Společný projekt: Mistři světového filmu

Založil milanv, 05.09.2015, 19:37:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

milanv

Citace od: Klaj9 kdy 03.02.2016, 20:55:45
Tak tohle tema me nadchlo. Rad se zapojim pokud me osviti myslenka :) je nejaky finalni termin?
To bude fajn. Píšu tě do seznamu "filmařů" v prvním příspěvku. Tam najdeš i všechny podrobnosti. Pokud by ti cokoli nebylo jasné, od toho tu jsem - buď se zeptej tady nebo v SZ. Zatím tě píšu s otazníkem a až mi napíšeš v SZ, jaký budeš dělat film, tak ti ho umažu :)

Mrtvá čára alias deadline alias finální termín je tak, abych ti to já stihl schválit před balením exponátů na výstavu na Lipně (tedy cca konec dubna plus minus nějaká rezerva). Ale rozhodně od tebe očekávám to co od ostatních, tj. že mi pošleš průběžný stav (nebo rovnou všem veřejně, podle tebe), abych věděl, jak se ti to vyvíjí. Navíc si navzájem radíme a dáváme tipy na kostky a nápady ke kompozici apod. Podobně jako loni se Sousedským projektem - aby na to nebyl každý jen sám.

Tak se těším, s čím přijdeš!
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: peki kdy 03.02.2016, 09:09:54
Pokud je ve filmové scénce místo jedné zdi např. (leva,pravá) např. příroda nebo jede třeba vlak/kolo/auto musí tam být opravdu ta zeď ?
Ano, musí tam být zeď. Resp. musí celá boční plocha být neprůhledná, protože jinak by nešly viněty vystavit vedle sebe. Samozřejmě je žádoucí, abyste, obzvlášť když to má být v exteriéru, "zabrali" co nejvíc té boční plochy nějakým skutečným obsahem: keře, stromy... I třeba ten vlak :) Nejlépe tak, aby už zbyla jen menší plocha nahoře, kde bude vidět ta "zeď" - modrá jako obloha, neutrální bílá/černá/šedá atp. Tak, aby to ladilo.

V případě jakýchkoliv konkrétních dotazů nebo pokud chcete pomoct s nápadem ve vaší konkrétní vinětě, tak nadhoďte buď do vlákna nebo mě přes SZ a vymyslíme to. Už jsme takhle pár lidem exteriér vyřešili, jde to.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

No, to je trošku problém. :D
Stavím scénu ve které je akorát silnice. Můžu vařit z vody a udělat nějakou zadní stěnu i když do scény mi nepatří. Ale je opravdu potřeba na třech stranách? To asi nebude vypadat moc dobře. Vždyť tam nemusí být takové stryktní přepážky. Nebo ano? Díky

milanv

Jak jsem psal: obecně platí, že tam stěna byt musí, aby nebylo vidět do vedlejšího modulu. Možnosti pro výjimky mě nějaké napadají, ale budou jen omezené a záleží na daném modulu. Pokud byste to někdo opravdu konkrétně chtěl, tak napište.

Ale modul jen s plackou/silnicí? Má alespoň zadní stěnu nebo tam počítáš se zrcadlem??  >:D
Pán na Žlutém hradě

Atom

Zde ještě posílám další fotky auta.

milanv

Pěkné, ten zadek jsi pěkně zakulatil. Ještě drobnosti: máš jednu SPZ bílou a jednu žlutou - to sjednoť. A zrcátka máš do barvy auta, ve filmu byla zrcátka stříbrná. Vypadalo by to líp se světle šedou Tile 1x1 nebo ne?

A když jsme u problematiky bočních stěn: ty máš taky ulici, takže se ti boční stěny taky moc nehodí, viď?

Napište, kdo všechno by potřeboval prázdné boky, příp. jestli oba nebo jen jeden.

Napadlo mě, že kdybyste byli vedle sebe a měli byste to pohledové i šikmo ze strany, tak by to nevadilo - téměř žádná "střeva" by vidět nebyla. Ale nebude to úplně jednoduché vzájemně vůči sobě poskládat, tak napište, ať to můžu začít vymýšlet do vitríny. A samozřejmě pak budete mít na starosti, aby to vypadalo dobře z té strany.
Pán na Žlutém hradě

Atom

ok, upravím
To je asi nehodí no

Jonas

#67
Pěkně se to tady rozjíždí.

