Zbierka Cali111

Založil cali111, 24.05.2020, 14:46:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

cali111

Ahoj,

Mal som kopec dotazov čomu sa chcem venovať, keď všetko rozpredávam ...
Najviac sa mi páči éra 80-te roky a staršie :  town, space, castle, pirates a asi všetko z tohto obdobia.
Takýchto setov mám v zbierke pomerne veľké množstvo a postupne ich sem budem pridávať.

Na začiatok dva sety z roku 1975 : 390-1 Cadillac a 391-1 Renault

cali111

Toto je jeden z mojich najobľúbenejších setov.
1972 - Town center with roadways

otaznik

Citace od: cali111 kdy 24.05.2020, 21:35:28
Toto je jeden z mojich najobľúbenejších setov.
1972 - Town center with roadways
Musím přiznat, že tato éra TLC mi nic neříká, oslovuje mě až zhruba od roku 1978 s nástupem minifiga.
Ale klobouk dolů za ten stav, vypadá to neuvěřitelně zachovale.

supermachina

Waw...krasne v nadhernom stave... akurat som sa vcera bavil so svagrom, ze dnesne deti si nic nevazia. Postracaju kocky a vobec ich to netrapi...ved rodicia kupia dalsie LEGO...za mojich cias pred '89 som dostal kazde vianoce podpultove LEGO. Hral som sa s nim kazdy den...a mam ich kompletne dodnes...akurat su uz kocky doskriabane od tolkeho stavania

cali111

#4
Niečo z námorníctva :
311-1  1973 - Ferry
314-1  1976 - Police boat /Predchodcovia dnešných minifigov/
775-1  1978 - Fire fighter ship
           

cali111

337-2 1969  Truck with crane and caterpillar track
645-2 1971  Milk float and trailer

Villa Legina

#6
Konecne nejaky stary dobry luxus k videniu: Town Center Set, nadherny, vzacnost velika.
To ostatne fajn, ale bez boxov to neni az tak zaujimave.
Hlavne, ked tym lodiam chybaju nalepky - zachranne kolesa nevidim. A tie kotvy su original stickery, alebo sa mi to z tej fotky zda ze nie?
Detto niektore svetlejsie Technic bush vyzeraju ako LBG, to potom dost pozorovatelovi prekaza.
Trans Red a Green Brick round vyzeraju ako novsie s open studs, je to v reale skutocne poctive with solid stud?

Edit: sorry ze sa tak v tom rypem, nic v zlom, len pri tychto pomaly vintage veciach su podla mna detaily dost dolezite k dobremu dojmu.

cali111

#7
Citace od: Villa Legina kdy 25.05.2020, 23:37:03
Konecne nejaky stary dobry luxus k videniu: Town Center Set, nadherny, vzacnost velika.
To ostatne fajn, ale bez boxov to neni az tak zaujimave.
Hlavne, ked tym lodiam chybaju nalepky - zachranne kolesa nevidim. A tie kotvy su original stickery, alebo sa mi to z tej fotky zda ze nie?
Detto niektore svetlejsie Technic bush vyzeraju ako LBG, to potom dost pozorovatelovi prekaza.
Trans Red a Green Brick round vyzeraju ako novsie s open studs, je to v reale skutocne poctive with solid stud?

Edit: sorry ze sa tak v tom rypem, nic v zlom, len pri tychto pomaly vintage veciach su podla mna detaily dost dolezite k dobremu dojmu.
Ahoj,
K týmto nafoteným setom mám krabicu aj manuál, ale väčšinu krabíc vzhľadom na počet skladujem mimo bytu.
Chýbajúce nálepky k setu 314-1 a 775-1 sa mi zatiaľ nepodarilo zohnať, kúpil som to už bez nich, to isté platí aj pre Trans Red a Green Brick round ...
Niektoré mierne zažltnuté dieliky som si všimol, ale sú pôvodné z daného setu a preto som ich nemenil ale pozriem či ich nemám z daného obdobie v zásobe a zvážim :-)
Nalepené stickery sú všetky pôvodné ... čo sa Ti na nich nezdá ?

