Společný projekt: Šachy

Založil Sihaja, 04.02.2016, 13:53:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kajmil

Asi dva týdny před tím než byla založena tahle stránka jsem si šachy postavil. Doma byly jenom takové malé a nepřehledné tak jsem si vyrobil svoje. Ještě je nejspíš doladím aby nějak vypadali.

Taky mě napadlo jestli by se nedali šachy nejak spojit s interaktivičností výstavy (hraní).

Sihaja

Citace od: Kajmil kdy 11.02.2016, 20:51:47
Asi dva týdny před tím než byla založena tahle stránka jsem si šachy postavil. Doma byly jenom takové malé a nepřehledné tak jsem si vyrobil svoje. Ještě je nejspíš doladím aby nějak vypadali.

Taky mě napadlo jestli by se nedali šachy nejak spojit s interaktivičností výstavy (hraní).

Tak určitě pošli fotku i toho co už máš.  ;)

Sihaja

 >:D Spouštíme společný projekt!

Byl aktualizován první příspěvek, mrkněte na to.

Já i Petronel se těšíme na další účastníky a nápady a na info o pokroku od těch stávajících

Petronel

#33
Zveřejňuji jedny mé rozpracované šachy.

     

Samozřejmě je potřeba ještě spousty úprav. Jedná se jen o základ. Potřebuji dokoupit zelené dishe (talířky) pod zbytek červeného zvířecího mančaftu, jednoho pavoučka a stále ještě přemýšlím nad černým králem. Buďto jen korunu s pipkou vyzvednu nějakým podstavcem a nebo jej vyměním také za sovu jako je v druhém týmu. Měl jsem v plánu někde koupit tuto.
Jak to vidíte vy? :) Budu rád za jakékoliv názory.

No a samozřejmě šachovnici budu ještě upravovat. Nebude na baseplate.
Měla by to být pěkná vyvýšená ozdobná šachová deska.

MÍLA

Šachy jsem hrál asi jen jednou ale tohle téma vypadá zajímavě, zrovna jsem si přepočítal minifigy ve skříni, myslím že jednu sadu bych taky mohl složit, třeba ze stavbařů kde mám dost dílů hlavně na pěšáky.

yoshimaka

Nemám na to dostatek figů (zatím), ale tak mne napadá, co odvěcí rivalové: Blacktron vs. Mtron? To by byly šachy...
Lust och fägring stor

milanv

Citace od: yoshimaka kdy 17.02.2016, 07:23:11
Nemám na to dostatek figů (zatím), ale tak mne napadá, co odvěcí rivalové: Blacktron vs. Mtron? To by byly šachy...
Ve vesmíru by byl hřích omezovat se na placaté dva rozměry, to chce pravé 3D šachy s pořádnou flotilou na každé straně!
Pán na Žlutém hradě

Sihaja

Citace od: yoshimaka kdy 17.02.2016, 07:23:11
Nemám na to dostatek figů (zatím), ale tak mne napadá, co odvěcí rivalové: Blacktron vs. Mtron? To by byly šachy...

Jestli nemáš dostatek figů, tak šachy z dílků jsou taky řešením  ;)

Citace od: Petronel kdy 16.02.2016, 21:57:31
Zveřejňuji jedny mé rozpracované šachy.


Mě se líbí. Jen možná tu královnu bych ještě být tebou zkusila doplnit nějakým "zlatým" prvkem a Třeba ještě trochu vyvýšit.

Citace od: MÍLA kdy 17.02.2016, 05:25:17
Šachy jsem hrál asi jen jednou ale tohle téma vypadá zajímavě, zrovna jsem si přepočítal minifigy ve skříni, myslím že jednu sadu bych taky mohl složit, třeba ze stavbařů kde mám dost dílů hlavně na pěšáky.

Je nutné dodat ovšem i šachovnici a najít si protihráče, pokud neuděláš celé šachy.

linhi

Co neco ve stylu hry Plants vs Zombies?? To by bylo zajimave  >:D

Lattak

Dcéra už špekuluje nad sadou Friends. Zatiaľ si triedi nápady. Dúfam, že jej to nebude trvať večnosť.

Sihaja

Citace od: linhi kdy 17.02.2016, 16:10:08
Co neco ve stylu hry Plants vs Zombies?? To by bylo zajimave  >:D

Hlásíš se?  ???

peki

#41
Technická

jak si představujete uspořádání vitriny na Lipně? Šířka vitriny je  73,5 cm (pokud stavba pokračuje přes nosník do druhé plochy je šířka pouze 72 cm .  Délka 98 cm. Pokud si dobře pamatuji tak se tam vejde baseplate 48xy +16x x takže na šířku 64 studů.


