pomos s Moduláry

Založil LLLuky, 08.10.2015, 17:24:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

LLLuky

Už delší dobu obdivuji vaše Modulární domy, ale když nějaký postavím, nemůžu se s nikým rovnat... Poradíte mi prosím, jak začít? jaké jsou základy Modulárů??? díky moc  ;)

Atom

#1
Ahoj,
Taky mám "svůj MD" a nejvíce mi pomohlo si nejdříve postavit nějaké sety MD. Pak jsem začal stavět.
Od každého MD zkus dát nějakou techniku. Tady jsem ti poslal jeden obrázek. Je to předloha na spojování MD.
Buď stav na podložce 16x32 nebo 32x32. Obvykle MD mají 2 - 3 patra + střecha - buďto plochá a nebo jako u domů zkosená. Obvykle se staví rohový nebo rovný MD. Zkus stavět v LDD, nejdříve postav obyčejnou budovu a potom dodej nějaké techniky.
A napadlo mě co kdybys zkusil postavit nějakou budovu dle skutečnosti.
Doufám, že z toho co jsem psal ti trošičku pomohlo :)

LLLuky

děkuju, jelikož mi je teprve 13, nemám zatím finanční prostředky na koupi nějakého továrního moduláru, podložky by se našli, asi začnu 16x32, a nějakým lehkým domečkem... Ještě dotaz, s tou ,, modulární fantazií" se člověk rodí, nebo si ji můžu vyvinout? ještě jednou dík  :) ;)

Atom

To je jasné taky mi je 13.
To je těžké na to odpovědět. Zkus najít nějaké techniky na internetu. Čím více budeš stavět, tím lepší budeš :D
16 x 32 je velmi dobrá volba pro začátečníky.
Teďka sám pracuji na MD obchod s rybami, ještě tuním >:D

LLLuky

pěkné , hodně štěstí, taky se pokusím, sehnat více lega a postupně tunit svoje výplody... :D určitě pošlu foto, ale prosím, nebyl by nějaký kontakt na tebe?  ;)

germik

Já myslím že nejlepší je prostě stavět ;) Zkoušet to, rozebírat, zase stavět, zase rozebírat a pořád dokola dokud nebudeš spokojenej. :) Taky se hodí koukat se kolem sebe - já už mám třeba takovou deformaci že když vidím nějaký zajímavý dům, tak přemýšlím jak bych kterou část postavil z Lega... ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

LLLuky

děkuju za rady, ale nemohli byste mi poslat ještě nějaké obrázky stavebních postupů, jako byl třeba ten roh?

Sihaja

#7
Můžeš si projít návody k modulárním domům i on-line.

Tady je seznam a bývají u toho právě instrukce jak postavit. Z toho můžeš také načerpat inspiraci
http://brickset.com/sets/theme-Advanced-Models/subtheme-Modular-Buildings

Tady příklad:
http://cache.lego.com/bigdownloads/buildinginstructions/6145426.pdf

A vždycky můžeš třeba zkusit postavit i jen jedno patro, nebo si postavit různá okna nebo tak.



EDIT: a pokud máš možnost si to třeba vyfotit a mít složku s fotkami toho co jsi vytvořil, je to fajn, protože se můžeš k věcem vrátit a vidíš jak se zlepšuješ  ;)

Puclik

Existuje i tato (dle mého názoru výborná) kniha.

milanv

Ten nápad s jednotlivými detaily taky doporučuju, obzvlášť jestli je ti fakt 13. Důvod je jasný - a mimochodem já dělám totéž: moduláry jsou totiž strašně náročné na množství dílů a přitom velká část z toho jsou jen holé stěny. Spousta práce a spousta utopených dílů. To člověk něco rozestaví, ani nedokončí a přitom nemá z čeho stavět další nápad. Lepší je si zkoušet ty detaily, i si je hledat např. na Flickru, a dělat si svou sbírku fotek. Pak si člověk listuje tou sbírkou a naskakují mu nápady na to, co a jak složit k sobě, příp. upravit. A až budeš mít chuť a nápad na celý modulár, tak se ti to bude dělat mnohem líp. A kostky si koupíš jen v nejnutnějším množství, protože budeš vědět, co ti chybí.

No a pak zjistíš, že jen podle fotek to nedokážeš znova po roce postavit, a začneš si ty nápady stavět i digitálně (v LDD nebo LDCad) a ukládat si "databázi" takto :)
Pán na Žlutém hradě

LLLuky

Citace od: Atom kdy 08.10.2015, 18:05:58
To je jasné taky mi je 13.
To je těžké na to odpovědět. Zkus najít nějaké techniky na internetu. Čím více budeš stavět, tím lepší budeš :D
16 x 32 je velmi dobrá volba pro začátečníky.
Teďka sám pracuji na MD obchod s rybami, ještě tuním >:D

  tak, tady je můj první modulár jak se ti líbí?

Atom

Na to že je to první MD, tak to vypadá velmi skvěle. Těším se na realizaci projektu ;)

LLLuky

Citace od: Atom kdy 17.10.2015, 14:34:54
Na to že je to první MD, tak to vypadá velmi skvěle. Těším se na realizaci projektu ;)
ano a právě proto mám dotaz, jak se jmenujou odborně ty šedé cihly? a vůbec, kde bych našel odborné názvy součástek?

Atom


LLLuky

dík a kde bych našel názvy kostiček pod kterými by se dali koupit na bricklinku

peter

Citace od: LLLuky kdy 17.10.2015, 16:40:09
dík a kde bych našel názvy kostiček pod kterými by se dali koupit na bricklinku

O ničem takovém nevím. Je to otázka čistě a jen praxe a postupného nabývání znalostí.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

branio

Citace od: LLLuky kdy 17.10.2015, 16:07:15
ano a právě proto mám dotaz, jak se jmenujou odborně ty šedé cihly? a vůbec, kde bych našel odborné názvy součástek?

Su to  "Brick, Modified 1 x 2 with Masonry Profile", na bricklinku pod cislom 98283

http://alpha.bricklink.com/pages/clone/catalogitem.page?P=98283

MÍLA

#17
Citace od: LLLuky kdy 17.10.2015, 13:12:27

  tak, tady je můj první modulár jak se ti líbí?

Ta fotka je příliš velká, ořízni ty zbytečné okraje.

Sihaja

#18
Pokud jsi na to ještě nenarazil, tak tady jsou příklady různých pokročilých stavebních technik a je tam terminologie.
Je to anglicky, ale pokud to není tvá silná stránka, tak jsou tam obrázky a na angličtině se dá zapracovat  ;D
http://joncraton.org/media/files/UnofficialLEGOAdvancedBuildingTechniquesGuide.pdf