podpora akcí (výstav soutěží kostek.org) společností Lega

Založil peki, 27.01.2012, 12:19:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Podle mého to zbytečně komplikujete. Já bych kostky použil na věci, které můžou po našich výstavách a akcích putovat a budou nás jasně identifikovat - třeba právě mozaika loga kostek nebo QR kód, případně jiné věci.
Kostky pro děti, stavby věží a podobné řeší TLC marketing a jistě nám vyjde vstříc.

peki

Je někdo proti mozaice loga kostek?
QR kódy jsou dobrý nápad.  Otázkou je na co všechno je udělat

Kostky pro děti na akci na LP (stejně jako v Rroztokách,Brně, Svitavách dodá Lego)

Hana129

#152
Kostky na mozaiky by měly jít spočítat v tom programu, který to dělá, ale zkušenosti s tím nemám snad Jindroush nebo Micho by to mohli zvládnout.

Jsem pro mozaiku:
Logo kostky.org
Český znak
Slovenský znak
eventuélně moravský znak

Všechny byly už stavěny, možná podklady na logo a český znak najdu někde uložené, stavěli jsme je pro výstavu v BŠ, po roztokách byly nechtíc rozebrané.


Ještě mě napadá jako reklamní "poutač"  postavit  hranol - stojan s nápisy kostky.org po stranách , kde by byl dole udělán nějaký prostor na informační materiály kostek. Případně by to mohlo sloužit i jako "losovací klobouk" při akcích jako byla v Roztokách nebo udělat takových hranolů víc i pro soutěž hledej dílky poslepu, slož figa poslepu.
https://plus.google.com/photos/111554559012150102536/albums/5450036148132318529/5450036701024078418?hl=cs


Případně větší kostky- zelené, šedé  na krycí stěny např. při stavbě kolejiště, ale i jiných MOC. 

Robbed

Citace od: Hana129 kdy 23.01.2013, 09:28:11
Případně větší kostky- zelené, šedé  na krycí stěny např. při stavbě kolejiště, ale i jiných MOC. 

To je velice dobrý nápad, kolejiště tradičně "žere" obrovské množství zelených a šedých bricků na terén, jsem pro. Stejně tak jsem pro znaky a QR kódy.
Stavět nějaké sochy, když člověk dopředu nemá dílky, mi přijde celkem nereálné.

Micho

Citace od: otaznik kdy 21.01.2013, 23:41:12
Podle mého to zbytečně komplikujete. Já bych kostky použil na věci, které můžou po našich výstavách a akcích putovat a budou nás jasně identifikovat - třeba právě mozaika loga kostek nebo QR kód, případně jiné věci.
Kostky pro děti, stavby věží a podobné řeší TLC marketing a jistě nám vyjde vstříc.

Otaznik, uznávam, máš pravdu. Nech to podporí TLC a tie kocky idú na iné veci.

Micho

Citace od: Hana129 kdy 23.01.2013, 09:28:11
Kostky na mozaiky by měly jít spočítat v tom programu, který to dělá, ale zkušenosti s tím nemám snad Jindroush nebo Micho by to mohli zvládnout.

Jsem pro mozaiku:
Logo kostky.org
Český znak
Slovenský znak
eventuélně moravský znak

Případně větší kostky- zelené, šedé  na krycí stěny např. při stavbě kolejiště, ale i jiných MOC. 

Myslím, že mám uložené od J. všetky. Slovenský znak (pripomínam), mám aj postavený.

MeNadruhou

Kolik žere kostek cca ten znak? že by se dal tedy vytvořit QR kód odkazující na forum, logo kostek, nějaké ty znaky a pak by se postavil "lepevý poutač" který by např ukazoval na vstupní dveře do výstavních prostor. ( něco jako taková ta Ačka co mají různé hospody u vstupů, nevím jak přesně se to jmenuje, kde mají napsaná třeba meníčka))
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Micho

Citace od: MeNadruhou kdy 23.01.2013, 19:35:53
Kolik žere kostek cca ten znak? že by se dal tedy vytvořit QR kód odkazující na forum, logo kostek, nějaké ty znaky a pak by se postavil "lepevý poutač" který by např ukazoval na vstupní dveře do výstavních prostor. ( něco jako taková ta Ačka co mají různé hospody u vstupů, nevím jak přesně se to jmenuje, kde mají napsaná třeba meníčka))