Práve pozerám ešte tie Technic bush a vážne vyzerajú niektoré svetlejšie i keď nie sú LBG , ale máš pravdu vyzerá to tak... To isté som si všimol na dvoch dielikoch 3034 v sete 337-2, tiež vyzerajú ako LBG, ale sú určite zo 60-tych rokov ...
Aj keď nerád, skúsim ich vymeniť tak aby mali všetky správny odtieň vzhľadom na svoj vek :-)

milanv

To je těžká nostalgie, tohleto. Přijdu si starý - protože já si pamatuju, že tyhle sety (resp. jejich následovníky s už normálními figy) jsme měli u kamaráda jako HRAČKU. Ano, hračku. Neobdivovali jsme je ve vitrínce jednou za rok na dni otevřených dveří do sbírkové místnosti, ale používali jsme je tak, jak je stvořitel zamýšlel: hráli jsme si s nimi ve vaně. A evidentně kamarád je bez ostychu i půjčoval spolužákům, jinak bych si s nimi já hrát nemohl a neměl bych teď o čem psát :) To bylo! Figové si užívali jako my v létě venku: nejdřív řádit ve vodě a pak se sušit na ručníku :D :D
Pán na Žlutém hradě

cali111

#9
Ako najlepšie skladovať staré náhradné Lego dieliky ... ideálne v dobových Lego boxoch :-)
Má to iba jednu chybu, nemám ich dostatok ...
Mám tu ešte dva kusy 787-1 Play mat with drawstring  z roku 1977 .  Tam je zaujímavé, že jeden z nich má od výroby visačku Lego našitú hore nohami.

Villa Legina

Nadhera.

K tym nalepkam kotiev sa mi z fotky zdalo, ze nie su transparentne, ale asi to foto skresluje.

A co sa tyka povodnych zazltnutych dielikov je to dilema. Pripad od pripadu. Ak nie je inak poskodeny ci prasknuty ja by som to nevymienala za novsi, alebo, aj podla toho ci je to na velmi viditelnom mieste...tazko rozhodnut, ale trebars pri doskrabanych sklach, tam vymienam za nove. Niekedy aj pri minifigoch hlava aj ked su na nej vlasy ci ciapka skrie ma ked ta head  nema solid stud ked to tam ma povodne byt.

ditetemnaporad

Krásná pozvánka na pokochání se a zavzpomínání nad kousky, které jsou jednoznačně ne zcela běžné. Navíc v takové kvalitě. Díky!

S původností jsem na tom stejně jako Villa. Ve sbírce až tak, že pokud si nejsem jistý, že je dílek původně z této stavebnice, pořád mám neblahý pocit :) (A protože dát to do pořádku je tak finančně náročné, raději mám jenom pár setíků).

Ze stránky s inzeráty je patrné, že máš pečlivě vypsané chybějící dílky a celkově veškeré reálie. Vzhledem k počtu 2000 kusů setů se nabízí otázka - jakým způsobem svoji sbírku eviduješ?

cali111

340-1 Railroad control tower z roku 1968 mám ho dvakrát
V jednom sete je  niečo inak ako má byť, Villa Legina prídeš na to ? :-)


Villa Legina

Ale vsak jasne to vidiet. Jedny okna maju vystrceny parapet. Tie co su zarovno s fasadou su neskorsieho data.

cali111

Citace od: ditetemnaporad kdy 26.05.2020, 13:39:18
Krásná pozvánka na pokochání se a zavzpomínání nad kousky, které jsou jednoznačně ne zcela běžné. Navíc v takové kvalitě. Díky!

S původností jsem na tom stejně jako Villa. Ve sbírce až tak, že pokud si nejsem jistý, že je dílek původně z této stavebnice, pořád mám neblahý pocit :) (A protože dát to do pořádku je tak finančně náročné, raději mám jenom pár setíků).

Ze stránky s inzeráty je patrné, že máš pečlivě vypsané chybějící dílky a celkově veškeré reálie. Vzhledem k počtu 2000 kusů setů se nabízí otázka - jakým způsobem svoji sbírku eviduješ?

