kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Pro testování  správné funkce ojnic, spojnic, i motorků jsem si vytvořil jednoduché LEGO Rolling Roads.
Ještě na tomto "udělátku" trochu zapracuju. Mám jistou představu

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/994358430760146/

https://www.facebook.com/197041683666570/videos/805519683125184/

mirek


mirek

#2732
Delší dobu mám na stole rozpracovaný základ pro stavbu parního vozu "Komárek".
Dlouho jsem hledal řešení jak vytvořit posuvné dveře. Na tomto stroji plně platí (POZOR použito modifikací LEGO dílů).
Bude ještě spoustu překážek, než bude vůz dokončen.
Už teď vím, že vůz je moc dlouhý, i když jsem ve srovnání s reálem jedno okno ubral. Nejspíš budu ubírat další...a zkracovat,
jak v "Postřižinách".




mirek

LEGO Komarek z roku 1903 je přepracovaný. Zatím je postavena jen kastle.




peki

Výsledek je pěkný. Na mne už je je těch zásahů v MOC moc  ;) Ale to pak na kolejišti laik stejně nepozná a dráždit to bude pouze odborníka. 

Daniel

Citace od: peki kdy 28.02.2019, 11:04:55
Výsledek je pěkný. Na mne už je je těch zásahů v MOC moc  ;)
Už když jsem viděl na FB fotky, tak jsem si říkal něco podobného. Na úpravy (řezání, barvení) LEGO dílků jsme si zvykli a ani mi to u Tebe nevadí :) , ale tady je dost modelařiny už takové hodně neLEGO, jestli mi rozumíš (žebřík, madla atd.)... ;)

mirek

Všechny výtky i připomínky od Vás beru. Ano je to už modelařina, ale vytvořit tento stroj jen z dostupných LEGO kostek ... to prostě nejde.
Pokud jsem si usmyslel vytvořit vývojovou řadu motorových vozů ( věžák, hurvínek, 810 )
byl jsem "donucen" zvolit toto řešení.
... a  nepopírám, že jsem duší modelář.

mirek

Vývojová řada československých motorových vozů na kolejišti LEGO ATTIC TRAINS.


mirek


mirek

Stále ve stavbě. Připojení všech diod k tištěnému spoji. Test, zda světla se pýepínají ve směru jízdy.



mirek



mirek

Steré berounské nádraží je na výstavě CZECH BRICK REPUBLIC a na kolejišti je díra, tak jsem se pustil do nového nádraží.
Stále se na něm pracuje a zdokonaluje se. Vstupní mozaiku nad vchodem jsem trochu zjednodušil ... Adam a Eva s jablkem
u stromu poznání.




mirek


Chairudo

Stavíš podle nějaké předlohy, nebo čistě fantazie?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Paráda. Je supr, že na kolejišti " se pořád něco děje".

mirek

Citace od: Chairudo kdy 27.03.2019, 10:07:17
Stavíš podle nějaké předlohy, nebo čistě fantazie?

Mělo by to být berounské nádraží, trochu zjednodušené.V reálu  mozaika na vstupu je daleko složitější, nástupiště není prosklené a je na modrých sloupech...

mirek

Citace od: peki kdy 27.03.2019, 12:21:22
Paráda. Je supr, že na kolejišti " se pořád něco děje".
Musím nějak zaplnit díru po nádraží, které je v CZECH BRICK REPUBLIC. A nevím na jak dlouho.

milanv

...a budova je v reálu mnohem delší a mnohem víc "paneláková"... - myslím, že by dali tady berounští dost za to, kdyby jejich nádraží vypadalo jako u tebe na modelu! :D
Pán na Žlutém hradě

mirek

Citace od: milanv kdy 28.03.2019, 09:50:09
...a budova je v reálu mnohem delší a mnohem víc "paneláková"... - myslím, že by dali tady berounští dost za to, kdyby jejich nádraží vypadalo jako u tebe na modelu! :D
milanv...DÍKY.

mirek

#2750





milanv

Paráda, Mirku. A ta mozaika je překrásná!! Rozpoznatelná i v této velikosti!
Pán na Žlutém hradě

Martins

Wow, to osvětlení to teda zvedlo. Nepodělíš se s námi o nějaké detaily? Co používáš za LEDky, jak to rozvádíš, napájíš, ovládáš a tak? Někteří z nás se tím teď docela zabývají...  ;)

A ten Komárek je naprosto skvělej (řekl bych i pěkně vyladěnej)!

mirek

Citace od: milanv kdy 29.03.2019, 11:14:19
Paráda, Mirku. A ta mozaika je překrásná!! Rozpoznatelná i v této velikosti!
Milanv...děkuji za povzbuzení.
Ano, berounskě nádraží má v reálu mozaiku týkající se
regionu Českého krásu. Já si ji v LEGO provedení podstatně zjednodušil.



mirek

Citace od: Martins kdy 29.03.2019, 11:48:28
Wow, to osvětlení to teda zvedlo. Nepodělíš se s námi o nějaké detaily? Co používáš za LEDky, jak to rozvádíš, napájíš, ovládáš a tak? Někteří z nás se tím teď docela zabývají...  ;)

A ten Komárek je naprosto skvělej (řekl bych i pěkně vyladěnej)!

Nafotím seriál o elektrifikaci. Každá stavba je elektrifikována jinak. Jedno mají společné...připojení k desce stolu. To je můj letitý nápad používaný i na výstavách. Lipnem počínaje.

Díky za zhodnocení Komarka 1903. Ten je ale dost nelegový...nemám možnost si nechat vyrobit v LTC speciání kostky podle mého přání
Designateři tu možnost mají. Tak jsem modelově tvořil.

mirek

#2755
https://www.facebook.com/197041683666570/videos/1114665078739036/

Elektrifikace:
LED 3mm ploché napájené 9V LEGO trafem s použitím odporu 1 kilo vždy pro tři diody paralelně propojené.
kabílek nula nula nic smaltovaný a obalený nití který jde secvaknout mezi kostky bez problému.

Výpravčí: LED 3mm plochá částečně upilovaná, odpor 330 ohm vložený v tělíčku, napájení opět 9V.

mirek

Popis připojení aktivního výpravčího v obraze.


milanv

Díky, Mirku! Myslím, že teď už víc lidí ocení všechny ty fígle s osvětlením :)
Pán na Žlutém hradě

mirek

Milanv...potěšila mně tvá reakce.

Impuls abych sestavil návody na osvětlení přišel od Martins. Moc se mi líbil.   Martine děkuji.

mirek

Na osvětlení nádraží stále pracuji. Používám zde své staré "fígle", ale i novinky v připojení,
Protože je to velký objekt, bude více informací.

Nyní popis osvětlení nad vchodem. Nápadu je možno použít i na lampy.