Parní lokomotiva (10194?)

Založil Jonas, 14.02.2009, 16:14:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Já nemám slov, je to úžasný :o
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

Zajimalo by me, jestli uvolnej i samostatne vagony.

peter

Citace od: Ondra link=topic=21861.msg97830#msg97830Cena náhodou jde(?).

No a to mě trochu zaráží. Přiznám se, že začínám mít obavy nad motorizací. Jestliže set má více jak 1000 dílů a jeho cena je něco kolem 3000,-, tak mi moc na elektroniky nezbývá. Navíc musela by zde být nějaká nová elektronika, maximálně motor bude současný z RC vlaků. Takže si začínám pohrávat s myšlenkou, že zde žádná elektronika není a je to jen hand power, připravené pro doplnění nějakou novou motorovou sadou z nových vlaků, které mají spatřit světlo světa příští rok. Jak se na tuto otázku tváříte vy?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Honzik

#33
Vlak je bez motoru !!!

K tomu aby to jezdilo (podle představ TLC) si musíte zakoupit 5 setů Power function

1.XL - motor
2. světla
3. Ir přijímač
4. ??
5. ??

??- znamená blíže nespecifikovaný set power function s čísly 8878 a 8879.

Takže si koupíte setík 10194 a k tomu pak ještě 8870 +8878+8879+8882+8884 a můžete jezdit

Anatyt

Citace od: peter kdy 18.02.2009, 19:54:27
No a to mě trochu zaráží. Přiznám se, že začínám mít obavy nad motorizací. Jestliže set má více jak 1000 dílů a jeho cena je něco kolem 3000,-, tak mi moc na elektroniky nezbývá. Navíc musela by zde být nějaká nová elektronika, maximálně motor bude současný z RC vlaků. Takže si začínám pohrávat s myšlenkou, že zde žádná elektronika není a je to jen hand power, připravené pro doplnění nějakou novou motorovou sadou z nových vlaků, které mají spatřit světlo světa příští rok. Jak se na tuto otázku tváříte vy?

No tak Peter, pri pohlade na model, pri pocte dielov a pri cene je nad slnko jasnejsie, ze to je podobne ako Santa Fe sety ciste model, maximalne tak pripraveny na motorizaciu.  ;D

Ondra

Citace od: Honzik kdy 18.02.2009, 20:07:16
Vlak je bez motoru !!!

K tomu aby to jezdilo (podle představ TLC) si musíte zakoupit 5 setů Power function


??- znamená blíže nespecifikovaný set power function s čísly 8878 a 8879.

Takže si koupí setík 10194 a k tomu pak ještě 8870 +8878+8879+8882+8884 a můžete jezdit

Nechci domýšlet jak bude vypadat tenhle model po motorizaci...Strojvůdce bude nejspíš sedět na střeše.

Colonel32

predpokladam motorizaci prez tendr, tam na to misto bude...

peter

#37
Citace od: Ondra kdy 18.02.2009, 20:13:59Nechci domýšlet jak bude vypadat tenhle model po motorizaci...Strojvůdce bude nejspíš sedět na střeše.

Toho bych se nebál. Ten set, stejně jako SF je za tímto účelem (dodatečná motorizace) udělán, takže nepředpokládám, že by toto vzhled nějak více ovlivnilo.

Citace od: Colonel32 kdy 18.02.2009, 21:15:13predpokladam motorizaci prez tendr, tam na to misto bude...

Myslím, že XL motor bude v mašině a v tendru bude přijímač a batery box.

Citace od: Honzik kdy 18.02.2009, 20:07:16
1.XL - motor
2. světla
3. Ir přijímač
4. ??
5. ??

??- znamená blíže nespecifikovaný set power function s čísly 8878 a 8879.

4. odhaduji na nový Bbox a 5. na nový IR ovladač.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Honzik

Sám jsem zvědav na podobu těch zbylých dvou setů Power function, které se skrývají pod čísly 8878 a 8879. Dle logiky věci to bude nový IR vysílač (snad více polohový) a nějaký nový baterry box, jelikož starý nebyl použit...no uvidíme, možná už hodně brzy  ;)

betakaroten

No, na díly to nebude špatné 8) otázkou je, jak zareaguje BBB na "přímou konkurenci", o kterou neusiluje - stáhne z prodeje černá kola?
K ojnicím: co takhle čisté řešení pomocí , a trubičky? Zatím jsem tedy nevymyslel, jak napojit dvě tyče na jeden čep (ojnice & spojnice).