Pravděpodobně (nevím kolik bude účastníků) bude potřeba vymyslet nějaké schodovité uspořádání. Budou se vystavovat vždy obě sady ("černá/bílá") nebo jenom "the best"? Počítáte se šachovnicí (u všech asi ně vzhledem k místu)? Jde mi o celkové pojetí vitriny.

Další variantou by byl prostor za zástěnou ale tam by to potřebovala také nějaké schody. Pokud by byla šachovnice na 32x32 tak by se jich na "1m2" vešlo 16 nebo 8 na 0,5 m2.   

Petronel

#42
Počítáme s jednou vitrínou. Sihaja přislíbila výrobu nějakých schodovytých stupínků na které se šachy umístí, o rozměrech vitríny jsem ji informoval. Mělo by tam být několik celých šachovnic umístěných do boku ať jsou vidět oba týmy. Popř. nějaké detailnější skupinky můžou být samostatně bez celé šachovnice či větší modely figur také volně. Záleží co kdo postaví.

Naplníme celou vitrinu.
Ale samozřejmě může se stát že na výstavu nepůjde vše. To až podle kvalit provedení (jinými slovy jak jsme již informovali - jen vyskládaní minifigové z friends nebo klasický stačit nebudou)

Skyrider

pokus o sw šachy

Foton

Citace od: skyrider kdy 18.02.2016, 13:33:53
pokus o sw šachy

Zkus šikmý pohled (na obě strany), ať je vidět TIE i X-Wingy.
Máš výrazně lepší micro šachy jak já :-(
No ještě na nich budu muset zapracovat, byl to jen takový 30minutový nástřel :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Skyrider

#45
nové fotky a ještě bych se chtěl zeptat, šel by ještě někdo do toho se mnou, celé to postavit nedokážu, klidně pošlu i návod. Ještě bych se chtěl zeptat, jak mám udělat death star?

Petronel

Citace od: skyrider kdy 18.02.2016, 13:33:53
pokus o sw šachy
Dobré. Ještě to přivést k životu a nezůstat jen u digitálu.
K jednotlivým figurám se nemohu moc vyjádřit, protože z těch digitálních fotek jejich přesnou podobu moc nerozluštim. Tie jsou ale dobré, X-wingy bych možná zkrátil.
Citace od: skyrider kdy 18.02.2016, 15:08:13
jak mám udělat death star?
Naco? Kam bys ji umístil? Král by mohl být spíš Darth Vader se svou identickou maskou a nějakým zlatým prvkem.
Na opačné straně by mohl být buďto někdo s korunou, nebo zlatý C3PO.  >:D


Citace od: Foton kdy 18.02.2016, 14:21:56
No ještě na nich budu muset zapracovat, byl to jen takový 30minutový nástřel :-)
Taky dobré. Jednoduché šachy v mikroměřítku jsem chtěl taky postavit. Pokud to zvládneš ty, tak už se do toho nepohrnu. ;)
Mé nápady a myšlenky:
šachy by byly možná lepší spíš v nějakých zajímavějších barvách
kůň u modrých vypadá už hodně mohutně
co věže z brick 1x1 a tohodne clipu?
To jsou ale jen mé nápady.

A nezapomeňte i na pěkné nápadité ztvárnění šachovnicové desky!  ;)

Aki

Citace od: Klaj9 kdy 09.02.2016, 20:00:32
Promyslím jak upravit střelce i věže a přidat víc detailů.

A co jít tímto směrem? Věž je věž, ne?

Citace od: Kuba kdy 19.02.2016, 09:08:22
Ale co mi na této hasičárně vyloženě chybí, je VĚŽ. Věž je základní charakteristika hasičáren. Ve věži se suší především mokré hadice. Když hasiči přijedou ze závodů, nebo z hašení, vždy se musí hadice někde pověsit a vysušit aby neplesnivěly. Jedna hadice má délku cca 20metrů. Zavěšují se vejpůl nahoře ve věži. Dříve na věžích byly i sirény. dnes už se k zásahům svolává SMS z centrály profíků. tedy alespoň u nás.

Viděl bych to na nějaké vysoké, úzké bradlo co z něho vysí nějaká trubka.