Bežne sa robili na výstavy štátne znaky a erby na 2,5 x 3 baseplate 32x32. Teda 80 x 96 studov, to je v jednej ploche 7.689 studov. Počet kociek závisí od ich veľkosti. Orientačne pre 4x2 bricky to činí 960 kociek. Je zrejmé, že len s 4x2 brickov sa mozaika nedá vytvoriť.

branio

#158
Citace od: MeNadruhou kdy 23.01.2013, 19:35:53
Kolik žere kostek cca ten znak? že by se dal tedy vytvořit QR kód odkazující na forum, logo kostek, nějaké ty znaky a pak by se postavil "lepevý poutač" který by např ukazoval na vstupní dveře do výstavních prostor. ( něco jako taková ta Ačka co mají různé hospody u vstupů, nevím jak přesně se to jmenuje, kde mají napsaná třeba meníčka))

Pohral som sa s Gimpom a výrobou QR kódu - Stále mi to generuje kód 25x25.
Celkovo teda 625 kociek.
Vychádza mi to na 336 čiernych a 289 bielych...

Edit:
QR teraz naozaj odkazuje na URL   http://www.kostky.org

Systematik

Citace od: otaznik kdy 21.01.2013, 23:41:12
... Já bych kostky použil na věci, které můžou po našich výstavách a akcích putovat a budou nás jasně identifikovat - třeba právě mozaika loga kostek nebo QR kód, případně jiné věci...
— || —

Ondra

A co tak udělat qr kod směřující na stránky lego.com, bylo by to vhodné vzhledem k tomu jak vás zásobují.

MLT

Citace od: Ondra kdy 23.01.2013, 21:24:14
A co tak udělat qr kod směřující na stránky lego.com, bylo by to vhodné vzhledem k tomu jak vás zásobují.


Laický názor - já si myslím že by se daly zvládnout qr kody jak kostek tak i lego.com  ;)

peki

Díky za podněty. Pokud to tedy shrnu a asi uzavřu. Tak uděláme:
logo kostek mozaika
QR kód na kostky.org
QR kód na Lego.com

Navrhuji i QR kod na Lipno Point

Dále pořídíme "erární" znaky vyjadřující zastoupení AFOlů na kostkách. Další kostky ještě budou možná už na akci Lipno Poit. Pořídil bych tedy Český,Slovensky,Moravský a Slezsky. Pokud jsem na někoho zapomněl tak se omlouvám stačí mi napsat a já připíšu  ;D

Spočítání kostek a objednávku bude mít na starosti Otazník, který dále přídělí materiál jednotlivým stavitelům. Tento materiál bude reálným společným majetkem našeho virtuálního společenství. 

Pokud by se nedostávalo kostek tak Micho Slovenský znak má, ten by zapůjčil.

Ondrej

Pročítal jsem téma, doufám že podrobně, a nikde jsem neviděl mozaiku na logo Lego. To by taky nebylo od věci, pokud na to není potřeba copyright nebo tak.

peki

Citace od: Ondrej kdy 23.01.2013, 23:41:26
Pročítal jsem téma, doufám že podrobně, a nikde jsem neviděl mozaiku na logo Lego. To by taky nebylo od věci, pokud na to není potřeba copyright nebo tak.

Podle toho co říkají tak je potřeba a Lego nechce aby tam bylo logo Lega. Viz dřívější diskuse názvy výstav a logo Lega.

peki

Citace od: peki kdy 16.01.2013, 11:02:13
1) V rámci podpory na rok 2013 máme možnost zvolit 21 setů pro podporu akcí a členů kostek.
7 velké
7 střední
7 malé


Boskovice 2014 (jsou moc Brzo proto musím mit odložené sety z předchozího roku)
==========================================================
1 velky
1 střední
1 malý


Pište prosím další návrhy na podporu akcí a soutěží ( pro rok 2013 ) ideálně sem ale klidně i  SZ

blindmelon

Lehce OT: Takový by byl u vchodu krásný (z londýna 2013), ale asi bude z více než 20k kostek.

Hezký den, Blindmelon

peki

Jednak jak sám píšeš je potřeba podstatně více materiálu. Potom stavba soch má svá specifika (vnitřní nosná konstrukce, kostky se lepí) + manipulace a doprava.