Ještě mě zaujalo, že vagon je o 1 plate nižší než jeho předchůdci, sice se nedají použít vlakové dveře, ale aspoň se zmírnil optický nepoměr šířky a výšky.

Skyder

NO podla mna je "lokomotiva" uzasna. Viete, aspon co ja viem, uz dlhoLEGO nevydalo nejaku "lokomotivu", stale len vlaky, rychlyky atd. Ja sa na nu tesim, snad si ju aj kupim.

Co sa tyka BBB a konkurencie, myslim ze budu stale dalej vyrabat, povedal by som ze to bude akurat nieco ako reklama. :D
Skyder

Jonas

Set už je vystaven na stránkách S@H.
http://shop.lego.com/ByTheme/Product.aspx?p=10194&cn=419&d=328
Cena 2499 Kč. Prodej od 15. dubna 2009.
Jonas - Můj Brickshelf

peter

Citace od: Jonas kdy 19.02.2009, 07:35:12Cena 2499 Kč. Prodej od 15. dubna 2009.

No paráda, cena jak to tak vypadá ani není s žádnou přirážkou, ale dokonce i snad o kousek nižší, než je aktuální kurz.

Jinak co myslíte, je na vagónu použitá nová barva a sice tmavě hnědá?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jonas

Velmi detailní obrázek ve velkém rozlišení (s možností dalšího přiblížení) je zde:

http://cache.lego.com/images/shop/Shop06/Products/Assets/10194/Zoom/10194-0000-xx-14-1.jpg
Jonas - Můj Brickshelf

hobby

Díky Jonasi.
Teď opravdu, konečně a na první pohled jsou vidět všechny klady i zápory nového setu. Pokud jde o negativa, ze svého pohledu konstruktéra několika podobných parních lokomotiv jich tam vidím bohužel a ke škodě dost. Protože je to první set tohoto druhu, nepochybuji že bude o něj zájem. To koneckonců je patrné i zde na kostkách.

Jonas

Citace od: hobby kdy 19.02.2009, 10:27:14
Díky Jonasi.
Teď opravdu, konečně a na první pohled jsou vidět všechny klady i zápory nového setu. Pokud jde o negativa, ze svého pohledu konstruktéra několika podobných parních lokomotiv jich tam vidím bohužel a ke škodě dost. Protože je to první set tohoto druhu, nepochybuji že bude o něj zájem. To koneckonců je patrné i zde na kostkách.

Ahoj Hobby,

sledoval jsem tvé reakce a docela jsem jim rozuměl. Na druhé straně chápu i TLG, že hledalo kompromis mezi tím, co si přejí AFOLové, a co je pro firmu ekonomické, a také co je univerzální. 
Mně osobně vůbec nevadí velké "uši", protože zde vidím spíše snahu ukázat, že se dají tvořit různými technikami. Ojnice bych si přál realističtější, ale je mi jasné, že už tak hodně nákladů stála nová kola. Nejdůležitější zde bude pohyb ojnic, a ten zde je.

Jinak se mi model hodně líbí, a pokud si ho koupím, tak ho samozřejmě dodělám podle svých představ. Tak to dělám se všemi sety, a proto se příliš netrápím, co mohlo TLG udělat lépe.

Jak už jsem někde psal, nejvíce jsem nyní zvědav na řešení pohonu. Na plastové koleje sice už nikdy nepřejdu, ale pokud bude stačit k dosavadním existujícím PF prvkům dokoupit pouze nový (proporcionální) ovladač, tak to bude řešení, které přivítají nejen všichni vlakaři a ale zejména technikaři. Motorů a IR přijímačů už je mezi lidmi hodně, takže zbývá už jenom nabídnout ten správný vysílač.