MÍLA

Citace od: Aki kdy 19.02.2016, 10:12:45

Citace od: Kuba kdy 19.02.2016, 09:08:22
Ale co mi na této hasičárně vyloženě chybí, je VĚŽ. Věž je základní charakteristika hasičáren. Ve věži se suší především mokré hadice. Když hasiči přijedou ze závodů, nebo z hašení, vždy se musí hadice někde pověsit a vysušit aby neplesnivěly. Jedna hadice má délku cca 20metrů. Zavěšují se vejpůl nahoře ve věži. Dříve na věžích byly i sirény. dnes už se k zásahům svolává SMS z centrály profíků. tedy alespoň u nás.

Viděl bych to na nějaké vysoké, úzké bradlo co z něho vysí nějaká trubka.

Ahoj, nějak si netrefil citaci příspěvku, odpovídáš v šachovém tématu na vesnický komentář.

Aki

Citace od: MÍLA kdy 19.02.2016, 10:58:54
nějak si netrefil citaci příspěvku, odpovídáš v šachovém tématu na vesnický komentář.

Že by? Nebo to není odpověď, ale využití citace.  ::)

MÍLA

Citace od: Aki kdy 19.02.2016, 12:56:32
Citace od: MÍLA kdy 19.02.2016, 10:58:54
nějak si netrefil citaci příspěvku, odpovídáš v šachovém tématu na vesnický komentář.

Že by? Nebo to není odpověď, ale využití citace.  ::)

A k čemu ti pomůže něčí komentář z tématu o stavbě hasičské zbrojnice v diskuzi o šachových figurách ? ty dvě věci nemají nic společného.

Ravenhorn

dotaz.

pracuji na projektu Šachy -

červenobílí lví rytíři vs. černočervení dračí rytíři.


Mimo to, počítá se toto do společných projektů pro Lipno 2016 tj. je možné si za Lipno objednat jeden set jako podporu?

Díky
Castle, Pirates a Star Wars.

Petronel

Ahoj,
jsem rád, že je tu další šachysta.
Jen si nejsem moc jist tvou zvolenou kombinací. Obě skupiny budou červené. Budou i přesto dost kontrastní? Nechceš raději zvolit na jedné ze stran jiné rytíře?

Podpora by měla být možná - pokud stavba bude mít nějakou formu a kvalitu, bude dobře provedená a tím pádem se i dostane na výstavu.

Ravenhorn

Ještě tu mám možnost těchto dračích :-)
Castle, Pirates a Star Wars.

Sihaja

Dračí šachové figury už mám já, tak koukni jak vypadají, abychom se nedublovali.
Určitě by bylo dobré, aby to bylo kontrastní. Myslím, že by šlo udělat třeba rytíři proti něčemu jinému... třeb vesničani nebo já nevím...

Já bych ráda postavila peršany proti svým rytířům.

Ravenhorn

ok zkusím něco vymyslet :-)
Castle, Pirates a Star Wars.

Foton

Citace od: Ravenhorn kdy 02.03.2016, 20:07:39
Mimo to, počítá se toto do společných projektů pro Lipno 2016 tj. je možné si za Lipno objednat jeden set jako podporu?

Podpory se objednávají předem?!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Ravenhorn

CitaceCitace: Ravenhorn  02.03.2016, 20:07:39

    Mimo to, počítá se toto do společných projektů pro Lipno 2016 tj. je možné si za Lipno objednat jeden set jako podporu?


Podpory se objednávají předem?!


Teď jsem trošku zmaten. Myslel jsem, že podpora slouží např. k příští podpoře dalšího projektu. Tj. když třeba teď budu něco vystavovat na Lipně, tak za to je možná podpora setu(ů) za výhodnější cenu pro další projekty. Je to tak?
Castle, Pirates a Star Wars.

MÍLA

Ahoj, otázka pro všechny, měl by někdo zájem jít do partie proti stavbařům ?

davroman

#59
Představujeme policejní verzi šachů...   ;)

Výběr minifigů a jejich vybavení zajistil syn, já jsem přidal pár nápadů na "podstavce" pro zadní řadu.
Věž - nejsme šachisté, ale chápeme ji jako takovou ochrannou pevnost, tedy štít a zábrana. Pak tu máme koně neboli policejní minivozy s jezdci. Střelecům jsme dali mířidla (či opěrný bod) pro přesnou střelbu. No a král a královna, hledali jsme, co máme zlatého v dílcích ... Král asi ještě dostane mobil, ale ten teprve na cestě.

Prosíme o komentáře či nápady na vylepšení, děkujeme.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks