"Nadsvětelný" vlak

Založil Maci, 04.10.2006, 22:49:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Maci

Vyladila jsem Bradavický expres tak, že ujíždí vlastnímu světlu. Foto přikládám jako důkaz...  ;D
Na druhé fotce je vidět pouze to co vidí mudlové...  :P

Petrjr

:-) Pěkné
Obzvlášť ta první fotka je efektní. To světlo tomu dodává říz pohybu.

corelxt

fajny hratky se stativem ;))))
jen mi krapet hapruje fyzikalni zakon o odstredive sile ;D

betakaroten

Podle spektrální analýzy světla nebyl regulátor na plný pecky. Efektu nebylo dosaženo urychlením vlaku, nýbrž zpomalením světla.  ;D I tak lze říci, že vlak jel nadsvětelnou rychlostí.

Micho

Ste mimo, to je určite svätožiara na Maciným vláčikom ....  8)

Hana129

 Pěkný trik  ;)

Že by Maci byla čarodějka Hermiona perfektně ovládající všechna kouzla?   :D

Maci

#6
Kandidát na svatozář tedy jsem, jak mi roste mladší dítko tak mám stále méně času na lego a nervy v kýblu. Odstranit dvouletou dcerku z kolejiště za účelem vyfocení vlaku bylo takřka nemožné, doma jí přezdíváme foton. Pokud se ten vlak nepohyboval rychlostí světla, tak u toho malého ďábla si tím nejsem tak jistá  ;D
Jinak je to foceno ze stativu  s mírným bleskem a následnou šesti sekundovou expozicí. Ten druhý snímek je bez blesku. Vláček opravdu nejel moc rychle - na druhý stupeň regulátoru. Žárovička v bílé kostičce  byla  u druhé fotky položená na vršek mašiny naležato, aby byl světelný kruh nepřerušený. U první  fotky je nastojato a obrácená dozadu. Když je světlo jinde než na samotném vršku, tak je světelný kruh přerušený v místech, kde je právě světlo vůči foťáku odstíněné - první fotka a efekt se musí dohonit bleskem.

peki

Citace od: Maci kdy 04.10.2006, 22:49:31
Vyladila jsem Bradavický expres tak, že ujíždí vlastnímu světlu. Foto přikládám jako důkaz...  ;D
Na druhé fotce je vidět pouze to co vidí mudlové...  :P

Taky jsem trochu vyladil Bradavický expres  ;D. Inspirace http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=951550


Micho

Citace od: peki kdy 12.11.2006, 11:06:23
Taky jsem trochu vyladil Bradavický expres  ;D. Inspirace http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=951550

Tak to už vyzerá ako expres. Pekná súprava.  8)

Aj by som si rád pozrel viacej záberov a hlavne nejaké tie detaily. Tie vagónyu sú úplne pôvodné, alebo sú na nich nejaké úpravy?

peki

Citace od: Micho kdy 12.11.2006, 13:46:57
Citace od: peki kdy 12.11.2006, 11:06:23
Taky jsem trochu vyladil Bradavický expres  ;D. Inspirace http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=951550

Tak to už vyzerá ako expres. Pekná súprava.  8)

Aj by som si rád pozrel viacej záberov a hlavne nejaké tie detaily. Tie vagónyu sú úplne pôvodné, alebo sú na nich nejaké úpravy?

Vagóny jsou z původní stavebnice (použity 4), jedinou úpravou je zatím různé rozmístění oken (něco jako u Santa Fé) a ukončení vagonku (jako u Santa Fé) . Mašinku jsem trochu přepracoval podle návodu na 10205. Protože ale nemám obtisky tak jsem musel nějak experimentovat, tak jsem zkusil ohnout tu černou tyčku (znalcům se omlouvám ale neznám číslo ani název :-[) která ve stavebnici je. Byl jsem mile překvapen její poddajností >:D

betakaroten

Citace od: peki kdy 12.11.2006, 14:44:14
.....jsem zkusil ohnout tu černou tyčku (znalcům se omlouvám ale neznám číslo ani název :-[) která ve stavebnici je. Byl jsem mile překvapen její poddajností >:D
Není to flexotrubička? Ta totiž ohýbací je a v Technicu se používá jako bowden.

Jonas

Ten vlak působí velmi sympaticky. Určitě i proto, že 4 vagóny už z něj dělají (na Legové poměry) skutečně dlouhou soupravu.
Jonas - Můj Brickshelf

TomG

Citace od: Jonas kdy 12.11.2006, 17:36:23
Ten vlak působí velmi sympaticky. Určitě i proto, že 4 vagóny už z něj dělají (na Legové poměry) skutečně dlouhou soupravu.

Jen ty skla tem vagonum chybi. Coz nejak neni levna sranda.
Only the best can survive.