Jonas - Můj Brickshelf

hobby

To Jonas:
Díky za pochopení, i já Ti rozumím :D. Aby bylo jasno, tento set samozřejmě vítám, na něco podobného jsem čekal léta. Proto jsem dělal páry na vlastní pěst a byl jsem štastný i z BBB kol. Sice nadšení a euforii s většinou zde nesdílím, tento set si samozřejmě také koupím (spíše dva) a jeden určitě nechám přesně podle návodu.
Velmi si cením, že TLC vůbec po letech přistoupilo na tento set, jsem za něj také rád, líbí se mi barva, uhlák, vagon. Udělali hnací kola, dokonce i s protizávažím!, což je jejich důležitá charakteristika. Už ale ,nemusím´ ty gumičky a kola bez nákolků, což mi vadí a je nehezké. Ojnice- bohužel škoda mluvit; bez ohledu na vzhled, nepříjemně a nerealisticky rozšiřují lokomotivu. Kouřové plechy bych rád viděl jako plochu a né jako těleso. Čelo lokomotivy není hezké a navíc ho znehodnocuje otáčení nárazníků spolu s předními běhouny (u vagonů to je jedno a hlavně nutnost), čímž utrpěla vznešenost té lokomotivy. Šlo to vymyslet jinak (já to mám vyřešené).
Už nechci hnidopichovat, tak už radši končím

Colonel32


peter

Citace od: hobby kdy 19.02.2009, 11:35:50
To Jonas:
Díky za pochopení, i já Ti rozumím :D. Aby bylo jasno, tento set samozřejmě vítám, na něco podobného jsem čekal léta. Proto jsem dělal páry na vlastní pěst a byl jsem štastný i z BBB kol. Sice nadšení a euforii s většinou zde nesdílím, tento set si samozřejmě také koupím (spíše dva) a jeden určitě nechám přesně podle návodu.
Velmi si cením, že TLC vůbec po letech přistoupilo na tento set, jsem za něj také rád, líbí se mi barva, uhlák, vagon. Udělali hnací kola, dokonce i s protizávažím!, což je jejich důležitá charakteristika. Už ale ,nemusím´ ty gumičky a kola bez nákolků, což mi vadí a je nehezké. Ojnice- bohužel škoda mluvit; bez ohledu na vzhled, nepříjemně a nerealisticky rozšiřují lokomotivu. Kouřové plechy bych rád viděl jako plochu a né jako těleso. Čelo lokomotivy není hezké a navíc ho znehodnocuje otáčení nárazníků spolu s předními běhouny (u vagonů to je jedno a hlavně nutnost), čímž utrpěla vznešenost té lokomotivy. Šlo to vymyslet jinak (já to mám vyřešené).
Už nechci hnidopichovat, tak už radši končím

Opravdu nevím co se ti na těch ojnicích tak nelíbí. Když se zbavíme veškerého soupeření a s čistou hlavou se podíváme na tyhle ojnice, ojnice skutečných vlaků a ojnice tvé, tak sám musíš uznat, že tyto jsou v tom nejjednodušším smyslu parádní. Tvé ojnice, se na mě nezlob, je paskvil nad paskvil. Dát jednu dlouhou tyčku k nějaké nápravě a tím si jakoby splnit cíl mít na mašině ojnice, je opravdu hnus a to nemluvím o stylu provedení.

Co se týká kol bez nákolků, tak stejná kola dělá i BBB a nikomu to nijak zvlášť nevadí. Teď to udělá i TLC a zase v tom je problém. Podobné srovnání platí o gumičkách. Gumičky vždy byly jsou a i budou na všech vlakových pohonných jednotkách. Opět dřív to nikomu nevadilo a teď najednou zase neskutečný problém. Jediné snad co by se mohlo zlepšit je barva, ale to jsem i já musel skousnout, protože toto je důsledek demence malých dětí, které nehodlají dlouze hledat ten správný rozměr a tak TLC spoustu dílů dělá jen v jedné barvě aby se snáze odlišili od ostatních.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

hobby

Citace od: peter kdy 19.02.2009, 12:19:24
Tvé ojnice, se na mě nezlob, je paskvil nad paskvil. Dát jednu dlouhou tyčku k nějaké nápravě a tím si jakoby splnit cíl mít na mašině ojnice, je opravdu hnus a to nemluvím o stylu provedení.
Radši se na fotky mých lokomotiv nedívej, aby se ti neudělalo nevolno. ;D
Jinak vcelku jsem nepochopil o co ti vlastně jde.

Jonas

Citace od: peter kdy 19.02.2009, 08:14:10
Jinak co myslíte, je na vagónu použitá nová barva a sice tmavě hnědá?