Neodolal jsem a taky se pokusím přispět svou troškou do mlýna. Moje scénka se bude točit okolo následujícího objektu:


Jonas - Můj Brickshelf

milanv

Citace od: Jonas kdy 04.02.2016, 18:29:44
Pěkně se to tady rozjíždí.
Neodolal jsem a taky se pokusím přispět svou troškou do mlýna. Moje scénka se bude točit okolo následujícího objektu:
Aby nerozjíždělo, když jsi taky přitopil pod kotlem - a jak pořádně! :)
Krása, opravdu krása. Nejdřív jsem se lekl, že se nemáš šanci vejít na výšku, ale jestli dobře počítám, tak to měří 9 bricků (počítáno v normáľní svislé poloze, tedy 27 plates). Je to tak?
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Citace od: Jonas kdy 04.02.2016, 18:29:44
Pěkně se to tady rozjíždí.

Neodolal jsem a taky se pokusím přispět svou troškou do mlýna. Moje scénka se bude točit okolo následujícího objektu:



Nemo?...okénko je ze Spongeboba, to poznávám:)

Jonas

#70
Citace od: milanv kdy 04.02.2016, 19:00:21
Nejdřív jsem se lekl, že se nemáš šanci vejít na výšku, ale jestli dobře počítám, tak to měří 9 bricků (počítáno v normáľní svislé poloze, tedy 27 plates). Je to tak?

Počítám s rozměry celé scény 32 x 16 x 10, jak je v zadání. Na výšku to tedy vyjde jen tak tak.

Jinak boční stěny nebudou, bude pouze zadní kulisa. A samozřejmě nebude chybět Simon Hart.

Jonas - Můj Brickshelf

milanv

Citace od: Jonas kdy 04.02.2016, 19:46:00
Počítám s rozměry celé scény 32 x 16 x 10, jak je v zadání. Na výšku to tedy vyjde jen tak tak.
Skvěle. To se mi ulevilo, že s tím počítáš, protože předělávat to celé by se ti asi nechtělo :)
Citace od: Jonas kdy 04.02.2016, 19:46:00
Jinak boční stěny nebudou, bude pouze zadní kulisa.
Počkej, počkej. I ty boční stěny jsou v zadání :) Teď nabízím, ať se přihlásí, kdo by chtěl výjimku. Ale mám těch "výjimečných" míst v sestavě velmi omezený počet a hlavně ještě si nejsem jistý, jestli to tak vůbec bude fungovat.
A zrovna podvodní svět je naprosto bez potíží i s bočníma stěnama, ne? Tam zrovna ničemu nepřekáží, naopak se dají využít.

Budeš mít i rybičky? :)
Pán na Žlutém hradě

Jonas

Citace od: milanv kdy 04.02.2016, 21:00:03
?

Doufám, že o víkendu to dokončím a pošlu obrázek. Věřím, že to nějak do celého schématu zapadne.
Jonas - Můj Brickshelf

peki

Citace od: milanv kdy 04.02.2016, 21:00:03
Počkej, počkej. I ty boční stěny jsou v zadání :) Teď nabízím, ať se přihlásí, kdo by chtěl výjimku. Ale mám těch "výjimečných" míst v sestavě velmi omezený počet a hlavně ještě si nejsem jistý, jestli to tak vůbec bude fungovat.

Ptám se tedy podruhé
Citace od: peki kdy 03.02.2016, 09:09:54

... V podstatě jsem se na to chtěl zeptat Milana, tak se zeptám veřejně. Pokud je ve filmové scénce místo jedné zdi např. (leva,pravá) např. příroda nebo jede třeba vlak/kolo/auto musí tam být opravdu ta zeď ? Chápu že tady se to dá naznačit pomocí dveří, ale co pokud by byla vlevo například film scéna s volným prostorem (zahrádka)? Je povoleno bez zdi nebo se udělá "prázdná" zeď která je jen z bricků. Jak např. vyřešit ten řez zahradou? Aby to zapadalo do celkového konceptu?

moje scenka má (když se na ní dívám ) v levo stěnu která je součástí děje takže OK. Pravá "stěna" ve scénce tvoří volnou zahradu. Hodilo by se mi tedy kdyby pravá zeď nemusela být. Pokud musí být pak jí mám udělat z nějakých jednobarevných bricků (třeba i trans clear)?

