Dáme další kolo soutěže ve stavbě alternativních modelů?

Založil Tomik, 28.12.2016, 08:47:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Z jaké tématické řady byste chtěli soutěžní set? Můžete zvolit i více možností, pokud vám to je jedno.

Creator
19 (61.3%)
City
14 (45.2%)
Friends
7 (22.6%)
Technic
14 (45.2%)
Jiné
5 (16.1%)

Celkem hlasů: 31

Tomik

Tak soutěž je uzavřená a nyní mě čeká hodnocení modelů a příprava podkladů pro ostatní porotce. Na poslední chvíli se nám objevilo ještě pár povedených modelů, ale nějak jsem tam nenašel ten Milanův (milanv)... Co se týká mého alternativního modelu, tak na ten si budete muset ještě chvíli počkat, protože jsem teď přednostně pracoval na jiných věcech. ::)

Citace od: ThomasMorta kdy 05.05.2017, 17:23:01
Když tak koukám na modely přihlášené v soutěži, tak by bylo opravu škoda je nevystavit - já bych určitě hlasoval pro umístění na nějaké výstavě!
Možnost umístění na výstavě určitě je - Kostkoland v pražských Butovicích. Poptám se pekiho, jestli bude mít místo.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

janopr

Tak, přihlašování do 4. kola bylo právě uzavřené a já se ptám: Dáme další kolo soutěže ve stavbě alternativních modelů?  ;D ;D ;D
Musím se přiznat, že v hlasování na začátku 4. kola jsem hlasoval pro všechna témata jen ne pro Technic, ale nakonec jsem rád, že se stavělo ze setu, ze kterého se stavělo. Sám bych se k vlastnímu tvoření z Technicu asi neodhodlal, ale přišel jsem tomu na chuť. Jako drobné mínus ale musím zmínit ty bolavé prstíky z neustálého rozebírání a přestavování...  ;) Zajímalo by mě, jak to dělají Lego designéři?

Tomik

Citace od: janopr kdy 09.05.2017, 10:15:23
Jako drobné mínus ale musím zmínit ty bolavé prstíky z neustálého rozebírání a přestavování...  ;) Zajímalo by mě, jak to dělají Lego designéři?
Asi používají gumové rukavice a po práci si mažou ruce indulonou... ;D Můžu se na to zeptat grohla, ale předpokládám, že to nějak zvlášť neřeší - je to o zvyku.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Chtěl bych se tímto zeptat všech soutěžících a případně i těch, kteří nestihli uzávěrku soutěže a dodělávají alternativní model, zda zapůjčí svůj model na výstavu do pražského Kostkolandu (výstava v Galerii Butovice)? Instalace bude od 11. do 15. července a modely tam zůstanou do ledna 2018. Pokud nechcete kvůli tomu jet do Prahy, můžete mi svůj model po někom poslat - napište mi soukromou zprávu a určitě najdeme řešení.

Prosím tedy všechny soutěžící, ať mi napíšou sem, nebo mi pošlou soukromou zprávu s rozhodnutím, jestli svůj model vystaví nebo ne.

Díky
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Jasně, potvrzuji, u mě je všechno jak jsem psal: ačkoliv jsem nemohl uzávěrku stihnout, model dodělám, představím ve vlákně s alternativními modely (mimo soutěž) a dám k dispozici na výstavu.
Pán na Žlutém hradě

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 11.05.2017, 10:03:48
Chtěl bych se tímto zeptat všech soutěžících a případně i těch, kteří nestihli uzávěrku soutěže a dodělávají alternativní model, zda zapůjčí svůj model na výstavu do pražského Kostkolandu (výstava v Galerii Butovice)? Instalace bude od 11. do 15. července a modely tam zůstanou do ledna 2018. Pokud nechcete kvůli tomu jet do Prahy, můžete mi svůj model po někom poslat - napište mi soukromou zprávu a určitě najdeme řešení.

Prosím tedy všechny soutěžící, ať mi napíšou sem, nebo mi pošlou soukromou zprávu s rozhodnutím, jestli svůj model vystaví nebo ne.