Zbierku evidujem v upravenej excelovskej tabulke. Až doteraz som si myslel, že mám dobrú evidenciu, ale zisťujem, že to tak nie je. Neustále nachádzam sety, ktoré vôbec nemám zaevidované...
Niektoré sety mám duplicitne, nie že by sa mi tak páčili, ale nemal som ich zapísané a ani som si nepamätal  že ich mám :-)
Reálne ich mám o trochu viac ako som myslel, už som sa dostal cez 2500 ks. Niekedy má zmysel začať robiť generálny poriadok :-)

cali111

#15
Citace od: Villa Legina kdy 26.05.2020, 15:31:25
Ale vsak jasne to vidiet. Jedny okna maju vystrceny parapet. Tie co su zarovno s fasadou su neskorsieho data.

Jednotka s hviezdičkou :-)
Zistil som to až teraz keď som ich postavil vedľa seba ...

Myslel som, že ich jednoducho vymením a hotovo, ale v náhradných dielikoch som týchto starších našiel iba 5ks a potrebujem 12ks.
Ďalšia položka na zháňanie ...

Villa Legina

Som si musela pripomenut mrknutim na bl jak ten parapet nazyvaju, ok, extended lip, len je celkom mozne ze obe verzie mozu byt v poriadku. Nebolo by to prvy ani posledny raz co oficialne v priebehu rokov pozmenili dieliky. Mam na mysli trebars (podla vlastnej skusenosti) vintage cierne 315 taxi auto, tam sa v priebehu casu menili napr. pneumatiky z povodnych sivych na cierne aj trans clear brick s povodneho without bottom tube na klasicky brick.

cali111

Citace od: Villa Legina kdy 26.05.2020, 15:45:07
Som si musela pripomenut mrknutim na bl jak ten parapet nazyvaju, ok, extended lip, len je celkom mozne ze obe verzie mozu byt v poriadku. Nebolo by to prvy ani posledny raz co oficialne v priebehu rokov pozmenili dieliky. Mam na mysli trebars (podla vlastnej skusenosti) vintage cierne 315 taxi auto, tam sa v priebehu casu menili napr. pneumatiky z povodnych sivych na cierne aj trans clear brick s povodneho without bottom tube na klasicky brick.

Dá sa to niekde overiť ?

Villa Legina

Citace od: cali111 kdy 26.05.2020, 15:35:51
...
Reálne ich mám o trochu viac ako som myslel, už som sa dostal cez 2500 ks. Niekedy má zmysel začať robiť generálny poriadok :-)

A to som si myslela ze ked mi brickset hlasi 1026 setov a cez 1400 minifigov aka som zberatelka... a teraz co to tu vidim co sa tu chystas nahodit... ajeje...

Ale tie boxy keby si nafotil k tomu to by bol vacsi zazitok  pri tychto starinach je to velmi dolezite aj ked su nahlodane zubom casu predsa je to mnohokrat, dokonca by som povedala, ze takmer vzdy vacsia vzacnost nez stavba samotna.

Villa Legina

Citace od: cali111 kdy 26.05.2020, 15:49:47
Dá sa to niekde overiť ?

Voditkom mozu byt udaje o tom v ktorom casovom useku sa dany set vyrabal v tomto pripade 1968-69 /napr. zdroj: kniha Collector/ a BL uvadza ze okna s extended lip sa vyrabali v rokoch 1954-1972 a tie novsie klasicke sa vyrabali 1965-2003.

cali111

Citace od: Villa Legina kdy 26.05.2020, 15:55:35
Citace od: cali111 kdy 26.05.2020, 15:35:51
...
Reálne ich mám o trochu viac ako som myslel, už som sa dostal cez 2500 ks. Niekedy má zmysel začať robiť generálny poriadok :-)

A to som si myslela ze ked mi brickset hlasi 1026 setov a cez 1400 minifigov aka som zberatelka... a teraz co to tu vidim co sa tu chystas nahodit... ajeje...

