>>> VYUŽÍVÁTE BRICKLINK K NÁKUPŮM ? <<<

Založil Colonel32, 02.01.2009, 18:55:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Využíváte Bricklink?

ANO, k prodejům i nákupům.
28 (8.8%)
ANO, pouze k nákupům
188 (59.1%)
NE, protože nemám důvod (nenabízí nic, co potřebuji)
7 (2.2%)
NE, protože nemohu (věk 18- )
30 (9.4%)
NE, protože tomu nerozumím (Je to anglicky)
19 (6%)
NE, protože se bojím / nevěřím tomu.
17 (5.3%)
NE, důvod sám nevím
21 (6.6%)
NE, protože vlastně ani nevím, co to Bricklink je.
8 (2.5%)

Celkem hlasů: 312

ntr23

Bricklink jsem našel až teď v listopadu, už jsem uskutečnil dva nákupy a kostky už jsou doma. Že jsem na BL nenarail dříve. Když jsem byl dítě, tak mi bylo líto, když v setu chyběla kostka, nebo se ulomily panty, vnitřky kol v gumových pneumatikách. Myslel jsem si, že sety už nikdy nebudou kompletní. Taky v té době ještě neexistovl internet a stály se fronty na banány.

Bricklink je parádní web. Napřed jsem měl trochu problém, zorientovat se, hlavně jak najít kostku, když nevím jak se jmenuje (děkuji za radu uživateli z DUPLO fóra v mých BL začátcích). Ale stačí pár desítek minut na BL, dva nákupy  a už poměrně rychle najdu to co hledám.

Frco

Kde na BL najdem priemernu cenu (average price) daneho dieliku/setu? Nejako to tam neviem najst :/

Cavelon

Citace od: Frco kdy 22.08.2010, 16:34:09
Kde na BL najdem priemernu cenu (average price) daneho dieliku/setu?

Catalog --> Price Guide ;D

Frco


Skrta

Tak já nevim, ale mně to tam příjde dost drahý... ale je fakt, že takhle malý částečky se fakt těžko sháněj jinde...  :-\

wallac

Citace od: Skrta kdy 17.08.2011, 09:12:40
Tak já nevim, ale mně to tam příjde dost drahý... ale je fakt, že takhle malý částečky se fakt těžko sháněj jinde...  :-\

Taky je s tim sakra dost práce. Třeba teď jsem jednu objednávku připravoval 2 dny..

winring

Co se týče dílů, je to dražší, než kdyby to člověk nakoupil na Aukru. Ale zase na druhou stranu na Aukru musí koupit většinou balík kostiček, i když z nich chce pouze jedinou. A to se poté může docela prodražit, když člověk shání doplnění dílů do sbírky a ne jako stavební materiál.

A co se setů týče, ta cena odpovídá dostupnosti a kvalitě. Chceš rychle snadno a se zárukou Afola, že dostaneš set v kvalitě kterou si objednáš? Tak si holt musíš připlatit. Chceš výhodnou koupi? Tak čekej zjišťuj hledej a za pár let to nejspíše také najdeš. Viz například otazník.

P4tr1cius

Myslím, že využívanie Bricklinku pre každého fanúšika lega (teda aspoň väčšiny) je iba otázkou času. Od nováčikov, ktorí to nepotrebujú, pretože kupujú celé sety z obchodov, resp. z iných dostupných zdrojov, až po profi fans, ktorí za bez nákupu jednotlivých častí absolútne nezaobídu pri budovaní svojich vlastných diel. Čiže podĺa môjho názoru by som to videl asi takto:
- začiatočník nepotrebuje Bricklink
- pokročilý v obmedzenom množstve využíva
- profi sa bez neho nezaobíde.
Samozrejme vždy sa nájde špecifický prípad.

Allconel

Ahoj, potreboval by som poradiť ohľadom nákupu na BL. Spravil som chybu v objednávke a objednal som si dielik, ktorý som vôbec nechcel. Následne som sa dohodol s predajcom, že je to v poriadku, že tento dielik nemusím kúpiť, ale že by som ho mal z danej objednávky zrušiť sám pomocou BL. Viem mi niekto poradiť ako z uzatvorenej objednávky vyhodím nejaký dielik? ďakujem za pomoc.

Colonel32

Bricklink, Problem, Problem with item in order order, cislo objednavky, yvolit dil, yvolit duvod, potvrdit.

Allconel

Citace od: Colonel32 kdy 03.02.2012, 17:47:06
Bricklink, Problem, Problem with item in order order, cislo objednavky, yvolit dil, yvolit duvod, potvrdit.

Ďakujem ze pomoc a uvedenie do ďalšej komnaty vymožeností BL.

Chairudo

Brickink využívám, zatím jsem dělal nákupy jenom v EU.
Víte někdo jaké jsou poplatky mimo EU? Clo?

Potřeboval bych hromádku Black Slope 45 2 x 2 Double Concave ale jediní prodejci s nějakým množstvím jsou mimo EU. Díky za info
http://www.bricklink.com/store.asp?p=helge&itemID=12359748
http://www.bricklink.com/store.asp?p=lant&itemID=1605443

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Colonel32

20% DPH (z ceny dilu i postovneho) + 4% CLO (z ceny dilu), pokud by vyse cla presahla 1000kc.

Petronel

Citace od: Chairudo kdy 08.02.2012, 13:13:26
Brickink využívám, zatím jsem dělal nákupy jenom v EU.
Víte někdo jaké jsou poplatky mimo EU? Clo?

Potřeboval bych hromádku Black Slope 45 2 x 2 Double Concave ale jediní prodejci s nějakým množstvím jsou mimo EU. Díky za info
http://www.bricklink.com/store.asp?p=helge&itemID=12359748
http://www.bricklink.com/store.asp?p=lant&itemID=1605443



přesně tento dílek bych potřeboval taky! Zrovna jsem na to koukal. Je to problém no... nikde jinde jsem to neviděl. Nebo příští lugbulk? :D
Snažím se postupně poskládat set 4954, už mi toho moc nechybí.

MiHo

Od doby, co byl BRICKLINK před několika měsíci hacknutý a změnil se způsob logování se mi nedaří se zalogovat z iPhone4, prohlížeč Safari. Zkoušel jsem iOS 5.0., 5.1, 6.0, 6.0.1. Dříve mi to šlo  v pohodě. Na PC mi to taky i teď normálně funguje. Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo řešení ?

William

Citace od: wallac kdy 17.08.2011, 09:35:31
Taky je s tim sakra dost práce. Třeba teď jsem jednu objednávku připravoval 2 dny..

Jo, musím říct, že mají můj respekt lidé co prodávají díly, musí s tím být tuna práce. Já prodávám jen sety a když sem měl až moc lidové ceny tak mě to hodně zaměstnávalo. Dokonce až do té míry, že jsem zvedl ceny  >:D

Luky1987

Citace od: miho kdy 03.12.2012, 08:29:46
Od doby, co byl BRICKLINK před několika měsíci hacknutý a změnil se způsob logování se mi nedaří se zalogovat z iPhone4, prohlížeč Safari. Zkoušel jsem iOS 5.0., 5.1, 6.0, 6.0.1. Dříve mi to šlo  v pohodě. Na PC mi to taky i teď normálně funguje. Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo řešení ?

U mě na iPhone5 a iPad2 s 6.0.1 bez potíží na mé domácí wifině.

MiHo

Citace od: Luky1987 kdy 03.12.2012, 09:02:17
Citace od: miho kdy 03.12.2012, 08:29:46
Od doby, co byl BRICKLINK před několika měsíci hacknutý a změnil se způsob logování se mi nedaří se zalogovat z iPhone4, prohlížeč Safari. Zkoušel jsem iOS 5.0., 5.1, 6.0, 6.0.1. Dříve mi to šlo  v pohodě. Na PC mi to taky i teď normálně funguje. Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo řešení ?

U mě na iPhone5 a iPad2 s 6.0.1 bez potíží na mé domácí wifině.

No tak už jsem na to přišel kde byla chyba (Nastavení - Safari - Přijmout cookies - Z navštívených). Už mi to chodí.

Bullner

Rád bych nakoUpil , ale je v tom malý háček , není mi 18 a NEJDE se mi tam zaregistrovat , dostanu se max. ke kroku 2 z 4 , bohužel ... ??? ???

DarkDrago

Tak se dej dohromady s nějakým kostkařem z tvého okolí a dohodni se s ním na společném nakupování, poštovné napůl....
Není nic jednoduššího  ;)
Dračí páni s mocí ohně...

Izmael10


germik

Ono už se nejde registrovat když nejsi plnoletý? Mě to před lety normálně šlo - samozřejmě jen jako nakupující... ???
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Peesko

Zdravím,
dá se někde jinde než na BL sehnat dílky pro stavbu velké MOC tvorby? Potřebuji cca 800 ks oken 1x2, výšky 2 bricks v barvě Tan, cca 460 oken 1x2, výšky 3 bricks v barvě tan a stejné počty plexi výplní, dále brick modified - brick s jedním nopem po straně v barvě bílé - 276 ks a v červené barvě cca 2000 ks, hromadu basic kostek v barvě červené a bílé plates. Taky potřebuji plates 2x1 s lištou v bílé barvě, cca 1750 ks. Dohromady cca 180.000 kostek. Ceny na BL za okno 1x2, výšky 3 bricks v barvě Tan = 17 Kč v ČR, to je zlodějna!!!! Stavím na zakázku model zámku v Klášterci nad Ohří. Tyto počty dílků nemají ani všichni čeští prodejci dohromady, platby do zahraničí jsou převodem zpoplatněny částkami od 199 do 780 Kč dle státu, kam bych je posílal. Prostě šílenost. Mohl by někdo poradit? Kladno nenabízí možnost koupě typových dílků ve velkém, na Aukru je vše-směs a dílky jsou vesměs hnusné, špinavé, okousané od capartů nebo domácích mazlíčků. Díky za rady.
Peesko