Díky

Velice rád svůj model dodám (PS: Video modelu se mi trošku zaseklo v postprodukci - mohu ho ještě dodatečně dodat k již přihlášenému modelu?)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Stimpi


Hroch

Model na výstavu zapůjčím. Do Prahy by ho nejspíš dovezl Peki. (snad by ho tentokrát dovezl  >:D )

Foton

Klidně. Domluvím se s Chairudem, popřípadě ho můžu někdy v květnu dovézt do Prahy.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

martinlx

Jasně, rád zapůjčím  :)

ThomasMorta: těším se na video, nakladač je můj favorit

Borekity

Model rád zapůjčím :) Jen ho nemám jak dostat do Prahy.

ThomasMorta

Citace od: HorcikDesigns kdy 02.05.2017, 23:59:26
Máš v plánu video? Myslím, že kinematika čelní plochy nakladače by si ho zasloužila. Alespoň půlminutové ;)

Citace od: martinlx kdy 11.05.2017, 10:48:22
ThomasMorta: těším se na video, nakladač je můj favorit

Tak nakonec jsem uploadoval alespoň nějaké video svého modelu - bohužel kolega, který rozumí softwaru, který používáme má momentálně pár týdnů před doktroskými státnicemi, takže nemá čas mě naučit zpracování videa:

https://www.youtube.com/watch?v=yvv-Kgy8Cls&feature=youtu.be
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Foton

Jo, tak to funguje jak jsem čekal. Moc pěkné.
Postavit to větším, tak se to dá použít na (netříděné) uklízení kostek po dětech do krabice :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

ThomasMorta

Citace od: Foton kdy 18.05.2017, 11:23:39
Jo, tak to funguje jak jsem čekal. Moc pěkné.
Postavit to větším, tak se to dá použít na (netříděné) uklízení kostek po dětech do krabice :-)
Ale musel by se ještě promyslet ten mechanismus, aby to mělo větší tah - v současné době to je spíš concept demonstrator, bohužel to nic neutáhne.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

milanv

Pěkně ti to chodí! A že je to jen na hraní "jako" a ve skutečnosti to nic neutáhne je jasné, to je už od začátku tahle stavebnice a je to tak v pořádku. Je to stavebnice pro menší kluky, mají se na tom učit principy a stavět. Nečeká se, že to uzvedne kupu písku :) Třeba Sariel to nepochopil a ve své recenzi tuto stavebnici "zdrbnul" právě jenom z tohoto důvodu. Přišlo mi to škoda, je to nepochopení cílové skupiny.
Pán na Žlutém hradě

jojik

  Že to je perfektní model jsem věděl už z fotek , ale to video to mě dostalo . Máš to parádní

ThomasMorta

Citace od: jojik kdy 18.05.2017, 19:36:33
Že to je perfektní model jsem věděl už z fotek , ale to video to mě dostalo . Máš to parádní
Děkuji, jsem trochu v rozpacích z tolika chvály:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

HD

Je to ošklivé a vůbec se mi to nelíbí, jestli tedy chceš i nějakou tu kritiku.  >:D

Ne, kinematika je zvládnutá perfektně, vůbec nemám problém si představit, jak to "bile svinstvo, co pada za limec" nabírá.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

ThomasMorta

#138
Citace od: HorcikDesigns kdy 18.05.2017, 19:49:38
Je to ošklivé a vůbec se mi to nelíbí, jestli tedy chceš i nějakou tu kritiku.  >:D

Ne, kinematika je zvládnutá perfektně, vůbec nemám problém si představit, jak to "bile svinstvo, co pada za limec" nabírá.
Učitě by šlo ještě nějak optimalizovat rozdělení dílků - a taky mám pocit, že jsem to pospojoval trochu víc, než je obvyklé - kompletně mi došly spojovací piny:-)

Jde o to, že jsem měl v hlavně nějakou představu a tu se mi podařilo realizovat jen z (větší) části. Nejraději bych to spojil ještě s přední nápravou, aby se mohlo jet dopředu a rovnou nabírat - jenže na to jsou tam a) nevhodná kola (je tam tolik převodů, že kolík s třením opravdu nestačí na utáhnutí mechanismu, muselo by to být napojené na osu), b) je tam málo koleček...

No a skutečnost, že radlice od bagru skvěle zakryla záda a posloužila jako malý odkládací prostor, skryla skutečnost, že mi velmi rychle došly dílky na zakrytí samotného těla.

