(Vlastní) The Old West

Založil Hardegon, 10.06.2016, 08:34:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Další ze zakázkových modelů pro letošní Lipno bylo westernové městečko. Volnou předlohou byly filmy a seriály, které se na divokém západě odehrávají. Můžete tam tedy najít odkaz možná na několik desítek děl.

Ústřední částí modelu je ulice s baráčky (inspirací mi byly i trační sety, jak je možné vidět třeba na šerifově kanceláři). Na většině je i vývěsní štít nebo cedule s názvem podniku. Je tam tradiční holič, kovář, pohřební servis, důlní společnost, ale i knírkový klub, kancelář Texas Rangerů nebo Pony Expres. V modelu jsem ztvárnil několik zlatokopeckých štol (díky tomu se mi tam vnutil i minecraft) a vzadu za městem u trati probíhá tradiční festival Woodstock i s tanečníky na place.

Další legrácky, srandy a detaily si v tom při osobní návštěvě zkuste najít. Je tam toho fůra a byla by škoda vám všechno sem napsat.

A protože se mě pár kostkařů ptalo, za co vlastně jsem obdržel zvláštní poděkování při slavnostním zahájení, tak to napíšu i sem. Bylo to za název hotelu "Chatau La Cracken". Je to taková vzpomínka na šéfkuchaře na Lipně, který se před začátkem výstavy zabil v autě kousek od resortu. Všichni ho přezdívali Kraken a mně přišlo hezké si na něho vzpomenout.

flickr galerie fotek od Hačislava, za které moc děkuji

šipka

Opravdu nádhera, spousta srandiček, je na co koukat  :o

Martins

Výborná stavba! Je to vlastně něco, o co se pokoušíme ve společných projektech... Tvůj humor i stavební um se tady výborně potkali. Jsem rád, že to prezentuješ na Kostkách, patří to sem. Jediné co ti vytýkám je, žes to sem nedal dřív!  :D

Ale jinak paráda!!

MÍLA

Citace od: Hardegon kdy 10.06.2016, 08:34:09
vzadu za městem u trati probíhá tradiční festival Woodstock i s tanečníky na place.

Woodstock je trošku něco jiného :D, tohle spíše při pohledu přes kovárnu připomíná tancovačku z Návratu do budoucnosti.

matka

Citace od: Martins kdy 10.06.2016, 08:47:06
Výborná stavba! Je to vlastně něco, o co se pokoušíme ve společných projektech... Tvůj humor i stavební um se tady výborně potkali. Jsem rád, že to prezentuješ na Kostkách, patří to sem. Jediné co ti vytýkám je, žes to sem nedal dřív!  :D

Ale jinak paráda!!

Úplně souhlasím s Martinem, napsal to přesně.
U westernového městečka jsem na Lipně strávila asi nejvíc času. Pořád je co hledat a na co koukat, je to plné krásného humoru a povedených staveb. Za mě jednička s hvězdičkou.
Jen je příště musíš přesvědčit o lepší výstavní ploše, je převeliká škoda, že při prezentaci tímto způsobem není půl díla pořádně vidět  :-\
Paní na Žlutém hradě

Hardegon

Díky za komentáře. Je hrozně hezké vidět, že ty schované srandy návštěvníky skutečně zaujmou  :)

Citace od: matka kdy 10.06.2016, 09:03:50
Jen je příště musíš přesvědčit o lepší výstavní ploše, je převeliká škoda, že při prezentaci tímto způsobem není půl díla pořádně vidět  :-\

Plocha měla být původně jiná. Aspoň bude příště trochu jiný zážitek  :)

Darth

Skvěle postavené, jediné, co jsem tam pořád hledal a nenacházel je Doc a Marty (na slavnosti, na vlaku), velký ciferník hodin na slavnosti, pootevřená kůlna s DeLoreanem.

milanv

Za mě už všechno napsali MartinS a matka. Cítím to přesně tak. Však taky já osobně si ohromně užívám, když si ve svém nabitém programu najdeš čas přispět do společných kostkařských projektů, kde se tohle všechno (kvalita staveb, humor, detaily) ukazuje také.