Měch

Citace od: Peesko kdy 23.04.2014, 18:50:17
Zdravím,
dá se někde jinde než na BL sehnat dílky pro stavbu velké MOC tvorby? Potřebuji cca 800 ks oken 1x2, výšky 2 bricks v barvě Tan, cca 460 oken 1x2, výšky 3 bricks v barvě tan a stejné počty plexi výplní, dále brick modified - brick s jedním nopem po straně v barvě bílé - 276 ks a v červené barvě cca 2000 ks, hromadu basic kostek v barvě červené a bílé plates. Taky potřebuji plates 2x1 s lištou v bílé barvě, cca 1750 ks. Dohromady cca 180.000 kostek. Ceny na BL za okno 1x2, výšky 3 bricks v barvě Tan = 17 Kč v ČR, to je zlodějna!!!! Stavím na zakázku model zámku v Klášterci nad Ohří. Tyto počty dílků nemají ani všichni čeští prodejci dohromady, platby do zahraničí jsou převodem zpoplatněny částkami od 199 do 780 Kč dle státu, kam bych je posílal. Prostě šílenost. Mohl by někdo poradit? Kladno nenabízí možnost koupě typových dílků ve velkém, na Aukru je vše-směs a dílky jsou vesměs hnusné, špinavé, okousané od capartů nebo domácích mazlíčků. Díky za rady.

Vzhledem k tomu, že stavíš na zakázku by tě platba do zahraničí neměla trápit. Kdyžtak si můžeš zřidit PayPal (pak platíš jen 4% a pokud je prodejce slušný tak neplatíš nic), nebo bezplatně založit účet u mBank, kde za platbu v zahraniční měně neplatíš vůbec nic. Jen poštovné ze zahraničí je okolo 200-400,- oproti 100 co je u nás. Což je pakatel když si vezmeš v jakých částkách se pohybuješ.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

pryb

#84
Citace od: Peesko kdy 23.04.2014, 18:50:17
Ceny na BL za okno 1x2, výšky 3 bricks v barvě Tan = 17 Kč v ČR, to je zlodějna!!!!
Jde o tenhle díl?
http://www.bricklink.com/catalogPG.asp?P=60593&colorID=2
Jestli jo, tak 17 Kč je podprůměr. Co je na tom za zlodějnu? ???
S tim ostatně souvisí počet dostupných, prostě to bylo zatim jenom ve dvou setech...

Citace od: Peesko kdy 23.04.2014, 18:50:17
platby do zahraničí jsou převodem zpoplatněny částkami od 199 do 780 Kč dle státu, kam bych je posílal.
Jak píše Měch, u mBank jsou platby do EU zdarma (byť si to vynahraděj na kursu). Případně FIO, tam maj kurs rozumnej a europlatba je tušim za 25. A naprostá většina lidí na BL má PayPal.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

MLT

Nikde jinde v požadovaném množství a kvalitě nežli na BL dílky nekoupíš.
Určitě 90% nákupu bude ze zahraničí, jinak nepochodíš. Jak znám zámek - netuším v jakém měřítku budeš stavět - ale můj velice hrubý nástřel je 500 až 750tisíc, aby jsi to mohl postavit.

Další věc je, jestli MOC má být hotov na tvoji plánovanou výstavu tuším někdy v říjnu, tak si myslím, že nyní již máš možní tak 2 až 3 měsíce skluz. Na tvém místě by jsem na nic nečekal a nakupoval, protože dát do kupy dílky na takovouto stavbu, myslím aby jsi měl vše fyzicky u sebe, je možná otázka měsíce, možná i dvou.

Peesko

#86
Citace od: MLT kdy 23.04.2014, 23:19:26
Nikde jinde v požadovaném množství a kvalitě nežli na BL dílky nekoupíš.
Určitě 90% nákupu bude ze zahraničí, jinak nepochodíš. Jak znám zámek - netuším v jakém měřítku budeš stavět - ale můj velice hrubý nástřel je 500 až 750tisíc, aby jsi to mohl postavit.

Další věc je, jestli MOC má být hotov na tvoji plánovanou výstavu tuším někdy v říjnu, tak si myslím, že nyní již máš možní tak 2 až 3 měsíce skluz. Na tvém místě by jsem na nic nečekal a nakupoval, protože dát do kupy dílky na takovouto stavbu, myslím aby jsi měl vše fyzicky u sebe, je možná otázka měsíce, možná i dvou.