milanv

Citace od: peki kdy 05.02.2016, 08:00:51
Ptám se tedy podruhé
moje scenka má (když se na ní dívám ) v levo stěnu která je součástí děje takže OK. Pravá "stěna" ve scénce tvoří volnou zahradu. Hodilo by se mi tedy kdyby pravá zeď nemusela být. Pokud musí být pak jí mám udělat z nějakých jednobarevných bricků (třeba i trans clear)?
Přesně tak - psal jsem na základě tvého dotazu výzvu, ať se mi nahlásí každý, kdo by potřeboval výjimku. Tvoje "jednostranná výjimka" je jednodušší splnit než oboustranná, takže máš schváleno :)
Pán na Žlutém hradě

milanv

#75
Pro všechny:

Připomínám, že boční stěny jsou součástí zadání. Nejlépe perspektivně šikmé.

Pokud chce někdo (jakoukoliv) výjimku ze zadání, předem se zeptejte, ať se můžeme domluvit. Kdo se nedomluví, u toho předpokládám scénku podle pravidel.


Pro vaše pohodlí jsem přidal seznam schválených výjimek do prvního příspěvku. Takže je to teď velmi jednoduché zjistit: pokud tam jste, máte schváleno co je tam napsáno. Pokud tam nejste, nemáte schválenou výjimku žádnou. V tomto momentě jsou schváľené dvě výjimmky (HorcikDesigns a peki) a jedna přislíbená "pokud to jen trochu půjde" (Atom).

A co se týče stěn: podívejte na minulý filmový projekt, tam nikoho ani nenapadlo to řešit a venkovních scén je tam přitom spousta. Takže to není až taková věda :)
Pán na Žlutém hradě

VocucBat

Citace od: Atom kdy 04.02.2016, 18:14:35
ok, upravím
To je asi nehodí no

Mně se tedy zdá, že britské spz jsou jedna bílá, jedna žlutá... Tak to má i mini cooper (lego set).

milanv

Citace od: vocucbat kdy 05.02.2016, 09:01:31
Mně se tedy zdá, že britské spz jsou jedna bílá, jedna žlutá... Tak to má i mini cooper (lego set).
Máš pravdu. Člověk se pořád učí...
Pán na Žlutém hradě

Hroch

Citace od: milanv kdy 05.02.2016, 08:23:18

Pokud chce někdo (jakoukoliv) výjimku ze zadání, předem se zeptejte, ať se můžeme domluvit. Kdo se nedomluví, u toho předpokládám scénku podle pravidel.

Jsem začátečník, tudíž ve svém díle využívám "nepovinnost" šikmých stěn. Vlevo je dům vpravo vrata, což doufám vyhovuje pravidlům.

Marty713

No, nebudu ti to komplikovat Milane, dodržím pravidla. Ale kazit scénku zdí z modrých bricků se mi nechce a vymýšlet něco, co by fungovalo jako "přirozená hradba" (např. skály, stromy atp.) se prostě nehodí a příliš to zmenší prostor. Navrhuji obecnou dohodu: "nebe = bílá, popřípadě světlounký odstíny modré a šedé", ať pak divák nepátrá, proč jsou scénky v "modrých boxech". Hm? ???

Jonasi, to je skvělý! Děláme oba stejného režiséra ;) Myslím, že by se ještě někdo mohl přidat a společně bychom udělali sérii.

milanv

Já myslím, že s těma zdma to zdaleka není tak žhavé, jak si myslíte. Stačí se na to od určitého momentu koukat už jako na samostatné dílo (ne původní film), něco jako "obraz" - akorát že vaše díla "mají hloubku" :) Ostatně, budu se opakovat: koukněte na ten starý projekt filmových vinět, tam tahle debata vůbec nevznikla a nikoho ani nenapadlo, že by to byl problém. Prostě bylo zadání mnohem přísnější a každý se s tím nejen vypořádal, ale dokonce dobře vypořádal. Než tahle debata o zdech začala, tak vás na fotce toho starého projektu nic nezarazilo, přišlo vám to úplně normální.

