.10.2012, 13:24:47
Největší problém bude střecha věže. Kdyby měl někdo nějaký rozumný nápad (kompromis mezi výsledkem a vloženými penězi), rád se nechám inspirovat.

Hardegon

Děkuju za nápad. Včera na plzeňském setkání jsme o pár možnostech mluvili. Pro žádnou ještě nejsem napevno rozhodnut. Holt to bude trochu experiment. Je to řehole, když nechci barvit a řezat.

germik

No tak to udělej klasicky - rekonstrukci kde budou jen krovy >:D ;)

Jinak barvu asi chceš sand nebo olive green, že?
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Hardegon

Citace od: germik kdy 04.11.2012, 13:43:37
No tak to udělej klasicky - rekonstrukci kde budou jen krovy >:D ;)
Jinak barvu asi chceš sand nebo olive green, že?

Staba, rekonstrukce, ohořelá, pobořená, právě natíraná na zeleno, čerstvě položená měď.... takových nápadů mam hodně.  ;D Ale chci se dostat k sand green střeše v dnešní podobě.

Hardegon


Ryxe

Kostel vypadá zajímavě. Líbí se mi i barevná kombinace zdiva. Co mi tam ale moc nesedí jsou ty černé lišty. na mě působí docela rušivým dojmem. Jsem zvědav, jak se stavba bude vyvíjet dál.
mimochodem už asi chápu, kam se z českých BL obchodů vypařily všechny tan bricky..., nebo se pletu? >:D :D

germik

S těmi lištami souhlas - co tam místo toho dát černé "cheesy" 2x1?
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Hardegon

Tak zase po dlouhé době. Do finále ještě kus zbývá, ještě je tam hodně záludností k vyřešení a hodně míst k přepracování, ale už vidím cílovou rovinku.

Tahle stavba má taky pár svých "poprvé"... Poprvé jsem si musel lehnout pod stavbu jako pod auto a stavět od střechy dolu, poprvé jsem si ke stavbě musel vzít stoličku abych došáhl nahoru a poprvé jsem nějaké stavbě udělal několikanásobnou rozborku-zborku, protože se mi uprostřed stěny něco nelíbilo.

linhi

No pekne ti to roste! Jak je to vysoke?

MLT


peki

Citace od: MLT kdy 23.01.2013, 22:47:13
Můj odhad je 195 cm  ;)

Je to v prvním příspěvku  ;D Trefil jsi to.