Zasekávajúce sa lamelové dvere

Založil Micho, 26.12.2005, 22:31:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

Na Vianoce som uvoľnil deckám požiarnikoch 6382 z roku 1981 (získaný z eBay, vynikajúci stav, bez krabice s návodom).

Set obsahuje dvoje garážových lamelových dverí poskladaných z lamiel 4218 a 4219.

Mali sme problém po poskladaní s chodom dverí, hlavne vyťahovaním. Dole ešte išli, len smer hore sa tvrdo zasekával. Mal som obavy, aby som pri násilnom ťahu nepoškodil lamely, takže som to vyriešil svojsky. Jemne som namazal drážky, v ktorých sa lamely pohybujú, trochou silikónového oleja. A teraz momentálne idú bez problémov. Tu je dôležité podoknúť, že všetky lamely boli v poriadku, mali nepolámané vodiace kolíčky a podobne boli v poriadku aj vodiace kocky.

Máte niekto skúsenosti s činnosťou takýchto lamelových dverí zo starších a prípadne aj z nových setov? Ako ste prípadne riešili obmedzenú funkčnosť? Mám obavy aby ich decká nepolámali ...

PS: Ešte mám odložených jedných nepostavených  požiarnikoch 6571 z roku 1994, tiež s lamelovými dverami. Ale neodskúšanými.

otaznik

Tenhle set (hasiče 6382) jsem dostal v roce 1982 a také jsem měl s roletou problémy, někdy nešly úplně plynule zasunout.
Ale v novějších setech, které jsem získal v poslední době a kde mám rolety také, to jde bez problémů. Může to být tím, že:
- si s tím zdaleka tolik nehraju, jako když mi bylo 6 a já dostal ty první hasiče
- jsem šikovnější a tak to jde lépe :-)

Blake

Pokud jsou lamely tak zamrzlé, zkusil bych je jemně opilovat pilníkem na nechty.

otaznik

Citace od: Blake kdy 27.12.2005, 20:21:06
Pokud jsou lamely tak zamrzlé, zkusil bych je jemně opilovat pilníkem na nechty.

No, tak do toho bych tedy nešel.

Cavelon

Citace od: otaznik kdy 27.12.2005, 21:49:20
Citace od: Blake kdy 27.12.2005, 20:21:06
Pokud jsou lamely tak zamrzlé, zkusil bych je jemně opilovat pilníkem na nechty.

No, tak do toho bych tedy nešel.

Ani ja.

Llevelyn

A co stará "zipová" metoda..namazat mýdlem? >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

cembry

Mam lamelovy dvere u hasicske stanice 6382, polucejni stanice 6384 a u domecku 6374 a nikde jsem s tim tyhle problemy nemel. Vsecko beha jako po masle a to jsem tam to maslo ani nemazal.

Blake

#7
Citace od: Blake kdy 27.12.2005, 20:21:06
Pokud jsou lamely tak zamrzlé, zkusil bych je jemně opilovat pilníkem na nechty.

Uznávám že pilník je hrubárna, ale smírkový papír do vody se zrnitostí 2000 na cm2 by to stáhl o potřebné setiny a je po problému.  Taková jemnost nezanechá žádné škrábance >:D

J_BOB

ja mam 6386 a na tej mi idu tie dvere uplne fpohode :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Numbi2

mám požárníky (nebo dnes už hasiče ;) ) 6385, samotné dveře šly vysouvat sice v pohodě, ale když se v garáži usídlilo auto s žebříkem na střeše, dost často o něj drhly
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Jenčula

Já mám Policejní stanici 6386. Je dost používaná (přeci jen, dostal jsem jí v 86´ tak kdo by si s tím v té době nehrál...) a s lamelami v garáži jsem dodnes nezaznamenal žádný problém.
Můj RELAX

Numbi2

jj, 6386 mám taky bez problémů, ale kdyby to drhlo, tak bych šel radši do toho broušení, než mazání
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...