Staré figurky Duplo - nechat či prodat?

Založil linule, 08.12.2018, 01:07:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

linule

Tuší někdo, jestli mají tyto figurky (i další, které nemají jsou na fotce a zvířata) že 70. a 80. let nějakou cenu? Shání je jedna paní a nevím, zda se jich zbavit a za kolik nebo si je ponechat do budoucna. Hrát se s nimi moc neda, tak aby tu zbytečně nelezely. Ale přeci jen k nim mam určitý citový vztah :)

hobby

#1
Každá věc má takovou cenu, kolik za ni zájemce chce dát. Pro mě nemají například ty figurky žádnou cenu, nechtěl bych je ani zadarmo (=další krám do bytu co zabírá místo a práší se na něj). Pokud bych je už nechtěl, dal bych je rád zadarmo, aspoň že někomu udělají radost.
U sběratelství nelze cenu zobecnit; je dána zájmem (pro mě je např. nepochopitelné zaplatit miliony za poštovní známku). Asi se dá cena odhadnout na aukčních portálech, ale je omyl se domnívat, že když lego omrzí, lze jej se ziskem prodat a jako bonus mít konečně "uklizeno". >:D

MLT

Citace od: linule kdy 08.12.2018, 01:07:46
Tuší někdo, jestli mají tyto figurky (i další, které nemají jsou na fotce a zvířata) že 70. a 80. let nějakou cenu? Shání je jedna paní a nevím, zda se jich zbavit a za kolik nebo si je ponechat do budoucna. Hrát se s nimi moc neda, tak aby tu zbytečně nelezely. Ale přeci jen k nim mam určitý citový vztah :)

Koukl jsem v rychlosti na BL, kde se ceny stejných figurek ve stavu USED pohybují od 3,- Kč do 10,- Kč za kus  :(

pryb

Citace od: MLT kdy 08.12.2018, 12:14:14
Koukl jsem v rychlosti na BL, kde se ceny stejných figurek ve stavu USED pohybují od 3,- Kč do 10,- Kč za kus  :(

Navíc prodeje za poslední půlrok jsou v jednotkách kusů, neni o to skoro žádný zájem. Sám jsem tyhle figurky do BL nedával, nakonec jsem to věnoval místní školce.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Villa Legina

Citace od: linule kdy 08.12.2018, 01:07:46
Tuší někdo, jestli mají tyto figurky (i další, které nemají jsou na fotce a zvířata) že 70. a 80. let nějakou cenu? Shání je jedna paní a nevím, zda se jich zbavit a za kolik nebo si je ponechat do budoucna. Hrát se s nimi moc neda, tak aby tu zbytečně nelezely. Ale přeci jen k nim mam určitý citový vztah :)

Je to taký konvolút, to čo má vyšúchané printy,, čo je opotrebované, nemá zberateľskú cenu, toho vyšúchaného psa môžeš rovno zahodiť. K počudovaniu, ležiaci gašpar z roku 1989 napriek vyšúchanej tvári, nájdu sa odvážlivci čo budú pýtať za to aj 1,50 euro, ale pochybujem že také niečo niekto kúpi. Keby mal v poriadku tvár môžeš pýtať do 2 euro za to.

Takéto stariny sú zberateľsky hodnotné len v dobrom stave s príslušným setom, najlepšie v MISB, MIB alebo minimálne hrané. Inak je to predajné len na blšom trhu, na ebayi, na bazároch v rámci Kiloware, prípadne aj ako samostatné figúrky, náročný zberateľ to však nekúpi, ale nenáročný áno. Po 0,10-0,30 Euro za kus na Bricklinku (okrem gašpara) sa také veci kupujú. Na ebayi sú ľudia čo to ponúkajú od 1 Euro za kus.

Sú to rôzne éry Tvoje figúrky, bolo toho mnoho navyrábaného už od roku 1978-79 a priebežne to dávali do setov až do roku 1990. Ten škaredý s čapatou červenou hlavou je z roku 1994, nič moc, 0,10 centov za to môžeš pýtať. Cena spolu za všetko odhadujem minimálne 70 centov, maximálne 2,70 euro.