Ale tie boxy keby si nafotil k tomu to by bol vacsi zazitok  pri tychto starinach je to velmi dolezite aj ked su nahlodane zubom casu predsa je to mnohokrat, dokonca by som povedala, ze takmer vzdy vacsia vzacnost nez stavba samotna.

Aby som to dal na správnu mieru, zase ku všetkým setom z tohto obdobia čo mám v zbierke krabice nemám :-(   
Mám ich asi tak 50:50 , ako som písal skoro všetky mám mimo bytu, ale zopár ich doma nájdem tak ich sem hodím ...

Villa Legina

A este k teme: toto su take nenapadne veci, ale napr. pri sete 356, povodne bol navrhnuty s granulovanym stromom, vid krabica a navod, hoci ten strom ako ho pozname dnes uz v case vyroby existoval, a oni ten granulovany strom v priebehu casu, neviem kedy a ci aj priebezne, jednoducho vymenili, doplnili na ten klasicky strom. A aj base plate sa tusim menili, najprv boli zaoblene okraje, to casom zrusili a zacali davat normalne.

cali111

Set 070-1 Universal building set z roku 1966
Chvíľu mi  trvalo kým som zistil o aký set sa jedná, pretože na krabici o tom nie je žiadna zmienka.
Preto som si nechal krabicu u seba a až po dlhšom čase mi pomohla pôvodná nalepená cenovka na ktorej je údaj 4100/070 :-)   /posledné foto/
Či je set kompletný netuším,  nikde sa mi  nepodarilo zistiť čo všetko má obsahovať, tak som ho nechal tak ako som ho kúpil ...

Villa Legina

Citace od: cali111 kdy 26.05.2020, 16:12:08
Aby som to dal na správnu mieru, zase ku všetkým setom z tohto obdobia čo mám v zbierke krabice nemám :-(   ...
Z tohto stareho Legolandu alebo ako to nazvat si potrpim na krabice. Mam aj nejake bez, ale povazujem to za menejcenne.

A na Classic Town to su ini experti tym sa da iba zavidiet, hoci to ma az tak neskrie, co som chcela mat s krabicami tak to najhlavnejsie mam, ostatne povazujem len za take modely.

Ale co ma strasne mrzi je u mna absencia skatul ku Fabuland, to je ale prakticky a este k tomu za normalnu cenu nezohnatelne. Ja som so zbieranim starych setov takmer skoncila, co by som uvitala su uz len nejake stare krabice ale nemam na to uz psychiku sa za tym honit. Posledne roky uz kupujem len nove veci co sa mi pacia a tie na 90 percent neotvaram

Villa Legina

070 to sa len tak nevidi ako famozne su uchovane tie bricky vidno to hlavne na trans clear dielikoch (tie vedia hnusne byt zltnale a popraskane) a veru su to povodne originaly maju tlstejsie steny a ziadne tie priecne prepazky z vnutornej strany.

A je tam aj cenovka stara (360,-), odkial to je?

cali111

Citace od: Villa Legina kdy 26.05.2020, 17:02:26
070 to sa len tak nevidi ako famozne su uchovane tie bricky vidno to hlavne na trans clear dielikoch (tie vedia hnusne byt zltnale a popraskane) a veru su to povodne originaly maju tlstejsie steny a ziadne tie priecne prepazky z vnutornej strany.

A je tam aj cenovka stara (360,-), odkial to je?

Konkrétne tento set mám z AT, takže nový stál 360,-Schilingov
Aj keď kúpim nový set napríklad v Dráčiku a je tam nalepená cenovka, nikdy ju nedávam dole, jednak hrozí poškodenie krabice, ale z môjho pohľadu tam patrí...
A po X rokoch sa spätne pozrieť čo set stál ako napríklad pri 070 je pre mňa niečo úžasné:-)

cali111

335-2 Transport truck z roku 1967

cali111

Teraz niečo z iného súdka ... Blíži sa rozdávanie vysvedčení, tak niečo pre moje dve malé ...



cali111

#28
Tak a späť do témy :
123-1 Passenger coach /1969/ x2
650-1 Car with trailer and racing car /1972/
316-2 Farm tractor /1963/
330-3 Jeep /1968/