Když se tak dívám na detailní obrázek vagónu, tak mám obavu, že tam je hned několik odstínů hnědé.
Jonas - Můj Brickshelf

peter

Jasný, to že už barvy nejsou to co bývaly, je známý fakt a s tím jsem se už smířil. Avšak když pominu ty drobné niance v jednom odstínu, tak mi u vagónu vychází tři barvy - tan, hnědá a tmavá hnědá. Ta tmavá hnědá je podle mě na současnou RedBrown příliš tmavá. Dokonce i ta světlejší hnědá mi také nepřijde jako nějaká běžná barva, spíš mi tam vychází DkOrange a nebo FabuBrown, ale to se mi také nezdá obzvláště ta FabuBrown.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

#52
Citace od: hobby kdy 19.02.2009, 11:35:50
Čelo lokomotivy není hezké a navíc ho znehodnocuje otáčení nárazníků spolu s předními běhouny (u vagonů to je jedno a hlavně nutnost), čímž utrpěla vznešenost té lokomotivy. Šlo to vymyslet jinak (já to mám vyřešené).
Když je lokomotiva dlouhá, tak to jinak než zatáčením nárazníku vyřešit nelze (pokud na něj chceš někdy něco připojit). A samozřejmě jezdit po LEGO kolejích...

Jindroush

Určitě je to RedBrown a DkBrown.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

#54
Citace od: Colonel32 kdy 19.02.2009, 12:17:08
STAMP!  :-[

Tak asi odvolavam. Po diskusi s otaznikem se ukazalo, ze to, co jsem povazoval za slope-curved 1x3x1 v dkgreen polepene samolepkama spise budou slope 1x1x 2/3, a ten polep by mohl byt na nejakem panelu

hobby

Trochu mimo téma:
Coloneli, prosím, co jsi chtěl říci tím  "STAMP! :-["  (o pár příspěvků výš) a posléze, že totéž odvoláváš. Opravdu nevím, co tím sděluješ a jak to s tímhle souvisí. Současně bych tě rád požádal, abys podobné výkřiky a citoslovce ve svých, jinak fundovaných příspěvcích pokud možno omezil, i když si na ně potrpíš. Nejsem jasnovidec a nevím jestli jsem sám, ale opravdu jim nerozumím.

Jindroush

#56
Kostkoslovník pro AFOLy vysvětluje STAMP jako zkratku, podobně jako AFOL, BURP, LURP, MIB, MISB, MSRP apod.
A ano, je dobré používat v AFOL komunitě zažité zkratky, i když proti tomu mají nosočistoplenáři občas výhrady.
Na druhou stranu výraz STAMP se tady moc nepoužívá a sám o sobě na řádku je obtížně vysvětlitelný a zařaditelný do kontextu.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peki

Citace od: Jindroush kdy 18.02.2009, 16:14:56

LEGO je stavebnice a ta je založena na znovuvyužívání existující palety dílů, pokud je to možné a to tak, aby došlo k uspokojivé aproximaci stavitelova záměru.

Pokud toto někomu nevyhovuje, nechápu, proč LEGO pro své záměry používá.

Na druhou stranu kdyby nebylo nových dílků, tak by nejen LEGO vlaky vypadaly asi takto viz. první dva obr. ;D.  Jsem rád, že společnost LEGo zvládla výrobu kol pro parní lokomotivu a dokonce vylepšila BBB wheels . Mám radost z nového trains setu i když na těch ojnicích by se dalo ještě zapracovat viz. konkurence.       


Ondra

#58
Citace od: Honzik kdy 18.02.2009, 20:07:16
Vlak je bez motoru !!!

K tomu aby to jezdilo (podle představ TLC) si musíte zakoupit 5 setů Power function

1.XL - motor
2. světla
3. Ir přijímač
4. ??
5. ??

??- znamená blíže nespecifikovaný set power function s čísly 8878 a 8879.

Takže si koupíte setík 10194 a k tomu pak ještě 8870 +8878+8879+8882+8884 a můžete jezdit

Jenom mě napadá, není ten xl motor blbost  ??? ?Podle http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=14399.msg77226#msg77226 bude přece stačit stávající motor, tak jak je to vlastně doopravdy?


Teda jestli to nebude spešl pohon extra pro tuhle páru.

5o

Mne sa lokomotíva celkom páči, je prepracovaná dosť dobre, len tie dvere na bohužiaľ jedinom vagóne mi prídu v dnešnej dobe ako päsť na oko.
Preto lebo Lego...