Kostky dle předchozí diskuse použijeme na tvorbu něčeho co bude prezentovat kostky/AFOLY a probíhající akci. Další diskuse probíhá v tomto vlákně .

Nyní zde můžeme pokračovat v diskusi s návrhem na rozdělení 21 setů.

Uvítal náměty/typy  na téma jaké akce a  soutěže by jste na kostkách chtěli v roce 2013. Jakmile budeme mít v tomto jasno. Domluvíme se na skladbě setů.

Pokud má někdo seriózní zájem zorganizovat soutěž, a nechce ještě v této fázi dopředu zveřejnit podrobnosti může mi napsat SZ.

Kromě soutěží a akcí bych si dovedl představit v rámci ocenění a podpory stavitelské aktivity třeba cenu za:
- stavbu/stavby roku 2013 na kostkách
- nejlepší umístění v zahraniční "prestižní" soutěži
- nejlepší stavba v sekci (muselo by se upřesnit v jakých sekcích - tem kde je určitý počet aktivních stavitelů, jako v Castle a Technic)
- skokan roku (cena pro nováčka)
..... zkrátka věci které budou motivovat.

Prosím o nápady.

V únoru bych chtěl uzavřít a objednat sety. O setech se budeme bavit až se domluvíme na akcích a soutěžích. 

   

otaznik

Já bych chtěl v roce 2013 zorganizovat menší soutěž z tématu City/Town. Pokud by byl pro tuto příležitost uvolněn např. jeden střední a jeden menší City set, byl bych nadšený. Samozřejmě by to byly ceny pro účastníky.

peki

Citace od: otaznik kdy 13.02.2013, 13:02:35
Já bych chtěl v roce 2013 zorganizovat menší soutěž z tématu City/Town. Pokud by byl pro tuto příležitost uvolněn např. jeden střední a jeden menší City set, byl bych nadšený. Samozřejmě by to byly ceny pro účastníky.

Supr. Napiš mi SZ jaké konkrétní sety. Sety jsou primárně na soutěže a akce  ;)

MeNadruhou

Mne napadla jedna taková malá kreativní soutěž pro technic.   Stačil by malý set jako odměna, např: 42007 kronda (pokud je to malý set) nebo  9392 čtyřkolka. podrobnosti asi zatím přes sz
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

peki

Citace od: MeNadruhou kdy 13.02.2013, 16:11:23
Mne napadla jedna taková malá kreativní soutěž .....

Nemusí jít vždy o "mega" stavby a "mega" soutěže. Jde o nápad, který bude dostattečně zajímavý pro ostatní aby se zapojili.

William

Rád bych tu viděl soutěž pro ty, co začínají a nemají třeba takové portfolio setů. Ideálně třeba vinetu s daným rozměrem, například 12x12x12. Do toho se může pustit každý začátečník, co má pár setů. Hlavní je nápad a pak zajímavé užití dílků.

peki

Citace od: William kdy 14.02.2013, 09:41:04
Rád bych tu viděl soutěž pro ty, co začínají a nemají třeba takové portfolio setů. Ideálně třeba vinetu s daným rozměrem, například 12x12x12. Do toho se může pustit každý začátečník, co má pár setů. Hlavní je nápad a pak zajímavé užití dílků.


Také dobrý nápad. Konkretizujte prosím jak by to mohlo vypadat. Zajímalo by mne také jestli by byl o takové akce ze stran soutěžících zájem. 

Raistlin M

Já, coby megaloman stran rozměrů bych takovou věc určitě uvítal. Vždy si udělám rozvahu na 4 baseplates 48x48 a pak zjistím, že to nedostavím. :)

Taky by mohli soutěžit moji malí kluci, což se mi zdá taky dobrý nápad. Co takovou malou soutěž udělat na dvé kategorie. 1) AFOL 2) Naše děti. Na rozměru 12x12 toho nejde moc zkazit a dítě zároveň udrží nadšení, které na větší podložce hapruje. Děti by měly vlastní thread s velkým upozorněním, že se nejedná o profesionální výtvory světového významu a může to být i monotónnější, či tam nemusí být žádný nový nápad, nebo technika. Kvalita toho, co by se zveřejnilo by byla i na zodpovědnosti nás AFOLů, že sem dětem nevystavíme úplně všechno. Samozřejmě by se taková soutěž konala zcela výjimečně, aby neklesla průměrná úroveň výtvorů.
Tu soutěž navrhuji proto, že  nevím jak ostatní, ale já děcka neudržím daleko od Lega když stavím a zároveň chtějí soutěžit. Vysvětlovat jim u výtvoru 32x32, že to do soutěže není dost dobré, je někdy bolestné. Na malém formátu, jak jsem už uvedl, by se mohla zachovat kvalita.
A hlavně by mě nechala ta děcka stavět!!!!

