(Vlastní) Hrad Kubštejn

Založil Kuba, 01.01.2019, 21:52:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Kuba

Po dleší odmlce se hlásím se stavbou nového hradu.

S jehož účastí počítám v CaP soutěži.

Jedná se o smyšlený hrad Kubštejn (pracovní název). Pokud vše půjde podle plánu a podaří se mi nashromáždit ty správné minifigurky, chtěl bych hrad zasadit do 16 či 17 stol. kdy panovaly války mezi Evropany a Turky, případně Třicetiletá válka a jiné... Nepůjde však o žádné oblehání, ale spíše znázornění scény např. pod bílou vlajkou, kdy by mezi stranami šlo o vyjednávaní.
Pokud se to s minifigurkama nepodaří, nevadí, vrátim se ke klasice středověku a nějaké to století na zpět, těch máme dost.  ;)
K hradu plánuji postavit ještě jeden blok, s mostem přes řeku, který naváže na vstupní bránu.

Využívám zárověň možnosti prezentovat stavbu již ve výstavbě a posílám první fotku.
Je to co se mi podařilo postavit v posledních dnech po dlouhém čase stavěcího půstu a po náročném roce. Snad mi nadšení vydrží a stihnu to postait včas.


Edit 1.4.2019:
Hrad je dokončen.

Ponechal jsem název Kubštejn.

Jedná se o smyšlený hrad ve střední Evropě na přelomu 16-17stol. Jedná se o dobu, kdy se blížila 30letá válka a kdy byla Evropa sužována nájezdy tureckých nájezdníků. Předmětný MOC však nezachycuje přímo bitvu. Jedná se o vyjednávání, kdy skupina Turků přijíždi k hradu Kubštejn. Jako ochranu si vedou zajatce, který pochází z významného Rakouského rodu a už jen jejich přítomnost zbuzuje v obyvatelích podhradí zděšené výrazy. Pán hradu však nehodlá opustit své sídlo a raději bude hrdě vzdorovat případnému útoku Turků.....

Odkaz na Galerii: https://jukuruku.rajce.idnes.cz/Hrad_Kubstejn_-_2019/


Jezevec

Moc pěkné, ty nikdy nezklameš. Těším se, jak to poroste a že budeš dávat fotky průběžně z postupu výstavby. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Koukám jak si pěkně hraješ s různými úhly hradeb a stěn, to bude další skvost  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Tu sochu Radegasta tam taky zakomponuješ nebo to je jen čistě pracovní pozadí  ;D

Kuba

Citace od: Clermont kdy 01.01.2019, 22:37:36
Tu sochu Radegasta tam taky zakomponuješ nebo to je jen čistě pracovní pozadí  ;D

To je tzv. pracovní doping, velmi pomáhá v trpělivosti, a při větším množství i s dobrými nápady. Vřele doporučuji.  >:D

Já si na to asi nikdy netroufnu, ale doufám, že někdy nějaký kostkař sochu boha Radegasta postaví :) Minimálně na moravských výstavách by to byl velice populární MOC.

Ryxe

No super, těším se, až bude vidět víc  ;). Je fajn, že do soutěže začínají přibývat hrady. Máš to hezky členité. Přeji, ať se stavba zdárně vyvíjí  ;)

Kuba

Nějaký ten posun :)

danyboy

Kubo, ty jedes. Mel bych maknout

Kuba

Pomalu, ale jistě se blížím s hlavním hradem do finále. Pak budu stavět druhý blok s mostem k hradu a s podhradím.

Clermont

Palec nahoru  :)
Do breznove vystavy stihnes postavit jeste druhy ne?  >:D

Sanna

Moc pěkné. Je vidět velká praxe v tomto tématu.

Chikos

Už se to pěkně rýsuje, moc krásná práce  ;)

richchie

Kubo, to je parada, sledujem Tvoje stavby uz nejaku dobu kazdym dalsim hradom sa zlepsujes a u mna mas  miesto medzi top stavitelmi hradov co su tu na fore. Parada, myslim ze v prebiehajúcej sutazi je o prvých troch miestach rozhodnute (aspon u mna) Tvoj hrad spolu s linhiho a ryxovym su moji favoriti na umiestnenie v prvej trojke

Igorus

Kubo parádní práce! Těším se až ho uvidím naživo  ;)

Ryxe

Pěkný hrad se z toho klube. I doba bojů Evropanů s Turky je mi blízká, takže já se těším ;).

linhi

Kubo parada,těším se na finální verzi,jen mě prostě mlatí do očí ty cihlové bricky,já je nepoužívám a nebo to kolem naruším jinak platy v té barvě,jako že takhle to pro mé oči přijde spíš rušivé,ale jinak úhly atd,palec nahoru!!!

