*TOP* #9 CBC (Vlastní) Kirklees village

Založil blackrabbit, 27.08.2011, 19:03:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

blackrabbit

Představuji Vám moji první prezentovanou castle stavbu. Původně jsem chtěl střádat kostky a začít stavět až později, ovšem CBC mě nakoplo něco vymyslet a LugBulk mi umožnil se zúčastnit.

Kirklees, 1196

Vesnička Kirklees se nachází v nottinghamském hrabství nedaleko sherwoodského lesu. V tzv. anglickém domku žije Isabella Smallová se svým manželem Carterem a synkem Johnem. Rodinka Smallů patří k nižší sociální vrstvě. Na druhé straně cesty obývá svůj dům (neznámé architektury) přistěhovalec menšího vzrůstu.  O jeho původu není nikomu známo. Proslýchá se však, že se jedná o podivína, jež je velice zběhlý v oboru alchymie. Podivuhodně zapáchající látky vychází právě  z jeho obydlí. V okolí  je vysoce vyspělé zemědělství, díky kterému se každou středu v hlavním městě konají trhy.

blackrabbit

#1
Představuji Vám rozpracovanou soutěžní vesničku. Uvítám jakékoliv připomínky ke stavbě. Bližší info bude zveřejněno 25.9!  ;)

Fotky smazány.

germik

No, vypadá to pěkně. Připomínka k bosáži - ty tily 1x2 zkus trohu posunout aby ti lícovaly s 1x1kama - nebude tam na rohu taková... "stržená hrana"  ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Colonel32

Citace od: germik kdy 27.08.2011, 19:09:04
No, vypadá to pěkně. Připomínka k bosáži - ty tily 1x2 zkus trohu posunout aby ti lícovaly s 1x1kama - nebude tam na rohu taková... "stržená hrana"  ;)

To ovšem půjde jen, pokud je to stavěné na ježcích.

germik

Citace od: Colonel32 kdy 27.08.2011, 19:33:26
Citace od: germik kdy 27.08.2011, 19:09:04
No, vypadá to pěkně. Připomínka k bosáži - ty tily 1x2 zkus trohu posunout aby ti lícovaly s 1x1kama - nebude tam na rohu taková... "stržená hrana"  ;)

To ovšem půjde jen, pokud je to stavěné na ježcích.

Však taky je ;-)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Colonel32

Tak pak ano.

Ještě teda u té zdi mi vadí ty kusy černé, řekl bych že to je až příliš velký kontrast.

Rhox

Vypadá to dobře. Akorát mám doma už dva měsíce postavenej MOC,kterej je docela podobnej,takže bych ho asi měl prezentovat co nejdřív ;D

gearcs

Vypadá to zatím obstojně, ale přidej, zatím nic inovatovního...

blackrabbit

Děkuji za komentáře. Černý plate jsem odstranil a nahradil je světlejšíma. Jinak na zeleném výběžku bude co nevidět stát hobbití domek - čekám na poslední balíček z BL.  >:D Prozatím přikládám fotku interiéru u anglického domku.

P.S. Mám to hrázdění dělat po 2-3 studech, nebo tam nechat i ty 4 study?

germik

No, já ho dělám (u oken) i 6 ;-) ale jen vyjímečně...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Colonel32

3, 4, to je asi jedno. Spíš vodorovné hrázdění je ze stejně tlustných trámů jako kolmé, takže bych doporučil spíše dva plate na výšku než jeden.

germik

To sice jo, ale nikde sem to moc (postavený) neviděl ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Aki


blackrabbit

Aktuální fotky mé vesničky. Omlouvám se za kvalitu.

mizdas

Výborný, domek je supr  ;) . Ten druhý domek co se rýsuje bude co? - Vchod mi připomíná hobití domky, ale to asi ne  ;D >:D.

blackrabbit

Citace od: mizdas kdy 15.09.2011, 21:20:11
Ten druhý domek co se rýsuje bude co? - Vchod mi připomíná hobití domky, ale to asi ne  ;D >:D.
Druhý domek bude podobný hobbitímu.  ;)

blackrabbit

Zveřejněn soutěžní příspěvek.  :)

mizdas

Pěkný, roztomilý  :). Sleduji toto téma už od záčátku a už od začátku se mi líbí, jen tak dál!

PS: Anglický dům je otevřen jen kvůli náhledu, že ano?

Colonel32

Na žádné ze soutěžních fotek není vidět interiér hobitího obydlí. Omyl nebo úmysl?

blackrabbit

mizdas: Přesně tak, jenom kvůli náhledu.

Colonel32: Úmysl. Původně jsem chtěl udělat interiér, ale potom se mi do toho už moc nechtělo.

Colonel32


Mr. Cube

Pro mě jedna z TOP 5 věcí, co se v CBC objevily, gratulace k 3. místu. Moc pěkný MOC :)

P4tr1cius

Na prvý pohľad obyčajný priemerný domček. Takto som to zobral aj ja. Ale keď sa človek čo i len troška lepšie pozrie na toto dielo, musí mu začať dochádzať že niečo s priemernosťou tohto diela nieje v poriadku. To ho núti pozrieť si ho poriadne a potom na to príde.  Výtvor je perfektný, so všetkým. Aj s príbehom a atmosférou.

Podľa môjho názoru jednoznačná jednotka CBC II. Už teraz sa teším na ďalší výtvor autora a ticho dúfam, že svoj talent premietne do väčších diel pri zachovaní kvalitatívnej latky, ktorú si sám nastavil, prípadne ešte vyššej.
Toto dielo je prosto krásne.

blackrabbit

Děkuji všem za komentáře. Ještě je hodně co zlepšovat. Jak říkám, všechno je jenom o kostkách. Nějaký ten týden nechám vesničku lapat prach a pak se pustím do něčeho dalšího.  >:D

Ivansliz

K tomuto dílu musím říct, že je to malé a roztomilé dílo. Popis se mi líbí. Ten muž malého vzrůstu je určitě hobit, čemuž napovídá i vstup do jeho chýše.  ;D To mi připomíná "hobita alchymistu", za kterého hrál v DrD Adamko, když jsem mu dělal Pána Jeskyně. Možná se tomto vlákně Adamko ještě bude hlásit.  :D

K technice hrázdění není co dodat, autor určitě čerpal bohatou inspiraci v technikách hradařů a dal si záležet. Také se mi líbí "cihličkování z 1x2 plates kostek, které vždycky dílo oživí detailně. U jedné z fotek se mi i líbí náznak svítícího slunce na obloze a přesto tato drobnost neruší.
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

nerow

Jako celek samozřejmě pěkné. Jsem tak trochu odpůrce výřezů ve zdech, aby bylo vidět do interiérů. Ubírá to na reálnosti. A odpadá stavební řešení celé zdi. V tomto případě by bylo podle mně lepší, kdyby byl objekt po podlaží oddělovací. Kdyby tomu tak bylo, mohly tak vzniknout i mnohem lepší fotky interiéru, který nemá chybu. A ten nejvíce vynikl, když byl prezentován v průběhu stavby. Jinak ohromná poklona co se týče detailu věšení prádla.