... no, ale i když to není tak dokonalé, jak jsem si to vysnil, stejně si s tím rád jezdím po stole. A kdykoli přijde návštěva, tak má stejnou tendenci:-)))

[EDIT] No, asi bych měl nakonec poděkovat tuhé zimě a mírně bulvarizovaným novinářům z Novinek.cz, že mě upozornili na existenci tohoto úžasného stroje, o kterém jsem věděl, že je pro něj soutěžní sada přímo stvořená, hned jak jsem viděl první dokumentační fotky:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

HD

Optimalizovat jde vždy, ale s přihlédnutím k dostupným dílům jsi se se zvoleným tématem vypořádal výborně. Já bych si na tento stroj netroufl ani jako na běžný, ničím neomezený MOC.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

martinlx

Díky za video, pro mě potvrzuje že nakladač je super. Alternativní model je vždy o umění možného a tady se to fakt povedlo!

Jonas

Tak to je opravdu originální a výborně zvládnutý model - navíc s přihlédnutím k tomu, jak je v té stavebnici málo dílů vhodných k převodům.
Jonas - Můj Brickshelf

Tomik

Včera jsem konečně dodělal i svůj alternativní model a po zkušenosti s jeho stavbou musím ještě jednou smeknout před soutěžícími za jejich povedené modely. Mimochodem, teprve při stavbě jsem zjistil, že set neobsahuje vůbec žádné piny s bushem, které rád používám k uchycení kol s klasickou kulatou dírou na osky, takže se vůbec nedivím, že "Stalinovy ruce" nemají pohon dopravníku propojený s nápravou. Jsem docela zvědavý, jak se s tím vypořádá milanv u svého letadélka.



Zároveň jsem si taky vyzkoušel zakázanou techniku, kterou použil HorcikDesigns u svého vysokozdvihu, a překvapilo mě, jak snadno jde ten connector nasunout na článek pásu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

A tady je můj alternativní model: formule 1. Po stránce funkcí to sice není žádný zázrak (má pouze zatáčení přední nápravy ovládané pomocí HOG), ale aspoň jsem postavil zase něco jiného než všichni ostatní. :P Zajímavostí formule je její malá výška (většina vozu má výšku jen 3 study), takže byl docela oříšek do ní vměstnat mechanismus pro zatáčení. Do kokpitu jsem ještě vložil náznak sedačky a výroční kostka slouží jako přední sklo.







Dílů mi zbylo celkem dost:
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi


HD

Co ztrácí na funkčnosti, do s přehledem dohání na stylu. Povedla se Ti. Myslí, že ze zbylých dílů by se určitě dalo ještě něco dostavět. Třeba pit-stop. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

ThomasMorta

Opravdu pěkná formule! Krásné využití matematiky součástem - dvakrát tam je šikmé spojení součistek. A to ovládání zatáček protažené celým podvozkem je také pěkné! Možná je škoda, že nemá volant, ale jinak moc pěkná formule!
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

#147
Díky všem za komentáře k formuli.

Citace od: HorcikDesigns kdy 26.05.2017, 09:39:29
Co ztrácí na funkčnosti, do s přehledem dohání na stylu. Povedla se Ti. Myslí, že ze zbylých dílů by se určitě dalo ještě něco dostavět. Třeba pit-stop. :)
Asi by se z nich něco postavit dalo, ale přemohla mě lenost... 8)

Citace od: ThomasMorta kdy 26.05.2017, 12:55:47
Opravdu pěkná formule! Krásné využití matematiky součástem - dvakrát tam je šikmé spojení součistek. A to ovládání zatáček protažené celým podvozkem je také pěkné! Možná je škoda, že nemá volant, ale jinak moc pěkná formule!
Nad volantem jsem si dlouho lámal hlavu, ale nakonec jsem nevymyslel žádné rozumné řešení. Ozubené kolo na té ose ovládající zatáčení by bylo moc nízko a nad ní se zase žádné nevejde... Pokud máš nějaký proveditelný nápad, klidně se pochlub. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 26.05.2017, 14:12:47
Nad volantem jsem si dlouho lámal hlavu, ale nakonec jsem nevymyslel žádné rozumné řešení. Ozubené kolo na té ose ovládající zatáčení by bylo moc nízko a nad ní se zase žádné nevejde... Pokud máš nějaký proveditelný nápad, klidně se pochlub. ;)

Potřeboval bych fotku přímo kabiny, z těhle fotek nevidím, jak přesně to je uvnitř...
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Hroch

Pěkná formule. Byla to také jedna varianta, co budu stavět, ale nechtěl jsem se opakovat po minulém kole soutěže. Povedla se ti.