Takže já tohle beru jako klasickou bouři ve sklenici vody - v momentě, kdy se naznačí nějaká nová možnost, nějaké uvolnění pravidel nebo nový detail, tak rázem téměř VŠICHNI to NUTNĚ potřebují  >:D >:D >:D Samozřejmě to tak není a jedině peki má tu výhodu že se ozval první. Moc dalších možností, jak ten modul posunout v rámci vystavovací vitríny, aby mohl dostat další výjimku, nevidím. Takže s tím vůbec nekalkulujte jako s něčím jistým. Výjimka je od toho výjimka, že je výjimečná.

Mimochodem, já teď stavím druhou scénku a tam těmi zdmi nejen že dělám "tmu" (a trpím, že jsem se neúčastnil lugbulku v době objednávání tmavě modrých kostek), ale přemýšlím, jak naznačit i dům v dálce se svítícím oknem. Tak se do toho taky pusťte, už se těším na další dílka. Zatím to tu vypadá víc než slibně!
Pán na Žlutém hradě

peki

#81
Ono to Milane asi vzniklo tím "cizím" slovem perspektiva. V předchozím projektu film scének (který byl v duchu ala sousedi) se scénka umístila do prostoru který byl ohraničen 3 zdmi. Zdi v 90 (možná i více) procentech nebyly součástí scénky (netvořily perspektivu).  Tvoje rodinka (i zadání pro letošní projekt) to díky tomu zkosení (perspektivě) posouvá o několik úrovní výše. Je to vidět i u scénky s Hujerem a to je dobře (pokud se nepojede kolem do zdi atp.). Otázkou se kterou se možná někteří perou je co v případě když se scénka odehrává na otevřeném prostoru kde (na rozdíl od místnosti/dvora atd.) je vlastní scénka na volném prostranství. Potom to zkosení stěn v rámci zachování jednotného zpracování stále dává logiku, ale může se stát že s velkou pravděpodobností už samo o sobě nebude součástí děje. A já třeba přemýšlel jak tu krajní "hluchou" zeď udělat aby současně:
- zapadla do celkového konceptu projektu (což se dá ale nemusí vyřešit umístěním na pravý kraj projektu a pravou zeď mi odpustíš)
- nerušila mojí scénku,  "logicky" jí bude pozorovatel vnímat (protože u většiny to tak bude) že je součástí projektu (zeď klidně postavím, spíše se ptám z jaké barvy aby moc nerušila ).

Ale jinak je to bouře ve sklenici vody, o tom žádná.

milanv

Díky peki, dobře jsi to popsal, je to přesně tak. Dokonce i pro tebe je pořád ve hře varianta, že tu výjimku pro sebe nevyužiješ, když vymyslíš dostatečně neutrální stěnu, co nebude rušit - a pak bude i tvoje scénka přemístitelná v rámci sestavy (např. podle typu filmu).
Pán na Žlutém hradě

Atom

Tak zde přikládám finální verzi mé scénky. Pokud nebudu muset přidat stěnu
Ještě dolaďuji detaily.

Petronel

Když já na svou silnici musím dávat všechny stěny a to se ani nejedná o scénu u chodníku tak ty bys taky měl.  >:D
Jinak to vypadá dobře. Ale prosím o větší fotografii, z tohodle moc vidět není. Zajímá mě např. minifig hlavního hrdiny.  ;)

milanv

Dobře si s tím pohnul! Stěny chtít budu, to už jsem ti psal v SZ. Ale jsem ochotný to s tebou probrat, jak to udělat co nejlíp, aby nerušily. Vyfotíš to i za dne, aby to bylo bez blesku? Takhle se tam moc věcí ztrácí ve stínech.
Pán na Žlutém hradě

Jonas

Atom:

Výborný námět a dost dobře provedený. Jsem docela překvapen, jak věrně - tvarově i barevně - se ti podařilo zpodobnit Beanovo ikonické autíčko a navíc v jedné z nejúžasnějších scén.  Velkou výhodou této scénky bude to, že rozzáří oči i u většiny zahraničních návštěvníků.   
Jonas - Můj Brickshelf

matka

Atom skvěle! Autíčko jsi opravdu pěkně vystihl. Ale také se přimlouvám za větší fotku nebo odkaz, ať si můžem vychutnat detaily.
Paní na Žlutém hradě

Jonas

#88
Posílám ukázku, jak jsem si představoval svůj příspěvek do projektu.


Jonas - Můj Brickshelf

Atom

Koukám že konkurence již roste.
Vypadá to vážně skvěle  :)
Tak zde posílám další fotky