Co chci přidat, je moje osobní poděkování, že sice až teď, ale odprezentoval jsi všechna svá zakázková díla i tady na kostkách. Byl to opravdu divný pocit, když jsem na Lipně stál třeba před Krumlovem (ani tam nebyly popisky) a ani nevěděl, kdo to stavěl. Takhle je to mnohem lepší - a moc rád si najdu čas projít všechny fotky podrobněji a pečlivěji. Za což připojuju díky Hačislavovi.
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: Darth kdy 10.06.2016, 09:22:14
Skvěle postavené, jediné, co jsem tam pořád hledal a nenacházel je Doc a Marty (na slavnosti, na vlaku), velký ciferník hodin na slavnosti, pootevřená kůlna s DeLoreanem.

Kůlna tam je s Deloreanem i malým modelm, kde plánovali přepad vlaku  :) (hned vedle vojenského tábora)

Kuba

Moc povedený western. Moc se mi líbí.

Příští rok jsem chtěl stavět western městečko vol.2 (udělat propracovanější a věrohodnější domečky, než jsem měl v původním městečku), ale teď jsi mi jaksi sebral motivaci.  >:D (v dobrém slova smyslu). Tvé westernové městečko je vážně super. A je škoda, že se neumístilo v top.3 zakázkových staveb roku 2016.  ;)

Budeš do budoucna ještě něco přidávat?
Indoše, pevnost?

Hardegon

Citace od: Kuba kdy 10.06.2016, 09:51:22
Moc povedený western. Moc se mi líbí.
Příští rok jsem chtěl stavět western městečko vol.2 (udělat propracovanější a věrohodnější domečky, než jsem měl v původním městečku), ale teď jsi mi jaksi sebral motivaci.  >:D (v dobrém slova smyslu). Tvé westernové městečko je vážně super. A je škoda, že se neumístilo v top.3 zakázkových staveb roku 2016.  ;)
Budeš do budoucna ještě něco přidávat?
Indoše, pevnost?

Jen stav! Western je krásné téma a moc se tu neobjevuje. Jinak děkuji za chválu.

Přidávat další části zatím neni v plánu. Indiánskou vesnici si budu stavět jen jako soukromé věci, o pevnosti jsem zatím neuvažoval vůbec. Spíš bych chtěl do stávajícího městečka přidávat další vtipy a odkazy na filmy. Nápadů mam od začátku stavění modelu hromady, ale stihnout všechno se už nedalo.

Aki

Citace od: Kuba kdy 10.06.2016, 09:51:22
Příští rok jsem chtěl stavět western městečko vol.2 (udělat propracovanější a věrohodnější domečky, než jsem měl v původním městečku), ale teď jsi mi jaksi sebral motivaci>:D
Kruci, tak to jsme na tom stejně. Pěkné věci, pěkné a teď se mi ani nechce dokončovat co tu mám rozpracované, když vidím jejich lepší dvojčata.  ::)

Bruno

Westernové městečko vypadá skvěle, hned jak jsem zahlédnul první fotku, vzpomněl jsem si na LEGO Movie, které mě hodně baví.
Na The Old West se obrovsky těším a už jen čekám na možnost rodinného výletu na Lipno.

Petronel

Vynikající dílo. Takové tu ještě nebylo. Stejně jak píše matka - já jsem také u této stavby strávil spousty času. A nenechal jsem se odradit ani umístěním MOCu a vlezl jsem i do toho úzkého prostoru za černý závěs abych si dílo prohlédl ze všech stran.  ;D
Opravdu výborný kousek se spousty drobných detailů, které může člověk stále objevovat.
Obdivuji tě, že jsi to dotáhl až do takových drobností. Rozměrově to konkuruje všem přítomným mega hradům, v detailech je však tato stavba bezkonkurenční.