peki

Citace od: Raistlin M kdy 14.02.2013, 12:11:59
Já, coby megaloman stran rozměrů bych takovou věc určitě uvítal. Vždy si udělám rozvahu na 4 baseplates 48x48 a pak zjistím, že to nedostavím. :)
S tím má problém asi více lidí  ;) Taková soutěž (soutěže) zaměřená i na měnší stavbu by to mohla oživit.

Citace od: Raistlin M kdy 14.02.2013, 12:11:59
Taky by mohli soutěžit moji malí kluci, což se mi zdá taky dobrý nápad. Co takovou malou soutěž udělat na dvé kategorie. 1) AFOL 2) Naše děti.

Také jsem o tom přemýšlel. Pokud by se toho někdo ujal bylo by to fajn. Za zkoušku  to určitě stojí  ;)

Hana129

V každé kategorii (City, Trains, Castle, Technik, viněty......) by mohla být vyhlášená soutěž o nejlépe prezentovaný MOC, např. půl roku. Tzn. do soutěže by si každý přihlásil své postavené dílo (meilem - 1 fotka + prezentační odkaz na dílo) Na závěr by se udělalo v každé kategorii  téma s hlasováním, kde by byly všechny MOC uvedeny - 1 fotka + odkaz na prezentaci díla.

Každý  by měl možnost ohodnotit díla počtem hlasů, přiměřený počtu děl.

Těch staveb tu zas není prezentováno tolik, aby se to nedalo zvládnout a určitě by to motivovalo i ty, kteří s prezentací staveb váhají a zúčastnili by se i Ti, kteří stavějí, ale né zrovna vyhlášené soutěžní téma.


peki

Citace od: Hana129 kdy 15.02.2013, 08:37:19
V každé kategorii (City, Trains, Castle, Technik, viněty......) by mohla být vyhlášená soutěž o nejlépe prezentovaný MOC, např. půl roku.

Přidal bych ještě Space/SW. Ještě k tomu slovu "nejlépe prezentovaný", předpokládám že je myšleno vy smyslu jako nejlepší MOC v dané sekci za určitě časové období.

Hana129

Citace od: peki kdy 15.02.2013, 08:40:23
Citace od: Hana129 kdy 15.02.2013, 08:37:19
V každé kategorii (City, Trains, Castle, Technik, viněty......) by mohla být vyhlášená soutěž o nejlépe prezentovaný MOC, např. půl roku.

Přidal bych ještě Space/SW. Ještě k tomu slovu "nejlépe prezentovaný", předpokládám že je myšleno vy smyslu jako nejlepší MOC v dané sekci za určitě časové období.


Ano tak je to myšleno - nejlépe prezentovaný MOC za dané časové období, kategorie jsem všechny nevypsala, dala jsem tam pár teček, ale tím by si asi pravděpodobně do soutěžení zapojili všichni stavitelé.

Hana129

#179
Citace od: Raistlin M kdy 14.02.2013, 12:11:59
Taky by mohli soutěžit moji malí kluci, což se mi zdá taky dobrý nápad. Co takovou malou soutěž udělat na dvé kategorie. 1) AFOL 2) Naše děti.


Také jsem o tom přemýšlel. Pokud by se toho někdo ujal bylo by to fajn. Za zkoušku  to určitě stojí  ;)



Pro všechny, ale především pro děti se zatím snažím vymyslet nějakou soutěž ve stavění na eshopu, ale  půjde o hodně uvolněná pravidla a taky to nebude pravděpodobně soutěž "vyhodnocovací", ale losovací. Hodnocení si v tom případě nedovedu představit  ;), spíš jde o to ty děti zapojit.
Soutěž mohu propojit s kostkami nebo alespoň určitě budu na kostkách informovat.