Trasa na Lipno zo Slovenska alebo Juznej Moravy

Založil STARHAWK, 20.07.2016, 13:00:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

STARHAWK

Zdravim. Aj tento rok by som sa rad prisiel pozret. Mam dotaz ohladne trasy. 2x uz som isiel cez Rakusko spodom. Ak by som tentokrat chcel ist len cez CR, dajme tomu vychodzi bod v CR by bol Breclav.
Viete odporucit trasu ? Nieco co je dostatocne pohodlne. Eventualne nejaky hrad/zamok ktory sa fakt oplati cestou navstivit ?

Vopred Dakujem za pripomienky a navrhy.

peki

Před pár lety jsem to jel "spodem" Mikulov, Znojmo, Jindřichův Hradec, abych to porovnal s trasou po dálnici Brno,Humpolec.
Nevím jak ostatní ale pořád bych preferoval dálnici (i přes probíhající rekonstrukce v omezení jsou 2 pruhy, takže to pořád jede):

Dálnice Brno Praha  sjezd Humpolec potom pokračovat okol Pelhřimova (je tam muzeum kuriozit) na Tábor (ne na Jindřichův Hradec) Z Tábora do ČB.

Doporučil bych:
historické centrum Tábora (je tam i muzeum Lega  :) )
Zámek Hluboká 10 Km od ČB (je tam i ZOO ohrada)
historické centrum Krumlova, zámek Krumlov

Na Lipně by měla začínat Olympijská vesnice.

Při zpáteční cestě bych jel zase na dálnici (Pelhřimov, Humpolec), ale přes Jindřichův Hradec je tam (linhi mne doplní)  jeden ze 3 největších hradů/zámků.   


Niripe

#2
Já jel párkrát mimo dálnici ze Zlína. Už bych to určitě neudělal. Romantika zatáček se vytratí po poměrně krátké době jízdy. Za moji osobu rozhodně po dálnici a na případný hrad z dálnice sjíždět. Cestu a exit (90km D1) již doporučil PEKI. Lepší asi není. Přímo na cestě je hrad Kámen, taková příjemná pauzička :-)

Citované hrady u Lipna dáš i když pojedeš přes Rakousko. Z ušetřeného času, který bys jinak strávil na cestě :-)


Edit: abych nezapomněl, u Humpolce máš zříceninu hradu Orlík http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=31382.0


linhi

#3
Pokud nahodou povede tva cesta pres Jindrichuv Hradec tak to spoj s navstevou naseho hradu a muzeme se domluvit i na pokec,bydlim primo v J.H...
Pokud vas nebude moc tak muzete u nas i prechrupnout,zajit na hrad vecer na pivko atd,takova mala legohospoda :-D

Chairudo

A určitě bych si nenechal ujít hrad Rožmberk.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

ogar49

Loni jsem měl s rodinou zajištěné ubytování na vysokoškolských kolejích v Českých Budějovicích (přes léto pronajímají pokoje za slušné ceny) a odtud jezdil po okolí - Lipno, Český Krumlov, Hluboká, Jindřichův Hradec, Tábor, ...

STARHAWK

Dik za info. Uz sme konecne upresnili datum vyletu 18-21.8. a zajednal na 2noci izbu v Amenity.

Trasa
Ba -> BRNO dialnica, zjazd Humpolec -> Jindrichuv Hradec -> Ceske Budejovice (Hluboka) - Cesky Krumlov - Lipno

Linhi> Pojdeme len dvaja, ja a manzelka. Navstevu hradu urcite chceme dat. Ak mozme prespat tak radi primeme (podrobnosti mozme cez SZ)

ogar49> Intrak je dobry napad ale nejak sme spohodlneli a ked uz oddych od deti tak v trochu luxusnejsom style :D
Superior izba na Amenity nam vyhovovala a v cene ranajky svedskimi stolmi a vstup do bazenu bolo fajn, takze to zopakneme

Peki> Hluboka je pre manzelku priorita, ostatne spominane su tiez dobre typy takze ich nejak zapasujeme do programu