Díky za cenné informace všem.

Hehe, mám na stavbu ze strany pořadatele rozpočet pouhých 20.000 Kč, asi bych uhádal ještě něco navíc.  Zbytek by jel z mých sbírek, cca 50 - 60% kostek. Buď to bude ve výsledku mini model, nebo jiná stavba pravděpodobně. Zámek zatím sestavuji virtuálně v LDD v měřítku modulárního domu, velikostně do výšky by byl jako má Fire Station, která je vystavená v berounském muzeu. Návrh vstupní vnější fasády viz příloha. Ty tmavší kostky jsou tam cik-cak proto, abych věděl, kde bude model rozložitelný na bloky pomocí technic pinu přes technic Brick. Postavit by se to dalo přes letní prázdniny. Vydržím u Lega i 20 hodin denně, s tím by problém nebyl. Navíc mám kolem sebe pár lidí, kteří mi nabídli pomoc se stavbou, tak by se to stihlo. Jistou starost mi skutečně dělá dostupnost kostek a ceny za dílky. Něco seženu i na Národce v muzeu Lega, tam mají dílky na váhu a něco vychází levnější než na BL. Zajímalo by mě ale, jestli funguje sponzorství v rámci výstav Lego modelů obecně, aby si pořadatel akce zajistil finance na koupi modelu, nebo MOC stavitelé něco postaví a pak je to jejich a cestují s tím po výstavách? Kde se poptat a tak. Přeci jen je to výzva. Ještě by to šlo postavit v polovičním měřítku tohoto navrženého, ale spousta pěkných detailů by nebyla. Případně to nechat takto, ale postavit třeba jen polovinu zámku s otevřenými prostory a náhledy dovnitř. Inu 750k rozhodně nemám. Myslím, že bych se do stovky vešel, ale tu taky aktuálně nemám.... a model nechci dotovat. Čekal jsem, že přijde stipendium za vědeckou a výzkumnou činnost, ale na tento dotaz oproti loňsku VaV zvedlo prostředník, takže smolíček....

   
Peesko

Peesko

Citace od: pryb kdy 23.04.2014, 22:06:06
Citace od: Peesko kdy 23.04.2014, 18:50:17
Ceny na BL za okno 1x2, výšky 3 bricks v barvě Tan = 17 Kč v ČR, to je zlodějna!!!!
Jde o tenhle díl?
http://www.bricklink.com/catalogPG.asp?P=60593&colorID=2
Jestli jo, tak 17 Kč je podprůměr. Co je na tom za zlodějnu? ???
S tim ostatně souvisí počet dostupných, prostě to bylo zatim jenom ve dvou setech...

Citace od: Peesko kdy 23.04.2014, 18:50:17
platby do zahraničí jsou převodem zpoplatněny částkami od 199 do 780 Kč dle státu, kam bych je posílal.
Jak píše Měch, u mBank jsou platby do EU zdarma (byť si to vynahraděj na kursu). Případně FIO, tam maj kurs rozumnej a europlatba je tušim za 25. A naprostá většina lidí na BL má PayPal.


Pokud je to podprůměr, tak ok, beru na vědomí. Ten PayPal nebo PayU mám na Aukru, to je celkem vychytávka. Jak se zakládá na BL, prosím? Asi se mi to vyplatí. Raději dám za poštovné do pětikila při velkém odběru dílků z EU než za převody financí do jiné měny přes banku. Už mám 3 bankovní účty a další bych raději nezakládal.
Peesko

Peesko

Na BL jsem nakupoval už několikrát. Poslední nákup byl na dílky pro MOC stavbu modelu fasády Jenštejnského a Salátovského domu na zakázku. Využil jsem cca 20 % dílků ze svých fondů, protože i některé základní dílky čeští prodejci neměli. Zbytek byly převážně nové, pěkné dílky od prověřených prodejců, se kterými jsem nadmíru spokojen. Mrzí mě, že Lego v Kladně nenabízí možnost nákupu jen dílků. Za ty roky své existence už to taky mohlo nabídnout. BL je skutečně dražší, ale některé dílky jinde k sehnání nejsou. Občas jsou na Aukru, ale hlídat každý den aukce je časově náročné. A poptávat lidi, jestli se nebudou v dohledné době zbavovat Lega, mi přijde dost trapné a drzé.


Ale kdyby se někdo zbavoval Lego Basic..... dejte, prosím, vědět. 
Peesko

MiHo

#89
Citace od: Peesko kdy 24.04.2014, 00:59:20
Ten PayPal nebo PayU mám na Aukru, to je celkem vychytávka. Jak se zakládá na BL, prosím?

https://www.paypal.com/

Sign up now