Kuba

Citace od: linhi kdy 29.01.2019, 23:12:57
Kubo parada,těším se na finální verzi,jen mě prostě mlatí do očí ty cihlové bricky,já je nepoužívám a nebo to kolem naruším jinak platy v té barvě,jako že takhle to pro mé oči přijde spíš rušivé,ale jinak úhly atd,palec nahoru!!!

Ok, díky za názor. Teď už s tím nic neudělám, to bych musel rozebrat celý hrad :) Zkusím na tom na příští stavbě zapracovat.


....


Přikládám další postup...

Ryxe

Pěkně se to rozrůstá ;). Mě třeba ty cihličky ve zdivu nevadí. Ta předsunutá pevnost tomu dala zase trochu jiný rozměr. Je to hned členitější. Jediné, co mě trochu nesedí je ta voda a konkrétně použití dvou odlišných technik. Jestli dobře koukám, máš u hradu vodu z bricků naležato a řeka pod mostem z trans clear plates. Budeš to ještě sjednocovat? Jinak moc pěkná práce ;)

richchie

mne tiez tie masonry bricky nevadia (sam ich pouzivam).  co satyka vody tiez som si to vsimol, pokial sa to bude spajat tak by som pod ten most dal tiez kocky na lezato ako pri hrade. inak jak sa to tak rozrasta tak mam pocit ze to bude este vacsie ako ten moj nekonecny projekt co som prihlasil do sutaze, cize parada, tak uz ani v kategorii rozloha (ak by taka bola hehe) asi neuspejem :D no nic, tesi ma ale ze to tu v castle sekcii zas zije a same skvele hrady sa rysuju :-)

Kuba

Voda kolem hradu nakonec asi vubec nebude. Bude jen ta reka.  ;)

sohibil

Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

richchie

Huk tam urobil tu spust co je okolo hradu  ;D

Kuba

#22
Hrad je dokončen.

Ponechal jsem název Kubštejn.

Jedná se o smyšlený hrad ve střední Evropě na přelomu 16-17stol. Jedná se o dobu, kdy se blížila 30letá válka a kdy byla Evropa sužována nájezdy tureckých nájezdníků. Předmětný MOC však nezachycuje přímo bitvu. Jedná se o vyjednávání, kdy skupina Turků přijíždi k hradu Kubštejn. Jako ochranu si vedou zajatce, který pochází z významného Rakouského rodu a už jen jejich přítomnost zbuzuje v obyvatelích podhradí zděšené výrazy. Pán hradu však nehodlá opustit své sídlo a raději bude hrdě vzdorovat případnému útoku Turků.....

Odkaz na Galerii: https://jukuruku.rajce.idnes.cz/Hrad_Kubstejn_-_2019/



Kuba

#23
K hradu jsem si dovolil zakomponovat i tři domečky, které mám připraveny pro společný projekt středověké vesnice. Ale vzhledem k tomu, že byl projekt oživen až teď a já měl domky už nějakou dobu hotové, tak jsem neváhal :)

Hrad byl porpvé k vidění minulý víkend na víkendové výstavě v Ostravě.

milanv

Moc pěkné diorama, Kubo! Řekl bych "poctivé řemeslo hradního stavitele" :)
Až teď z galerie jsem si všiml: ty ten hrad máš ze základní barvy stará šedá?! To chci taky, mít takové zásoby! :)
Dekódovali jsme s Ditou snad všechno, ale jednu nejistotu máme: ta zaparkovaná věc u sýpky je pluh?

(Mimochodem, ty muchomůrky, Friends sovička apod. dodávají dioramatu zajímavou nejistotu pro diváka: na pomezí reality a nadsázky...)
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Kubo, krásný hrad, podařené snímky...právě ty domečky v podhradí tomu dávají ty správné grády:)...větrný mlýn se mi líbí moc.
ALE TA VELIKOST stavby...klobouk dolů!!!

Petronel

Kubo tak to je tedy skvost!
Bude k vidění z blízka na nějaké aktuální výstavě?

Robbed

Neplánuješ přejít z rajčete třeba na flickr? S takovými super stavbami bys mohl prorazit do světa ;)

pitris47

Jedním slovem nádhera.

Daniel

Citace od: Kuba kdy 01.04.2019, 22:02:03
K hradu jsem si dovolil zakomponovat i tři domečky, které mám připraveny pro společný projekt středověké vesnice. ...
Právě to předhradí tomu dává tu atmosféru a není to "jen" samostatný hrad. Takže se přimlouvám za to, domky k hradu přičlenit nastálo ;)
Chválím i to, že to není jen klasický středověk, jak děláme všichni 8) .

...jen teda nechápu ty mrkve, jak rostou? ;D